Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek družina ima 2 stanovanji v različnih blokih

družina ima 2 stanovanji v različnih blokih

Ali drži, da je nekdo, ki ima 2 stanovanji, dolžan plačevati stroške v bloku ( čistilka, elektrika,…..) samo v enem?
Živijo par dni tu, par dni tam..
Vem, da ce je stanovanje prazno, moraš plačevati vse za 1 osebo.
Ampak kaj pa v zgornjem primeru?

V zgornjem primeru bi bilo logično plačevati v enem stanovanju za dve osebi – in v drugem enako.
Skupaj torej 4 osebe – za 4-člansko družinsko. To se mi zdi pošteno.

Aha, torej, če ima neka firma v lasti blok in jaz prvi kupim tam stanovanje, moram za skupne stroške vzdrževanja stavbe plačati 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Res pošteno… avtor, ti si idiot. Plača se na enoto/ lastništvo, ne pa na ime in priimek, trot en.

nova
Uredništvo priporoča

Imamo 2 stanovanji in v obeh plačujemo stroške za 2 osebi, zame in moža . Če ne bi imela denarja, bi imela samo 1 stanovanje.

Lahko imas 15 stanovanj v bloku ,stoski (ponavadi upravnik) posilja poloznico na vsako stanovanje. Voda se placa po porabi,elektrika tudi. Cistilka cisti cel blok in vsako stanovanje placa cistilko ker cisti skupne prostore (stopnisca,hodniki,dvigalo ce ga ima itd) in vsako stanovanje ima delez na njih.

Pri nas gre na osebo. Pa ljubljenčki mislim da 1/2 cene.


Čiščenje se plačuje po osebah, prav tako odvoz smeti. Hišnik se plača na enoto, stanovanje, prav tako razna popravila, sol za posip, žarnice.


Čiščenje se plačuje po osebah, prav tako odvoz smeti. Hišnik se plača na enoto, stanovanje, prav tako razna popravila, sol za posip, žarnice.
[/quote]
Tudi ce je stanovanje prazno se placa cistilko. Mislim da ce je prazno se racuna kot 1 oseba.
Pa na kvadraturo si pozabil


Tudi ce je stanovanje prazno se placa cistilko. Mislim da ce je prazno se racuna kot 1 oseba.
Pa na kvadraturo si pozabil
[/quote]kkašno kvadraturo.

. Moz in zena
. Zivita malo v Kopru, malo v Litiji
. Ali morata biti prijavljena oba v obeh stanovanjih?

Jaz mislim, da komunalo placas eno, vse ostalo pa v obeh fletih. Saj cistilka mora cistiti tudi ce prides samo 3x tedensko….
Tu se gre za stroske, ki se deliko naOSEBO in ne na enoto ali kvadraturo.

Mislim, da je v stan. zakonu to opredeljeno po dnevih – nekaj časa je bilo celo tako, da komu ni bilo uradno treba plačevati nič. Ne da se mi brskat, do koliko dni na mesec se plačuje samo za eno osebo. Jaz imam vikend stanovanje in tam plačujem za eno osebo, čeprav nas je včasih več, ampak če seštejem te dneve in pomnožim s tri, še vedno ne pride niti za eno osebo na mesec.

da sem v svoji hiši in nimam takih problemov.

Več kot 60 dni v treh mesecih.

Ampak racun za npr. cistilko se razdeli na sranovalce. Ce nisi vec kot 60 dni v 3 mesecih je ne placas? Iin ti jo placujejo ostali stanovalci?? Halo??

1/2 cene je za čiščenje skupnih prostorov. ne za vse ljubljenčke, samo za pse.

Nekatere stvari se plačuje po stanovanju, nekatere po porabi, nekatere po osebah in nekatere po kvadraturi.

Mi imamo naslednje postavke:

Po stanovanju se plačuje: upravljanje, hišniška dela, popravilo dvigal, omrežnina (za vodo), klicni center za reševanje iz dvigal

Po porabi se plačuje: topla/hladna voda, elektrika v stanovanju, plin v stanovanju, ogrevanje

Po osebah se plačuje: čiščenje skupnih prostorov (tu pridejo zraven še psi), poraba skupšne elektrike, odvoz odpadkov.

Po kvadraturi se plačuje: rezervni sklad, zavarovanje, priključna moč za ogrevanje vode, vzdrževanje toplotne in hidroforne postaje, vzdrževanje dvigal.

prepisano iz računa 🙂

V kolikor je to več kot 14 dni se plača dejansko št. oseb, drugače 1 oseba.

Lastništvo ima svojo ceno. Mi smo cca 10 let nazaj prvi kupili stanovanje v malem bloku in je investitor plačeval elektriko za garaže, ter čiščenje in kanalizacijo za 11 stanovanj, mi pa za svojo. Jim je sicer bilo drago, to vem, ker sem ga osebno poznal, zato so se potrudili in z dobrimi cenami čimprej privabili kupce, ker vsi stroški so bili čez 1000€ / mesec…

Ni 60 dni, Rok si je to gladko izmislil.
Po pravilniku o upravljanju večstanovanjskih zgradb se plačujejo stroški za eno osebo, če je stanovanje v uporabi manj kot 15 dni na mesec. Ja, po prejšnjem pravilniku pa dejansko v nekaterih primerih ni bilo treba plačat (ne vem, koliko dni je bila meja, ampak to je bilo pa res trapasto).
To je hkrati odgovor za avtorja teme: v tistem stanovanju, ki ga uporabljajo manj kot 15 dni na teden, plačajo stroške za eno osebo, če sta obe stanovanji v uporabi več kot 15 dni na mesec, pa pač po dejanskem številu uporabnikov.
Če dam za primer, da gre za 4-člansko družino z odraslimi otroki in recimo vsak uporablja to drugo stanovanje 5 dni na mesec, je to 20 dni na mesec, potem morajo plačevati po številu uporabnikov (čeprav, če so ostali sosedje fer, se bodo strinjali z eno osebo, ker dejansko biva ena oseba). Če pa recimo bivata otroka 10 dni in starša 10 dni, kar je skupaj 20 dni, seveda plačajo za dve osebi.

Ni 60 dni, Rok si je to gladko izmislil.
Po pravilniku o upravljanju večstanovanjskih zgradb se plačujejo stroški za eno osebo, če je stanovanje v uporabi manj kot 15 dni na mesec. Ja, po prejšnjem pravilniku pa dejansko v nekaterih primerih ni bilo treba plačat (ne vem, koliko dni je bila meja, ampak to je bilo pa res trapasto).
To je hkrati odgovor za avtorja teme: v tistem stanovanju, ki ga uporabljajo manj kot 15 dni na teden, plačajo stroške za eno osebo, če sta obe stanovanji v uporabi več kot 15 dni na mesec, pa pač po dejanskem številu uporabnikov.
Če dam za primer, da gre za 4-člansko družino z odraslimi otroki in recimo vsak uporablja to drugo stanovanje 5 dni na mesec, je to 20 dni na mesec, potem morajo plačevati po številu uporabnikov (čeprav, če so ostali sosedje fer, se bodo strinjali z eno osebo, ker dejansko biva ena oseba). Če pa recimo bivata otroka 10 dni in starša 10 dni, kar je skupaj 20 dni, seveda plačajo za dve osebi.
[/quote]

Rok si ni tistega nič izmislil, je kar lepo bilo napisano nekje v zakonu ali pa pravilniku. Na osnovi tistega sem moral enkrat nekaj spreminjati.
Lahko pa da je že zastarelo.

1. ☺

New Report

Close