Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prijatelj od sina (strojni inženir), me je vprašal kateri je to imbus ključ

Prijatelj od sina (strojni inženir), me je vprašal kateri je to imbus ključ

Prejšni vikend smo nekaj delali pri sinu doma in me ta njegov prijatelj to vpraša, ko sem mu rekel, da naj mi poda imbus ključ..

Jaz vem, da mladi niso več to kar smo mi bili, ko smo vse prešravfali (tudi moj sin ne bi vedel za ta ključ, ampak je računalničar). Kaj jih sploh učijo na teh faksih? Pa sem ga vprašal potem, je rekel da je seveda že slišal za ta ključ ampak, da ne ve kateri je.

Pa saj ni problem, ampak kako naj zaupam potem novodobnim učenjakom, da mi pride nekaj urejat na bajti, če še osnov ne pozna?

ha ha

pa to ja vsak otrok ve 🙂

inženir ni rokodelec … in zakaj točno se čudiš, da on ni vedel kater je imbus ključ, če ti nimaš pojma, kaj se učijo na strojnem faksu 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Itak. Ker je pravilno inbus. Innensechskant .

Šolani butli.
Blage veze nima v praksi, imajo se pa za silno razgledane in pametne.
Takšnih je malo morje v Sloveniji. Veliko tudi na vodilnih položajih.

*inbus je mimigrede. Sicer pa pivsem razumem problematiko. Sem menjal kak mesec nazaj šipke od stabilizatorja na avtu, 16 ključa nikjer, grem bratca vprašat, če se slučajno pri njemu valja, medtem ko je igrice igral, pa pravi evo ga, tule je. In dobim v roke 16gb usb ključek🙈 Smeha…

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Ga že inbus ključ nikoli ni zanimal.
Novodobni učenjaki?
A niti tega ne veš pri tvojih letih, da se ljudje delimo v teoretike in praktike?
Na bajto ti bo prišel urejat praktik.
Teoretik pa bo narisal načrt ali kaj podobnega dal na papir.
Zdaj razumeš?

Mogoče pa zato, ker ni šel v šolo za mehankarje, ampak na strojni faks?
A ti misliš, da zato, ker piše “strojni”, da to pomeni da šfaufa stroje?
Čeprav imbus ključ pa ja pozna vsaj desetletnik z biciklom.

no ja … kaj je pravilno bi lahko razpravljali 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Se že 50 let vozim s kolesom, pa ne vem, kaj je točno imbus ključ.
So mi vedno drugi popravljali kolo.
Stavim, da večina desetletnikov ne ve, kaj je to imbus ključ.Nismo vsi mehaniki in rokodelci.
Pa nič zato.
Važno je, da znam vseeno kar dobro krmariti skozi življenje.
Kolo in avto mi popravljajo strokovnjaki, piškote , pecivo in torto pa mi speče šolana pekarica, ki se na to dobro spozna.

no ja … kaj je pravilno bi lahko razpravljali 🙂
[/quote]

Prvo kot prvo je to tuja beseda in kaj je pravilno bi res lahko razpravljali. In sedaj si najbolj pameten, ker si me “popravil”. Imajo pa Merkur in podobni trgovci napisano iMbus:
https://www.merkur.si/delavnica/rocno-orodje/imbus-in-cevni-kljuci/

In ne, se ne strinjam, prej bom dal nekomu za risat načrte, ki pozna vsaj malo prakse kot pa nevednežu. Če strojni inženir ne pozna kaj je to iMbus ključ, ima zame lahko 10 doktoratov, pa mi ne bo prišel nč rihtat na bajti, avtu,..


In če ni rokodelec, kakšen vijak bo dizajniral na kakšni napravi, ki jo projektira?


In če ni rokodelec, kakšen vijak bo dizajniral na kakšni napravi, ki jo projektira?
[/quote]

strojni inženir in ne pozna osnov, ja točno to, kaj bo dizajniral dildota namesto imbusa?

Prvo kot prvo je to tuja beseda in kaj je pravilno bi res lahko razpravljali. In sedaj si najbolj pameten, ker si me “popravil”. Imajo pa Merkur in podobni trgovci napisano iMbus:
https://www.merkur.si/delavnica/rocno-orodje/imbus-in-cevni-kljuci/

In ne, se ne strinjam, prej bom dal nekomu za risat načrte, ki pozna vsaj malo prakse kot pa nevednežu. Če strojni inženir ne pozna kaj je to iMbus ključ, ima zame lahko 10 doktoratov, pa mi ne bo prišel nč rihtat na bajti, avtu,..
[/quote]
glej … še linkaš zmedeno, ne samo pišeš zmedeno 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


In če ni rokodelec, kakšen vijak bo dizajniral na kakšni napravi, ki jo projektira?
[/quote]

če je nesposoben, ne bo dizajniral nič … če je, bo pač tisto kar zna, a ni tako?

