Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Si želite starih, tradicionalnih odnosov?

Si želite starih, tradicionalnih odnosov?

Pritoževanje nad emanicipacijo in menda nepravimi moškimi postaja vse bolj popularno. Kar je zanimivo, za njim stojijo, poleg patriarhalno usmerjenih, celo intelektualke in ženske revije.

Zanima me, a gre tu za nezavedno željo po odnosih v smislu: “Ako ne tuče, nije muško”? Pa:” Slovenke rabijo južnjake”.

Ali mislite, da ‘pravi moški’ uspevajo samo v tradicionalno patriarhalnih odnosih? Mislite, da so bili nekoč ljudje boljši starši in boljši partnerji?

Ne.


patriarhat kjer je moški glava in vodja tropa oz družine je že ok postavitev ampak kar ti omenjaš (nasilje) pa nima toliko veze z patriarhatom kot z primitivci ti pa so v vseh možnih postavitvah. Veliko jih je tudi med pijanci, narkomani, kriminalci..pač družbeni fail ampak to ni še zdaleč ne osnovna postavitev patriarhata. Jaz si na čelu barke predstavljam nekoga z veliko dostojanstva, samodiscipline in elegance. To je čudoviti partriarhat in krasna zgodba kjer so vsi umirjeni in so s srcem skupaj. Kapitan barke je vedno lahko le eden. Tu zakompleksane možače nimajo mesta. Vsak ima svojo čudovito vlogo in postavitev samo rivalstva ne sme biti, primerjanja, merjenja in ostalih sodobnih neumnosti.


patriarhat kjer je moški glava in vodja tropa oz družine je že ok postavitev ampak kar ti omenjaš (nasilje) pa nima toliko veze z patriarhatom kot z primitivci ti pa so v vseh možnih postavitvah. Veliko jih je tudi med pijanci, narkomani, kriminalci..pač družbeni fail ampak to ni še zdaleč ne osnovna postavitev patriarhata. Jaz si na čelu barke predstavljam nekoga z veliko dostojanstva, samodiscipline in elegance. To je čudoviti partriarhat in krasna zgodba kjer so vsi umirjeni in so s srcem skupaj. Kapitan barke je vedno lahko le eden. Tu zakompleksane možače nimajo mesta. Vsak ima svojo čudovito vlogo in postavitev samo rivalstva ne sme biti, primerjanja, merjenja in ostalih sodobnih neumnosti.
[/quote]

Zelo zgovorno.

Niti pod razno ne pogrešam tistih starih časov.

Recimo že seks je bil včasih groza za ženske. Danes se moški potrudijo za žensko, da oba uživata, da je obema fajn. Ne vsi, ampak si pač poiščeš fajnega moškega.
ALi pa včasih je bila ženska privezana na otroke, štedilnik. Danes se sama odloči ali bo imela otroke ali ne, lahko hodi v službo, lahko ima hobije.
Vsekakor je danes bolje za žensko kot nekoč. Pa vsekakor so tudi moški dosti boljši kot nekoč.
Če pa se govori, da ni pravih moških, je pa to v tem smislu, da je vse več bebčkov, ki ne znajo niti izvijača v roke prijeti. Ampak tudi za ženske velja isto, je tudi vse več bebavk, ki ne znajo uporabit izvijača.

Pa vsekakor danes ženski ni nujno, da se poroči. Včasih je bilo to skoraj nujno. Pa predvsem lahko izbere ok moškega. Včasih , tudi, če je dobila pijanca, nasilneža, je morala to prenašat. Zdaj pa, če že naleti na takega, ga pač skensla.
V glavnem za ženske je dosti bolje, moški so dosti boljši kot nekoč.


ki ne znajo skrbeti za svoje otroke. Izvijač je res še najmanjši problem.

niti ne, dost lepš se je s pametno samostojno žensko kresat, ki pa ima v seb še vedno tisto žensko milino in se ji ni sfuzalalo zarad naduvanosti od komplimetov, ki jih je deležna od tipov, kot z eno, ki ni razgledana…

Ne samo, da si želimo starih odnosov (etika, morala, zdrava pamet), kot so bili recimo leta 1970, 1980.

Želimo si tudi takratne vrednote. Ki so po osamosvojitvi žal zapustile Slovenijo, ker so videle, da tu NIMAJO več kaj iskati…

ne.

