Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pazite, da na celovški pri knjižnici ne zavijete proti privat garaži ker se ne da obrnit

pazite, da na celovški pri knjižnici ne zavijete proti privat garaži ker se ne da obrnit

danes mi je sodelavka povedala da je v ponedeljek hotla zavit desno iz celovške proti knjižnici šiška in je ugotovila da je tam neka privat garaža, pred to garažo so pa postavljeni količki po sredi ceste da niti ne moreš obrnit in it nazaj na celovško. mislim halo kaj je fora tega da tistega ki se je zmotil potem siliš da vozi v rikverc nazaj na glavno cesto. meni se to zdi bolano

Idioti pač obračate pred vrati garaže.
Tam nikoli ni bilo nič drugega kot dovoz za garažo….

Kak kre.ten od človeka moraš biti pa ti.

nova
Uredništvo priporoča

Tam ze od nekdaj nimas kam zavijati. Razen , ce imas tam garazo..

A na svoji zemlji so kolicke postavili?! Prasci… na grmado z njimi!!

Tam so se ljudje navadili parkirat in “na kratko skočili” v banko, na bankomat, do knjiznice, v lekarno … Količki niso zaradi tistih par na leto, ki so se zmotili, ampak zaradi tistih, ki so v udarnih urah dovoz v garažo uporabili kot parking.


A je res treba parkirati 5 metrov od vhoda? En uvoz prej te pripelje na prostorno parkirišče, kjer brez težav pustiš avto za tistih 20 minut, kolikor jih potrebuješ za obisk knjižnice. Je pa res, da moraš potem do knjižnice prehoditi celih 100 metrov, kar je izjemno hud napor, ki ga redko kdo zmore.


A je res treba parkirati 5 metrov od vhoda? En uvoz prej te pripelje na prostorno parkirišče, kjer brez težav pustiš avto za tistih 20 minut, kolikor jih potrebuješ za obisk knjižnice. Je pa res, da moraš potem do knjižnice prehoditi celih 100 metrov, kar je izjemno hud napor, ki ga redko kdo zmore.
[/quote]

Za nepoznavalca je bedno, ker prideš do semaforiziranega križišča in ena izmed poti te vodi – nikamor oz. v garažo kjer ne moreš parkirati. Za nekoga ki ve da tista pot pelje v garažo – tja ne bo zavijal.

Če je to na javni površini obvestite inšpektorat pa bodo sprožili postopek proti tistemu ki je nezakonito postavil ovire na javni površini.

Za nepoznavalca je bedno, ker prideš do semaforiziranega križišča in ena izmed poti te vodi – nikamor oz. v garažo kjer ne moreš parkirati. Za nekoga ki ve da tista pot pelje v garažo – tja ne bo zavijal.
[/quote]
S križišča se kristalno jasno vidi uvoz v garažo in količki na pločnikih, tako da moraš biti res največji optimist, če misliš, da boš tam lahko parkiral. Pri vsem skupaj te pa samo en uvod prej pripelje na parkirišče!

Za nepoznavalca je bedno, ker prideš do semaforiziranega križišča in ena izmed poti te vodi – nikamor oz. v garažo kjer ne moreš parkirati. Za nekoga ki ve da tista pot pelje v garažo – tja ne bo zavijal.
[/quote]

Ker nepoznavalci ne opazijo bloka 20 m od ceste in pločnika z obeh strani in jim ozek dovoz, ki se spušča navzdol ne pove nič? Ker je treba pripičiti 70 na uro in potem ni časa nič opaziti? Pa avtobusna postaja je 10 m pred tem semaforjem. Nujno je tam zmanjšati hitrost toliko, da potem vse opaziš. Vsaj pešce, če že garaže ne.

kako napeto

kot bi triler bral

res je tam sem tudi že sam zavil notri pomotoma ker nisem pričakoval da je to garaža samo za stanovalce. in res so tisti količki tam postavljeni zelo neverano kar po sredi ceste.

Ker nepoznavalci ne opazijo bloka 20 m od ceste in pločnika z obeh strani in jim ozek dovoz, ki se spušča navzdol ne pove nič? Ker je treba pripičiti 70 na uro in potem ni časa nič opaziti? Pa avtobusna postaja je 10 m pred tem semaforjem. Nujno je tam zmanjšati hitrost toliko, da potem vse opaziš. Vsaj pešce, če že garaže ne.
[/quote]

pred garažo ne piše, da ni javna in mariskdo misli, da je to pač javna garaža in da lahko zapelješ notri. tiste količke bo pa enkrat nekdo polomil, ko bo jezen ker bo moral obračati.

vse se razume samo kako so pa tisti, ki so to postavljali razmišljali da bo nekdo, ki se je zmotil obrnil? včeraj sem tam videla dva ki sta se zmotila. prvi z nekim Audi A6 sploh ni mogel obrnit, drugi z VW Polo je pa z težavo obrnil ker je nakoncu tik pred rampo samo ene 3-4 m za obrnit.

