Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek CSD- plenilci?

CSD- plenilci?

Ko sem to brala, me je kar stisnilo pri srcu. Že nekaj podobnih zgodb sem slišala, pa sem mislila, da ljudje malo pretiravajo.
CSD naj bi bil zaščitnik nemočnih ljudi, ta članek pa govori prav nasprotno. In nihče ne ukrepa?

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/clanek/foto-bolnika-stlacili-v-dom-brez-elektrike-in-veceja-232189 ">Vaš link

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/clanek/foto-bolnika-stlacili-v-dom-brez-elektrike-in-veceja-232189

Meni se to zdi prav verjetno. Po mojih izkušnjah, ko sem se na CSD obrnila po pomoč, dobila pa “klofuto”, govoricam popolnoma verjamem.
Na CSD-ju naj bi bili zaposleni ljudje, ki naj bi imeli empatijo, socialni čut za soljudi,.. pa so vsi daleč od tega.

Tam so zaposleni večinoma birokrati, tako kot v šolah in vseh drugih inštitucijah in ustanovah, nič posebno presenetljivega.

zaposleni na CSD so večinoma tisti od dol in jasno – pomagajo samo svojim. To je vsem jasno. Če si Slovenec pa ….

Oni so imeli roko nad stanovanjem, ki je bilo popolnoma urejeno in opremljeno.
Kdo ga je izropal?

Hvala ti za to objavo!☺

Hvala ti za to objavo!☺

Kdove koliko je še takih zgodb….

oni so noter naselili socialce vašega ranga. Ti so izropali stanovanje, najbrž niso plačevali niti socialne najemnine in so ji fliknili ven (najbrž je bil cel pomp po medijih zaradi tega). Ker so še vedno socialci jim nimajo kaj vzeti, da bi povrnili škodo.
Vsekakor morate pridni državljani poskrbeti, da bo naslednji socialec imel spet komfortno urejeno stanovanje, s katerim bo lahko delal kar bo hotel. Če pa ne bo, pa mu tudi nihče nič ne bo mogel.
Tako to laufa v Sloveniji, večji krš od človeka ko si, bolj si zaščiten.

Imam prijateljico, ki je bila zaposlena na CSD. Ko je videla kaj se dogaja in je bila onemogočena, da dela dobro za ljudi in proti takšnemu početju, je dala odpoved.
Drugega ji ni ostalo.
Ker je zbolevala od tega, da to gleda in mora biti del tega.

To ni samo CSD, povsod je tako. Če ne postaneš del sistema te izločijo, če se prej ne sam.

CSD pod nujno potrebujejo neki poseben nadzor, ker ne delajo nic, ne kontrolirajo nic, ker tudi ne odgovarjajo za nic…

in kaj dobrega je hotela početi? Ponavadi se na socialo vpišejo punce, ki imajo same s sabo kup problemov in bi zaradi lastne stiske rade reševale svet. Ko se soočijo z realo (ukvarjanje z podnom od podna brez haska ponavadi), pa hitro obupajo.

Najbrž so računali, da bo gospa hitro umrla, in si je nekdo že pripravljal stanovanje na prenovo.


Tudi jaz razmišljam, da je to lahko tako. .. In da so ga mogoče oskubili, da bi ga ta čim ceneje kupil.

Naslednjega stavka ne razumem:
Skrbnik A. Ž. mu je rekel, naj si uredi stanovanje, katerega skrbnik je CSD, in da lahko biva tam tako dolgo, dokler dediči plačujejo dom za teto, potem pa bo stanovanje prevzela občina.
Zakaj bo stanovanje prevzela občina? Ali ne pripada dedičem?


zato ker sedaj občina plačuje tej teti dom in se bo po njeni smrti poplačala iz njega.
Če bi svojci hoteli stanovanje, bi morali sami do-plačevati teti dom.


zato ker sedaj občina plačuje tej teti dom in se bo po njeni smrti poplačala iz njega.
Če bi svojci hoteli stanovanje, bi morali sami do-plačevati teti dom.
[/quote]

Pa saj ti piše v članku, da dediči doplačujejo za dom.

Kako je to mogoče, da denar kar izginja iz oskrbovančevega računa?
Do denarja ima dostop samo CSD, in skrbnik, ki pa je gospoda na to opozoril in verjetno ni jemal denarja.

Možno je, da je v CSD Bežigrad ogromno dela dela za kriminaliste.

mal preveč verjamete rumenemu tisku

če bi bile resne novice bi vsaj pokazale dokazilo, da svojci res plačujejo dom tej teti


Kakšno vezo ima to s tem, da je stanovanje oguljeno? Ali da je psihičnemu bolniku zmanjkal denar z računa?


Kakšno vezo ima to s tem, da je stanovanje oguljeno? Ali da je psihičnemu bolniku zmanjkal denar z računa?
[/quote]

v članku ni dokazov, da se je to res zgodilo

če bi bili novinarji resni, bi vse to raziskali in v članku prikazali dokazila


Gotovo da so vse preverili, preden so karkoli napisali. Pismo so dobili že v začetku septembra, potem so zaprosili vpletene za pojasnila- ki jih kot vidiš niso dobili, oziroma so dobili neko motoviljenje in floskule. CSD in socialni inšpektor so imeli čas in možnost vse pojasniti in ovreči. Pa niso. Šele potem so napisali. Kaj misliš da bodo tvegali tožbo?
Da bi pa objavljali dokazila, ni nobene potrebe. Zakaj bi izpostavljali žrtev?


Gotovo da so vse preverili, preden so karkoli napisali. Pismo so dobili že v začetku septembra, potem so zaprosili vpletene za pojasnila- ki jih kot vidiš niso dobili, oziroma so dobili neko motoviljenje in floskule. CSD in socialni inšpektor so imeli čas in možnost vse pojasniti in ovreči. Pa niso. Šele potem so napisali. Kaj misliš da bodo tvegali tožbo?
Da bi pa objavljali dokazila, ni nobene potrebe. Zakaj bi izpostavljali žrtev?
[/quote]

kar se mene tiče je članek preveč površno napisan, da bi verjel

delajo ljudje, ki imajo probleme sami s sabo, zato se čutijo dolži pomagat drugim. Rezultat je jasen, še sami si ne morjo pomagat, kar da bi drugim.

New Report

Close