. če tip ne nosi mesečno vsaj 3000 evrov neto
– če ni nabildan
– če ima prijatelje, s katerimi hodi na pivo
– če ima pod popkom samo 16cm

In še in še. Pogojev.

Primer takšnega “povpraševanja” iz leta 2015, danes je še mnogo huje:

Vem,da si star od do šestintrideset let, NEKADILEC, nežen, lahkotne narave, strasten, zajebantski, komunikativen, ustvarjalne narave, pozitivec, se znaš smejat brez razloga, neprogramiran z kakšno čudno vero, odkritosrčen, ljubitelj različnih okusov hrane, še najbolje brezmesne, ljubitelj narave ter vsega kar je bolj “zdravo” kot nezdravo, popotnik v smislu duše in uma, se pravi svobodnega duha in KAR JE NAJBOLJ POMEMBNO-) NIKOLI NE TEŽIŠ. Če si se našel v opisu.. oddaj signal.

Veš, da bom oddal signal. Ker tudi ti si, kot je razvidno iz tvojega oglasa – idealna ženska…

Da.

. če tip ne nosi mesečno vsaj 3000 evrov neto
– če ni nabildan
– če ima prijatelje, s katerimi hodi na pivo
– če ima pod popkom samo 16cm

In še in še. Pogojev.

Primer takšnega “povpraševanja” iz leta 2015, danes je še mnogo huje:

Vem,da si star od do šestintrideset let, NEKADILEC, nežen, lahkotne narave, strasten, zajebantski, komunikativen, ustvarjalne narave, pozitivec, se znaš smejat brez razloga, neprogramiran z kakšno čudno vero, odkritosrčen, ljubitelj različnih okusov hrane, še najbolje brezmesne, ljubitelj narave ter vsega kar je bolj “zdravo” kot nezdravo, popotnik v smislu duše in uma, se pravi svobodnega duha in KAR JE NAJBOLJ POMEMBNO-) NIKOLI NE TEŽIŠ. Če si se našel v opisu.. oddaj signal.

Veš, da bom oddal signal. Ker tudi ti si, kot je razvidno iz tvojega oglasa – idealna ženska…
[/quote]

Kaj te pravzaprav muči?
Smo leta 2019, lahko izbiraš ali ostaneš samski oz. samska. Ne rabiš iskat partnerja, partnerke.

Kaj pa je to “pravi moški”?
Zame sigurno to ni nekdo, ki pretepa žensko in jo zmerja ter jo posesivno nadzoruje in omejuje. Ker na tak način povzroča trpljenje vsem okoli sebe, ženski ter otrokom, ki to gledajo in nosijo slabe vzorce naprej v svoje prihodnje odnose.
In ko doma ni urejeno, ni urejena družba, ni urejena celotna nacija. Tako da je tak patriarhalni svet potem en velik hudičev pekel.

Zame je “pravi moški”, nekdo, ki zna varovat. Zna varovat svojo žensko in otroke. Daje podporo, je steber. Nekdo, ki se ne boji sprememb in upa rast kot človek. Zna umirit okolico z besedami in intelektom. Nekdo, ki je racionalen in zna obdržat trezno glavo, ko je panika. Ki pusti ženski, da je svobodna. Da se odloči sama kaj bo s svojim telesom, s čim se bo ukvarjala itd.

Saj nismo muslimani… ali pa v srednjem veku?

Kaj te pravzaprav muči?
Smo leta 2019, lahko izbiraš ali ostaneš samski oz. samska. Ne rabiš iskat partnerja, partnerke.
[/quote]

Si se zajebal/a.

Partnerko imam. In bova ostala skupaj, je precej pametna in vse ostalo.

Ne glede na dobro lastno izkušnjo pa imam pravico do lastnega mnenja, ki je:

Odnosi med moškimi in ženskami so čedalje slabši!

Tudi zato, ker so ženske postale mnogo preveč “pametne” in izbirčne in takih žensk večina moških ne mara, še najmanj za skupno življenje!

