Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne vem kako naprej v življenju

Ne vem kako naprej v življenju

Če na kratko povzamem: stara 38, izobražena, z dobro službo, športnica, luštna, komunikativna, zabavna…skratka ne manjka mi nič na zunaj gledano.

Sem pa sama…če kritično pogledam v preteklost, sem na področju ljubezni naredila nekaj napak, mogoče najboljše moške v obdobju do 30 leta izpustila iz rok in si nisem ustvarila družine. Sedaj mi je za to žal….se trudim popraviti, ravnati drugače, vendar se vrtim v začaranem krogu. Srečujem moške, ki očitno na resno zvezo, družino, odgovornost niso pripravljeni….na začetku vse lepo, oh in sploh, potem se stvari svižijo. Niso pristni, niso iskreni, ne čutim prave naklonjenosti in ljubezni z njihove strani….občutek imam, da vedno več dajem, kot dobim nazaj.

Imam prijatelje, veliko potujem, se zabavam, športam, dodatno izobražujem…ampak počasi imam vsega tega že vrh glave. Na koncu dneva sem namreč vedno sama doma. In postajam vedno slabše volje, nesrečna, zagrenjena, moj nasmeh večino časa ni več pristen…zavidam ljudem, ki imajo partnerja, družino. Sama imam vse (v materialnem smislu) in hkrati nič.

Vbistvu niti ne vem, zakaj vse to pišem. Mogoče rabim samo kakšno tolažilno besedo, da je tudi zame nekje nekdo, oziroma nasvet kako naj začnem zopet pozitivno zreti v prihodnost.

za vikend si vzemi čas zase in resno premisli kaj hočeš.
Če si želiš otroke, potem je sedaj zadnji čas, da začneš delati na tem. Ne čakaj na princa na belem konju, ampak se pusti oploditi nekomu ali si plačaj umetno oploditev.
Če otrok ne želiš, pa imaš dovolj časa, da najdeš kompatibilnega partnerja ali pa ne.
Človek mora biti iskren do sebe in iti po svoji poti. Prej pogruntaš, da smo na koncu vsi sami na svetu, prej ti bo lažje.

Mogoce do sedaj nisi bila pripravljena na moza, druzinsko zivljenje in so ti vec pomenile druge stvari. Nekateri si druzino zelijo ze zelo mladi, nekateri ko so za to dovolj zreli, nekateri pa nikoli. Sama si druzine pred 35 letom nisem predstavljala. Najprej sola, fax, dobra sluzba, nepremicnina, svoboda, no po 35 pa je prisla ta ista zelja kot pri tebi. Kaj mi bo vse to kar sem ustvarila, ce to nimam s kom delit? In res ko sem si to zacela zelet, hrepeneti po tem, se je vse odvilo zelo hitro. Danes imam tri cudovite otrocke, sem mogla kar pohitet, je majhna razlika med njimi, je pa sreca nepopisna. Nobena kariera, denar se ne more primerjat s toplino doma, z brezpogojno ljubeznijo.
Vem, da bos tudi ti spoznala svojo sorodno duso in si bos ustvarila druzino, vso sreco ti zellim.

nova
Uredništvo priporoča

Zamudila si zlati čas za ustvarjanje družine, torej leta od 18 – 30 leta, v tem času se tudi najdejo pravi partnerji za oploditev. Po 30 letu se najdejo samo še ostareli, ločeni, obupani fukfehtarji z erektilno disfunkcijo. Žal tako je. Svet je kruto realen, če imaš nekaj, drugega nimaš. Ti si se očitno posvetila karieri in izgubila družinsko življenje. To je pač potrebno vzeti v zakup, o tem bi morala takrat razmišljat. Saj imamo vsi nek križ nad sabo. Čas prehitro teče za napake. Sedaj prej kot boš dobila vsaj kolikor toliko dobrega oplojevalca, boš že stara čez 40 let, da imaš pa najstnika doma ko si sam čez 60 let, no way.

Predvsem je na otroka potrebno biti pripravljen v današnjem času. Da pa greš s prvim oplojevalcem, ker se ti čas izteka je bedarija na kvadrat.

