Forum.Over.Net

Starševski čvek

Kje boste zdaj dobili kredit?

Default avatar

xcxgdh

Oh ne! Slovenčki ne bodo mogli več voziti avtomobilov, ki si jih ne morejo privoščiti.
Default avatar

kreditka

Zanima me ali bodo ti pogoji upoštevani samo ob sklenitvi kredita? Minimalna plača + otrok? Recimo, če sem jaz sedaj samska brez otrok dobim ok kredit. Čez pet let pa rodim otroka? Kako je pa v tem primeru?
Default avatar

Ena južna

zelo slabo za večino je napisal/a:
Tako kot do zdaj, upam da mi ga ne bo treba tud nikol vzet. Nimam nobenih kreditov, limitov, nič. Kar imam, s tem živim. Tako so me tud starši učil. Če bi zagustilo, bi si raj od žlahte sposodla pa vračala po obrokih al pač ko bi zbrala dnar, potem pa jih povabm nekam na dobro večerjo ;)
Default avatar

ne za leasing

xcxgdh je napisal/a:
Za leasing ta sklep ne velja.
Default avatar

Bog MONa TM

Ena južna je napisal/a:
krula ... zaradi takih kot si ti, so šle SVN banke v maloro ... marš v tvojo južnost .. ki pa je začuda prezadolžena ☺
Default avatar

Socialna da

Ena južna je napisal/a:
Valda da nimaš s socialno in neprofitnem.

Bum... lol
Default avatar

Ena južna

Bog MONa TM je napisal/a:
Jaaaaaaaa, najprej na Hr potem pa še Srbijaaaaaa :))) jedva čekam :))
Default avatar

Sam dol ostan

Ena južna je napisal/a:
Do kolinde in cece, ostan dol, da bo prost flet, sam ne za novo Fato.
Default avatar

Ena Fata

Ena južna je napisal/a:
Default avatar

Ena južna

Sam dol ostan je napisal/a:
Prost flet? Aha, štekam ;) jah lej, če ti nimaš svojga fleta, to ne pomen da ga nimamo tud ostali ;) a si mi fovš, aaaa? :D
Eh, ne se tolk sekirat oz živcirat no, raj se potrud, da tud ti kaj nardiš iz svojga lajfa, da si kaj ustvarš, da ti za svoje probleme ki jih imaš očitno še pa še, ne bodo krivi drugi. Sej bo šlo, držim pesti zate :P
Default avatar

Primorrka

Kako pa bodo mladi prišli do svojega flata danes, če ne s kreditom? (pomoč mamice in očija tu ne velja, marsikdo od nas te možnosti sploh imel ni)
A s tem, ko bodo plačevali oderuške najemnine? Sigurno ne. A ni bolje ta znesek mesečno dajati za kredit?
OK, razumem omejitev za potrošniške kredite, ampak za stanovanjske - pa to so Butale. In na tak način mislijo krepiti nataliteto? Seveda, kako da ne.
Z možem sva vzela kredit pred 5 leti, ki ga čisto normalno plačujeva oz. je stanovanjski kredit 2x nižji kot če bi plačevala najem v istem kraju. Zdaj ko je otrok na poti, ga več ne bi dobila. Logika pa taka.
Ena južna je napisal/a:
Default avatar

logika off

Torej če sem danes brez otrok, dobim kredit. Kaj pa če dobim otroka čez pet let ali mi bodo prekinili kredit ali zmanšali obrok?!
Default avatar

Pri mafiji

Pri mafiji si bom sposodil kot dosedaj. Boljši pogiji, pa še cenejše je.

Sposodim si 10 000 eur pa moram vrnit 11 000 jurjev,pr banki pa 15 000 eur.

Tako da že od leta 2005 si raje od mafije sposdim.je mnogo ugodneje.
Default avatar

nefinančnik

Primorrka je napisal/a:
Otrok stane, ne veš tega? Okoli 150.000 Eur do konca šolanja...sedaj pa računaj.
Default avatar

nefinančnik

logika off je napisal/a:
Če si sedaj na meji, ti vsekakor odsvetujem jemanje kredita, v kolikor načrtujete povečanje družine.
Default avatar

excell

Primorrka je napisal/a:
Vedno so obdobja debelih in suhih krav. In kot kaže se obdobje debelih krav končuje. Saj šanse za nakup bodo še vedno prišle, le nekaj let bo treba počakat.
Default avatar

nefinančnik

excell je napisal/a:
Nasvet pa tak...kupuje se v obdobju suhih krav in ne debelih...
Default avatar

nogavičkaaa

Ena južna je napisal/a:
:)))) pol pa nazaj k nam, ker drugače te bom preeeveeeeč pogrešala ;)
Default avatar

preko svojih zmožnosti

Ne rabimo je napisal/a:
Jaz tudi!. Že v mladosti je treba misliti na to. Ko si še pri starših in delaš na študentsko napotnico, da imaš vsaj za polog in ko se spartnerjem odločiš za nakup imaš v 5letih že pol našparano.
Če pa ne zmoreš, tud prej nisi mogel.
Res pa je da so malo preveč zaostrili. Malo bi mogli pogledat koliko je najemnina stanovanj in če lahko plačajo najem 400-500eur lahko tudi kredit odplačujejo v tej višini.
Ljudje naj živijo po svojih zmožnostih...se strinjam
Default avatar

Ena južna

nogavičkaaa je napisal/a: