Forum.Over.Net

Starševski čvek

Varcni radiatorji

Default avatar

viharni jezdec

80 kvvv je napisal/a:
Človek, termostatske ventile imam, zakaj bi porabil ne vem koliko, če pa zaprejo dotok vode v radiatorje, ko se dovolj zagreje? Ravno pri meni se cela bajta zanesljivo segreje, ker mi ne izklopi peči ali črpalk nek sobni termostat, ko doseže določeno temperaturo v enem prostoru, ostale prostore pa s tem zajebe, ampak mi lepo temostatski ventili omejujejo dotok v radiator v vsakem posmaznem prostoru glede na temperaturo, tako da so dejansko vsi prostori na želeni temperaturi.
Saj pravim, ti centralne od blizu nisi videlo. Če ti ohlajaš bajto 16 ali celo več ur na dan in jo 8 ur ali manj greješ, je ne boš nikoli ogrel v zimi, to je dejstvo, porabo bo pa enaka, ker bo peč butala v eno, vsakih par minut. Termoventili niso namenjeni temu, ker je njihova natančnost daleč od sobnega termostata, dosegajo praviloma višje temperature, sploh v prehodnih obdobjih, zato bo poraba veliko večja.

Ohlajena bajta s hladnimi zidovi, rabi cirka dva dni, da se ogreje, ne glede s čim jo greješ.
Default avatar

80 kvvv

viharni jezdec je napisal/a:
80 kvvv je napisal/a:
Človek, termostatske ventile imam, zakaj bi porabil ne vem koliko, če pa zaprejo dotok vode v radiatorje, ko se dovolj zagreje? Ravno pri meni se cela bajta zanesljivo segreje, ker mi ne izklopi peči ali črpalk nek sobni termostat, ko doseže določeno temperaturo v enem prostoru, ostale prostore pa s tem zajebe, ampak mi lepo temostatski ventili omejujejo dotok v radiator v vsakem posmaznem prostoru glede na temperaturo, tako da so dejansko vsi prostori na želeni temperaturi.
Saj pravim, ti centralne od blizu nisi videlo. Če ti ohlajaš bajto 16 ali celo več ur na dan in jo 8 ur ali manj greješ
Ti nimaš neke predstave ravno. Nikoli se ne izklopi ogrevanje za 16 ur v kosu, ampak za 5 ur čez noč, zjutraj jo spet segrejemo, potem pa še za 7 ur čez dan (v najmanj mrzlih urah)

Ti pa verjetno polena mečeš 24 ur na dan v peč, predvidevam, anede? :)))
Default avatar

80 kvvv

Termoventili niso namenjeni temu, ker je njihova natančnost daleč od sobnega termostata,
Natančnost sobnega termostata, ki se nahaja v sobi A, je v totalnem kurcu za reguliranje temperature v sobi B. Termoventil se začetek vsaj vedno v pravi sobi nahaja. Jaz nimam popolnoma nobenih problemov z njihovo natančnostjo.
Default avatar

viharni jezdec

80 kvvv je napisal/a:
Termoventili niso namenjeni temu, ker je njihova natančnost daleč od sobnega termostata,
Natančnost sobnega termostata, ki se nahaja v sobi A, je v totalnem kurcu za reguliranje temperature v sobi B. Termoventil se začetek vsaj vedno v pravi sobi nahaja. Jaz nimam popolnoma nobenih problemov z njihovo natančnostjo.
Jaz ti pa povem, da ima drage termoventile, vendar preko zakonov fizike ta ventil ne more, ker meri privit na sami vroči cevi in ima reže le par centimetrov od cevi in radiatorja. V prehodnem obdobju zan pri številki 3 bit temperatura v prostoru 25, pozimi pa zna temperatura pri nastavitvi na 6 v prostoru 23, zna bit pa celo pod 23, če ni v peči preko 60 stopinj voda, ki kroži. Ampak res, 60 je v najbolj mrzlih dneh premalo.
Default avatar

Zapuščam temo

Tako kot vsako drugo, kamor pride vse uničit ta bolnik 😟
Default avatar

viharni jezdec

Zapuščam temo je napisal/a:
Tako kot vsako drugo, kamor pride vse uničit ta bolnik 😟
Kaj natanko si prispevalo multinično v tej temi in česa nisi razumelo? Bog ne daj, da bi se katero od vas popolnoma nesposobnih zarukancev kdaj kaj naučilo, je bolje vsako leto nabijat iste kozlarije in še kako dodat, ne?
Default avatar

