Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Minimalna plača

Minimalna plača

Naj bi se z januarjem dvignila na 700€. Glede na to, da se bodo stroški še bolj dvignili, kot minimalna plača bomo fanj naj…
Zanima pa me, z dvigom minimalne plače bo veliko ljudi, ki zdaj imajo več, kot minimalno plačo. Padli na minimalno. (In bo več ljudi kreditno nesposobnih).
Jaz imam trenutno malo več od minimalne plače s tem dvigom bom padel na minimalno.
Koliko vas je takšnih, ki boste padli na minimalca?

Kakšne veze pa ima kreditna sposobnost s tem da se nekaterim poveča plača? Saj tebi se ne bo znižala. Saj v banki pri odobritvi kredita gledajo na znesek plače ne pa na to kako se imenuje. Če bi bila minimalna plača 2000 bi bili vsi kreditno sposobni tudi če bi bili na minimalcu. No, glede na tvojo inteligenco me ne čudi da zaslužiš malo več kot minimalca.

A samo takrat se cene dvignejo, ko se minimalci povečajo za par evrov, drugače se pa ne? Ko minimalci stojijo, takrat se nič ne draži? In zakaj si potem vsi, ki niste na minimalcih, prizadevate za še večje plače ali menjate zaposlitve, da bi dobili drugje več? A ne veste, da to tudi potem vpliva na rast cen življenjskih stroškov?

nova
Uredništvo priporoča

zakaj pa rabiš bit kreditno sposobno če nisi na minimalcu? pametni ne iščejo kreditov niti se ne sekirajo kako jih bodo odplačali če izgubijo ali menjajo zaposlitve.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ponavadi ti mora, ko ti vzamejo obrok za kredit ostati minimalna plača. Npr: Če je minimalna čez 650€ in oseba lahko vzame kredit, če ima 700€. Zdaj osebe, ki imajo 700€ plače imajo več, kot minimalec. In vzamejo kakšen manjš kredit. Zdaj bodo te osebe padle na minimalca.

Ponavadi ti mora, ko ti vzamejo obrok za kredit ostati minimalna plača. Npr: Če je minimalna čez 650€ in oseba lahko vzame kredit, če ima 700€. Zdaj osebe, ki imajo 700€ plače imajo več, kot minimalec. In vzamejo kakšen manjš kredit. Zdaj bodo te osebe padle na minimalca.
Meni se plača ne bo znižala. Bom padel na minimalca, kar zdaj nisem.

Vem, da se neprestano dvigajo cene. Zdaj, ko bo dvig plač se bodo pa še bolj. Danes delo boljšo dobiti je loterija.

Ponavadi ti mora, ko ti vzamejo obrok za kredit ostati minimalna plača. Npr: Če je minimalna čez 650€ in oseba lahko vzame kredit, če ima 700€. Zdaj osebe, ki imajo 700€ plače imajo več, kot minimalec. In vzamejo kakšen manjš kredit. Zdaj bodo te osebe padle na minimalca.
[/quote]

Imaš prav, Deamon ga serje…ostati mora najmanj minimalna plača na računu ostalo gre lahko v kredit in še to nekateri izključujejo malico in prevoz in podobno. Res je veliko jih bo postalo kreditno nesposobnih tako kot ob dvigu minimalne plače v času Pahorjeve vladavine.

Jaz imam okoli 705€ place. Jaz bom na novo na minimalcu.
Drzavi je cilj spravit cim vec ljudi na minimalec.

Imaš prav, Deamon ga serje…ostati mora najmanj minimalna plača na računu ostalo gre lahko v kredit in še to nekateri izključujejo malico in prevoz in podobno. Res je veliko jih bo postalo kreditno nesposobnih tako kot ob dvigu minimalne plače v času Pahorjeve vladavine.
[/quote]

Ja kakšno kreditno sposobnost pa imaš, če si komaj 50 ali sto evrov nad minimalcem? Kakšen kredit si lahko obetaš?

Ja, in ko boš enkrat res na minimalcu, takrat te pa ne bo več motilo vladno povišanje, a ne? Takrat te ne bo več motilo, da s povišanjem minimalne plače še kdo drug v tvoj rang pade?


A dokler si imela 705 e plače in to ni bil minimalc, si bila happy s svojo plačo, ker glavno,da ni minimalc. jao mene a ste eni res tako ruknjeni v glavo?
Bistveno vam je kaj in kako se reče vaši plači…
Mene osebno zanima sam znesek – in zame je 705 mizerija, pa četudi to ni minimalc. In bi me že zdavnaj prej motila ta nizka vsota. tebe pa šele zdaj – očitno samo zato, ker se ji bo reklo minimalc.
LOl kaj vse ne premore ta mon.


