Forum.Over.Net

Starševski čvek

Prijatelj od sina (strojni inženir), me je vprašal kateri je to imbus ključ

Default avatar

Rok-1

Miki miško je napisal/a:
"Pa sem ga vprašal potem, je rekel da je seveda že slišal za ta ključ ampak, da ne ve kateri je."

Gornje je problem, vse ostalo pa zgolj logične posledice.

Šole učijo trditi ne pa se učiti. Tako je tudi v dotičnem primeru, pacienta ne zanima kaj je to inbus ključ, dovolj mu je da ne ve.

Nedavni komentarji na podnebnem prostestu jasno pokažejo kako se vstran meče davkoplačevalski denar.

Znanje je dobrina, ki bi si jo moral vsak sam zaslužiti, tako, kot se je naučil hoditi.
Učenja samega itak nobena šola ne uči.
Je pa voljo samoiniciativno - tudi v šolah.

Tale fant pa najbrž zna tisto, kar faks od njega zahteva. Kdor pa misli, da faks nauči vse kar je treba znati - no ja - naj si prebere kaj o naivnosti.
Default avatar

Ja končno

en teoretik je napisal/a:
ohhh daj no je napisal/a:

Ga že inbus ključ nikoli ni zanimal.
Novodobni učenjaki?
A niti tega ne veš pri tvojih letih, da se ljudje delimo v teoretike in praktike?
Na bajto ti bo prišel urejat praktik.
Teoretik pa bo narisal načrt ali kaj podobnega dal na papir.
Zdaj razumeš?
Če hočeš biti dober teoretik, moraš biti najprej dober praktik. To ve cel svet, samo v Sloveniji to še ni znano.
No hvala bogu da je nekomu to jasno. Glede na mnenja tukaj pa ni čudno, da ima vsak kos ceste, ki jo pri nas naredijo, po dveh mesecih že luknje in razpoke, če na gradbišču praktikom ukazuje nesposoben teoretik. Da strojni inženir ne ve, kaj je inbus, je preprosto sramota, pa tudi če v svojem poklicu uporablja samo teorijo. Jaz sem ženska, pa vem, kaj je to. Če ne drugače, ima marsikateri kos pohištva, ki ga kupiš, priložen inbus, da pohištvo sestaviš.
Default avatar

Heh

Sem imel v Iskri sodelavca, univerzitetno izobraženega inženirja fizike, pa ni znal uporabljati univerzalnega merilnega inštrumenta.

Pač ljudje smo različni. Nekateri s srcem pri stvari, drugi malo izgubljeni v času in prostoru.

So ga kasneje v prvi rundi odpuščanja odpustili, pa je šel učit v šolo.
Default avatar

kakšen vijak le

hahahah je napisal/a:
megaboy je napisal/a:

In če ni rokodelec, kakšen vijak bo dizajniral na kakšni napravi, ki jo projektira?
strojni inženir in ne pozna osnov, ja točno to, kaj bo dizajniral dildota namesto imbusa?
dizajniral bo DIN vijak na osnovi predvidenih tehničnih specifikacij. pač ne pozna domačega izraza za to.
Default avatar

doma jih imam cel kup

Ja končno je napisal/a:
en teoretik je napisal/a:

Če hočeš biti dober teoretik, moraš biti najprej dober praktik. To ve cel svet, samo v Sloveniji to še ni znano.
No hvala bogu da je nekomu to jasno. Glede na mnenja tukaj pa ni čudno, da ima vsak kos ceste, ki jo pri nas naredijo, po dveh mesecih že luknje in razpoke, če na gradbišču praktikom ukazuje nesposoben teoretik. Da strojni inženir ne ve, kaj je inbus, je preprosto sramota, pa tudi če v svojem poklicu uporablja samo teorijo. Jaz sem ženska, pa vem, kaj je to. Če ne drugače, ima marsikateri kos pohištva, ki ga kupiš, priložen inbus, da pohištvo sestaviš.
doma imam cel kup teh imbus izvijačev, ker sem sestavljala cel kup omar.
ampak danes pač prvič slišim izraz za to.

pa imbus ključi so, ne INBUS

https://www.merkur.si/imbus-kljuc-unior ... art-220sl/
Default avatar

to bo to ja

kakšen vijak le je napisal/a:
hahahah je napisal/a:

strojni inženir in ne pozna osnov, ja točno to, kaj bo dizajniral dildota namesto imbusa?
dizajniral bo DIN vijak na osnovi predvidenih tehničnih specifikacij. pač ne pozna domačega izraza za to.
Zato tudi gredo belke v afriko s črnci fukat, ki imajo prakso in ne z evropskimi teoretičarji, ki šele razmišljajo, kakšno je pravo ime za vagino.
Default avatar

Polna luna

doma jih imam cel kup je napisal/a:
Ja končno je napisal/a:

doma imam cel kup teh imbus izvijačev, ker sem sestavljala cel kup omar.
ampak danes pač prvič slišim izraz za to.

pa imbus ključi so, ne INBUS

https://www.merkur.si/imbus-kljuc-unior ... art-220sl/
Razlaga jezikovne zagate:

https://svetovalnica.zrc-sazu.si/topic/ ... -ali-inbus
Default avatar

tako je

Rok-1 je napisal/a:
Miki miško je napisal/a:
"Pa sem ga vprašal potem, je rekel da je seveda že slišal za ta ključ ampak, da ne ve kateri je."