80 kvvv

Bedak, prvič, reklo si da izklapljaš ponoči in ko si na šihtu, to je minimalno 16 ur dnevno
Če peč izklopi ura ponoči, to ne pomeni, da je izklopljena za celo noč. In če je nastavljena za izklop med šihtom, to ne pomeni, da bo ostala izklopljena cel čas med šihtom. In nič od tega dvojega ne pomeni, da med nočjo in mojim šihtom ne preteče nekaj časa. Itak se vklopi nazaj prej, da se ima čas nazaj segret do takrat, ko pridem domov ali ko se zbudim. Kvečjemu si ti bedak, da tega ne poštekaš takoj.
in v tem primeru bajte pozimi ne boš nikoli segrel, v prehodnem obdobju ja, pozimi niti pod razno, to je eno.
Nima moja bajta takih energetskih potreb kot tvoja, pa nima tako poddimenzionirane peči kot tvoja. Nima niti enake lege, pa niti v isti regiji Slovenije se ne nahaja. Moraš vedet, da ni tvoja podrtija merilo za vse.
Ti soba A in B, res si zabito. Če nimaš vsaj petnast sob, ti povem, da so pri olju termoventili le za bedake.
Obratno, če imaš več kot eno sobo, je sobni termostat za bedake.
Normalen bo imel sobni termostat tam kjer hoče imet najvišjo temperturo, recimo 23, 24v ostalih prostorih, kjer če imet hladneje, bo pa ventile priprl in pustil priprte, zato ne rabi
termoventila, ker navadni enako pripre
Ko navadnega pripreš, bo ostal priprt tudi drugi dan, termostatski se bo prilagodil na nove razmere in ko bo v sobi mrzlo, se bo do konca odprl (npr. naslednje mrzlo jutro), kar pomeni, da se bo tista soba z navadnim ventilom segrevala počasneje, kot bi se lahko. Mimo, skratka. Potem ni čudno, da tebi bajta rabi 3 dni, da se ti segreje, če imaš vse ventile priprte, razen v eni sobi.
in ne deluje tako kot si ti pisalovčeraj, da se ravna ventil po dotoku in da se zvečer izklopi, zjutraj vklopi😁.
Nikjer nisem pisal, da se ventil ravna po dotoku, to je spet tvoja nepismenost, ki jo samo ponavljaš. Napisal sem, da termostatski ventil reagira na temperaturo, regulira pa dotok. Poblem je spet v tebi, ker očitno ti teh dveh besed ne ločiš. Kot že 100x do zdaj, je tvoja nepismenost problem.
Default avatar

80 kvvv

80 kvvv je napisal/a:

Jaz ti pa povem, da ima drage termoventile, vendar preko zakonov fizike ta ventil ne more, ker meri privit na sami vroči cevi in ima reže le par centimetrov od cevi in radiatorja. V prehodnem obdobju zan pri številki 3 bit temperatura v prostoru 25, pozimi pa zna temperatura pri nastavitvi na 6 v prostoru 23, zna bit pa celo pod 23, če ni v peči preko 60 stopinj voda, ki kroži. Ampak res, 60 je v najbolj mrzlih dneh premalo.
Sem ti rekel, da jih vrzi ven, pa si navadne daj not in jih pač vrti, če nisi z njimi zadovoljen. Pri meni so nihanja manjša in so bolj natančni, ker imam konstantno temperaturo vode, ker pač ne kurim polen kot ti. Logično, da pri meni pač ne morejo nihat temperature tako divje, kot pri tebi, kaj naj ti zdaj?
Default avatar

whitecow

Mojca 42 je napisal/a:

Ne jaz, noben razumen ne pozna, saj si lani enako norela z varčnimi radiatorji, kljub temu, da ti je bilo praktično narisano, da iz nič ni nič in prostor rabi neko količino energije za ogrevanje, ta ne bo nasatla iz nič, tega še ni nihče izumil.
Meni je pomembno samo to, da imam ta majhen denar celo zimo toplo hišo.
In dobrega tisočaka za elektriko v celi zimi ne bi bilo brez teh radiatorjev, saj smo v preteklosti porabili 2500 litrov kurilnega olja
kakšno peč na nafto ste meli? Ker take razlike kot si jo ti tu napisala, samo z menjavo ogrevalnega sistema ne dosežeš.

viharni jezdec

80 kvvv je napisal/a:

