Forum.Over.Net

Starševski čvek

Zlata maturantka naredila samomor

Default avatar

bedasto napisano

A manjka samo če si zlat je napisal/a:
Brez veze je napisal/a:

Manjka lahko tudi dvojkarju.
Ampak veliki vecini ki to ima pasje solske znacke in grebenje zanje ne pomenijo kaj dosti.
Kam pa potem uvrščaš na primer Mišo Molk, Igorja E. Berganta, Maria Galuniča itd? Samostojni podjetniki niso. Vsi cuzajo javni denar, na TV so prišli direkt iz šol, začeli so z branjem z listov, ki so jih drugi napisali, brez samostojnega podjetnikovanja v zasebnem sektorju. Danes pa komandirajo TV po dolgem in počez. A če imaš karizmo, moraš nujno v podjetništvo?

Kaj ti je kdo od njih slabega naredil? Vsak od njih se po svoje trudi opravljati svoje naloge.
Ti jim pač ne enemu, ne drugemu ne sežeš do kolen.
Oglej si raje tiste, ki dobivajo 400 evrov socialne podpore, pa ne delajo iz dneva v dan nič.Tudi tu se gre za javni denar.
Kje piše, da so prišli na Tv direkt Iz šol ?
Mario Galunič je bil , kot vemo, nekaj let učitelj.Za druge ne vem.
Občutek imam, da te je sama foušija.Ali pa venmetanje .
Default avatar

Se s tabo res strinjam

Oemi je napisal/a:
pikapolonica 99999 je napisal/a:

Zakaj sta to naredila? Zaradi absolutne ljubezni do hčere. Ker sta naredila vse, ampak res vse, da bi jo zvlekla v življenje pa jo nista mogla. Ne vem, se sprašujem če je ta nagib res tako močan, da moraš iti na drugo pot. Ne samo deklica, njen stric, mali stric pred dvema letoma. Ali narava naredi, da skrajni ljudje odidejo prej. Ker so mejni. Sama v to verjamem, ker sem bila na pogrebu dveh sošolcev v gimnaziji. Ne vem več kaj bi starša lahko še naredila, da bi to preprečila. Naredila sta vse možno, z uvidom do drugih
Kaj pa ima njuna absolutna ljubezen do hcere zveze z javno obelodanitvijo njenega samomora? To sta zdaj pac prisla javnosti povedat, ne vem, ce jima je lazje. Verjamem v njuno hudo bolecino, kar pa ne izkljucuje dejstva, da je njima javno mnenje zelo pomembno in kaj si ljudje o tem mislijo in zato sta sla vse to zdaj razlagati. Cela Slovenija pa je slisala, da nista kriva za njeno smrt. Zakaj morata to prepricevati javnost, saj je ocitno da ne.

Kar pravis, da sta jo skusala zvleci v zivljenje, vprasljivo, kako, s sportom ne gre, lazje pa bi slo z zabavo, fanti , ljubezen pa seks, sprostitev. Sama vidim glavn izvor samomorilnega nagona v skodljivi skofijski gimnaziji kjer molijo in se greha bojijo itn, pa saj se mladostnik ne more razvijati v zdravo osebnost.
Točno tako. Koliko je bulemicnih otrok na tej šoli, veste to kakšne travme preživljajo.

Cerkev je uničevala življenj, duhovniki pa so plačani iz državnega proračuna zato, da to krvavo propagando širijo naprej od fare do fare po vsem svetu. Revolucijo bi morali narediti vsi, cel svet....
Default avatar

Popravljam

Se s tabo res strinjam je napisal/a:
Oemi je napisal/a:

Kaj pa ima njuna absolutna ljubezen do hcere zveze z javno obelodanitvijo njenega samomora? To sta zdaj pac prisla javnosti povedat, ne vem, ce jima je lazje. Verjamem v njuno hudo bolecino, kar pa ne izkljucuje dejstva, da je njima javno mnenje zelo pomembno in kaj si ljudje o tem mislijo in zato sta sla vse to zdaj razlagati. Cela Slovenija pa je slisala, da nista kriva za njeno smrt. Zakaj morata to prepricevati javnost, saj je ocitno da ne.

