Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Suhe roke, katero kremo priporocate

Suhe roke, katero kremo priporocate

Vsako leto, ko se temperature spustijo, dobim zelo suho kozo na rokah. Na momente vcasih tako zelo, da mi koza popoka na clenkih. Zanima me katero kremo za roke uporabljate tiste, ki se spopadate z suho kozo na rokah. Ne sme biti parfumska, ker me pece na delih kjer je koza razpokana. Hvala.

neutrogena. Vse ostalo je krš.

Jaz imam čisto enake probleme.
Kremo, ki mi najbolj ustreza, dobim v Lidlu…bela tuba z rdečim napisom in rdečim pokrovčkom – CIEN SOS Hand Koncentrate.

Odkar sem jo odkrila, ne uporabljam nobene druge več.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz isto, se nisem nasla prave, pa sem probala marsikaj, od bolj poceni, do dragih v lekarni.. Neutrogena meni ne pomaga..
Se najbolj se mi je zdela od Garnier za zelo suhe roke, v rdeči, taki podolgovati tubi.. Ampak vseeno ni da bi rekla to je to.. , ne vem, ce obstaja kaj takega.. Nekje od maja do septembra je s kozo OK.. Potem pa spet suha koza na rokah.


Tudi moj glas gre zaenkrat garnierjevi v rdeči tudi. Vsaj mastnega filma ne pusti.

Tudi jaz sem slucajno odkrila to Lidlovo SOS kremo za roke in mi je top.

Delam pa tako, da si najorej namazem roke z navadno kremo za roje, katerokoli, pocakam 10 minut, da se ta krema vpije, cez pa SOS, ker se potem lepo razmaze in vpije, je naprec zelo kompaktna krema, kot tista od Neutrogene za ‘Eskime’ in se tezko lepo razmaze.
Nekajkrat na teden si pa dlani in stopala dobro namazem z ognjicevo kremo od Balea DM, dam cez bombazne rokavice in nogavice in pustim kako uro, da se lepi vpije.

Druga stvar so mokre roke, zenske kar naprej mocimo roke in ce si jih ne posusimo dobro, gremo ven, na balkon samo, ko je hladno je to en sit. Oazim, da si vedno dobro obrisem roke, da so cisto suhe!

Ce to delam redno in vestno, je moja koza na rokah res lepa za v reklamo, cim se malo sprostim, ces, saj zdaj je pa ok, ne rabim vec tako strogo, se zacne susit in pokat. Tako da je zreba bit kar disleden s tem.

Jaz vzamem olivno olje in grobo sol, s tem dobro “operem” roke, splahnem z mlačno vodo in nežno popivnam z brisačo.

Probaj ognjičevo.

Poskusi Cicaplast od La Roche Posay in in Cicaflat od Avene. Imajo v lekarnah. Lahko pa kar tam vprašaš, kaj ti svetujejo za tvoje probleme.

Presenetljivo sta dve lidlovi kremi za roke super.
Že zgoraj omenjena SOS , še boljšja pa Cien – Madam Glamour (z morskim maslom in araganovim oljem), bela tubica z “zlato” obarvanim pasom.


Tako je!

Roke negujem z masažnimi ali mandeljevim oljem, ki ga nalijem v stekleničko s pumpico. Se odlično vpije.

tudi jaz sem nekdaj trpela podobne bolečine, zato lahko iskreno priporočam kremo za roke in nohte znamke afrodita, od katere so vse različice zasnovane na oljih in masteh kot so karitejevo in arganovo, tudi olivno (proti-bakterijsko), in dodatno obogatene z različnimi zdravilnimi mastmi (ognjič, kamilica, mandelj, kakavova mast..). stane te pod 3€ za 75ml. sama uporabljam karitejevo s kakavovo mastjo in aromo vanilije, v poteku sezone pa kljub vsakodnevni ali redni uporabi ne porabim celotne vsebine ene tubice.

Te sem jaz probala, pa se od eucerina, pa se od eucerina, pa ni pomagalo, sem bila res razicarana, ker se poceni ni..
Probala sem tudi od Mixe, cica krema, pa tudi ni bilo ok.
Enkrat sem imela eno kremo z ureo, iz dm-a, njihova firma, paje bila super, zdaj pa mislim, daje nimajo.

jaz uporabljam svoj ognjičev macerat, od industrijskih pa samo afrodito … je res dobra.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Doma imam afroditino z arganovim oljem- sem zadovoljna. Te afroditine so mi zaenkart edine, ki sem jih odkrila,da se krema dejansko lepo vpije in roke na ostanejo tako mastne.

Meni pomaga krema 48.

Jest tud. In potem mi začne kr krvavet. Nazadnje sem zato uporabljala kar bepanten, ker je bilo tako hudo. Nazadnje sem se pa ene 3 krat na noč namazala kar z navadno modro niveo, pa je bilo bolje.

Eno je nega, drugo pa če že pride do razpokane kože in je potrebno kožo navlažiti brez izhlapevanja, za slednje veljajo t.i. SOS kreme, med boljšimi sta Cien, Garnierjeva body repairing care ter Niveina intensive care. Za nego pa, eko karitejevo maslo.

Hansaplast Anti Hornhaut Intensiv Creme (Muller)
(krema za trdo in suho kožo na stopalih, z 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} uree)

Če imaš razpokano do živega, pa v lekarni Akilene (balm for cracked feet and hands).

Še en glas za to kremo.

Neutrogena.

Pozimi za ustnice ricinusovo, plus boleči sklepi, tudi kolena.
Za roke enako. Tudi kokosovo maslo. Za poleti kokosovo, plus olivno z limono (pol limone) in lugolovo raztopino, dve kapljici. Za herpes samo lugolovo.

Meni jo moz v garazi zmesa.

Domačo ognjičevo, je enkratna tudi za obraz in telo. Preprosta – iz čebeljega voska, olivnega olja in ognjiča.

New Report

Close