Forum.Over.Net

Starševski čvek

Bedaki, ki kritizirate socialce

Default avatar

Ivan Kramberger

Bebosi je napisal/a:
A dej ga lomt. In misliš, da bi lenuhi legli na cesto in čakali smrt, če ne bi bilo socialke? Še naprej bi bili dobri potrošniki, le da bi denar za zapravljanje zaslužili v službi, v katero bi bili prisiljeni iti, če bi hoteli jesti.
Malo morgen. Vzeli bi nože in odšli na morilski pohod. Socialna obstaja zato, da se folk ne pobije med sabo.
Default avatar

lenuhar

Po nas pljuvajo luzerji, ki delajo za usrano plačo. Jaz še nisem slišal, da bi komu, ki služi 2 jurja na mesec, šli na živce socialci zaradi 400 socialne. Ti luzerji glupi mislijo, da so nekaj več od nas, dejansko pa v službi pisnit ne upajo, ker jim šef samo reče, da naj kr gredo, če jim kaj ne paše.
Default avatar

Bebosi

Ivan Kramberger je napisal/a:
Bebosi je napisal/a:
A dej ga lomt. In misliš, da bi lenuhi legli na cesto in čakali smrt, če ne bi bilo socialke? Še naprej bi bili dobri potrošniki, le da bi denar za zapravljanje zaslužili v službi, v katero bi bili prisiljeni iti, če bi hoteli jesti.
Malo morgen. Vzeli bi nože in odšli na morilski pohod. Socialna obstaja zato, da se folk ne pobije med sabo.
Ja valda. Malo manj filmov glej in več delaj. Ti bo koristilo.
Default avatar

Motiš se

lenuhar je napisal/a:
Po nas pljuvajo luzerji, ki delajo za usrano plačo. Jaz še nisem slišal, da bi komu, ki služi 2 jurja na mesec, šli na živce socialci zaradi 400 socialne. Ti luzerji glupi mislijo, da so nekaj več od nas, dejansko pa v službi pisnit ne upajo, ker jim šef samo reče, da naj kr gredo, če jim kaj ne paše.
Jaz služim 2000€ in mi greste zelo na jetra. Vsak ki dela, je nekaj več od vas, tudi tisti, ki delajo za minimalca. Ker nekateri delamo za svoj kruh, vi ste pa samo lene pijavke.
Default avatar

zgembutin

Ivan Kramberger je napisal/a:
A vi razumete, da imate s tem, ko je ustrezno poskrbljeno za brezposelne, večjo pogajalsko moč pri svojih delodajalcih? Da so grožnje z odpovedjo manj učinkovite in da si lahko izpogajate več?

A vi razumete, da socialna pomoč ob trenutni višini življenjskih stroškov komajda zadostuje za preživetje in da je pravi problem v prenizkih plačah? Da je treba delat na dvigovanju plač, ne pa na rezanju sociale?

A vi razumete, da s svojim gnevom nad socialno najšibkejšimi pljuvate v lastno skledo? Da se jim lahko pridružite, če hočete, kdo pa vam brani?
Večina ljudi, sploh mladih, lahko kljub odpovedi (in odpravnini) dobi novo službo zelo hitro, ponavadi še znotraj odpovednega roka.

https://www.dnevnik.si/1042819518

330 miljonov evrov letno gre za socialne pomoči.. torej bi povprečnemu zaposlenemu ostalo letno 400eur več, če le-teh ne bi bilo.

Saj razumem, da so nekateri stari pa invalidi ipd, in nezaposljivi, ampak razni novopečeni diplomanti z neuporabnimi diplomami, ki jim je "pod časjo" delat v hofer, si pa res ne zaslužijo tega denarja.
Default avatar

lenuhar

Motiš se je napisal/a:
lenuhar je napisal/a:
Jaz služim 2000€ in mi greste zelo na jetra. Vsak ki dela, je nekaj več od vas, tudi tisti, ki delajo za minimalca. Ker nekateri delamo za svoj kruh, vi ste pa samo lene pijavke.
Tisti, ki delajo, nimajo časa tu viset.
Default avatar

Motiš se

lenuhar je napisal/a:
Motiš se je napisal/a:

Tisti, ki delajo, nimajo časa tu viset.
Zakaj? Moj delavnik traja 8 ur. Ostalih 16 imam zase in se najde tudi čas za biti tu. Zdaj sem tri dni na dopustu, tako da imam 24 ur časa, tako kot ga imaš ti, za razliko od mene, vsak dan.