Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zakaj je to tako? ženske in pedenanje

zakaj je to tako? ženske in pedenanje

včasih rečejo večkrat slišim,ja pa sej se rihtaš zase. In ene ženske majo tudi pozimi nalakirane nohte na nogah,hodijo na depilacije nog in brazilsko,in itd.. tudi če so samske,tudi če so samske že 5 let,vseeno so popedenane u nulo,in ne nimajo avanturc z nikomer spijo. da bi mogle bit urejene. Pol s(mo) pa druge,ki ker nismo u zvezi,pozimi si nog sploh ne depiliramo,na nogah lak tud ne..in itako dalje itd … ker pač nimamo tipa in se nam ni treba.

in veljalo naj bi,da se to pač zase urejaš. In pol so še te psihološke,da s emoraš imet rada. Jaz se imam zelo rada,sam če nimam tipa.. mi ni treba. a je kakšna podobna?pa ne se zdej vse fine delat in me pljuvat in nevemkaj,ogromno žensk dela podobno kot jaz.mogoče,nekoč k bom mela dnar bom pa dobila veselje,pa se bom zase pedenala 😀

Smo si različne zgleda, in ok je tako. Premalo so raziskani človeški možgani, da bi imeli za vsako vedenje odgovor.

Jaz sem daleč od lepotice, samska, a sem rada urejena. Že tako imam super nizko samopodobo, včasih si jo s temi malimi popravki uspem dvigniti vsaj toliko, da se počutim normalna.

Ko si oblečem kakšno luštno kombinacijo, naredim zanimivo frizuro. Pa da pogledam svoje roke in imajo lep lak na nohtih. Pa ko sezujem nogavice in vidim lep lak tudi tam. Nihče drug ne rabi to videti, dovolj mi je že to, da je meni lepo. Mi malo dvigne samozavest in dobro voljo, kar se pozitivno pozna tako v službi, kot nasplošno.

Pač lažejo same sebi in okolici, nič novega…

nova
Uredništvo priporoča

Denar he samo izgivor, ker da si urejena, ne rabis veliko denarja.

Depiliram se redno, poleti in pozimi, brez razlike, jer mi je odvratno mazat body milk po dlakah. Ja, bidy milk tudi redno uporabljam, ker imam rada lepo kozo.

Trenutno nimam laka na stopalih, kaka 2 tedna mogoce, se bom pa nalakirala danes ali jutri, ker mi je lepo pogledat svoja bosa stopala z nalakiranimi nohti.
Obrvi si ne znam urediti sama, grem vsake 2 meseca, da mi jih uredijo za 6€. Bi se lahko naucila, a se mi ne da. Urejene obrvi so ze pol lepega obraza.
Sminkam se zelo malo, se pa zato bolj potrudim za lepo kozo na obrazu in imam sreco, da je moj obraz skoraj solski primer, tako da tudi s sencenjem in zakrivanjem pri sminkanju nimam veliko dela.

Razumem, da si v Q in da se ti ne da…
Ampak glej, ko si urejena in ko je tvoje bivalno okolje urejeno in cisto, je tudi razpolozenje veliko boljse, pocutis de bolje in lazje se spopades s tezavami.

Meni je pa lak nagravžen. Meni ženska z lakiranimi nohti, sploh, če so črni, rdeči, pisani, niti pod razno ni urejena.

Urejensot je zame: da si čist, opran, vsekakor urejeni zobje, da nimaš zadaha (ok, če je bolezensko je drugo, če pa smrdiš po čikiš pa je to neurejenost, nagravžnost). Umiti lasje.
Pa oprana oblačila. Pa seveda, da ne zaudarjaš po čikiš, alkoholu, starem švicu (če je svež švic je to pač normalno, če športaš, delaš, je logično, da se potiš pa noben deodorant ne deluje res 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}).

Lažem glede česa?

Da mi je zaraščeno mednožje všeč na pogled in dotik? Da se bom pobrila za vsak slučaj, če me slučajno jutri nek tip noro obnori in naskoči? Wtf? Verjemi, da ne.

Evo zdajle si bom preden grem v službo nalakirala nohte, tako da bojo komplementarni mojim cunjam, ker mi je to zakon. Misliš, da bom to naredila zaradi tistih 30 dedcov, s katerimi sem v pisarni? Noben od njih me ne zanima, večina jih ima punce/žene. Tudi verjetno nobenega od njih ne zanimajo moji nohti. 😀

Pač sprijaznite se, da nismo vse bolano podrejene moškim okoli nas…

Imamo zelo različne pojme, kaj pomeni biti “urejena”.
To, da je vse polakirano, vsaka dlaka na svojem mestu, popoln mejkap – meni ni prioriteta.
Imam pa rada lepo frizuro, usklajene cunje, kakšen luškan čeveljček.
Imam prijateljico iz otroštva, ki se našminka, ko nese smeti v kanto – ker jo lahko kdo vidi?
Meni je to za crknit smešno :)))

Ja, saj imeti različne predstave je popolnoma normalno. Jaz sem npr. popolnoma indiferentna do uhanov. Ali velikosti riti, ene se tako grozno sekirajo, da imajo preveliko/premajhno in da jo morajo skrivati, jaz tega sploh ne razumem.

