Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Računalničarji na pomoč – pc monitor kabli

Računalničarji na pomoč – pc monitor kabli

zadnjič sem že pisala za pomoč glede monitorja, ki se mu je očitno zmešalo. V glavnem,da ne iščem teme – zdaj sem preštudirala vse te različne kable vga hdmi dvi.

V glavnem na monitorju in računalniku imam še vedno ta star vga priključek – torej ta kabel. Do sedaj je vse ok delovalo – ko se je ugasnil računalnik, se je na koncu ugasnil tudi monitor – v levem zgornjem kotu je zapisalo analog (ker je analogna povezava).

Zdaj pa se je očitno monitorju zmešalo in ob tem ko ugasnem računalnik preklaplja samodejno med analog in digital (čeprav je priključen z vga kablom) – in če se ustavi na analog se normalno ugasne, včasih se ustavi tudi na digital in potem čez cel temen ekran napiše check digital cable signal. Valjda ni signala, ker je povezan sam z analognim kablom.
Včasih se pa zgodi,da se ugasne na analog mode normalno in se potem, brez da bi se kdorkoli karkoli dotikal samodejno spremeni na digital in ker je monitor v stanju pripravljenosti začne čez cel ekran svetiti tist napis za check digital…
to se je zgodilo danes ponoči dvakrat comp ugasnjen, normalno tudi monitor se je normalno ugasnil, bil puščen v stanju pripravljenosti in sredi noči začne svetiti ta hudič check digital cable signal.

Zdaj pa če mi lahko svetujete kaj je za nardit – al vga kabel zamenjat, al se lahk kupi tud kak drug kabel,da bo to delovalo – monitor ima tudi dvi priključek – sam kakor sem gledala dvi priključka nimam na comp škatli.

Torej je komu jasno zakaj bi se monitorju kar naenkrat zmešalo,da je začel preklapljati med digital in analognim načinom, čeprav je priključen samo z vga kablom? Ali problem reši samo nov vga kabel? Ali lahko kupim kakega drugega,da mi podpira tudi digitalni način, in da se bo dal vštekati tudi na comp škatlo?
Starih kakšnih drugih vga kablov nimam žal,da bi poskusila, če je samo kabel kriv (sem od škatlastih ekranov vse skupaj z monitorji stran zabasala, mi ni padlo na pamet,da bi mi lahko to še kako prav prišlo).

Torej če mi kdo ve dati kakšen nasvet bom hvaležna.
V kolikor je pomembno imam – samsung syncmaster710T monitor. (napajalni kabel za štrom sem imela en rezervn doma – in sem ga že zamenjala), čeprav očitno glede na obnašanje monitorja bo fora nekje v tem digitalno analognem viru in samodejnem preklapljanju monitorju le -tega.

Ali si kaj menjala ali spreminjala kable in priključke okoli monitorja in računalnika, ko so se pojavili problemi? Kakšni kabli zamenjani, kakšen nov podaljšek, kakšna nova naprava priključena na računalnik?

Poizkusi sledeče:
– obrni VGA kabel
– monitor in računalnik priklopi v isti razdelilec, da bosta zanesljivo priključena na isto fazo

Morda bo kaj od tega pomagalo.

Tako kot Telo pravi – pa mogoče za začetek samo kontakte kablov preveri. Vzeti ven, očistiti in priključiti nazaj. Pogosto je že samo to dovolj.

nova
Uredništvo priporoča


Mogoče ima monitor med nastavitvami možnost izbire digitalnega in analognega vhoda.
Mogoče je nastavljeno na digitalnega. Zato poglej med nastavitve monitorja.

odgovarjam kar vsem:
– nič nisem menjala kablov, niti se dotikala ničesar, ko je začelo to delati – kar samo od sebe.
To se je zgodilo v ponedeljek prvič. In potem ko sem ugasnila rač. in ko se je monitor izključil je in ostal v stanju pripravljenosti je bilo nekaj časa ok – ob izključitvi je nalisalo analog gor v desnem kotu. Potem pa delam druge stvari in zvečer opazim po monitorju se sprehaja tisto opozorilo check digital cabel signal – sam od sebe pri ugasnjenem računalniku in monitorju v stanju pripravljenosti je iz analognega preklopil na digiralnega – nikogar sploh zraven rač. ni bilo.
takrat izštekam vga kavbel – obrnem vtičnici, računalnik sem odprla in s fenom z mrzlim pihanjem razpihala tam okoli vse, če bi bil kje kak prah in se nabral,da bi štekalo… zamenjala napajalni električni kabel za monitor – vse imam vštekano v podaljšek že vseskozi – vse kar je od računalnika. Ko se ugasne računalnik še vedno preklaplja med digital analog, in se potem ustavi na analog in lepo ugasne… potem pa sredi noči kot rečeno mi je začelo svetiti spet sam od sebe za digitalno.

Monitor ima možnost preklopa analog digital – ima dvi /(mislim da dvofazno vtičnico), ki pa nima nobenega kabla priključenega, saj na računalniku nimam dvi vtičnice. če jaz želim ročno zamenjati iz analog v digital med delom na računalniku, ko je ta prižgan sploh ne gre, sprejme samo analognega, saj je samo vga kabel priključen. A ko hudiča ugasnem začne se sprehajati med analog in digital možnostjo.
Predno je začel štekati, se ni nikoli preklapljal med tema možnostima, vseskozi je kazalo analog tudi ko se je monitor ugasnil ob ugasnitvi računalnika.
Al je v monitorju kaj crknilo,da je začel samodejno preklapljati, al ne vem kaj. Bom poskusila dobiti kak vga kabel na izposojo,da vsaj poskusim če bo ok, da vem če je kabel kriv, potem grem novega kupit…
Drugače bom pač ugašala vsaj čez noč tudi monitor iz elektrike, ker tist hudič tak sveti,da misliš,da je kdo luč prižgal in te zbudi 🙂 vsaj dokler bo delalo tako. če bo crknil bo pa itak treba novega 🙂

New Report

Close