Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nujno potrebujem nekaj lepših bluz/puloverjev xxl

nujno potrebujem nekaj lepših bluz/puloverjev xxl

Punce, prosim, pomagajte.
NUJNO potrebujem nekaj lepših zgornjih delov, primernih za službo/pisarna.
Zdaj nosim neke NKD majčke in me je že sram v tem v službo priti. Moja težava je, da imam predvsem XXL nadlahti in da mi je večina lepih bluz preko zgornjega dela roke pretesnih. V večjih št. se izgubim oz. so bluze narejen itak tako, da je širina rokava v vsem cifrah ista. 🙁
Bila sem v C&A, niti enega lepega kosa. Je pa res, da bele in zelo svetlih barv ne kupujem.
Gledala sem S.Oliver in Esprit, tu bi se kaj našlo, a 40 oz. več eur res ne morem dati za en kos, ker jih moram kupiti malo več. z enim ne rešim problema.

Poglej na bonprix.

Joj, jaz sem pa upala, da bo kaj idej ………. 🙁
Bonprix je sicer videti pester, ampak ne morem kupiti preko spleta, ker se bojim, da mi enostavno ne bodo prav. Moram poskusiti v fizični trgovini.

Kupis, dobis v nekaj dneh, ce ti ni ok, pac vrnes in si se vefno na istem, da moras v fizicno trgovino.

Glej za modeli, ki imajo siroke rokave.
Sem nosila 4xl, vse te velike stevilke imajo grozno siroke rokave. Dvomim, da si v telo drobna za L, v rokave pa za XXL, ce ti je pa kaj malo presiroko, izbiraj modele, ki se jih da po telesu ozat.
Tretja opcija je, da kupis blago in odneses sivilji sivat po meri.

Kan pa če bi za prvo silo uporabila kakšne bluze brez rokavov, čez pa oblečeš kakšno lepo jopico ali suknjič? Dobiš tudi kakšne elegantne tunike z elastanom, da se ne boš samo na bluze omejevala.

Za prvo silo kupim tudi na tržnici. Dobiš bombažne modele in umetni material. Te zadnje vzamem, ker ni treba likati. Cena od 15 do 25 eur, a se da še malo zglihati, če kupiš recimo 3 naenkrat. Potem pa počasi iščeš kvalitetnejše stvari drugje. Imam enak problem, da imam zgornji del rok močan in obliko hruške, zato sploh ne maram tistih cevastih cot, ki so samo skupaj zašiti kvadrati brez oblike.
Škoda, ker ni več Evansa v Emporiumu.

KiK

Hvala vsem, ki ste se še oglasile.
Čas teče, jaz pa še vedno brez nakupa. 🙁

Brezrokavna zadeva in nekaj čez, meni je to super do trenutka, ko mi postane prevroče in ko zgornjega dela ne morem sleči, ker res ne želim kazati nadlakti v službi. Pa tudi primerno ne bi bilo, ampak ko ti začne švic teči, te vsi gledajo kaj je s tabo, sleci se vendar -jaz se pa ne morem.
Tržnice s tekstilom v mojem kraju (in okolici) ni, tako da to ne bo šlo. Drugače nimam predsodkov, če je le stvar dovolj kvalitetna.
Kik je po mojem mnenju kvalitete kot NKD, iz katerega imam zdaj nekaj kosov in ki enostavno niso dovolj dobri za v službo.
O šiviji sem tudi sama razmišljala, a to vse zahteva čas. Tako da tudi Bonprix – krasno in za kasneje, ko bom imela čas počakati.
Jaz pa moram v trgovino ZDAJ. Kam?

Za prvo silo kupim tudi na tržnici. Dobiš bombažne modele in umetni material. Te zadnje vzamem, ker ni treba likati. Cena od 15 do 25 eur, a se da še malo zglihati, če kupiš recimo 3 naenkrat. Potem pa počasi iščeš kvalitetnejše stvari drugje. Imam enak problem, da imam zgornji del rok močan in obliko hruške, zato sploh ne maram tistih cevastih cot, ki so samo skupaj zašiti kvadrati brez oblike.
Škoda, ker ni več Evansa v Emporiumu.
[/quote]

Zgornji del rok močan in oblika hruške – evo, to sem jaz. Kje sicer še kupuješ, razen tržnice? Kje dobiš spodnje dele in pa bunde, plašče?
Pri meni je neumno, plašči recimo: veže preko rok, v predelu pod prsmi in do bookv bi lahko še pol človeka not spravila, preko riti pa spet veže.