Po drugi strani pa razumem tole tvojo kolegico, ki nosi smeti ven naličena. Skoraj sigurno je tukaj zadaj tudi slaba samopodoba. Ne avtomatično mislit, da so ljudje narcisoidni ali kaj podobnega. Marsikdaj se samo hočeš počutiti normalen.

Ne mislim, da je narcisoidna, zelo fajn punca je. Samo meni ni razumljivo, da se počutiš “normalnega” samo če si uiber namazan. Sva pač iz dveh različnih zgodb, pa obe fajn punci 🙂

Ravno ko je ženska samska je čas, da se uredi in “ujame” kaj. Ko je enkrat plen ujet, pa se ni treba več truditi.
To mi je pred skoraj pol stoletja razložila takrat deklica. Je rekla: “dokler nimam fanta moram skrbeti za telesno, težo, potem bom pa lahko jedla, kar mi bo pasalo”
Je treba priznati, da je tu neka logika 🙂

Jaz negujem svoje telo zaradi sebe, ne drugih, saj v njemu živim jaz, ne drugi.
Negovanje seveda ni enako ličenje, le tega ne potrebujem, sem si lepa taka kot sem.

Jaz opažam porast porabe kozmetičnih pripomočkov in skrbi za telo ko se punce razidejo z enim tipom. Ni da ni, frizer, lase pobarvat, fitnes, pol kombija novih šmink, parfumov in lakov, da o čevljih s peto ne govorim.
Tako punce prebolevamo :)))

No, bom kar po resnici povedala. Rada sem čista in se redno kopam ter tuširam. Ne, ne depiliram se in ne lakiram si nohtov. Pa tudi ne urejam si obrvi in ne podaljšujem trepalnic. H kozmetičarki ne hodim. Grem pa k frizerki. Zdaj pa, pazte to: teh stvari ne počnem, ko sem sama, niti, ko sem s kakšnim moškim. Lahko mi pa verjamete, da mi dedcev do zdaj še ni manjkalo:))
Eni dedci so še vedno pravi dedci in ne neke poženščene peechke, ki bi se ustrašili ženske, ki ima dlake tam spodaj in ni gola kot 6 letna punčka.

Jaz opažam porast porabe kozmetičnih pripomočkov in skrbi za telo ko se punce razidejo z enim tipom. Ni da ni, frizer, lase pobarvat, fitnes, pol kombija novih šmink, parfumov in lakov, da o čevljih s peto ne govorim.
Tako punce prebolevamo :)))
[/quote]

Oziroma iščete naslednji “plen” (ki bo poskrbel za določene fiziološke potrebe, z kančkom sreče pa še materialne potrebe – dobra situiranost ni ovira).
Seveda bo sedaj nekaj replik, kako “ona pa že ni taka”, no, saj morda “ona” res ni, je pa vsekakor veliko takih, ki točno take so.
Pa da se razumemo – to ni nič napačnega, povsem logično in človeško je.

Oziroma iščete naslednji “plen” (ki bo poskrbel za določene fiziološke potrebe, z kančkom sreče pa še materialne potrebe – dobra situiranost ni ovira).
Seveda bo sedaj nekaj replik, kako “ona pa že ni taka”, no, saj morda “ona” res ni, je pa vsekakor veliko takih, ki točno take so.
Pa da se razumemo – to ni nič napačnega, povsem logično in človeško je.
[/quote]

Se strinjam, seveda gre tudi za iskanje .. no, ne bom rekla “plena” ;))) , ampak obliža za samozavest.

Se strinjam, seveda gre tudi za iskanje .. no, ne bom rekla “plena” ;))) , ampak obliža za samozavest.
[/quote]

🙂 zanimivo, kako se lahko isto dejstvo zapiše na toliko in tako različnih načinov. Priznam, tvoj način opisa mi je všeč.

