Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obupana

Obupana

Zivjo.stara sm 34 let,partner 40. skupaj sva slabe 3 leta.bili so vzponi in padci ampak če potegnem črto je najina veza dobra.Zatekne se pri pogovoru o otroku in skupnem stanovanju. Jaz otrok nimam,partner ima 12 letnega sina od prej.Ko mu omenim da bi zdaj pa rada imela otroka,ker se tako počutim,naletim na gluha ušesa.stalno ime neke izgovore,nazadje mi je rekel da ga bova imela čez eno leto.ampak zakaj?zakaj čez eno leto?stara sva dovolj,oba zaposlena…v čem je problem?to me čedalje bolj mori.res.Ko ga vprašam v čem je problem mi reče da ga ni.Ampak zakaj potem ne delava na njem(otroku)? Otroka nikoli ne omeni,nikoli ni izrazil želje.Ko ga vprašam ali si še enega otroka ne želi,mi odgovori da je otroka imeti najmanjši problem in zakaj ga nebi imel.Imam njegovega sina čisto rada,ampak kakorkoli se to grdo sliši,jaz nebom samo mačeha.želim si svojega otroka,želim izkusit materinstvo,želim da me nekdo kliče “mami”….če mi bo le dano.Njegovemu otroku ne bom igrala mamico.Ta otrok ima očeta in ima mamo.Jaz lahko le pomagam,svetujem in sem njegoba “prijateljica” .ne morem niti ne želim pa biti njegova mama.(vse kar se tiče mojega partnerja,njegove bivše in njunega sina je zblojeno.onadva ne znata najti volje do vzgoje ki bi bila optimalna za sina, sin izkorišča oba.ona mu postavlja neke meje,pri očetu potem te meje ne veljajo.oz.pri očetu toraj mojemu partnerju mu je dovoljeno vse. itd. ampak to je spet druga zgodba).
Ko omenim pogovor, pač da želim da se pogovoriva o teh stvareh, me vedno nekam pošilja, začne dvigovati ton da smo spet pri mojih glupih pogovorih. Jaz pa sem že čisto obupana… Na čase se počutim depresivno.
zanima me vaše mnenje.Si moj partner sploh želi (še enega)otroka (z mano)? hvala za mnenja in pomoč.
Zelo vesela bom tudi kakšnega moškega komentarja, ker moški lažje razumete moške.

______

Prepozna je ura za tako globoka razmišljanja. Spočita boš lažje predelala svoje misli. Sledi svojemu srcu. Če si obupana ob njem, je res pravi zate? Če ni, je zadnji čas, da ga pustiš za sabo in si poiščeš novega.

* Moški z otrokom. Za izognit v velikem loku, če imaš pamet.

S takšnim tipom ne izgubljaj časa,škoda te je.Čimprej proč,poznam sličen primer,predolgo je čakala in biološka ura ji je odkorakala.

Imaš prav 😪

Po tem, kar si napisala, je meni, ki nisem čustveno vpeta, kristalno jasno, da si otrok več ne želi. Tudi, če boš otroka z njim “izsilila”, boš hitro ostala sama z otrokom. Torej… pojdi in išči boljšega.

Mogoče globoko v sebi vem tudi jaz.
Se pa stalno prepričujem da če bi mi to on povedal da bi lažje šla… In lažje prebolela… Ker bi ga po eni strani sovražila… Pa naj se sliši še tako grdo, ampak tako čutim…
3 leta me že zavaja… To me najbolj boli


Ti sprejmi odločitev… ne čakaj na njega… 3 leta ni neka dolga doba… verjemi, da boš prebolela.

se vas pa res nikoli ne zmanjka. To ni veza.

Nekoč je Perko povedal; “ker so neumne…”

Otrok mora biti od obeh partnerjev srčno zaželjen. Po tem kar si napisala, si tvoj s teboj ne želi biti roditelj.

Ravno v tem je problem.
Jaz sem mu jasno in iskreno povedala da jaz bom otroka imela (če mi bo le dano) z njim ali pač z nekom drugim če si ga ne želi.
On pravi da zakaj ga pa nebi imel?
No potem pa razumi??
Če si ga ne želi… Zakaj pa enostavno ne pove?