Sem ti rekel, da jih vrzi ven, pa si navadne daj not in jih pač vrti, če nisi z njimi zadovoljen. Pri meni so nihanja manjša in so bolj natančni, ker imam konstantno temperaturo vode, ker pač ne kurim polen kot ti. Logično, da pri meni pač ne morejo nihat temperature tako divje, kot pri tebi, kaj naj ti zdaj?
To je to, totalno zaruzkano tele, brez minimalne izobrazbe in tistega najosnovnejše zmožnosti razmišljanja, pa mu skoraj narišeš, da ni možno, da ti bo en ventil objektivno meril temperaturo v prostoru, če je privit na cev, on pa, njemu pa....mah, to ni za verjet. Kdo je še videl, da bi nekdo imel centralno na olje brez regulacije z vsaj sobnim termostatom, če ne čim modernejšim, ki je vezano na gibanje zunanjih temperatur....eh, brez veze.
Default avatar

viharni jezdec

whitecow je napisal/a:
Mojca 42 je napisal/a:

Meni je pomembno samo to, da imam ta majhen denar celo zimo toplo hišo.
In dobrega tisočaka za elektriko v celi zimi ne bi bilo brez teh radiatorjev, saj smo v preteklosti porabili 2500 litrov kurilnega olja
kakšno peč na nafto ste meli? Ker take razlike kot si jo ti tu napisala, samo z menjavo ogrevalnega sistema ne dosežeš.
Ne , z menjavo ogrevalnega sistema ne, z varčnimi radiatorji pa.😁 Mislim da gre za neko tuljavao ali kaj že in magnetna polja, ki celo vračajo elektriko pri varčnih radiatorjih, ne le zmanjašjo porabo ( je v lanski temi).😁😁😁😁 Saj je vsako leto enako in vedno isti.
Default avatar

80 kvvv

80 kvvv je napisal/a:

To je to, totalno zaruzkano tele, brez minimalne izobrazbe in tistega najosnovnejše zmožnosti razmišljanja, pa mu skoraj narišeš, da ni možno, da ti bo en ventil objektivno meril temperaturo v prostoru, če je privit na cev, on pa, njemu pa....mah, to ni za verjet. Kdo je še videl, da bi nekdo imel centralno na olje brez regulacije z vsaj sobnim termostatom, če ne čim modernejšim, ki je vezano na gibanje zunanjih temperatur....eh, brez veze.
Ne razumeš, da pri je pri tebi poleg cevi in radiatorja še 10x manj "objektivno" merjenje temperature, ker imaš divja nihanja zaradi kurjave na polena - pa še vseeno si nabavil termostatske ventile? Pri meni so bolj natančni, ker teh nihanj nimam. Meni še nikoli ni nabilo temperature na 25, ko ciljam na 23.

Pa ne razumeš, da je merjenje temperature v napačnem prostoru še dosti manj "objektivno" kot merjenje vsaj v pravem prostoru?

Saj ne rabi bit termostatski ventil v piko natančen vsako sekundo. Ko je radiator segret in cev zraven in se termostatski ventil zaradi tega zapre, potem je že kar veliko toplotne energije v prostoru in se ima še čas razširit še na druge dele prostora. Ko se to zgodi, se cona okoli radiatorja malo ohladi in se termostatski ventil spet odpre. Na hladen dan se pa to zgodi prej, ker toplota hitreje uhaja skozi stene in termostatski ventil se pač večkrat odpre. Če imaš sobni termostat je pa drek, meri čisto nekaj tretjega, niti istega prostora ne.
Default avatar

80 kvvv

razen za tisti en prostor, v katerem je, seveda.
Default avatar

viharni jezdec

80 kvvv je napisal/a:

Ne razumeš, da pri je pri tebi poleg cevi in radiatorja še 10x manj "objektivno" merjenje temperature, ker imaš divja nihanja zaradi kurjave na polena - pa še vseeno si nabavil termostatske ventile? Pri meni so bolj natančni, ker teh nihanj nimam. Meni še nikoli ni nabilo temperature na 25, ko ciljam na 23.

Pa ne razumeš, da je merjenje temperature v napačnem prostoru še dosti manj "objektivno" kot merjenje vsaj v pravem prostoru?

