Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najem stanovanja za mesec ali dva

Najem stanovanja za mesec ali dva

Ima kdo izkušnje glede kratkoročnih najemov stanovanja?

Stvar je taka, da trenutno sem brez službe (za krajši čas), iščem novo službo, samo ne vem kje bo. Namreč iščem po Sloveniji, Avstriji, Nemčiji.
V vmesnem času si moram najti stanovanje. Torej za kak mesec ali dva. Neverjetneje za dober mesec. Kjer pa želim imeti tudi stalni naslov. Torej ne kar nekaj na črno, vse uradno.

Verjetno vsi oddajajo na daljši rok? Večina ima zahtevo po nekaj mesečni kavciji. Verjetno je ne dobiš nazaj, če greš prej ven?

Mislite, da sploh kdo oddaja na tak krati rok? Airbnb in podobno ni ok, ker moram imeti tam stalni naslov. Na takih variantah pa verjetno ne bi šlo ali pač?
Naslov rabim zaradi zavoda za zaposlovanje in nasploh zaradi dokumentov.

Zdaj bivam v stanovanju delodajalca, ampak moram ven. Preden najdem novo delo, bo pa mimo kak mesec ali pa dva.

Imam stanovanje, ki ga oddajam. Nikoli ne bi vzel nekoga, za katerega bi vedel, da niti nima namena biti noter več kot 2 meseca. Enostavno je preveč komplikacij, preveč gre lahko narobe, za tistega jurja profita na koncu.

Najem boš težko dobila, ker si brez službe. Vsak lastnik je previden in vzame najemnika, ki ima prihodke, zato, da bo lahko plačeval najemnino. Predlagam, da se za prvo silo vseliš v kakšen hostel. Naslov stalnega prebivališča pa si lahko urediš na CSD. Tam ga imajo tudi brezdomci in podobni. Lahko pa si urediš poštni predal in boš pošto dobila tja.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz bi z veseljem najemnino palačala vnaprej, ker vem, da bi stanodajalca zaskrbelo, ko bi zvedel, da sem brez službe.
Zdaj socialni problem nisem, denar imam.
Sem razmišljala, da bi povprašala pri AirBNbjevcih (ali je še kaj podobnega), če lahko prijavim tam naslov. Bi pa takoj vnaprej plačala, da človek ne bi bil v skrbeh.
Šlo bi pa za mesec, mogoče dva. In to mi je jasno, da bi težko kdo hotel za tako kratek čas oddati.
Sicer ne sprašujem za Slovenijo, ampak za sosednjo državo. Če bi šlo za Slovenijo, bi se pač obrnila na domače.

Pa še mogoče kak nasvetih tistih, ki oddajate. Kaj vas prepriča, da je oseba, ki najema, ok? Če bi šlo za tak kratek čas?
Verjamem, da bo vsak v skrbeh, če bi zvedel, da sem brez službe (če bi jaz oddajala, bi me to tudi skrbelo).

Ne morem pa najet stanovanja za kako daljšo dobo, ker pričakujem službo v decembru (zimska sezona), ampak ne vem točno kje.

tebe razumet… Madžarska pride v poštev? Kaj pa Hrvaška? Od kod si Nemčijo potegnila, to ni sosednja država. Oziroma mogoče pa je? Kje se sploh nahajaš?

tebe razumet… Madžarska pride v poštev? Kaj pa Hrvaška? Od kod si Nemčijo potegnila, to ni sosednja država. Oziroma mogoče pa je? Kje se sploh nahajaš?
[/quote]

O kaki Nemčiji pa zdaj ti govoriš? Po mojem si zgrešil temo.

stanje na trgu nepremičnin JE GROZLJIVO!! Oderuške najemnine, oddajajo za par mesecev, ker se veliko oddaja na črno v turistične namene. GROZLJIVO SRANJE!

LAŽEŠ!!!!!!!1 Po novem zakonu se ni več možno stalno prijaviti na CSD !!!!! Uradno si od zdaj lahko prijavljen samo na občini, kar je daljši postopek, ker morajo ugotoviti ali se res nahajaš na območju občine!

O kaki Nemčiji pa zdaj ti govoriš? Po mojem si zgrešil temo.
[/quote]

Beri uvodni post, kje išče službo.

Beri uvodni post, kje išče službo.
[/quote]

Jao, službo iščem v Slo, AT, D.
Ampak stanovanje sem pa napisala, da iščem v sosednji državi. Torej?


Za tako kratek čas plus še stalni naslov bo verjetno zelo težka, saj že nekako na splošno neradi prijavljajo, glede na to, da je baje še dosti oddajanja na črno.
Kje si boš pa potem po teh dveh mesecih uredila stalni naslov?

na upravni enoti pač po pravici poveš kje stanuješ! Tam te takoj prijavijo, ker po zakonu moraš imeti naslov tam kjer spiš, kjer živiš. Tak je sistem. Pika.


