Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako brez avta – rent a car, taxi?

Kako brez avta – rent a car, taxi?

Nekaj mesecev bom očitno brez avta, ker se mi ga ne bo splačalo kupiti (tujina, draga birokracija in podobne reči).
Ampak avto pa rabim. So še kake druge variante kot taxi in rent a car? Za kake kratke razdalje taxi, javni prevoz, kolo. Za kake dolge izlete pač rent a car.

A obstaja mogoče tudi kaka varianta daljšega najema? Da je bolj ugodno kot rent a car?
Težava je namreč v tem, da bom večinoma daleč od javnega prevoza, daleč od večjih mest. Pa zima prihaja in se ne bo dalo vse s kolesom urediti.

Car sharing je super resitev. Ne vem kje si doma, Ljubljana je dobro pokrita. Ga uporabljam redno. Ugodna cena.

Ta zadeva je verjetno po večjih mestih pa verjetno za krajše razdalje? Enkrat sem nekaj slišala na to temo, da je ok.
Mene sicer zanima predvsem za Avstrijo, ampak saj ni take razlike. Če imamo pri nas, imajo verjetno tudi sosedje :).

Aja pa, če se kdo kaj spozna. So tudi variante, cenovno ok, da vzameš avto v Celju recimo in ga oddaš potem kaj vem, v Innsbrucku?

Nekak se moram znajti brez avta nekaj mesecev. Pa žal na takem območju, kjer ni blizu javnega prevoza. Pa zima bo. Drugače itak ni problem, ker bi skombinirala javni prevoz pa kolo.

Jaz bi se na tvojem mestu pozanimala za ceno najema. V primeru daljšega najema, lahko dobiš mali, starejši avto precej ugodno. Kontaktiraj in povprašaj, kaj nudijo.

A nisi prebrala o.p? Gre za bolj odmaknjene predelle kjer ni javnega prevoza! Je.beš ljubljano kjer je itak žnj variant transporta, pojdi 10km ven pa si kot na luni!

Ne razumem, zakaj ne kupiš avta pri nas in se z njim odpelješ v te odročne avstrijske kraje? Če ga potem ne boš več rabila, ga pač spet prodaš, gotovo bo to suma sumarum ceneje kot razni najemi in taksiji.
Če je vprašanje denar, za jurja dobiš zelo soliden rabljen avto.

za jurja in se voziš praktično zastonj. Z raznimi najemi, taksiji itd v tem času zapraviš bistveno več denarja, da ne omenjam časa.
ampak, če hočeš bit fensi, potem pa ja, car sharing itd.

Žal je res, če si izven urbanih središč brez avta ne moreš. Pa tako rado bi se ga znebilo ker mi je samo strošek ki veliko večino časa stoji v garaži. Ampak brez si mrzel. Rentacar je pa čisto predrag pa še nepraktičen.

Če živiš v Avstriji, ne smeš imet slovenskega avta. Kazni so visoke.

Žal je res, če si izven urbanih središč brez avta ne moreš. Pa tako rado bi se ga znebilo ker mi je samo strošek ki veliko večino časa stoji v garaži. Ampak brez si mrzel. Rentacar je pa čisto predrag pa še nepraktičen.
[/quote]

Ja, rent-car je sicer poceni, če avto malo rabiš (v primerjavi s tem koliko moraš vložiti v lastni avto). Samo kaj, ko so ti rentacarji tudi v večjih mestih, nekje v rovtah jih pa ni.

Nekaj sem že čekirala, spet se pojavi težava, ker imajo samo po večjih mestih. Drugače pa je to kar ugodno, če samo tu in tam rabiš avto.

Ta zadeva je verjetno po večjih mestih pa verjetno za krajše razdalje? Enkrat sem nekaj slišala na to temo, da je ok.
Mene sicer zanima predvsem za Avstrijo, ampak saj ni take razlike. Če imamo pri nas, imajo verjetno tudi sosedje :).

Aja pa, če se kdo kaj spozna. So tudi variante, cenovno ok, da vzameš avto v Celju recimo in ga oddaš potem kaj vem, v Innsbrucku?

Nekak se moram znajti brez avta nekaj mesecev. Pa žal na takem območju, kjer ni blizu javnega prevoza. Pa zima bo. Drugače itak ni problem, ker bi skombinirala javni prevoz pa kolo.
[/quote]

Blabla car ali prevozi.org . Si pa sopotnik, čisto ok za občasni prevoz iz Slovenije. S prvim imamo zelo dobre izkušnje ker se voznike ocenjuje.

Nekaj sem že čekirala, spet se pojavi težava, ker imajo samo po večjih mestih. Drugače pa je to kar ugodno, če samo tu in tam rabiš avto.
[/quote]

Ja saj to je smotano, ker moraš avto dvignit v njihovem centru in ga tja tudi vrnit. Kako pa potem domov prideš? Ne vem no, za ta dnar ki ga računajo bi pa res avto lahko pripeljali in prišli iskat, ne sam v ofisu sedet pa kasirat.

Uber, Lyft..

De omnibus disputandum..

Boš imela tam prijavljen začasni naslov? Kako ti sicer lahko dokažejo, da si z našim avtom tam več kot en mesec? Pa verjetno boš vmes kaj hodila domov?
Kaj pa, če bi bil avto registriran na drugo ime, ne na tvoje?
Kolega se vozi delat v Avstrijo in gre vsak vikend domov, s slo registracijo, med tednom je torej tam, pa mu niso še nikoli nič zatežili.

kje v tujini???

imaš vse možne opcije poleg taxija, od uberjev do ne vem česa še… če so na voljo.
ali pa si enostavno kupi en star poceni avto, ki ga potem prodaš. če si nekje na podeželju, je to verjetno najbolj enostavna opcija.

New Report

Close