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


glej … še linkaš zmedeno, ne samo pišeš zmedeno 🙂
[/quote]

napiše nekdo, ki ima podpis čisto narobe zapisan

Ga že inbus ključ nikoli ni zanimal.
Novodobni učenjaki?
A niti tega ne veš pri tvojih letih, da se ljudje delimo v teoretike in praktike?
Na bajto ti bo prišel urejat praktik.
Teoretik pa bo narisal načrt ali kaj podobnega dal na papir.
Zdaj razumeš?
[/quote]

Če hočeš biti dober teoretik, moraš biti najprej dober praktik. To ve cel svet, samo v Sloveniji to še ni znano.

“Pa sem ga vprašal potem, je rekel da je seveda že slišal za ta ključ ampak, da ne ve kateri je.”

Gornje je problem, vse ostalo pa zgolj logične posledice.

Šole učijo trditi ne pa se učiti. Tako je tudi v dotičnem primeru, pacienta ne zanima kaj je to inbus ključ, dovolj mu je da ne ve.

Nedavni komentarji na podnebnem prostestu jasno pokažejo kako se vstran meče davkoplačevalski denar.

Znanje je dobrina, ki bi si jo moral vsak sam zaslužiti, tako, kot se je naučil hoditi.

Brez prakse ne bo nič. V slovenskih šolah pa je to nepomembno. Naj proba v Wolfsburgu, ga bodo naslednji dan vrgli na cesto. Tam tudi najboljši inženirji znajo sami razdret avtomobil.

napiše nekdo, ki ima podpis čisto narobe zapisan
[/quote]

a narobe … hmm

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Učenja samega itak nobena šola ne uči.
Je pa voljo samoiniciativno – tudi v šolah.

Tale fant pa najbrž zna tisto, kar faks od njega zahteva. Kdor pa misli, da faks nauči vse kar je treba znati – no ja – naj si prebere kaj o naivnosti.

Če hočeš biti dober teoretik, moraš biti najprej dober praktik. To ve cel svet, samo v Sloveniji to še ni znano.
[/quote]

No hvala bogu da je nekomu to jasno. Glede na mnenja tukaj pa ni čudno, da ima vsak kos ceste, ki jo pri nas naredijo, po dveh mesecih že luknje in razpoke, če na gradbišču praktikom ukazuje nesposoben teoretik. Da strojni inženir ne ve, kaj je inbus, je preprosto sramota, pa tudi če v svojem poklicu uporablja samo teorijo. Jaz sem ženska, pa vem, kaj je to. Če ne drugače, ima marsikateri kos pohištva, ki ga kupiš, priložen inbus, da pohištvo sestaviš.

Sem imel v Iskri sodelavca, univerzitetno izobraženega inženirja fizike, pa ni znal uporabljati univerzalnega merilnega inštrumenta.

Pač ljudje smo različni. Nekateri s srcem pri stvari, drugi malo izgubljeni v času in prostoru.

So ga kasneje v prvi rundi odpuščanja odpustili, pa je šel učit v šolo.

strojni inženir in ne pozna osnov, ja točno to, kaj bo dizajniral dildota namesto imbusa?
[/quote]
dizajniral bo DIN vijak na osnovi predvidenih tehničnih specifikacij. pač ne pozna domačega izraza za to.

No hvala bogu da je nekomu to jasno. Glede na mnenja tukaj pa ni čudno, da ima vsak kos ceste, ki jo pri nas naredijo, po dveh mesecih že luknje in razpoke, če na gradbišču praktikom ukazuje nesposoben teoretik. Da strojni inženir ne ve, kaj je inbus, je preprosto sramota, pa tudi če v svojem poklicu uporablja samo teorijo. Jaz sem ženska, pa vem, kaj je to. Če ne drugače, ima marsikateri kos pohištva, ki ga kupiš, priložen inbus, da pohištvo sestaviš.
[/quote]
doma imam cel kup teh imbus izvijačev, ker sem sestavljala cel kup omar.
ampak danes pač prvič slišim izraz za to.

pa imbus ključi so, ne INBUS

https://www.merkur.si/imbus-kljuc-unior-1-5-10-mm-dolgi-9-delna-art-220sl/

New Report

Close