Forum.Over.Net

Starševski čvek

Varcni radiatorji

Default avatar

eh no

Mojca 42 je napisal/a:
viharni jezdec je napisal/a:

Ne jaz, noben razumen ne pozna, saj si lani enako norela z varčnimi radiatorji, kljub temu, da ti je bilo praktično narisano, da iz nič ni nič in prostor rabi neko količino energije za ogrevanje, ta ne bo nasatla iz nič, tega še ni nihče izumil.
Meni je pomembno samo to, da imam ta majhen denar celo zimo toplo hišo.
In dobrega tisočaka za elektriko v celi zimi ne bi bilo brez teh radiatorjev, saj smo v preteklosti porabili 2500 litrov kurilnega olja
No, sosed pa porabi za drva 400-500€, torej pol manj.
Default avatar

zakaj_pa

Milan T je napisal/a:
excell je napisal/a:
Varčni radiator je nepriklopljen radiator.
Električni varčni radiatorji imajo vgrajene posebne tuljave, ki dodatno spreminjajo vso elektromagnetno sevanje nazaj v električno energijo, tako da sam radiator dodatno skrbi za svoje napajanje....
Tako praktično iz 1 kilovata dobiš ven malenkost manj kot dva!
Bravo, doktorat iz elektrotehnike ti ne uide. Te posebne tuljave so pa res čudežne. Jst grem tudi za prodajnika teh radiatorjev. Nepoučene stranke lahko nategneš lih za vse in ti verjamejo, jaz pa poizkušam nit korekten pri svojem delu, pa na take naletim... Sej poučeni vedo, da je to nemogoče, razen če je to klima, ki ima COP 2 ali več.

Varčen radiator ima samo zelo točen termostat, ki prepreči pretirano ogrevanje in ohlajanje , ker nihanje temperature je energetsko potratno, medtem ko vzdrževanje čimbolj enakomerne temperature je pa učinkovito in tu je ves point...
Default avatar

Zakaj pa ne

zakaj_pa je napisal/a:
Milan T je napisal/a:

Električni varčni radiatorji imajo vgrajene posebne tuljave, ki dodatno spreminjajo vso elektromagnetno sevanje nazaj v električno energijo, tako da sam radiator dodatno skrbi za svoje napajanje....
Tako praktično iz 1 kilovata dobiš ven malenkost manj kot dva!
Bravo, doktorat iz elektrotehnike ti ne uide. Te posebne tuljave so pa res čudežne. Jst grem tudi za prodajnika teh radiatorjev. Nepoučene stranke lahko nategneš lih za vse in ti verjamejo, jaz pa poizkušam nit korekten pri svojem delu, pa na take naletim... Sej poučeni vedo, da je to nemogoče, razen če je to klima, ki ima COP 2 ali več.

Varčen radiator ima samo zelo točen termostat, ki prepreči pretirano ogrevanje in ohlajanje , ker nihanje temperature je energetsko potratno, medtem ko vzdrževanje čimbolj enakomerne temperature je pa učinkovito in tu je ves point...
Jaz mu pa verjamem, ker smo se že v šoli pri fiziki učili, da ima električni radiator zelo veliko elektromagnetno sevanje in je s posebnimi navitji mogoče to sevanje spremeniti nazaj v elektriko. Tako res lahko tak radiator sam sebe oskrbuje z elektriko....
Default avatar

zakaj_pa

Zakaj pa ne je napisal/a:
zakaj_pa je napisal/a:

Jaz mu pa verjamem, ker smo se že v šoli pri fiziki učili, da ima električni radiator zelo veliko elektromagnetno sevanje in je s posebnimi navitji mogoče to sevanje spremeniti nazaj v elektriko. Tako res lahko tak radiator sam sebe oskrbuje z elektriko....
Zelo enostavno bom povedal. Tisti ki iznajde električni radiator, ki ima izkoristek več kot 1, je rešil svet in dobi Nobelovo nagrado za izum, ekologijo, fiziko ipd... mi smo zdaj na nivoji jaz pa verjamem. To je isto kot vera, ali prepričanje v nekaj, kar je popolnoma subjektivno in ni podprto z nobenimi dokazi. Radiator je sposoben energijo ki jo je dobil iz omrežja spremenit v toploto preko upora, izkoristek je 1 ali malo manj, nikakor ne more biti več. Kakršnokoli sevanje bi se že pojavilo, to kvečjemu pomeni znižanje izkoristka radiatorja v velikosti tega elektromagnetnega sevanja. Torej, če bi to sevanje na nek način “ujeli” z neko tuljavo, se spet lahko nazaj približamo izkoristku 1, nikakor in na noben način ne moremo iti višje z izkoristkom. To lahko delamo samo s klima mi, kjer pa poteka proces stiskanja in razširjanja plina, ter se s pomočjo tega vzela energijo zraku, ki potuje preko zunanje enote klime. Radiator to ne more delat, ker je en navaden upor...
Default avatar