Kar se pa tiče osamljenosti, za takšno žensko kot se ti opisuješ ne bi smel biti najmanjši problem dobit vsaj enega moškega za družbo in seks in partnerstvo. Ali nekaj ne štima pri tebi, da se te ognejo ali pa preprosto nisi to kar si se opisala … Premisli dobro en dan, mogoče je pa v tebi problem.

Zamudila si zlati čas za ustvarjanje družine, torej leta od 18 – 30 leta, v tem času se tudi najdejo pravi partnerji za oploditev. Po 30 letu se najdejo samo še ostareli, ločeni, obupani fukfehtarji z erektilno disfunkcijo. Žal tako je. Svet je kruto realen, če imaš nekaj, drugega nimaš. Ti si se očitno posvetila karieri in izgubila družinsko življenje. To je pač potrebno vzeti v zakup, o tem bi morala takrat razmišljat. Saj imamo vsi nek križ nad sabo. Čas prehitro teče za napake. Sedaj prej kot boš dobila vsaj kolikor toliko dobrega oplojevalca, boš že stara čez 40 let, da imaš pa najstnika doma ko si sam čez 60 let, no way.
[/quote]

Pa kaj si nesramna? Sem lepo gor napisala, da nekateri prej zacutijo zeljo po druzini, nekateri pa pozneje. Vsak po svoje. In ni res, da ostanejo samolocenci, zafrustriranci itd….ne, obstajajo moski, isti kot avtorica, ki so isto celo zivljenje delali, se ucili, pridobili premozenje, znanje in so sedaj pripravljeni na druzino.
In ja raje sem pri 60 mama najstnikom, kot da bi bili moji otroci socialen problem, kot to vecina, ki nastepa otroke pred 30 imi so.

Zamudila si zlati čas za ustvarjanje družine, torej leta od 18 – 30 leta, v tem času se tudi najdejo pravi partnerji za oploditev. Po 30 letu se najdejo samo še ostareli, ločeni, obupani fukfehtarji z erektilno disfunkcijo. Žal tako je. Svet je kruto realen, če imaš nekaj, drugega nimaš. Ti si se očitno posvetila karieri in izgubila družinsko življenje. To je pač potrebno vzeti v zakup, o tem bi morala takrat razmišljat. Saj imamo vsi nek križ nad sabo. Čas prehitro teče za napake. Sedaj prej kot boš dobila vsaj kolikor toliko dobrega oplojevalca, boš že stara čez 40 let, da imaš pa najstnika doma ko si sam čez 60 let, no way.
[/quote]
Ma daj se ti spokaj s svojim moraliziranjem in omejevanjem po letih. Ene rodijo še precej po 40. letu. Kot da si pri 60. že v trugi in ne moreš poskrbet za nikogar več.

Hm, čisto slučajno še ena v dolgi vrsti zgodbic tega tedna, kako naj ženske ne delajo kariere in raje izberejo prvega luzerja z mona, ki pokaže interes?
Oziroma – če se popravim – ONE morajo skakati za njimi, in ONE morajo pokazati ves interes, ker so oni njihova edina šansa, ker drugače bodo same, stare, žalostne in zapuščene, skrajno nesrečne in uboge.
Vau, nekaj čisto novega na MONu :)))))

Nic ne rabis, se najmanj tolazbe. Res je da si zrtev, ampak to hoces biti.

Pameten moski se te bo na dalec izognil. Je pa res, da je takih malo, natancneje, vecina sploh samskih je zenscekov.


Ma daj se ti spokaj s svojim moraliziranjem in omejevanjem po letih. Ene rodijo še precej po 40. letu. Kot da si pri 60. že v trugi in ne moreš poskrbet za nikogar več.
[/quote]

Potem pa otrok pri 20 letih mora vozit starše na preglede in jih oskrbovat. Že tisočkrat videno. Naštepat otroke, da bodo potem skrbeli za nas ko bomo stari in jim uničili otroštvo, mladostništvo. Je z razlogom golden age za imet otroka za žensko pri 15-25. ZATO DA LAHKO MAMA POSKRBI ZA OTROKA, NE DA OTROK SKRBI ZA STARŠE.

Ti, to mora bit ena hudo prizadet/a prosto voljn/a psiho studiran/a ki ne dobi sluzbe. Al kaj ti pravs?