Saj ne rabi bit termostatski ventil v piko natančen vsako sekundo. Ko je radiator segret in cev zraven in se termostatski ventil zaradi tega zapre, potem je že kar veliko toplotne energije v prostoru in se ima še čas razširit še na druge dele prostora. Ko se to zgodi, se cona okoli radiatorja malo ohladi in se termostatski ventil spet odpre. Na hladen dan se pa to zgodi prej, ker toplota hitreje uhaja skozi stene in termostatski ventil se pač večkrat odpre. Če imaš sobni termostat je pa drek, meri čisto nekaj tretjega, niti istega prostora ne.
Pa kako divje nihanje temperature. Ni čudno da se monterji peči in drugi mojstri križajo, ko naletijo na take kot si ti. Kako naj teletu zarukanemu dopove, če je trd kot kic in samo goni kozlarije..... Eh, 😁
Default avatar

80 kvvv

80 kvvv je napisal/a:

Pa kako divje nihanje temperature. Ni čudno da se monterji peči in drugi mojstri križajo, ko naletijo na take kot si ti. Kako naj teletu zarukanemu dopove, če je trd kot kic in samo goni kozlarije..... Eh, 😁
Če si napisal, da ti nabija do 25. Normalno, da imaš divja nihanja temperature. Pa na polena kuriš. Jaz jih pa nimam, kurim na olje, temperatura vode konstatnta, ker se kuri avtomatsko, divjih nihanj ni, termostatski ventili lepo uravnavajo temperaturo, jih celo sezono ne rabim šlatat. Če pa hočem kje malo drugačno temperaturo, pa pošlatam katerega. Kaj ti naj zdaj?
Default avatar

viharni jezdec

80 kvvv je napisal/a:

Če si napisal, da ti nabija do 25. Normalno, da imaš divja nihanja temperature. Pa na polena kuriš. Jaz jih pa nimam, kurim na olje, temperatura vode konstatnta, ker se kuri avtomatsko, divjih nihanj ni, termostatski ventili lepo uravnavajo temperaturo, jih celo sezono ne rabim šlatat. Če pa hočem kje malo drugačno temperaturo, pa pošlatam katerega. Kaj ti naj zdaj?
Že tisotič bumbar, temperatura niha zaradi zunanjih temperatur in ni človeka z minimalno pametjo, da bi imel nekaj takefa, kot imaš ti, kjer je ogrevanje z oljem dobesedno nekontrolirano, bi se komot reklo temu. Si presegel vse bedake doslej.
Default avatar

80 kvvv

In še to, če tvoj vzdevek 80 KW pomeni moč peči, potem si presegel tudi samega sebe, ker olje mečeš dobesedno v zrak.
A za ogrevanje ali bolje krmiljenje peci v krivuljah si ze slisal?tebi kaj dopovedat je.nesmiselno ker ne razumes pojmov kot so termostat, termostikalo,termoventil ali bolje jih ne locis,pri ogrevanju z drvmi je idealen zalogovnik za toplo vodo termostat na peci ter termoventil na radiatorju se pravi ko prenehas zvecer z kurjenjem in se pricne pec ohlajati da termistikalo komando ki vklopi obtocno crpalko in ta poslje vodo iz zalogovnika v sistem,ker se je medtem soba zacela ohlajati in posleficno zrak okoli termostatskega ventila se ta posledicno odpre in spusti vecjo kolicino tople vode v njega in posledicno radiator greje in zato nimas toliko nihanj v prostoru,menda zdaj razumes delovanje? Pri olju se pa gorilec vklopi avtomatsko kot si sam nastavis zeljen cikel ogrevanja enako velja pri plinu,zato je bilj smiselno imeti termostat na peci ki vklaplja pec na nastavljeno temperaturo kot sobni termostat ki je vezan na temperaturo v sobi,zdaj razumes ali se narisem? in pec je 25 kw
Default avatar

zakaj_pa

Ni racunice je napisal/a:
Po 2 dneh testiranja. V neogrevani kopalnici varcni radiator za 119eur in kalorifer za 12eur. Oba moci 2000w. S tem da radiator naj bi ogreval prostore do 24m2. Vsak je delal 9ur, temperatura v startu ista. 14 stopinj. Zunaj 9 stopinj oba dni.
Poraba pri kaloriferju po 9 urah 17.8kw. Temperatura 27. 8stopinj. Poraba pri radiatorju po 9 urah 16.6kw. Temperatura 25. 6stopinj. Nobene racunice ni sam nategujejo.
Kalorifer ima prednost, ker hitreje zagreje zrak. Varčni radiator ne obstaja, obstaja samo radiator z dobrim in natančnim termo starim, ki ne pregreva zraka...
Default avatar

excell

Varčni radiator je nepriklopljen radiator.
Default avatar

Milan T

excell je napisal/a:
Varčni radiator je nepriklopljen radiator.
Električni varčni radiatorji imajo vgrajene posebne tuljave, ki dodatno spreminjajo vso elektromagnetno sevanje nazaj v električno energijo, tako da sam radiator dodatno skrbi za svoje napajanje....
Tako praktično iz 1 kilovata dobiš ven malenkost manj kot dva!