Forum.Over.Net

Starševski čvek

Vplačevanje rente za pokojnino

Default avatar

varčevalka

Pozdravljeni,

zanimajo me vaši nasveti/izkušnje glede vplačevanja/varčevanja pri ponudnikih pokojninske rente, ko dosežeš upokojitev. Katero ste izbrali in zakaj. Ravno se odločam in bi rabila nasvet. Hvala.
Default avatar

Dolan

varcuj v zlatu. vse ostalo bo minus cez 50 let.
Default avatar

frišna upokojenka

Samo to bom rekla: pozor!
Mnoga leta sem del OD kot zaposlena v JS vplačevala v Modro zavarovalnico.
Ne samo, da zdaj ne morem dvigniti, kar sem vplačala, pač pa so obročno plačevanje preračunali tako, da niti slučajno ne bom mogla počrpati vplačanega deleža (o obrestih niti ne bi). Oziroma, če živim najmanj 90 let, bi bila tam-tam.
Dobro in temeljito premisli, preden se odločiš!
Default avatar

Popay

jst imam to tam od začetka tisočletja, večina sodelavcev je dvignilo to po desetih letih in so dobili neki drobiža, jst pa ne, če bo pušiona bo pušiona, ne bo prvič, če pa ne, pa super... ampak dejansko, vse te zadeve so pušiona in tej qurčevi skladi isto, triglav recimo, zlato je najbolj ziher...
Default avatar

zlata palica

Dolan je napisal/a:
seveda
zlato palico si boš zatlačila v rit in boš sita, računi plačani, ti pa potešena.
Default avatar

Čim dalj stran

Stran od tega dokler imaš še čas. Samo opozorilo. Sem zaposlen tam in vem kaj se pripravlja.
Default avatar

ve se

Smisel upokojenskega sklada v neki zavarovalnici je, da zavarovalnica zasluži in ne upokojenec/vlagatelj, zavarovalnica sicer izplačuje neko mesečno vsoto, ki pa običajno ni od pričakovane in praktično enaka kot mesečna vplačila če ne celo manj, poleg tega so izplačila v večini časovno omejena na 10, 20 let tako, da neke bajne vsote ni v igri sploh, če vplačuješ recimo 100€ mesečno 30 let zavarovalnica ti bo pa ob upokojitvi izplačevala 100€ ali celo manj mesečno naslednjih 20 let poleg tega zavarovalnice stalno spreminjajo roke izplačil in vsote tako, da tisto kar se danes dogovoriš sigurno čez 20, 30 let ne bo več v veljavi, tisto kako ob primeru smrti zavarovalnica izplača vloženo vsoto dediču ali več njim je pa bedarija, kaj mene briga kdo bo kaj dobil po moji smrti, vplačeval sem za sebe ne za druge.
Default avatar

hjaa

zlata palica je napisal/a:
Dolan je napisal/a:
seveda
zlato palico si boš zatlačila v rit in boš sita, računi plačani, ti pa potešena.
To sicer ne, lahko pa jo prodaš v vsaki banki po dnevni ceni in zlato običajno ne izgublja vrednosti.
Default avatar

ne razumeš dobro

frišna upokojenka je napisal/a:
Ne samo, da zdaj ne morem dvigniti, kar sem vplačala, pač pa so obročno plačevanje preračunali tako, da niti slučajno ne bom mogla počrpati vplačanega deleža (o obrestih niti ne bi). Oziroma, če živim najmanj 90 let, bi bila tam-tam.
Kar si vplačevala ni bilo namenjeno dvigovanju, ampak da se ti nekoliko izboljša penzija. Pri preračunu pa verjetno nis upoštevala davčne olajšave....
Default avatar

Zlato je

zlata palica je napisal/a:
Dolan je napisal/a:
seveda
Zlato je trajna valuta. Ne izpuhti v luft zaradi novih zakonov in uredb.
Se spomnim kako je mama plačevala zavarovalnici Triglav za pogreb. Ko sem preračunala bi na koncu dobila manj kot je vplačala. Seveda smo prekinili to farso.
Default avatar

Zlato je

ne razumeš dobro je napisal/a:
frišna upokojenka je napisal/a:
Kar si vplačevala ni bilo namenjeno dvigovanju, ampak da se ti nekoliko izboljša penzija. Pri preračunu pa verjetno nis upoštevala davčne olajšave....
Ja, vedno kaj ne razumemo. Zanimivo da vedno ne razumemo v našo škodo, kajne?
Default avatar

ne razumeš dobro

Zlato je je napisal/a:

Nekateri ste pač zabiti, mi vam nismo krivi...
Default avatar

Bog MONa TM

sem razdelil v kripte in sklade.
Obresti pri bankah so katastrofa.
Pokojninsko varčevanje pa - manj dobiš kot vplačaš, pa še vezan si vplačevati neko obdobje
Default avatar

Zlato je

Zlato je je napisal/a:

Nekateri ste pač zabiti, mi vam nismo krivi...
Če imaš minimalno morale v glavi bogatiš z delom ne s prevaro.