Kar pravis, da sta jo skusala zvleci v zivljenje, vprasljivo, kako, s sportom ne gre, lazje pa bi slo z zabavo, fanti , ljubezen pa seks, sprostitev. Sama vidim glavn izvor samomorilnega nagona v skodljivi skofijski gimnaziji kjer molijo in se greha bojijo itn, pa saj se mladostnik ne more razvijati v zdravo osebnost.
Točno tako. Koliko je bulemicnih otrok na tej šoli, veste to kakšne travme preživljajo.

Cerkev je uničevala življenj, duhovniki pa so plačani iz državnega proračuna zato, da to krvavo propagando širijo naprej od fare do fare po vsem svetu. Revolucijo bi morali narediti vsi, cel svet....
uničevalka življenj *
Default avatar

Maxify

Kdo bi vedel, kaj se je zgodilo v dotičnem primeru. Veliko sreče moramo imet v življenju in ob takih trenutkih se zavemo, kako zelo ranljivi smo.
Kot materi se mi zdi zelo pomembno, da otroke naučim oz jim privzgojim občutke odgovornosti, poštenosti, empatije, pridnosti, humorja, asertivnosti; pač lastnosti, ki so potrebne, da odrastejo v srečne, odgovorne ljudi in jih pravi čas pošljem v svet in ne delam namesto njih. Da sami že od najzgodnejšega otroštva občutijo življenje, njegove dobre in slabe strani. Ne prevzemam njihovega dela in tudi nagrade (nematerialne) ob dobro opravljenem delu so njihove. Otroci so videt pretežno nasmejani in razigrani. Je pa res, da je v našem stilu življenja (narava, živali) že v osnovi precej smeha in pristnega življenja.
Finta je pač, de celotno življenje delujemo po nekih vzorcih iz otroštva in če nam skrbi niso odvzete in prihranjene od preveč pokroviteljskih staršev, lahko dovolj zgodaj spoznamo padce in vzpone življenja...spoznamo, da za dežjem posije čudovito sonce in potem se celo življenje znamo vstajati. Ker vemo, da smo kreatorji svojim misli in posledično dejanj in kot taki smo kadarkoli sposobni pripeljat sonce v življenje.
Default avatar

Robi...

luna med temnimi oblaki je napisal/a:
morbidno krščanstvo je vir zla je napisal/a:

Bi pritrdil. Kaj sploh še ostane človeku, če mora dan na dan gledat to krščansko morbidnost, te gnusne križe, ki govorijo samo o smrti, trpljenju, zaničevanju, poniževanju, mukah, bolečinah, sadizmu in krvoločnosti?
Kako perverzno krščanarji podtikajo čustva veselja nekemu takemu brutalnemu, nasilnemu, krvavemu dogodku, ki ga slavijo kot nekaj najlepšega, kar se duši lahko zgodi! "Veselimo se trpljenja, mučenja, bednega umiranja v agoniji, krvavega sadizma pribijanja človeka na križ, hozana, hozana, aleluja"!
Pa to moraš biti direktno psihopat in premaknjenec, da take gnusne, nasilne, brutalne nauke sprejemaš kot "radost življenja v gospodu". To je noro!
Cerkve - temačne, mrzle, odurne, morbidne.
Župnišča - temačna, trohnobna, smrdljiva po zelju, morbidna, psihopatska.
Cerkveni "dostojanstveniki" - odurni, arogantni, pohlepni, vzvišeni, kriminalni (denarne malverzacije), zločinski (pedofilija), brezbrižni, zlobni (Rode).

