Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdaj mi mora sef povedat

Kdaj mi mora sef povedat

Dragi forumasi, rabim vas nasvet.
Ze 25 let delam pri zobozdravniku koncesionarju kot asistent. S casoma je najin odnos postal zelo slab. Prakticno me o nicemer ne obvesca. Zaradi starosti in zdracstvenih tezav namerava iti v penzijo. Vendar mi ne pove kdaj namerava iti zanima me, kolisknem casu, me mora obvestiti, da gre v penzijo, da je konec ambulante? Rabim to, da si lahko pricnem iskati novo sluzbo
Bojim se, da mi bo nekaj dni pred koncem povedal, da je konec.

Kakšno pogodbo pa imaš? Ponavadi je pri pogodbah za nedoločen čas definiran odpovedni rok.

Zaradi odnosa do tebe in celotne situacije začni iskati drugje. Ko dobiš novo službo, greš.
Fer bi bilo, da ti eno leto prej pove. Tako so pri nas vsi penzionisti povedali, da smo začeli iskati nov kader in ga uvajati.

Zakaj ga ne vprašaš? Če bo odgovoril super, če ne bo ali bo začel zavijat v meglo kaj brezveze odgovoril… začni iskati novo sluzbo takoj. Simple.

Oh saj sem ga vprasal, ampak mi nc ne pove, kao da ne ve … pogodbe dejnasko vec nimam, to je bilo pred 28 leti podpisano, nimam pojma kje to je. Odpovedi pa nocem dat jst, zaradi odpravnine

Pametno. Tudi iz razloga, da res ostaneš brez službe, in po 25-28 letih dela si verjetno tam okrog 45-50 let. Službe kar tako ne boš dobil, torej v primeru da boš potreboval socialno pomoč, je bolje biti odpuščen delavec kot pa delavec, ki je sam dal odpoved.

Je odpovedni rok zaradi prenehanja dejavnosti delodajalca 108 člen zakona o delovnih razmerjih

Odpravnina, minimalno 19 mesecev na zavodu, ne sekiraj se preveč. Imel boš dovolj časa za iskanje nove službe.

ja saj, ampak tudi glede odpravnie ne vem kako bo. Na internetu pišejo različne zadeve, on pa kao nekaj govori, ker češ da je privatnik, da mu sploh ni treba dat odpravnine?? A je to res?

Kuku a ve kdo od vas to z odpravnino?

Če bo podjetje izčrpal in na koncu zaprl, itak lahko pozabiš na odpravnino, ker jo ne bo iz kje vzeti. Pač še ena izmed lepot dela v zasebnem sektorju.

…če bi imel drugo službo, se jaz raje požvižgam na odpravnino in grem.
Ne pa da sem v stresu, na koncu pa res še odpravnine ne bo hotel dati in boš še na slabšem.

Če je zasebnik (ni doo) je odpravnina iztozljiva, saj za obveznost, ki izvirajo iz njegove dejavnosti odgovarja z vsem svojim premozenjem.

hval za odgovore! hja iztožljiva, in koliko bi me to stalo, koliko bi moral dati za odvetnika, a bi se mi to sploh izplačalo? bojim se, da ne!

nič ne boš dobil. najdi si novo službo in ko jo boš imel, daj odpoved. odpravnino pa pozabi.

Jaz na tvojemu mestu šefu ne bi pustil veselja, da bi se me znebil brez odpravnine. Če si pri njemu 15 let, če imaš 1000 bruto plače bi odpravnina znašala 5000 eur.

pri njemu sem 38 let

Pogodbo si podpisal 28 let nazaj, pri njemu pa 38 let?

Napisal si tri različne dobe zaposlitve. Če si pri njem 38 let, boš do dopolnjenega 40 leta delovne dobe na borzi čakal na penzijo in ti ni treba nič iskat. Potem, v penziji pa lahko delaš naprej, če boš hotel zaslužiti kak dodaten ojro. Najbolj miren človek na svetu si lahko. Ne bo pa nič narobe, če greš na borzo povprašati kakšne opcije imaš. Tudi za informativni izračun za penzijo že lahko zaprosiš na spiz

Pametno. Tudi iz razloga, da res ostaneš brez službe, in po 25-28 letih dela si verjetno tam okrog 45-50 let. Službe kar tako ne boš dobil, torej v primeru da boš potreboval socialno pomoč, je bolje biti odpuščen delavec kot pa delavec, ki je sam dal odpoved.
[/quote]

seveda jo bo – ker je zaposljiv, saj če se bo prijavil na zavod kot brezposeln, zavod plača novemu zaposlevalcu par ticoč evrov, da ga zaposli za nedoločen čas… Ker je iz skupine 47+…….

Res je, ker sem čist pozabil, da sva imela za prvih deset let tudi pogodbo. To so bili takrat čist drugi časi. Da lahko grem takoj na zavod to vem. Mu pa nikakor nočem pustit odpravnine! Ker je res prasec!
Delal pa bi še, ker res ne zgledam kot 56, sem čist fit še vedno in nočem še v pokoj.

Se pravi, če se zatakne pri odpravnini, grem do odvetnika, ali je kak drug korak potreben prej?

New Report

Close