Nekdo ko bo šel mimo slika da bomo še ostali videli kakšno je stanje v resnici

lahko slikam ko grem mimo, hodim tam okrog vsak dan


Hvala za odlično idejo! Šla sem pogledat na google street in ugotovila, da je pred križiščem celo znak za prepovedano zavijanje desno s pripombo “Dovoljeno za lastnike in uporabnike garaž”.


Hvala za odlično idejo! Šla sem pogledat na google street in ugotovila, da je pred križiščem celo znak za prepovedano zavijanje desno s pripombo “Dovoljeno za lastnike in uporabnike garaž”.
[/quote]
Tukaj je povezava:

https://www.google.com/maps/place/Celov{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1ka+cesta+189,+1000+Ljubljana/@46.0768815,14.48237,3a,40.9y,179.4h,81.8t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXyG9jAJJoFt71z1gcFU3AQ!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x477acd357b1d122b:0xff414bc873d6e082!8m2!3d46.0767822!4d14.4816233


Hvala za odlično idejo! Šla sem pogledat na google street in ugotovila, da je pred križiščem celo znak za prepovedano zavijanje desno s pripombo “Dovoljeno za lastnike in uporabnike garaž”.
[/quote]

znak je postavljen samo na celovški iz smeri obvoznice. iz smeri centra ali pa celovških dvorov tega znaka ni. na samem začetku uvoza tudi ni znaka, da je to slepa ulica. mislim da bi bilo dobro če pride inšpekcija pogledat situacijo

znak je postavljen samo na celovški iz smeri obvoznice. iz smeri centra ali pa celovških dvorov tega znaka ni. na samem začetku uvoza tudi ni znaka, da je to slepa ulica. mislim da bi bilo dobro če pride inšpekcija pogledat situacijo
[/quote]
Za avtorja te teme to ni izgovor, glede na to, da je jasno napisal, da je sodelavka zavijala desno. Torej je popolnoma zgrešila znak za prepovedano zavijanje in zapeljala nekam, kamor ne bi smela.

Za ostale, ki ne prihajajo z desne, je pa postavljen jasen znak za prepovedano parkiranje. Ampak očitno nihče izmed vas ne pozna prometnih znakov.

https://www.google.com/maps/place/Celov{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1ka+cesta+189,+1000+Ljubljana/@46.0765656,14.4826019,3a,75y,228.6h,71.78t/data=!3m6!1e1!3m4!1s4MInHj-ykRbpUsaDP1foUQ!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x477acd357b1d122b:0xff414bc873d6e082!8m2!3d46.0767822!4d14.4816233


ne bodi nesramna… veš znak pravi “prepovedano ustvalanje in parkiranje” in ne “prepovedana vožnja”. me prav zanima morda si pa ti postavila tiste količke.


ne bodi nesramna… veš znak pravi “prepovedano ustvalanje in parkiranje” in ne “prepovedana vožnja”. me prav zanima morda si pa ti postavila tiste količke.
[/quote]
Tisti, ki zapelje proti garažam, pa čeprav tam ne stanuje, želi tam ali ustaviti ali parkirati. Težko bi počel kaj drugega, recimo peljal naprej, glede na to, da se ulica pri garažah slepo konča.
Sicer jaz sploh ne stanujem tam, hodim pa redno v Knjižnico Šiška. Ravno zato mi ni jasno, kakšen idiot moraš biti, da sploh zaviješ proti tistim garažam.

Včeraj sem šel ravno mimo in sem se smejal idijotom ki tja zavijajo in potem obračajo.
Včasih je bilo grozno, kup avtomobilov in kombijev tam parkiranih na desni, na levi, stanovalci pa ne morajo noter, ven. Tam je samo faking dovoz do garaže, z znaki je označeno da je prepovedano parkiranje, ustavljanje, zavijanje na desno na dovoz… vse je lepo označeno. Če pa nekdo ne zna sam presodit da je to privat zemljišče in ne parkirišče in ne obračališče pol pa tudi nima kaj avtomobila za voziti.

Jst pa dajem prav lastnikom da so si tako zaščitili svojo lastnino in svoje zemljišče.
Slučajno pa tudi vem da je kompletno parkirišče zadaj pri knjižnici in merkatorju tudi privatno in slej ko prej bo tudi tam rampa.

O uničevanju tuje lastnine pa ne bom izgubljal besed.
Folk bi si kar vse lastil, pa čeprav ni njihovo.

New Report

Close