Janja 45

zakaj_pa je napisal/a:
Zakaj pa ne je napisal/a:

Zelo enostavno bom povedal. Tisti ki iznajde električni radiator, ki ima izkoristek več kot 1, je rešil svet in dobi Nobelovo nagrado za izum, ekologijo, fiziko ipd... mi smo zdaj na nivoji jaz pa verjamem. To je isto kot vera, ali prepričanje v nekaj, kar je popolnoma subjektivno in ni podprto z nobenimi dokazi. Radiator je sposoben energijo ki jo je dobil iz omrežja spremenit v toploto preko upora, izkoristek je 1 ali malo manj, nikakor ne more biti več. Kakršnokoli sevanje bi se že pojavilo, to kvečjemu pomeni znižanje izkoristka radiatorja v velikosti tega elektromagnetnega sevanja. Torej, če bi to sevanje na nek način “ujeli” z neko tuljavo, se spet lahko nazaj približamo izkoristku 1, nikakor in na noben način ne moremo iti višje z izkoristkom. To lahko delamo samo s klima mi, kjer pa poteka proces stiskanja in razširjanja plina, ter se s pomočjo tega vzela energijo zraku, ki potuje preko zunanje enote klime. Radiator to ne more delat, ker je en navaden upor...
Tukaj se pa hudo motiš!!
Že vsaka malo boljša plinska kondenzacijska peč ima izkoristek več kot 110 %!
malo se še izobražuj, ne bo ti škodilo.....

https://loren-line.si/plinske-kondenzacijske-peci/
Default avatar

Jan 41

str0klo je napisal/a:
Kaj menite o tem el. radiatorju https://www.atlas-trading.si/elektricni-radiator-adax? Uporabljal bi ga za dogrevanje ene sobe, kjer je hladno.
Za dogrevanje je kar dobra zadeva, čeprav imam jaz sam v istem primeru hladne sobe vgrajen IR panel in sem z njim izredno zadovoljen.
Default avatar

zakaj_pa

Janja 45 je napisal/a:
zakaj_pa je napisal/a:

Tukaj se pa hudo motiš!!
Že vsaka malo boljša plinska kondenzacijska peč ima izkoristek več kot 110 %!
malo se še izobražuj, ne bo ti škodilo.....

https://loren-line.si/plinske-kondenzacijske-peci/
Draga Janja 45, v bistvu ne veš točno o čemu govorimo. Mi govorimo o električnih radiatorjih in samo o teh, in električni radiator kot tak sem tudi komentiral. Plinska kondenzacijska peč ni niti blizu radiatorja in se poleg temperature gorenja izkoristi še temperature izhodnih dimnih plinov. To je že kompleksen postopek, ki bazira na fiziki, ki pa spet nima veze z nobenim električnim radiatorjem, ki je, kot sem že prej napisal, en navaden upor.
Default avatar

vinko_č

zakaj_pa je napisal/a:

Na zadeve se spoznaš, malo manj se pa spoznaš na trolanje. Iz avijona je jasno, da vse te poste trola ena in ista oseba. Malo se zafrkava iz nas.
Default avatar

binko_č

vinko_č je napisal/a:
zakaj_pa je napisal/a:

Na zadeve se spoznaš, malo manj se pa spoznaš na trolanje. Iz avijona je jasno, da vse te poste trola ena in ista oseba. Malo se zafrkava iz nas.
Jaz pa mislim,da je veliko resnice v teh trditvah. Jasno je, da lahko pri močnem elektromagnetnem polju s pomočjo ustreznih navitij dobimo električno energijo, ki pa jo potem lahko s pridom uporabimo za napajanje našega radiatorja.
Saj v elektrarnah pridobivajo elektriko v generatorjih ravno zaradi elektromagnetnega polja.
Ne pametuj, da elektrika nastaja samo v stavbi, kjer na strehi piše ELEKTRARNA!
Default avatar

80 kvvv

viharni jezdec je napisal/a:
80 kvvv je napisal/a:

Če si napisal, da ti nabija do 25. Normalno, da imaš divja nihanja temperature. Pa na polena kuriš. Jaz jih pa nimam, kurim na olje, temperatura vode konstatnta, ker se kuri avtomatsko, divjih nihanj ni, termostatski ventili lepo uravnavajo temperaturo, jih celo sezono ne rabim šlatat. Če pa hočem kje malo drugačno temperaturo, pa pošlatam katerega. Kaj ti naj zdaj?
Že tisotič bumbar, temperatura niha zaradi zunanjih temperatur
Tisočiš si zapisal oslarijo, ja. Temperatura v ogrevani sobi (in okoli radiatorja) ne niha samo zaradi zunanjih temperatur, ampak tudi zaradi dovoda tople vode v radiatorje - in pri tebi je zaradi tega nihanje večje, ker na drva kuriš, pri meni pa manjše, ker kurim na olje in imam vsaj konstantno temperaturo vode.