A dokler si imela 705 e plače in to ni bil minimalc, si bila happy s svojo plačo, ker glavno,da ni minimalc. jao mene a ste eni res tako ruknjeni v glavo?
Bistveno vam je kaj in kako se reče vaši plači…
Mene osebno zanima sam znesek – in zame je 705 mizerija, pa četudi to ni minimalc. In bi me že zdavnaj prej motila ta nizka vsota. tebe pa šele zdaj – očitno samo zato, ker se ji bo reklo minimalc.
LOl kaj vse ne premore ta mon.
[/quote]

Rešitev za tiste ki bodo po novem imeli minimalno plačo prej pa so imeli nekaj evrov več. Svojo plačo namesto minimalna poimenujte super plača in v trenutku boste živeli bolje.


A dokler si imela 705 e plače in to ni bil minimalc, si bila happy s svojo plačo, ker glavno,da ni minimalc. jao mene a ste eni res tako ruknjeni v glavo?
Bistveno vam je kaj in kako se reče vaši plači…
Mene osebno zanima sam znesek – in zame je 705 mizerija, pa četudi to ni minimalc. In bi me že zdavnaj prej motila ta nizka vsota. tebe pa šele zdaj – očitno samo zato, ker se ji bo reklo minimalc.
LOl kaj vse ne premore ta mon.
[/quote]

Post se gre, da bo država s tem dvigom pahnila več ljudi na minimalec. In bo veliko folka kreditno nesposobni. Niti 700, niti 800€ danes ni plača. S tem se ne da živeti. S tem preživiš. Ne ziviš.
Znanka, ko je bila na minimalcu ni dobila kredita. Na banki so ji rekli da ji mora minimalec ostati. Osebe takrat s 700€ so pa dobila kredit. Zdaj ne bodo.

Post se gre, da bo država s tem dvigom pahnila več ljudi na minimalec. In bo veliko folka kreditno nesposobni. Niti 700, niti 800€ danes ni plača. S tem se ne da živeti. S tem preživiš. Ne ziviš.
Znanka, ko je bila na minimalcu ni dobila kredita. Na banki so ji rekli da ji mora minimalec ostati. Osebe takrat s 700€ so pa dobila kredit. Zdaj ne bodo.
[/quote]

In koliko kredita so dobile tiste osebe? Je bilo za garsonjero?

država bo z dvigom ljudem naredila uslugo, da se ne bodo zapufali in bodo živeli po svojih finančnih zmožnostih

Post se gre, da bo država s tem dvigom pahnila več ljudi na minimalec. In bo veliko folka kreditno nesposobni. Niti 700, niti 800€ danes ni plača. S tem se ne da živeti. S tem preživiš. Ne ziviš.
Znanka, ko je bila na minimalcu ni dobila kredita. Na banki so ji rekli da ji mora minimalec ostati. Osebe takrat s 700€ so pa dobila kredit. Zdaj ne bodo.
[/quote]

Ni problem kredit dobiti, problem nastane ko je treba kredit odplačati potem šele nastanejo težave izvršbe, deložacija, itd.

Saj ni treba samo državo pa državo pa državo čakat, kaj bo naredila, naredite enkrat sami nekaj zase. Če mislite, da si zaslužite več od minimalca, v katerega boste po novem padli, se začnite pogajat z delodajalci za več. Tako ste pametni, ko je treba politike kritizirat, kako nesposobni da so, česa ste pa vi sposobni, razen jamranja? Ne znate se pogajat, ne znate zamenjat službe, ne znate nič.

Post se gre, da bo država s tem dvigom pahnila več ljudi na minimalec. In bo veliko folka kreditno nesposobni. Niti 700, niti 800€ danes ni plača. S tem se ne da živeti. S tem preživiš. Ne ziviš.
Znanka, ko je bila na minimalcu ni dobila kredita. Na banki so ji rekli da ji mora minimalec ostati. Osebe takrat s 700€ so pa dobila kredit. Zdaj ne bodo.
[/quote]

Kaj hoces povedat, daoseba ki je imela prej 705 e place pa to ni bil minimalc je dobila kredit, zdaj ga pa ne bo.
Mi ni jasno ko pises, da mora minimalc ostat, po tej logiki lahk dobi kredit tist, ki ima najmanj 1400. 700 za mesecno porabo, 700 pa ostane. Po kaki logiki onim z 800 900 ostane minimalc? Resnici na ljubo kdor ima tako nizko placo je bolje da ne dobi kredita, ker bo problem z odplacevanjem. Zame je nek minimum osnovne place, ki recimo zagotavlja cloveka dostojno zivljenje 1000€.

In koliko kredita so dobile tiste osebe? Je bilo za garsonjero?
[/quote]

Ne živijo vsi v Ljubljani, nekdo živi na vasi, kjer cena hiše enaka ceni garsonjere v Lj.