TAKIH pač NE!


patriarhat kjer je moški glava in vodja tropa oz družine je že ok postavitev ampak kar ti omenjaš (nasilje) pa nima toliko veze z patriarhatom kot z primitivci ti pa so v vseh možnih postavitvah. Veliko jih je tudi med pijanci, narkomani, kriminalci..pač družbeni fail ampak to ni še zdaleč ne osnovna postavitev patriarhata. Jaz si na čelu barke predstavljam nekoga z veliko dostojanstva, samodiscipline in elegance. To je čudoviti partriarhat in krasna zgodba kjer so vsi umirjeni in so s srcem skupaj. Kapitan barke je vedno lahko le eden. Tu zakompleksane možače nimajo mesta. Vsak ima svojo čudovito vlogo in postavitev samo rivalstva ne sme biti, primerjanja, merjenja in ostalih sodobnih neumnosti.
[/quote]

Moj pradeda je bil glava družine, za njim moj deda.
Moj dedek ni nikdar dvignil roko nad babico!

Ko je moj dedek slišal, da njegovo sestro njen mož pretepa, je šel po njo v sosednjo vas in jo vzel nazaj domov z dvema majhnima otrokoma!

Glava družine ni zato da pretepa, ampak da ščiti družino!

Moj pradeda je bil glava družine, za njim moj deda.
Moj dedek ni nikdar dvignil roko nad babico!

Ko je moj dedek slišal, da njegovo sestro njen mož pretepa, je šel po njo v sosednjo vas in jo vzel nazaj domov z dvema majhnima otrokoma!

Glava družine ni zato da pretepa, ampak da ščiti družino!
[/quote]

Seveda. Se strinjam. Nasilje je znak nasilnikov, nizkotnežev, bulijev. To se strašno grdo in rado meša z krmarjem, voditeljem, stebrom. To je zame Moški. moški, ki se mu spomenik postavi. Se ne krega, je vedno tam,da se lahko ženska nanj zanese in normalna ženska nima nobene potrebe, da ga na njegovem mestu ruši in želi prevlado..to je cel kaos.

Si se zajebal/a.

Partnerko imam. In bova ostala skupaj, je precej pametna in vse ostalo.

Ne glede na dobro lastno izkušnjo pa imam pravico do lastnega mnenja, ki je:

Odnosi med moškimi in ženskami so čedalje slabši!

Tudi zato, ker so ženske postale mnogo preveč “pametne” in izbirčne in takih žensk večina moških ne mara, še najmanj za skupno življenje!

TAKIH pač NE!
[/quote]

Glede na tvoj prostaški izpad, udrihanje po ženskah. Mi je povsem jasno kako je s tvojo vezo :). Ni to moj problem, da imaš ti gnil odnos.

Boljši partnerji zagotovo, danes je ogromno ločitev, sploh se ne poročajo, ni nobenih vrednot, zveze temeljijo bolj na zunanji podobi idealne družine, kar se velikokrat izkaže, da gre za zvezo dveh nesamostojnih oseb, ki so z levo nogo še pri starših, kljub temu, da že imajo svoje otroke, a brez podpore staršev si ta družina ne bi znala sama niti kosila skuhat in cunj oprat.


patriarhat kjer je moški glava in vodja tropa oz družine je že ok postavitev ampak kar ti omenjaš (nasilje) pa nima toliko veze z patriarhatom kot z primitivci ti pa so v vseh možnih postavitvah. Veliko jih je tudi med pijanci, narkomani, kriminalci..pač družbeni fail ampak to ni še zdaleč ne osnovna postavitev patriarhata. Jaz si na čelu barke predstavljam nekoga z veliko dostojanstva, samodiscipline in elegance. To je čudoviti partriarhat in krasna zgodba kjer so vsi umirjeni in so s srcem skupaj. Kapitan barke je vedno lahko le eden. Tu zakompleksane možače nimajo mesta. Vsak ima svojo čudovito vlogo in postavitev samo rivalstva ne sme biti, primerjanja, merjenja in ostalih sodobnih neumnosti.
[/quote]

Če so te čudovite vloge SVOBODNO izbrane , s strani posameznika/ce, ki bo te vloge živel, potem ja, super, je lahko patriarhat ali pa kaj desetega.

Samo kaj, ko ponavadi kapitan sam drugim določi te vloge in jih tudi sam poimenuje čudovite.
Tistega, ki nosi in živi to vlogo ni sploh relevantno vprašat. Teh pravic nima.

Hecno, tudi v 18.stol., so nekateri južnjaki, plantažniki, bili prepričani, ker lepo ravnajo s svojimi SUŽNJI, da se le ti imajo fajn.
Sužnje seveda o tem niso spraševali, ker je bilo nepomembno.