Za tako kratek čas plus še stalni naslov bo verjetno zelo težka, saj že nekako na splošno neradi prijavljajo, glede na to, da je baje še dosti oddajanja na črno.
Kje si boš pa potem po teh dveh mesecih uredila stalni naslov?
[/quote]


Za tako kratek čas plus še stalni naslov bo verjetno zelo težka, saj že nekako na splošno neradi prijavljajo, glede na to, da je baje še dosti oddajanja na črno.
Kje si boš pa potem po teh dveh mesecih uredila stalni naslov?
[/quote]

V AT se ne gredo oddaj na črno oz. ni težav, ko rečeš, da želiš imeti tam stalni naslov. Menda se to zelo kontrolira in tiste, ki oddajajo na črno takoj zagrabijo za vrat financarji.
Ko najdem službo (predvidoma bo to v AT, v decembru, zimska sezona) bom seveda imela naslov tam, kjer bom imela službo. Zdaj mi je ok stanovanje recimo na Koroškem. Ampak služba pa lahko, da bo na Tirolskem ali pa na Salzburškem ali pa… zato samo kratkoročni najem. Za zimsko sezono rabijo veliko delovne sile samo vnaprej ne vem kje bom takrat.


[/quote]

Samo tako v Slo kot v AT, rabiš podpis lastnika stanovanja. Drugače te ne prijavijo na tisti naslov.
Lahko pa seveda dobi potem obisk inšpekcije, če poveš, da tam stanuješ pa, da ti noče dat podpisa :).

Brez dela, brez nekih rednih dohodkov, z velikim vprašanjem, če boš delo sploh našel, rad bi prijava stalnega prebivališča, pa še v fletu bi bil le 1, 2 mesec + potem pa jasno po vseh verjetnosti kakšno leto gratis, dokler te najemodajalecc sodno ne bi zabrisal ven… res, najemodajalci čakajo v vrsti za takšne patrone… dj človk zresn se.

Poznam delo na upravni enoti in vem o čem govorim. Pogodba o najemu ( tudi za kratek čas) je legitimno dokazilo, da oseba tam prebiva, tam mora biti dosegljiva za sodne in upravne odločbe, za poziv na volitve. POGODBA JE DOKAZILO, da je oseba tam. Tam se jo prijavi.

Samo tako v Slo kot v AT, rabiš podpis lastnika stanovanja. Drugače te ne prijavijo na tisti naslov.
Lahko pa seveda dobi potem obisk inšpekcije, če poveš, da tam stanuješ pa, da ti noče dat podpisa :).
[/quote]

Ne sodi drugih po sebi,. Verjamem, da si ti socialc, ki bi zastonj bival nekje.
Jaz ne spadam med socialce. Zato ne sodi mene po svojih merilih. Verjamem pa, da si tako vajen. Vas je kar dosti takih. No v AT bi te takoj ven vrgli, ko bi se šel take fore gratis bivanja.


[/quote]

Hja, saj na pogodbi je podpis :).
Ampak tisti, ki oddajajo na črno, te pogodbe ne bodo dali.
Poznam kar nekaj oseb, ki so imele probleme s tem, da jim stanodajalec ni hotel dati tega podpisa. V bistvu je tega ogromno.
K sreči v AT naj ne bi tega prakticirali, ker, če ne drugače, kar sosedje prijavijo. IN financarji so takoj na vratih. Upam, da se v SLo tudi to uredi. Ker tile na črno so za bruhat.

Če ti dobiš stanovanje za najem ob teh pogojih, ti prvo najemnino plačam jaz, ker tole bi bil čudež.

Moja prijateljica je v Ljubljani 1 leto živela v gostišču s sobami. Soba z zajtrkom. Najemnina ni bila višja od običajnega najema ( ker je podaljševala po en mesec) Pa tudi prijavili so jo.
Zdaj ni sezone. Morda dobiš kje ugodno.

Preko airbnb bi se kar dalo dobiti za en mesec dokaj ugodno. Bom povprašala, če so pripravljeni tudi me prijavit. Sem našla nekaj kar hudo ugodnih cen, verjetno je razlog ta, ki ga omenjaš: ni sezone. Pa popuste dajo, ker je za cel mesec. UPam, da uspe tudi s prijavo.

Hvala za tvojo oz. prijateljičino izkušnjo :).

veliko samskih se med iskanje daljšega najema znajde z najemom sobe v hostlu, Ljubljana je polna hostlov v katerih spijo tudi študentje dokler iščejo daljnoročni najem. Je bilo v časopisu o tem, da so v hostlih. STANOVANJ KRONIČNO PRIMANJKUJE!

air nb TE NIKOLI ne bo prijavil. Upravna enota ugotavlja kje stanuješ in te prijavi nekje.

Preko airbnb bi se kar dalo dobiti za en mesec dokaj ugodno. Bom povprašala, če so pripravljeni tudi me prijavit. Sem našla nekaj kar hudo ugodnih cen, verjetno je razlog ta, ki ga omenjaš: ni sezone. Pa popuste dajo, ker je za cel mesec. UPam, da uspe tudi s prijavo.

Hvala za tvojo oz. prijateljičino izkušnjo :).
[/quote]

So tudi začasna oddajanja, ampak večina lasnikov bi seveda raje videli nekoga za daljši čas.

Sam bi poleg stanovanj za oddajanje poklical še tiste, ki stanovanje prodajajo. Marsikatero je prazno, pa bi bili mogoče veseli nekoga za 1-2 meseca.

Lahko se seveda narediš tudi nevednega, rečeš da iščeš za 1 leto .. potem pa pač ko najdeš službo poveš, da že greš.

New Report

Close