100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} RESNIČNO:

Ravno ko je ženska samska je čas, da se uredi in “ujame” kaj. Ko je enkrat plen ujet, pa se ni treba več truditi.
To mi je pred skoraj pol stoletja razložila takrat deklica. Je rekla: “dokler nimam fanta moram skrbeti za telesno, težo, potem bom pa lahko jedla, kar mi bo pasalo”
Je treba priznati, da je tu neka logika :-)


Jaz sem se tam nekje sredi dvajsetih tudi (skoraj) za smeti odnest našminkala. 🙂 No to ravno ne, ampak bog ne zadeni, da bi šla recimo v trenirki čez cesto v štacuno ali sploh kamorkoli brez make-upa. Potem je pa z leti to “popuščalo” in zdaj, pri skoraj šestdesetih, je moj make-up krema, jeseni/pozimi nekoliko pudra, rdečilo za lica in šminka. Pa obvezno pikica parfuma. In seveda grem brez problema v trenirki v bližnjo trgovino. Nohte na rokah imam nalakirane stalno, ker imam lepe in močne, na nogah samo, ko se nosi odprta obutev. Pazduhe in noge depiliram redno. In seveda urejena frizura pa oblačila, primerna priložnosti in ravno tako čevlji.

Urejenost nima povezave z letnim časom in ne s tem, ali imaš moškega, ali ga nimaš. Jaz sem moški, pa me ne boš našla niti enkrat, da ne bi imel urejenih nog – beri postriženih nohtov in podrzanih podplatov. Pri meni ni trde kože in belih olupkov na petah. Depiliram se ne.
Žene še nisem videl z dlako, niti ne vem če sem jo kdaj videl brez laka na nohtih (na rokah mogoče) na nogah pa nikdar. Še ko je bila noseča – beri visoko noseča, sem ji na tri, štiri dni, štrglov noge in menjal lak na nohtih. Depilacija OBVEZNA. Pač mi je ženska z dlakami unsexy

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University


Jaz sem se tam nekje sredi dvajsetih tudi (skoraj) za smeti odnest našminkala. 🙂 No to ravno ne, ampak bog ne zadeni, da bi šla recimo v trenirki čez cesto v štacuno ali sploh kamorkoli brez make-upa. Potem je pa z leti to “popuščalo” in zdaj, pri skoraj šestdesetih, je moj make-up krema, jeseni/pozimi nekoliko pudra, rdečilo za lica in šminka. Pa obvezno pikica parfuma. In seveda grem brez problema v trenirki v bližnjo trgovino. Nohte na rokah imam nalakirane stalno, ker imam lepe in močne, na nogah samo, ko se nosi odprta obutev. Pazduhe in noge depiliram redno. In seveda urejena frizura pa oblačila, primerna priložnosti in ravno tako čevlji.
[/quote]

ja za h kantam za smeti se morajo šminkati tiste, ki so tako grde, da bi jih lahko kdo po pomoti vrgel v smeti, če bi nenaličene prišle do kante.
Ene imajo tudi od šminkanja tako uničeno kožo, da res bolje, da se ne prikažejo brez.
Je to kar hudič, ko te enkrat dobi v kremplje.
Tako kot plastik fantastik, ko enkrat začneš popravljat, ne moreš nehat, ker ti narava stalno kaže svojo moč.

Vedno sem se in vedno se bom urejala zase. Če je partnerju to všeč, še toliko boljše.

Imela sem sodelavko, ki je imela vsak dan (po mojem) sveže nalakirane in urejene nohte na roki, smrdela je pa kot kuha in vedno je imela polno dolgih blond las po oblačilih, ker jih očitno ni nikoli “otrebila” – ne las, ne oblačil.
Drugače pa popolnoma razumem, če se kdo rihta samo zase, če česa ne razumem, je pa to, da se nehaš rihtati, ko “ujameš tipa”.

Po mojem je to pretežno podzavestno.
Kot se avtomatsko bolje pogledaš v ogledalo in priprave trajajo dlje če greš recimo na neko gala predstavo, razgovor za mega službo, itd.
Tako vsaj pri puncah skoraj na prvi pogled vidiš, katere so aktivno “na lovu” ko greš v petek zvečer ven…

To se pri meni z leti zelo spreminja. Tam pri 20ih sem bila tip top naličena, tudi doma v lepih oblekah, pete 10 cm tudi za v trgovino. Pa imam istega partnerja že od 18tega leta.
Sedaj pri 30ih sem večino vikenda nenaličena, če grem kam ven se naličim minimalno – maskara in to je to. Najraje imam športna oblačila, se pa (sploh za službo) tudi zrihtam.
Nohte mi zdržijo nalakirane natanko 2 ure. Potem je lak že okrušen.
Ne prenesem pa umazanih oblek, smrdečih, strganih… tko da se nimam za popolnoma neurejeno 🙂

Jaz se depiliram, ker meni niso všeč dlake. Sem se že dolgo preden sem sploh imela prvega fanta, pa ko sem ga imela in tudi, ko ga nisem imela več.

Lakiram nohte in nanašam makeup si nikoli ne. Ne, ko sem samska, ne ko sem v zvezi. Mi je to brezvezno tratenje časa, denarja in moje kože, ki bi mogla cel dan imet tist kemični drek gor namazan, bljak.

New Report

Close