Fak ej z unim tepcem od najsvetejega se je dalo vsaj orng driblat, te kar je pa po prodaji je pa mn od nc.

Ti, to mora bit ena hudo prizadet/a prosto voljn/a psiho studiran/a ki ne dobi sluzbe. Al kaj ti pravs?

Fak ej z unim tepcem od najsvetejega se je dalo vsaj orng driblat, te kar je pa po prodaji je pa mn od nc.
[/quote]

Exactly.

Manj se ukvarjaj s sabo (lepa, luštna, komunikativna, uspešna) in začni delati na izboljšanju medosebnih odnosov. Dokler se nosiš po svetu kot trofeja, težko da boš našla koga.

Potem pa otrok pri 20 letih mora vozit starše na preglede in jih oskrbovat. Že tisočkrat videno. Naštepat otroke, da bodo potem skrbeli za nas ko bomo stari in jim uničili otroštvo, mladostništvo. Je z razlogom golden age za imet otroka za žensko pri 15-25. ZATO DA LAHKO MAMA POSKRBI ZA OTROKA, NE DA OTROK SKRBI ZA STARŠE.
[/quote]

ja pa kaj še, ti si iz generacije, ko si mami poturila še svoje otroke. mama mora poskrbet za otroke, ne pa še za vnuke zraven.

Kar se pa tiče osamljenosti, za takšno žensko kot se ti opisuješ ne bi smel biti najmanjši problem dobit vsaj enega moškega za družbo in seks in partnerstvo. Ali nekaj ne štima pri tebi, da se te ognejo ali pa preprosto nisi to kar si se opisala … Premisli dobro en dan, mogoče je pa v tebi problem.
[/quote]

Ni problem najdit, dobit moškega….je dovolj interesa…kot sem pa napisala, so vsi ti odnosi površni in prazni. Ker ali ljudje niso zainteresirani za resno zvezo, ali so razočarani iz prejšnjih zvez in več ne zaupajo in so v nekem svojem oklepu in podobno. Ni pristnosti. Nek prazen tehničen seks in potem neki posiljeni izleti in večerje s tem moškim me ne zanimajo. Želim si zveze v kateri bo partner iskren glede tega kar čuti do mene in kaj si v prihodnosti želi. In tega ni. Oziroma na začetku so seveda lepe besede in obljube, potem sčasoma pa vidim, da je bilo vse dano s figo v žepu.

In nikjer nisem napisala, da sem osamljena, ampak da sem sama. in prideš v leta, ko te izleti, potovanja, pijačke, žuranje in druženje s prijatelji več ne osrečujejo do te mere, da bi ti to zadostovalo….oziroma vsaj mene ne.

Ni problem najdit, dobit moškega….je dovolj interesa…kot sem pa napisala, so vsi ti odnosi površni in prazni. Ker ali ljudje niso zainteresirani za resno zvezo, ali so razočarani iz prejšnjih zvez in več ne zaupajo in so v nekem svojem oklepu in podobno. Ni pristnosti. Nek prazen tehničen seks in potem neki posiljeni izleti in večerje s tem moškim me ne zanimajo. Želim si zveze v kateri bo partner iskren glede tega kar čuti do mene in kaj si v prihodnosti želi. In tega ni. Oziroma na začetku so seveda lepe besede in obljube, potem sčasoma pa vidim, da je bilo vse dano s figo v žepu.

In nikjer nisem napisala, da sem osamljena, ampak da sem sama. in prideš v leta, ko te izleti, potovanja, pijačke, žuranje in druženje s prijatelji več ne osrečujejo do te mere, da bi ti to zadostovalo….oziroma vsaj mene ne.
[/quote]

Pa kaj ti misliš, da obstajajo neke pravljične zveze in nevem kaj. Moškim je do tebe, dokler ga ne izpraznijo, potem ga ne zanimaš več. Takšni moški so vsi, to je najbolj naravni nagon človeštva. S tem da moški po 30 letu nimajo več časa se it družinice in zveze in nevem kaj še. So strogo resni, seks in to je to, vsi ti izletki in podobno so le ogrevanje za izpraznjenje mošnje. Oplodit in spizdit. Ljudje, ki so v vezah so v resnici prijatelji, ki so se odločili živeti skupaj. Prvo se nehaj nosit kaj si vse dosegla, potem te bo pa tudi kakšen vsaj malo bolj normalen tip, ki si želi tudi zveze oz. prijateljstva.