In ravno zato, ker temperatura niha zaradi obojega - zunanje temperature in dovoda tople vode, ravno zato termoventil reagira na oboje (na hladen dan se tudi stena in radiator prej shladita) in pusti približno toliko dotoka tople vode, kot je potrebno v vsaki sobi na posamezen dan glede na notranjo temperaturo. Sobni termostat reagira samo na temperaturo v eni sobi, navadni ventil pa sam ne reagira na nič.
Default avatar

vinko_č

binko_č je napisal/a:

Jaz pa mislim,da je veliko resnice v teh trditvah. Jasno je, da lahko pri močnem elektromagnetnem polju s pomočjo ustreznih navitij dobimo električno energijo, ki pa jo potem lahko s pridom uporabimo za napajanje našega radiatorja.
Saj v elektrarnah pridobivajo elektriko v generatorjih ravno zaradi elektromagnetnega polja.
Zato pa imam jaz strelovod napeljan direktno na moj varčni radiator. Ene dvakrat strela useka, pa imam cel mesec toplo.
Default avatar

zakaj_pa

vinko_č je napisal/a:
binko_č je napisal/a:

Zato pa imam jaz strelovod napeljan direktno na moj varčni radiator. Ene dvakrat strela useka, pa imam cel mesec toplo.
Ja, od požara, se zna hiša kar fejst ogret... ;-)
Default avatar

binko_č

vinko_č je napisal/a:
binko_č je napisal/a:

Odlično, samo bodi zelo previden ker lahko strela poleg radiatorja "trofne še tebe v bučo"...
Default avatar

Moron

Ne se norčevat. Varčni radiatorji meni pomagajo varčevati pri drvih. Jih sploh ne rabim dokler imam prižgane radiatorje.
Default avatar

zakaj_pa

Moron je napisal/a:
Ne se norčevat. Varčni radiatorji meni pomagajo varčevati pri drvih. Jih sploh ne rabim dokler imam prižgane radiatorje.
Meni tudi pozabljivost privarčuje bencin. Zadnjič sem zgubil ključe od avta, jih 2 dni nisem našel, pa tista 2 dni nisem nič bencina porabil...
Default avatar

Banda di Lupi

Ker ste pri fiziki sedeli na ušesih, sedaj plačujete davek na neumnost.
No. 1 Douché
Default avatar

Primorrka

Ne bo držalo je napisal/a:
Primorrka je napisal/a:
Imam varcne elektricne radiatorje, varcni so ravno toliko, kolikor znas z njimi delati. Prvo pravilo je, da jih nikoli ne izklapljam, zato da se vzdržuje temperatura.
No, ti z električnimi radiatorji ne znaš delati. Vsako segrevanje, dodajanje energije (beri: delovanje električnega radiatorja), pospešuje izgube toplote skozi stene. Če ti temperaturo vzdržuješ tudi takrat, ko je ne rabiš (npr. ko spiš ali te ni doma), potem mečeš denar skozi okno. Od tega nimaš na elektriki čisto nič, ker je izkoristek v vsakem primeru konstaten - 100 odstoten.

Te pa tvoje napačno razumevanje ne kaznuje kaj dosti, ker si itak primorka, tam nobeno ogrevanje ni prav drago. In me seveda tudi ne čudi, da nekdo s slabim razumevanjem odšteje denar za "varčne" električne radiatorje.
Pametuj kolikor želiš, govorim iz izkušenj. Prvo leto smo jih izklapljali in so bile položnice bistveno višje .
Default avatar

Ne bo držalo

Primorrka je napisal/a:
Ne bo držalo je napisal/a:

No, ti z električnimi radiatorji ne znaš delati. Vsako segrevanje, dodajanje energije (beri: delovanje električnega radiatorja), pospešuje izgube toplote skozi stene. Če ti temperaturo vzdržuješ tudi takrat, ko je ne rabiš (npr. ko spiš ali te ni doma), potem mečeš denar skozi okno. Od tega nimaš na elektriki čisto nič, ker je izkoristek v vsakem primeru konstaten - 100 odstoten.

Te pa tvoje napačno razumevanje ne kaznuje kaj dosti, ker si itak primorka, tam nobeno ogrevanje ni prav drago. In me seveda tudi ne čudi, da nekdo s slabim razumevanjem odšteje denar za "varčne" električne radiatorje.
Pametuj kolikor želiš, govorim iz izkušenj. Prvo leto smo jih izklapljali in so bile položnice bistveno višje .
Seveda so prvo in drugo leto bile temperature popolnoma identične. Ne moreš se proti fiziki borit, čeprav se ti zdi, da si pametna za znoret. Ampak že to, da si lastiš "varčne" električne radiatorje, pove dosti o tem, da kandidatka za nobelovo iz fizike ravno nisi.