Zgornji del rok močan in oblika hruške – evo, to sem jaz. Kje sicer še kupuješ, razen tržnice? Kje dobiš spodnje dele in pa bunde, plašče?
Pri meni je neumno, plašči recimo: veže preko rok, v predelu pod prsmi in do bookv bi lahko še pol človeka not spravila, preko riti pa spet veže.
[/quote]

Nad plašči in jaknami sem obupala, to si dam zašiti vsake nekaj let.
Bundo sem lani dobila v HM na Čopovi in sem dala šivilji odrezat kapuco. Občasno imajo kak lep kos na Trubarjevi (tudi bunde), ne vem imena, trgovina je na vogalu. Ne moreš zgrešiti.
Včasih se kaj najde v Ikoni, nasproti magistrata. Samo je treba ujeti kak popust, sicer je kar drago. Včasih sem kupila kaj na Asosu, pa je sam poliester.
Zdaj razmišlam, da naročim kaj online iz Evansa. Ta roba mi je bila všeč, ko so še bili v Emporiumu.
https://www.evansmode.de/de/evde/kategorie/kleidung-912294/kleider-912324

Fajn, da lahko izmenjavamo izkušnje. Vsi smo radi lepo oblečeni.

Ne vem, katere trgovine imaš v bližini. Poglej v Zari. V spletni trgovini imajo nekaj modelov s širšimi rokavi. Verjetno jih boš našla tudi v trgovini.
https://www.zara.com/si/sl/woman-shirts-l1217.html?v1=1281626
https://www.zara.com/si/sl/woman-knitwear-l1152.html?v1=1281621
Poglej še v H&M, C&A. Povej prodajalki, kaj želiš, pa bo poiskala.

Jaz si sebe ne predstavljam v pletenem puliju. V roku pol ure bi od mene vse teklo.

Morda poleg omenjenih še Dorothy Perkins, Emporium. Sicer pa spletni nakupi.

Imate pri vas ali v bližini Orsay? Tam imajo dokaj poceni in OK cote. Srajce dobiš za manj kot 20 EUR. Sicer niso čisti bombaž, torej se laže likajo, ampak tudi zašvicaš prej. To je problem večine današnjih oblačil, toliko poliestra in poliamida, da je že kar žalostno, ker se težko dobijo naravni materiali (s tem pa ne mislim viskoze).

Če imaš problem nujno nabaviti, pojdi potem danes popoldne v več trgovin. Četudi so KIK in NKD in Mana. Pač vzemi nekaj, da imaš en dodaten kos. Ne kupuj pa na silo. Pa raje daš kak evro več za dober kos kot manj za nekaj, česar ne boš nosila.

Sicer pa premisli o telovadbi, morda samo nekaj minut doma s kettlebell ročkami. Se bo hitro poznalo na rokah, pa bolje se boš počutila.

A ima Orsay plus size kolekcijo? Kolikor sem jaz gledala, se konča pri 44 št.
Vaje z utežmi za roke, a ne bo to še bolj napumpalo že tako obilnih nadlakti?

Včeraj potem nisem utegnila po trgovinah, upam, da mi bo danes uspelo.
V omari sem našla eno bluzo iz Peek & Cloppenburg (njihove znamke Montego), ki ni bila slaba, tako da bom šla tudi tja pogledat. Čeprav se spomnim, da sem imela neke majčke oz. tanjše puloverje na 3/4 rokave iste znamke pa so se obupno zmuckali po par pranjih. Kako ste zadovoljne z Montego iz Peeka?

Jaz že veliko let kupujem tukaj in sem zelo zadovoljna.

https://www.bonmarche.co.uk/womens/clothing/blouses-and-shirts/

Aja, pa še to, pride hitro, max 1 teden.

O, hvala za še eno idejo. Na hitro sem pogledala, videti so lepe, čeprav za moj okus precej živahne. No, pa saj je tudi precej enobarvnih v temnejših tonih. Katero številko nosiš (mislim našo, evropsko) in katero si potem naročiš v tej trgovini?

Če imaš močen zgornji del rok, potem si dobro oglej kroje. Modeli predstavljeni na suhljatih manekenkah, ne pokažejo vedno prave slike. Pa tudi na suhih ljudeh cunjast kroj dobro izgleda. Sama imam raje rahlo telirane kroje, ker mi naredijo vizualno lepšo postavo. In tiste trgovine, ki konf. št. 50 predstavijo na večji manekenki.

Reši te dobra šivilja. Seveda ne v kratkem roku.

pri nas nosim 48, tam naročim 18 ali 20.

pri nas nosim 48, tam naročim 18 ali 20.
[/quote]

Kakšni pa so rokavi? So za zgoraj močnejše roke?

Ti lahko das karkoli nase, bos se vedno grdo zgledala, ker si pac XXL.

Kaj pa meni svetujete? Hlače nosim 38 ali 40. Imam pa velike prsi in vse kar oblečem in lahko zapnem, mi je preveliko v ramenih, rokavi so mi predolgi. Kje dobiti kaj primernega? Hvala…

New Report

Close