Partnerstvo naj bi temeljilo na sodelovanju in SKUPNEM soodločanju o življenju, ki ga skupaj z nekom živimo.

Enako prijateljstvo.

V partnestvu dveh odraslih, ki SPOŠTUJETA drug drugega, sta glas in mnenje OBEH SLIŠANA.

Ni izsiljevanja in manipuliranja, na račun tradicionalnih fizičnih in ekonomskih moči;
– ker več zaslužim, jaz odločam in tvoje mnenje ne šteje
– imam maternico, je otrok bolj moj kot tvoj
– ker sem močnejši, te lažje ustrahujem, da pristaneš na vlogo, ki se meni zdi zate najboljša
Itn.

Glede na tvoj prostaški izpad, udrihanje po ženskah. Mi je povsem jasno kako je s tvojo vezo :). Ni to moj problem, da imaš ti gnil odnos.
[/quote]
Falil/a za nekaj kilometrov. Kvaliteeta tvoje replike: nezadostno.

Najina zveza je NAD povprečjem.

In ja, tudi žena se čisto strinja z mano. Tudi njej gredo take “enakopravnice” in enmancipiranke, ki so emancipirane, ker je to danes moderno in so to prebrale na spletu, zelo na živce…

Kako mi grejo na živce ti argumenti “moderni časi so grozni, stari časi so bli boljši”.

Resno? Ti dejansko verjameš, da je bilo včasih boljše, da so se bolj držali vrednot? Niso, zato ker je blo tolk alkohola, nasilja, moški niso pomagali pri vzgoji otrok, kurb*rije ni blo čisto nič manj kot jo je sedaj, včasih so delali kot živine in so se na drugačne načine odklopili od stresa.
Človek se nič kaj ni spremenil na slabše, v jedru je še vedno isti, pa če se piše leto 1919 al 2019. Enako kot so včasih eni znali sledit nekim dobrim vrednotam, tako maš ljudi ki majo pošlihtana podstrešja tudi dandanes.
Nesamostojnih, bluzatorjev ipd. je blo pa cel kup tudi včasih. Stara mama razlaga kako se ga je naš dedek napil in ga ni blo po cele dneve, z otroci so včasih bežali pred njim, ko je hodil natankan domov, da ne govorim kako je lastne otroke pustil nage in bose skakat okoli, ker se mu je fučkalo, da bi jih oblekel ali poskrbel za njih. Idealna družina my ass. Ja, na črnobelih slikah.
Moški včasih so bli čist isti neorasleži in neodgovorneži, kot jih najdeš dandanes. Samo druge situacije so. Tudi tradicija pa “ustaj vojsko” ti ne pomaga, če si rojen bumbar.


Falil/a za nekaj kilometrov. Kvaliteeta tvoje replike: nezadostno.

Najina zveza je NAD povprečjem.

In ja, tudi žena se čisto strinja z mano. Tudi njej gredo take “enakopravnice” in enmancipiranke, ki so emancipirane, ker je to danes moderno in so to prebrale na spletu, zelo na živce…
[/quote]

Pa ti misliš, da mene tvoje težave zanimajo?
Meni pa res dol visi s čim se ti in tvoja žena obremenjujeta in živcirata. To morata sama pri sebi urediti, da ne bosta ob živce.
Mogoče bi bilo bolje, da se ženi posvetiš, ne ostalim ženskam pa vama ne bodo šle ostale ženske tako na živce.

Boljši partnerji zagotovo, danes je ogromno ločitev, sploh se ne poročajo, ni nobenih vrednot, zveze temeljijo bolj na zunanji podobi idealne družine, kar se velikokrat izkaže, da gre za zvezo dveh nesamostojnih oseb, ki so z levo nogo še pri starših, kljub temu, da že imajo svoje otroke, a brez podpore staršev si ta družina ne bi znala sama niti kosila skuhat in cunj oprat.
[/quote]

Ja, res je, včasih se niso ločevali.
Mož je ženo lahko pretepal, ona je ostala. Mož je ves dendar zapi, namlatil otroke in ženo, ona je še vedno ostala. Mož je zahteval seks, čeprav ona ni bila za, ona je to pač morala prenašat. Saj se ni mogla ločit.

Naslov teme me je vodil sicer v ramišljanje o odnosih med ljudmi nasploh. Pojasnilo oziroma prvi post v temi pa me seveda pripelje do naslednjega odgovora:
NE!

New Report

Close