Potem pa otrok pri 20 letih mora vozit starše na preglede in jih oskrbovat. Že tisočkrat videno. Naštepat otroke, da bodo potem skrbeli za nas ko bomo stari in jim uničili otroštvo, mladostništvo. Je z razlogom golden age za imet otroka za žensko pri 15-25. ZATO DA LAHKO MAMA POSKRBI ZA OTROKA, NE DA OTROK SKRBI ZA STARŠE.
[/quote]

Imeti otroka pri 15!?!

To me pa res zanima, kako bo toliko staro dekletce dobro poskrbela za svojega otroka …
In predvsem s čim.

Pa kaj ti misliš, da obstajajo neke pravljične zveze in nevem kaj. Moškim je do tebe, dokler ga ne izpraznijo, potem ga ne zanimaš več. Takšni moški so vsi, to je najbolj naravni nagon človeštva. S tem da moški po 30 letu nimajo več časa se it družinice in zveze in nevem kaj še. So strogo resni, seks in to je to, vsi ti izletki in podobno so le ogrevanje za izpraznjenje mošnje. Oplodit in spizdit. Ljudje, ki so v vezah so v resnici prijatelji, ki so se odločili živeti skupaj. Prvo se nehaj nosit kaj si vse dosegla, potem te bo pa tudi kakšen vsaj malo bolj normalen tip, ki si želi tudi zveze oz. prijateljstva.
[/quote]
Zveza, kjer se dva spoštujeta, ljubita, sta si predana in zvesta, ni pravljica ampak zdrava veza.
Moški ki imajo žensko za praznjenje (taki sex jemljejo za antistresno terapijo, ne pomislijo pa da nad žensko izvajajo zločin, ko v njo spuščajo svoj stres, gnev, zlobo.. čeprav tudi v ženske, ki same sebe ne ljubijo in ne sprejemajo) pa tudi m od moških niso, so zavedeni tekom odraščanja a se tega še zavedajo ne, da bi kaj v vezi s tem spremenili in tako kaznujejo ženske za nekaj kar je nekdo drug naredil…

Glej punca, najbrž poznaš “Kdor izbira, izbirk dobi”, tebi je jasno da je ponudba skrajno omejena, dobre robe več ni, je pa zelo pozitivno dejstvo da si sposobna to napisati in morda kateri olajšati odločitev ko je še čas..
najprej moraš sama točno vedeti kaj hočeš, samo desca ali familijo z otroki.
Če slednje, daj poglej malo po svoji fari, morda imaš prijatelico katera je bolj aktivna, včasih se zgodi da se kje še skriva kak preplašen tipček katerega bi se dalo malo podžgati, taki še niso zagrenjeni in če bi mu uspel veliki met v tvoji podobi kot se opisuješ dobiš naenkrat glavni dobitek, taki še pijanci običajno niso, babjaki sploh ne, samo malo negotovi.
pa veliko sreče, v nasprotnem pa ti ostane kot je nardila sovaščanka, šla je na potovanje s ciljem da zanosi, dobila tipa se z njim dol dala in danes ima hčerkico….barvo smo res malo ugibali…ni zelena , črna tudi ne, poševnooka tudi ne . Torej je bila izbira med belimi…

Tako to je. Preveliki cilji, prevelike želje, preveč gledanja na sebe. Kaj imeti akj ustvariti koliko imeti in kaj vse človek ima. Nato pridejo leta, ko si reče človek, kaj to rabim. Hmmm rabim čisto nekaj drugega. A žal so leta interesi in vse ostalo nekako že izgubili pomen in čas. Nikoli ni prepozno za nič. A vse ima svoj rok trajanja. Mislim, da bi morala pri sebi razčistiti, kaj želiš in hočeš. Kakšen moški te zanima. Ponavadi imate ženske prevelike želje in standarde cilje za določen tip človeka, kaj si želite in hočete. A žal to ni to. Zato večno sanjanje o nekom z nekom nekje. V življenju se je treba odpovedati marsičemu, če človek želi nakwj spremeniti narediti tako zase kot za druge. Tako da dobro premisli.

