Forum.Over.Net

Starševski čvek

Vodnikova cesta

Default avatar

Kobrra

Vodnikovo cesto so konkretno zozali, kljub temu , da je v Dravljah zrasla nova soseska. Kako vam gre to skupaj ? V Butalah ne bi kaj takega pogruntali..
Default avatar

podn

Kobrra je napisal/a:
Vodnikovo cesto so konkretno zozali, kljub temu , da je v Dravljah zrasla nova soseska. Kako vam gre to skupaj ? V Butalah ne bi kaj takega pogruntali..
Ja, podn od podna. Ok, so naredili kolesarsko, ampak zakaj pločnik in kolesarsko na obeh straneh tako široko, da se tudi dva busa ne moreta srečat? Ker idio.t je to pogruntal?
Default avatar

res je katastrofa

Se strinjam. Na sumu jih imam, da idioti sploh niso izmerili, koliko je cesta široka, ampak so "od oka" določili, koliko naj bosta široka pločnik in kolesarska steza in delavci so to naredili.
Default avatar

Leeleenepr

To so lokalci dosegli. Vodnikova je že nekaj časa sluzila kot tranzitna cesta, kar tistim, ki ob njej živijo, ni bilo prav nič všeč. Z zozenjem in posledično upocasnitvijo prometa želijo to preprečiti.
Default avatar

MIHAc

Jaz sem se ravno pravi čas od tam odselil. Sem pa opazil kaj delajo in mi ni bilo všeč.
je pa res, da prometna je pa zelo. Pa omejitve hitrosti se redki držijo.
Default avatar

MIHAc

Jaz sem se ravno pravi čas od tam odselil. Sem pa opazil kaj delajo in mi ni bilo všeč.
je pa res, da prometna je pa zelo. Pa omejitve hitrosti se redki držijo.
Default avatar

menda študije

Tudi meni se je zdelo, da zožanje ni premišljeno, a potem mi je uspelo nekje zaslediti, da je tudi v drugih mestih tako. Da je 3m al koliko je že, čisto dovolj tudi za buse, samo očitno mora pač en drugega počakati. Meni se vseeno ne zdi smotrno, ker Ljubljana ni dovolj pretočna, sploh pa tista cesta kak petek popoldne, in s tem se ustvarjajo dodatni zamaški. Vsi od tam si pa tudi ne bodo nabavili piciklov.

Da ne bi o tem, kako ostri so tisti robniki, še manj pa o tem, kako gresta dva busa mimo parkiranih avtov. Predvidevam, da bo tam nastalo kar nekaj poškodb. Še sreča smo se selili:)
Default avatar

Zožanje tržnica Koseze

Kjer je zožanje pri tržnici, stoji tam OŠ za nižjo stopnjo, nasproti nje vrtec, se pravi ogromno pešcev vsak dan. Z obeh strani sta še avtobusni postaji. Pleha je obupno veliko, vozniki čedalje bolj nesramni, brez žmigavcev, skozi rdečo, brez dajanja prednosti avtobusom, ustavljanje na sredi prehoda za pešče...
Z vidika varnosti pešcev je zožanje dobrodošlo. Tam bi bila potrebna še cona 30.
Default avatar

saj je že

Zožanje tržnica Koseze je napisal/a:
Kjer je zožanje pri tržnici, stoji tam OŠ za nižjo stopnjo, nasproti nje vrtec, se pravi ogromno pešcev vsak dan. Z obeh strani sta še avtobusni postaji. Pleha je obupno veliko, vozniki čedalje bolj nesramni, brez žmigavcev, skozi rdečo, brez dajanja prednosti avtobusom, ustavljanje na sredi prehoda za pešče...
Z vidika varnosti pešcev je zožanje dobrodošlo. Tam bi bila potrebna še cona 30.
Pri koseški tržnici je že cona 30.
Default avatar

Hvala

saj je že je napisal/a:
Zožanje tržnica Koseze je napisal/a:
Pri koseški tržnici je že cona 30.
Sem peška na tistem koncu, pa se vidi da nisem pozorna na znake. Hvala.
Default avatar

MIHAc

Oh, na zastoje tam sem že čisto pozabil. Že pri Bolnici P.D. je vse stalo. Jaz sem pa z kolesom samo švignil mimo :D
Default avatar

Badass

Pozdravljam novo ureditev. Na pretočnost zožanje ne bo vplivalo, ker je vseeno, če promet stoji na 10m širine ali 4. Se bo pa znižala hitrost, ki je prej ob vikendih redno presegala 100km/h. Rešitev prometnih težav ni v širitvi cest, temveč v zmanjšanju števila avtomobilov.
Se pa strinjam, da so pravokotni robniki na parkingih napaka.
Default avatar

farmacevtkaa

Meni pa je zožanje všeč, saj se bo pretočnost za tranzitni promet močno zmanjšala.
Dnevne migrante je treba ustavit na obrobju mesta ter jih od tam preusmeriti na javni promet, avtobuse ali kolesa.
Default avatar

Kje to

Badass je napisal/a:
Pozdravljam novo ureditev. Na pretočnost zožanje ne bo vplivalo, ker je vseeno, če promet stoji na 10m širine ali 4. Se bo pa znižala hitrost, ki je prej ob vikendih redno presegala 100km/h. Rešitev prometnih težav ni v širitvi cest, temveč v zmanjšanju števila avtomobilov.
Se pa strinjam, da so pravokotni robniki na parkingih napaka.
Na Vodnikovi ne moreš niti ponoči peljat 100/h. Mogoče si mislil Celovško.