Forum.Over.Net

Starševski čvek

Premik ure bo ali ne bo

Default avatar

enkratt

Ygjnb je napisal/a:
Sem za to, da premikanje ostane. Za naso geografsko lego tako najbolje izkoristimo dnevno svetlobo skozi celo leto. :)
tudi jaz sem za to - čisto brezvezno debato so sploh sprožili to v eu parlamentu, naj se ukvarjajo z bolj pomembnimi problemi. Preživeli smo lepo vsa ta leta in ni nobenih težav.
Default avatar

Ygjnb

ma vse to nima veze je napisal/a:
ni ti vseeno je napisal/a:
Povej sledeče
kdaj na dopustu hodite na plažo, s plaže?
Kdaj zjutraj vstajaš?
ali hodiš na delo ?
Si pač v glavi premakneš, tako kot si moramo zdaj ko premikamo. Bolj naraven je pa zimski čas, hebiga.
Naraven cas ni noben. V naravi ni ure. Je samo svetloba in tema, poletje in zima. Naravo prav malo briga, ce je soncni vzhod ob 6:45 ali pa ob 23:19. ;)
Default avatar

Sushi

Najbolj simpl kompromis bi bil za pol ure nazaj premaknit. Tako nebi bilo zdrah, kateri čas je bolj ustrezen. Mene premikanje ure ne pretresa, nimam nobenih težav zaradi tega, konec koncev mi je vseeno katerega bodo izbrali (če sploh), ker sem bom brez problema prilagodil. Me pa zanima, kdaj točno smo sploh začeli s premikanjem in zakaj? Baje da je bilo enkrat po osamosvojitvi začetek tega, ker pa sem letnik 86, se res ne spominjam. V tistih rosnih letih je bilo vse ostalo bolj pomembno.
Prekajen meso dl cajt gvera;)
Default avatar

Premik

Sushi je napisal/a:
Najbolj simpl kompromis bi bil za pol ure nazaj premaknit. Tako nebi bilo zdrah, kateri čas je bolj ustrezen. Mene premikanje ure ne pretresa, nimam nobenih težav zaradi tega, konec koncev mi je vseeno katerega bodo izbrali (če sploh), ker sem bom brez problema prilagodil. Me pa zanima, kdaj točno smo sploh začeli s premikanjem in zakaj? Baje da je bilo enkrat po osamosvojitvi začetek tega, ker pa sem letnik 86, se res ne spominjam. V tistih rosnih letih je bilo vse ostalo bolj pomembno.
Se je ze premikalo, od kar si na svetu in se pred tem, tukaj so tudi razlogi povedani
https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Poletni_%C4%8Das
Default avatar

prvič premik

Začetek marec 83
Default avatar

Sushi

Premik je napisal/a:
Sushi je napisal/a:
Se je ze premikalo, od kar si na svetu in se pred tem, tukaj so tudi razlogi povedani
https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Poletni_%C4%8Das
Aha, okej hvala...bom sosedi povedal, da ma slab spomin hehe.
Prekajen meso dl cajt gvera;)
Default avatar

Nenini

Ni vseeno, ali uro premikajo ali ne. Zakaj pa je potrebno posegati po tem, kar narava da? Kmalu bomo premikali še letne čase, če bo le mogoče. Ne, nekoč se uro ni premikalo in so vsi vedeli kdaj so se rodili in kdaj umrli. Danes s tem premikanjem ne veš več nič, niti realne ure rojstva ali smrti. In to vse samo zato, da je čimdlje svetlo. Zakaj pa mora biti svetlo ob določeni uri? Delamo lahko tudi, ko je temno, še bolj mirno je takrat. Glede varčevanja, pa so tudi povedali, da se ni privarčevalo nič.