Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najemniki mi grejo vedno bolj na živce

Najemniki mi grejo vedno bolj na živce

Imamo najemnike , v isti stavbi imamo še ene najemnike in še svoje podjetje (mi živimo v drugem kraju). Z eno družino nimamo nobenih težav, so čist ok, se držijo zase, se pozdravimo in to je to. Za drugo družino pa moram reči da sem jih po toliko letih sita. Ne da se družimo, ampak ker je ona doma, se žal velikokrat srečamo na dvorišču. Namreč vedno bolj seka ven njihova zavist ali pa žlehnoba, komentarji da kaj toliko delamo, da naj gremo raje v službo, da se ne splača bit privat in podobne nebuloze. Sploh zadnje leto se posmehujejo čez vse kar delamo. Prav vidi se posmehljiv obraz. ko kosimo, spet komentirajo, da kok smo ubogi, ker skoz delamo, da oni nikol ne bi to delali in tako živeli. Večkrat sem dobila tudi namig, da nas grdo opravljajo okoli. Tako da razmišljam, da jim ne bi podaljšali pogodbe. Raje oddamo nekomu, ki bo cenil lepo novejše prostorno stanovanje, ne pa tem prepotentnežem.Kako bi vi postopali v takem primeru? Ali greste lahko čez to? Jaz enostavno ne morem več mimo tega, mi grejo vedno bolj na živce.Čeprav mož pravi da jih še lahko odmisli, je pa tudi on opazil posmehovanje in grejo tudi njemu vedno bolj na živce. S tem da smo jim dovolili tako psa v stanovanju ter da so se prijavili na naslov za stalno, zaradi vrtca, tudi cene imamo za cca 100 eur ugodnejše od ostalih stanovanj v istem kraju.Imamo pa pogodbo ki jo podaljšujemo na 1 leto. Lani smo mislili, da bodo odšli (kar bi nam bilo prav fajn) a so se odločili za še eno leto.

Ti povem kaj bi jaz naredila – nove pogodbe ne bi podpisala. Pa da si fer, javi to nekaj mesecev prej, da si najdejo drugje. Tebi bo tako lažje. Take ljudi jaz ne bi marala v najemniškem stanovanju.

ma vržte jih ven, kaj sploh premišljujete

nova
Uredništvo priporoča

Vse je v tvojih rokah, ne podpišeš nove pogodbe in to je to. Po toliko letih se naveličaš določenega folka in je kar fajn, da se mal zamenjajo.

poznam tako golazen, sam jim nikdar ne bi več podalšal, naj gredo v bolj ustrezno okolje njihovemu odnosu do dela.

Lahko ne podaljšate pogodbe, ampak pozanimaj se prej, kako je v tem primeru s stalnim prebivališčem. Ker mladoletni osebi ne smeš kar tako ukinit stalnega prebivališča.

Omejitev ni, sem že takrat preverjala, ko smo jim dali stalno prebivališče, ali imamo kakšne obveze do njih. Mi nismo z ničemer obvezani. Oni se morajo odjaviti in prijaviti drugje.

Odpovej pogodbo v odpovednem roku kot imaš navedeno v pogodbi.

nabavi si večje živce ☺
ju knou d dril …

Najemodajalec ne more odpovedovati pogodbe brez hujših krivdnih razlogov, to lahko samo najemnik. Če to v pogodbi piše, je ta člen tako ali tako neveljaven, ker je v nasprotju z zakonodajo. Lahko pa pogodbe ne podaljša, ko poteče.

Niste jim ga posebej dali. Oni ga v vsakem primeru morajo prijaviti na podlagi najemne pogodbe. Prijave stalnega bivališča najemodajalec tako ali tako ne more preprečiti – no, lahko ne daje v najem.

Po moje sta z možem res malo sita dela, sicer vama to ne bi prišlo do živega, vsak ima pač svoje poglede na življenje. Ni šans, da menjam najemnike zaradi takih malenkosti in si naložim spet dodatno delo in riziko (dobiš kakšne uničevalce not), eno je biznis, drugo pa čvek. Predlagam vama kak dopust, da se skulirata. Ker tudi če najemnike menjata, bosta še vedno preveč zdelana, nezadovoljna in občutljiva.

V bistvu si lahko na nek način tudi ponosna, da tvoje delo opazita, zanj ti pa v resnici tudi plačata. Onadva pač priznata, da sta bolj lene sorte, če je tebi delo v ponos, ne vem, zakaj bi te to vrglo iz tira, vsi pač niso isti.

Najemodajalec ne more odpovedovati pogodbe brez hujših krivdnih razlogov, to lahko samo najemnik. Če to v pogodbi piše, je ta člen tako ali tako neveljaven, ker je v nasprotju z zakonodajo. Lahko pa pogodbe ne podaljša, ko poteče.
[/quote]
Saj ne bi odpoveali pogodbe, sam nove ne bi podpisali. Prej bi jim pa to povedali, vsaj nekaj mesecev prej, da si najdejo nekaj novega.


Meni bi taki gofljači tudi šli na živce,. tu gre samo za zavist in to veliko zavist. a ni hecno govoriti nekomu ki je uspešen v poslu in na svojem, naj gre v službo.

Da mi na domači parceli dan za dnem najeda tujec?

Ja veš da :)))))

Jaz jim nikakor ne bi več podaljšala. Najdite novega, ki bo znal cenit vaš fer odnos.
Naj gredo še koga drugega zahebavat, če se jim bo pustil.

Ko naslednjič blekne, da se ne splača bit sp in da pojdi raje delat, ji lepo razloži, da se očitno splača, ker ti imaš svoj dom, pa še dve stanovanji viška, ki ju oddajaš, pri njih pa delajo in nimajo nič, zato morajo tujcem plačevati najemnino, da lahko živijo pod njihovo streho. In da ti pa tako kot ona ne bi živela, torej brez vsake lastnine, pod tujo streho in da zato raje delaš. Bo prec utihnila. O novi pogodbi pa seveda jaz ne bi niti premišljevala. Naj grejo kamor hočejo.


Saj ne bi odpoveali pogodbe, sam nove ne bi podpisali. Prej bi jim pa to povedali, vsaj nekaj mesecev prej, da si najdejo nekaj novega.
[/quote]

Pravilno. Samo pravim za tiste, ki mislijo, da lahko najemodajalec prekinja pogodbo kar tako.

3 mesece pred potekom pogodbe povej, da jim ne boste podaljšali. To je to.
Nove najemnike verjetno ne bo teško najti, sploh v LJ jih stanovanje išče na tone.

Plačajo pošteno in redno? Skrbijo za stanovanje?
Jaz bi premislila. Iskalcev stanovanj je ogromno, poštenih bolj malo. Bi pa porihtala ta odnos z njimi že pred potekom pogodbe, mogoče se celo sami odločijo oditi.

aja, kako pa ste jim to “dali”? in kje si to preverjala? tile najemiki delujejo izmišljeni…

Ne da se mi brat komentarjev, pa ne vem, če je še kdo drug prebral ta post kot prikrito oglaševanje stanovanja za oddajo? No, jaz prav ne bi sobivala v hiši, kjer dnevno srečujem lastnike. Stanovanje v bloku in svoj mir.

Reci, da je res težko imet firmo in da morate vsaj iz najemnine kak dobiti. In zvišaj najemnino v novi pogodbi.

Zakaj pa ne? Delaš v stanovanju kaj kar ne bi smela? Sama, če se držim reda in vsega kar je bilo dogovorjeno ob pogodbi, me prav nič ne moti, če srečujem lastnika vsak dan.

New Report

Close