Ni problem najdit, dobit moškega….je dovolj interesa…kot sem pa napisala, so vsi ti odnosi površni in prazni. Ker ali ljudje niso zainteresirani za resno zvezo, ali so razočarani iz prejšnjih zvez in več ne zaupajo in so v nekem svojem oklepu in podobno. Ni pristnosti. Nek prazen tehničen seks in potem neki posiljeni izleti in večerje s tem moškim me ne zanimajo. Želim si zveze v kateri bo partner iskren glede tega kar čuti do mene in kaj si v prihodnosti želi. In tega ni. Oziroma na začetku so seveda lepe besede in obljube, potem sčasoma pa vidim, da je bilo vse dano s figo v žepu.

In nikjer nisem napisala, da sem osamljena, ampak da sem sama. in prideš v leta, ko te izleti, potovanja, pijačke, žuranje in druženje s prijatelji več ne osrečujejo do te mere, da bi ti to zadostovalo….oziroma vsaj mene ne.
[/quote]

Ti ne veš, kaj bi rada. Preveč se ukvarjaš sama s sabo. Preveč pričakuješ oz. čakaš princa oz. čakaš nek čudež. Pa ne to, da bi koga srečala, pač pa to s temi nebulozami – posiljeni izleti, prazen seks, večerje, ni iskrenosti…. Zakaj pa ne? Zakaj pa je izlet posiljen? Če mene moški povabi na izlet, je jasno sporočilo, da želi preživeti čas z mano. Kaj bi pa ti hotela? To je njegova iskrenost! Samo ti je ne ceniš! Ker se imaš za več!

Avtorica, nikar ne poslušaj teh nasvetov nasvetov tukaj, ki pravijo, da si preveč izbirčna, preponosna,..
Prav je, da si ponosna na vse svoje dosežke in se jih veseliš. To pomeni, da si zelo motivirana, uspešna in sposobna oseba. Takih je malo.
Zelo te razumem, da ne spoznaš sebi primernega partnerja, saj je moških podobnih tebi, in bi bili tako kompatibilni za ustrezno zvezo, zelo malo ali pa so ti ponavadi že vezani.
Moj nasvet je, nikar se ne spuščaj v vezo z nekom, ki ni ustrezen. Trpela boš kot mučenik. Najbrž bi morala menjati žure, za kakšna strokovna predavanja, seminarje, literarne dogodke,.. kjer se zadržujejo izobraženi moški. Dokler pa ustreznega moškega ne dobiš, si raje kot površne zveze, kupi psa, ki ti bo delal družbo.

Ljudje si ne dopustimo spoznati človeka,v notranjosti Ampak ga spoznavamo po zunanjosti,in po besedah, in ne po dejanjih. Lahko je določena oseba zelo dobra, čeprav kadi spije kako pivo, ne športa itd itd vozi povprečen avto z povprečno službo. A kaj, ko so standardi tako visoki, da ga že takoj ljudje odvrnejo češ kadiš me športa imaš beden avto itd itd. Lahko, da v tistem trenutku zgubimo prekrasno osebo. A kaj, ko ji nismo dovolili jo spoznati. Ampak enostavno smo jo ocenili na prvi pogled, in si rekli. Mah to ni zame, kadi spije pivo ima starega cliota. Ne no. To je kr neki. Ampak potem pa razočaranje na celi črti. Z raznimi standardi merili kaj kakšen in kako mora biti. Na koncu si star sam bolan brez družbe. Si ne predstavljam take starosti z milijoni in stanovanji itd v žepu. Jaz pa ustat ne morem si uzet tablete ali pa imeti nekoga, da mi jo prinese. Je…. M ti vso materialnost lepoto in ne vem kaj še vse.

Sprosti se glede življenja. Ne bit vsa zakrčena, ker nisi našla pravega. Ne obžaluj preteklosti, kolikor si lahko si sprejela najboljše odločitve zase. Vse se bo uredilo, boš videla!

New Report

Close