Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V novi hiši

V novi hiši

Pozdravljeni!

Preselili smo se v novo hišo in z nami naše 4 mačke…
Prvi dan so bile zaprte v hišo cel dan, da so se navadile so rabile od 2 – 6 ur. Maček je kar hitro korakal in raziskal, sledila je najstarejša muca in s časoma sta tudi ostali dve raziskovali. Jedle normalno, pile, nekatere uporabljale wc.
Ker so pri novi hiši bile notranjo zunanje mi sedaj dve, ki sta se pretežno gibale zunaj, od 4 ure zjutraj sedita pred okni in vrati in želita ven. Nosim ju k wcju a le tulita in sedita pri vratih.

Okolja ne poznata, sosedov nimamo… Ali ju lahko, ko bo svetlo spustim ven?

Ima kdo izkušnje bosta opravili potrebo in bom ji lahko zopet odnesla v hišo…ali bosta raziskovali in me ne bosta poslušali?…

Hvala za kak nasvet

spusti žival vendar ven, saj če ji ni do življenja s tabo bo pač šla, nenamerno pa se ne bo izgubila.

Spusti jih vendar. Mačke so zelo pametne živali. Itak bodo 10 dni raziskovale samo bližnjo okolico.
Nikamor ne bodo šle od vas.

nova
Uredništvo priporoča

Imej macki nekaj dni na oprtnici in ju ti sprehajaj. Samo da imas kontrolo nad njima. Res je, macke so pametne in vedo, kje so doma, samo jaz ne bi takon riskirala.

Ce ti ne tulita, preden ju neses na wc, bi ju jaz pustila se notri kak dan ali dva. Potem bo tako vikend in bo laze.

Vsaj 5 dni ju imej notri. Ce ju sedaj spustis ven bosta pobegnile.

Sem mislila, da se za otroke sekiraš…

Ko smo mi selili mačke, je bilo rečeno, da naj bodo 14 dni noter, da se navadijo, da so zdaj tu doma.

Zakaj jih nosis na wc? Ukvarjaj se z njimi, da jim ne bo dolgcas. Bo bolj zaleglo.


Jaz sem mačka vozila s sabo na morje, vsakič drugam. Takoj se je navadil in vedel kje je “doma”. Nikoli ni bil zaprt, vselej je imel odprto pot ven.
Prav tako sem se 3x selila in nikoli ni bilo problema. Itak je bil previden in se je držal stanovanja, hiše.. Z mački pa res ni problema. Izjemno bistri so.
Zapiranje v hišo je popolnoma nepotrebno.

The cat is always on the wrong side of the door.
Moj maček me ima zato da mu odpiram vrata, ker je vedno na napačni strani vrat. Vozim ga na dopust pa ni bojazni da se izgubi. Odpri mu vrata da gre ven. Maček se vedno vrne k svoji skodelici.

kaj ste smotano – človek bi mislil, da se sekirate za frocovje, ne pa zaradi mačke v hiši in na varni lokaciji brez prometa

pusti žival ven – maček je zver in plenilec, ne pa tvoja hišna igračka.

Uf koliko tole drži. Naš je čisto hišni, ampak sedaj ima ogromen balkon, na katerega lahko gre. (Prejšnji lastnik mislim da balkona še imel ni)

Poleti ni tak problem, ker mu puščam priprto, pa smukne ven/noter ko hoče. Sedaj, ko je že hladneje pa bi vsakih 5 minut šel ven ali noter. Gre na Wc pa takoj ven. Ali pa malo poje in spet ven. Se res počutim, kot vratar.


Jaz sem mačka vozila s sabo na morje, vsakič drugam. Takoj se je navadil in vedel kje je “doma”. Nikoli ni bil zaprt, vselej je imel odprto pot ven.
Prav tako sem se 3x selila in nikoli ni bilo problema. Itak je bil previden in se je držal stanovanja, hiše.. Z mački pa res ni problema. Izjemno bistri so.
Zapiranje v hišo je popolnoma nepotrebno.
[/quote]

Se strinjam.Tudi naša soseda jih ima pol leta doma, pol leta pa na morju , kjer imajo prikolico.Pa se vedno držijo gospodarjev in domače “hiše”….

Hvala vsem za vsakršno mnenje…
Sem jima odprla ko se je zdanilo, ta dva ki sta bolj plaha sploh nista šla k vratom. Ostala pa sta se oddaljila od vrat za kakih 5 metrov in nazaj not. Tako je bilo dokler ni začelo deževati, sedaj vsi zadovoljno spijo na kavču pred TV.

Hvala še enkrat vsem.

New Report

Close