S temi besedami te za nekaj časa “odpravi” in mu ne “težiš” več… to je z njegovega zornega kota… zaveda se, da tebi tiktaka biološka ura… tudi ni nujno, da bi kar takoj zanosila… Si sigurna, da si mu edina?

Ločenci, ki imajo že od prej otroke, si ne želijo novih. Zato se najbolje ujemajo pari, ki imajo že od prej otroke ali pa jih oboji nimajo.

Razpust zveze in poskus z novim, siliti ga v očetovstvo, nima smisla, če si ne želi otroka, tudi njegovi sin je nastal “po sili razmer”, kakor se da razbrati iz napisanega, pa to tudi sama veš.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

To sploh ni problem, je zgolj logična posledica. Enaki ptiči vedno skupaj letajo, tako si je našel še eno norico, ki bi rodila izključno iz egoističnih vzrokov. Taki pre prosto ne razumejo tvoje prve povedi, kaj šele, da bi našli življenjsko nazorsko napako v njej.

Ja, to sem skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričana.
Mu pohajanje po šumi pomeni več k vsaka beyba🙈

Drugače pa ja, se strinjam z vami… To je njegov način da se ne rabi pogovorit.

Zakaj pa naj bi bila jaz norica… Zato ker sem iskrena?


Iskrenost ti škodi… naivna si.. Pohaja po šumi sam? Pa kaj boš s takim… tudi živita ne skupaj… In kje je zdaj?


Aja.. glede teh tvojih 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}… tudi jaz bi pred leti, dala obe roki v ogenj, da mi je zvest… no, zgorela bi cela… če razumeš.

Zato ker ne uporabljaš razuma. Vprašanje je zgolj ali ga nisi sposobna ali pa nočeš. Najverjetneje je prvo.

Potem mi pa prosim in z vsem spoštovanjem povej česa nisem sposobna razumeti?


Iskrenost ti škodi… naivna si.. Pohaja po šumi sam? Pa kaj boš s takim… tudi živita ne skupaj… In kje je zdaj?
[/quote]

Ajde ne seri kaka iskrenost neki! Če bi bla iskrena zgolj do sebe, takega tipa sploh spoznala ne bi.

Še eno bitje zblojeno več, ki o lajfu ve manj od nič, ker še tisto kar ve, narobe ve. Odsoten oče…

Tam kjer je vedno ko zbeži od komunikacije….. Pri svoji mamici🤷‍♀️



Pa kaj pa spoštovanje vmes tlačiš? Saj ga sposobna nisi! Če bi se spoštovala, ne bi bla tle kjer si butara!

Aja sebe nisi sposobna, druge pa… …jao bog se te usmil, al pa kak bedak, da ti ročno vnese pdatke.

Ajde ne seri kaka iskrenost neki! Če bi bla iskrena zgolj do sebe, takega tipa sploh spoznala ne bi.

Še eno bitje zblojeno več, ki o lajfu ve manj od nič, ker še tisto kar ve, narobe ve. Odsoten oče…
[/quote]
Sodeluješ zato, da žališ? To ne pomaga… Tem o avtih ni?

Seveda… In to mu je pisalo na čelu.🤦‍♀️

1. Tvoj partner si ne želi otrok.
2. Tvoj partner te ne spoštuje.
3. Tvoj partner ne skrbi niti za vzgojo svojega obstoječega otroka. Misliš, da bi se, če bi imel še enega otroka, obnašal drugače?

V vajini zvezi težko vidim svetlo prihodnost. Najbolj se mi zdita mogoča ta dva scenarija:
1. čez nekaj časa, ko bo povsem jasno, da ne bo skupnih otrok, se boš počutila izigrano in razočarano ter bosta šla narazen.

2. On bo popustil in bosta s prihodom otroka na svet ugotovila, da sta nekompatibilna. Njemu se ne bo dalo vzgajati, kot se mu že zdaj ne da, rušil bo še tisto, kar boš ti gradila. Prepad med vama se bo poglabljal in poglabljal. Na živce ti bo šel vedno bolj in želela si boš, da ga ne bi nikoli spoznala.

Mi je žal zate, a verjetnost, da se bo on korenito spremenil, je minimalna.

New Report

Close