Šole učijo trditi ne pa se učiti. Tako je tudi v dotičnem primeru, pacienta ne zanima kaj je to inbus ključ, dovolj mu je da ne ve.

Nedavni komentarji na podnebnem prostestu jasno pokažejo kako se vstran meče davkoplačevalski denar.

Znanje je dobrina, ki bi si jo moral vsak sam zaslužiti, tako, kot se je naučil hoditi.

Tale fant pa najbrž zna tisto, kar faks od njega zahteva. Kdor pa misli, da faks nauči vse kar je treba znati - no ja - naj si prebere kaj o naivnosti.

Popolnoma se strinjam s tabo.
Default avatar

ena družboslovka

He, he, sem družboslovka, ampak, če ne bi vedela kaj je imbus ključ... pri kolesih se večinoma to uporablja.
Pa, ko sestavljaš kako pohištvo in podobne zadeve, tudi.
Tako, da ja, res ni ravno brihten tisti, ki tega ne ve. Če pa hodi na tehnični faks pa sploh sramota.
Aja, pa, če ne znaš zamenjat kolesa pri avtu, ko imaš defekt, tudi niso ravno brihtne sorte.
Default avatar

se strinjam

ena družboslovka je napisal/a:
He, he, sem družboslovka, ampak, če ne bi vedela kaj je imbus ključ... pri kolesih se večinoma to uporablja.
Tako, da ja, res ni ravno brihten tisti, ki tega ne ve. Če pa hodi na tehnični faks pa sploh sramota.
Aja, pa, če ne znaš zamenjat kolesa pri avtu, ko imaš defekt, tudi niso ravno brihtne sorte.
Nikoli mi ni šlo to v račun, kako so lahko nekateri samo teoretiki, nekateri pa samo pa samo praktiki. Ne gre, tisti dobri, so vsaj malo tudi tistega drugega.

Če človek ne čisto sam pogrunta, kako se zamenja guma pri avtu ali pa sestavi posteljo ne more bit ravno brihten in to je dejstvo. Napiflat za faks se zna pa vsak.
Default avatar

hahahahahahaha

Ahhh, ja....
Default avatar

Nkeichi

Miki miško je napisal/a:

Tole je allen key in pika, kakšen imbis le.
Default avatar

ena družboslovka

se strinjam je napisal/a:
Nikoli mi ni šlo to v račun, kako so lahko nekateri samo teoretiki, nekateri pa samo pa samo praktiki. Ne gre, tisti dobri, so vsaj malo tudi tistega drugega.

Če človek ne čisto sam pogrunta, kako se zamenja guma pri avtu ali pa sestavi posteljo ne more bit ravno brihten in to je dejstvo. Napiflat za faks se zna pa vsak.
Točno tako.
Ni čudno,da potem ljudje tako udrihajo po diplomantih, če vsake toliko časa na letijo na take bebčke. In potem izpade kot, da smo vsi taki bebčki.
Pa nisem tehnični tip, ampak neke osnove pa človek res mora poznati.
Default avatar

Bingoo

MonaCoin je napisal/a:
inženir ni rokodelec ... in zakaj točno se čudiš, da on ni vedel kater je imbus ključ, če ti nimaš pojma, kaj se učijo na strojnem faksu :-)
Haha ja pa točno to. Neuki starček svojemu sinu ni predal znanja, zdaj se čudi neukemu mladeniču. Bingo.
Default avatar

Miki misko

Rok-1 je napisal/a:
Miki miško je napisal/a:

Resnica je ravno obratna, faks nauci tisto kar ni treba znati. Zato tudi vecina dere tja oz je vrednota. (Makar kupljena)

Ko izobraženca soočiš z osnovnimi človekovimi porebami, ne zna ločiti niti od želja.

Sistem izobrazevanja ni nakljucen, je prva faza pobebavljanja folka.
Default avatar

zakaj bi ti le

ne moreš verjet je napisal/a:
MonaCoin je napisal/a:

no ja ... kaj je pravilno bi lahko razpravljali :-)
Prvo kot prvo je to tuja beseda in kaj je pravilno bi res lahko razpravljali. In sedaj si najbolj pameten, ker si me "popravil". Imajo pa Merkur in podobni trgovci napisano iMbus:
https://www.merkur.si/delavnica/rocno-o ... ni-kljuci/

In ne, se ne strinjam, prej bom dal nekomu za risat načrte, ki pozna vsaj malo prakse kot pa nevednežu. Če strojni inženir ne pozna kaj je to iMbus ključ, ima zame lahko 10 doktoratov, pa mi ne bo prišel nč rihtat na bajti, avtu,..
strojni inženirji niso fušarji na črno in rokodelci, da bi ti hodili avte šraufat.... LOL
za projekt strojnih inštalacij pa boš najprej inženirja izprašal vse o imbus ključih, pa ostalih heblih in šraufih, ki jih ti poznaš in misliš, da so blazno pomembni?
Default avatar

sistem izobraževanja

Miki misko je napisal/a:
Rok-1 je napisal/a:

Resnica je ravno obratna, faks nauci tisto kar ni treba znati. Zato tudi vecina dere tja oz je vrednota. (Makar kupljena)

Ko izobraženca soočiš z osnovnimi človekovimi porebami, ne zna ločiti niti od želja.

Sistem izobrazevanja ni nakljucen, je prva faza pobebavljanja folka.
Sistem izobraževanja je v prvi meri to, da nauči otroke in mladostnike se klanjat pred gospodarjem (na začetku učitelji, profesorji, potem raznoraznimi šefi, državo in podobno)