Nehaj ze enkrat s tem tvojim neumnim blebetanjem, ker kazes svoj nizek nivo inteligence. Drzava torej politiki in oblast je tista ki vzpostavlja sistem in pogoje za delovanje in zivljenje v drzavi in s tem tudi standard, moznosti za rast in razvoj drzave, prebivalstva in standarda. Lahko seen posameznik se tako buni za placo, ce je sistem tak, da so noreobdavcitve, pa tak da predno lahko gospodarstvo kaj razvije traja. Iroktacija in organi vec let, tudi višjih plac ne bo. Tako da sr tsko zagreto bunjenje in prizadevanje posameznika da kaj naredi ne bo nic spremenilo. Ker spreminjajo tisti v parlamentu in v vladi. Oni so zakonodajna in izvrsilna oblast. Koliko pa lahko nanje vplivamo drzavljani patako vemo… moznost vpliva tud preko kao demokraticnih volitev je precej blizu nuli. Ker. Četudi zmaga stranka, ki obljublja dobro, potem tega nikoli ne naredi in se poveze se z drugimi in segredo potem v prvem planu medsebojno politicno dribljanje za lastne interese, drzava in posamezniki jih ne brigajo. Velja enako za vse stranke.

Nehaj ze enkrat s tem tvojim neumnim blebetanjem, ker kazes svoj nizek nivo inteligence. Drzava torej politiki in oblast je tista ki vzpostavlja sistem in pogoje za delovanje in zivljenje v drzavi in s tem tudi standard, moznosti za rast in razvoj drzave, prebivalstva in standarda. Lahko seen posameznik se tako buni za placo, ce je sistem tak, da so noreobdavcitve, pa tak da predno lahko gospodarstvo kaj razvije traja. Iroktacija in organi vec let, tudi višjih plac ne bo. Tako da sr tsko zagreto bunjenje in prizadevanje posameznika da kaj naredi ne bo nic spremenilo. Ker spreminjajo tisti v parlamentu in v vladi. Oni so zakonodajna in izvrsilna oblast. Koliko pa lahko nanje vplivamo drzavljani patako vemo… moznost vpliva tud preko kao demokraticnih volitev je precej blizu nuli. Ker. Četudi zmaga stranka, ki obljublja dobro, potem tega nikoli ne naredi in se poveze se z drugimi in segredo potem v prvem planu medsebojno politicno dribljanje za lastne interese, drzava in posamezniki jih ne brigajo. Velja enako za vse stranke.
[/quote]

Hja, če je vse tako nespremenljivo in zacementirano, potem se pač sprijazni z usodo in molči. Če bi vsi tako defetistično razmišljali kot večina Slovencev, ne bi bilo nikoli nobenega napredka nikjer na svetu. To je mentaliteta luzerjev, ki se vdate, še preden kaj poskusite. Po eni strani je za vas vse nespremenljivo, po drugi strani pa čakate čudežnega odrešenika. Samo svoje riti ne premaknit. Nobene motivacije, razen za jamranje.

Ne živijo vsi v Ljubljani, nekdo živi na vasi, kjer cena hiše enaka ceni garsonjere v Lj.
[/quote]

In s plačo, ki je sto evrov nad minimalcem, si že lahko privoščiš kredit za hišo na podeželju, ali kaj hočeš povedat?

Hja, če je vse tako nespremenljivo in zacementirano, potem se pač sprijazni z usodo in molči. Če bi vsi tako defetistično razmišljali kot večina Slovencev, ne bi bilo nikoli nobenega napredka nikjer na svetu. To je mentaliteta luzerjev, ki se vdate, še preden kaj poskusite. Po eni strani je za vas vse nespremenljivo, po drugi strani pa čakate čudežnega odrešenika. Samo svoje riti ne premaknit. Nobene motivacije, razen za jamranje.
[/quote]
molči ti diktator!
kdo si to da boš nam govoril,da moramo biti tiho. Imamo pravico povedati svoje in tudi po svoje se trudimo in delamo, samo tam, kjer nas pa sistem in kravatarji pri koritu zaustavljajo pa pač ne moremo nič. In ja, zato zaradi teh oseb Slovenija rapidno nazaduje! Ti jih pa kar zagovarjaj bedak diktatorski.


molči ti diktator!
kdo si to da boš nam govoril,da moramo biti tiho. Imamo pravico povedati svoje in tudi po svoje se trudimo in delamo, samo tam, kjer nas pa sistem in kravatarji pri koritu zaustavljajo pa pač ne moremo nič. In ja, zato zaradi teh oseb Slovenija rapidno nazaduje! Ti jih pa kar zagovarjaj bedak diktatorski.
[/quote]

Imaš pravico, ja. Po kom pa? Sami si te pravice niste izborili, ker taki luzerji ne znate drugega kot jamrat. Z jamranjem se pa pravice ne pridobijo – samo izgubijo. In jih tudi boste počasi, ker ste same seronje, nesposobne organiziranja in delovanja. Pa še za inteligentne se imate, luleki.

New Report

Close