Če obstaja gen za samomor, se imenuje "krščansko pranje možganov".
S svojim pisanjem dokazuješ, da si popolnoma nerazgledan (a). Križ ni samo simbol trpljenja, pač pa je tudi simbol vstajenja in upanja. Življenje je močnejše od smrti. Dobro premaga zlo. To pa je glavno sporočilo krščanstva. Vera daje ljudem upanje, da lažje gredo skozi življenje.
Iz katere pravljice pa si ti prilezla ?
Religije so zlo.
In zaenkrat še dobro ni premagalo tega zla.
Default avatar

grt

Robi... je napisal/a:
luna med temnimi oblaki je napisal/a:

S svojim pisanjem dokazuješ, da si popolnoma nerazgledan (a). Križ ni samo simbol trpljenja, pač pa je tudi simbol vstajenja in upanja. Življenje je močnejše od smrti. Dobro premaga zlo. To pa je glavno sporočilo krščanstva. Vera daje ljudem upanje, da lažje gredo skozi življenje.
Religije so zlo.

Dobro iz pravljic ne.. pač pa ga je premagal Jezus!
Default avatar

grt

grt je napisal/a:
Robi... je napisal/a:

Religije so zlo.

Default avatar

A manjka samo če si zlat

bedasto napisano je napisal/a:
A manjka samo če si zlat je napisal/a:

Kam pa potem uvrščaš na primer Mišo Molk, Igorja E. Berganta, Maria Galuniča itd? Samostojni podjetniki niso. Vsi cuzajo javni denar, na TV so prišli direkt iz šol, začeli so z branjem z listov, ki so jih drugi napisali, brez samostojnega podjetnikovanja v zasebnem sektorju. Danes pa komandirajo TV po dolgem in počez. A če imaš karizmo, moraš nujno v podjetništvo?

Kaj ti je kdo od njih slabega naredil? Vsak od njih se po svoje trudi opravljati svoje naloge.
Ti jim pač ne enemu, ne drugemu ne sežeš do kolen.
Oglej si raje tiste, ki dobivajo 400 evrov socialne podpore, pa ne delajo iz dneva v dan nič.Tudi tu se gre za javni denar.
Kje piše, da so prišli na Tv direkt Iz šol ?
Mario Galunič je bil , kot vemo, nekaj let učitelj.Za druge ne vem.
Občutek imam, da te je sama foušija.Ali pa venmetanje .
Ti si budala. In govoriš zase: ti nekomu ne sežeš do kolen in ti se nekomu fouš.

Bistvo je ravno v tem, da Miša Molk itd. so ful uspešni, pa NISO podjetniki, še celo NIKOLI niso bili v podjetniških vodah, in ja, iz faksov so prišli direkt na TV, tudi Galunič. Je poučeval (btw., a je to podjetništvo???), a hkrati je že bil na TV v enem kvizu, kjer je razlagal pomen besed, vodila ga je, mialim da, ali Longyka ali pa Tajda Lekše. Bergant, Molk, Manica Janežič itd. so pa direkt s faksov, noben ni bil v podjetništvu. Pa so vsi uspešni na TV!

Ti si pač budala, ki nisi pismena in ne razumeš napisanih stavkov. Zalet se nekam.
Nekdo je tu trdil, da če si uspešen v šoli, nimaš prave energije za biti podjetnik. Jaz pa samo pravim, da imamo uspešne ljudi, ki so se v javne službice čičnili direkt iz šol, pa so vseeno uspešni. Če so uspešni, zakaj torej niso šli v podjetništvo? Če pa niso za podjetnike, to pomeni, da nimajo "zmagovalne energije" ... ja, kako pa to, da so potem na TV-ju tako uspešni?
To so bedarije, ki jih nekateri trosijo, češ da če znaš živet in si borec, si NUJNO podjetnik. Če si pa zlati maturant, si pa pussy in se boš fental, ker nisi borec in nič ne znaš. Galunič, Molk itd. niso podjetniki, že celo življenje so na javnem denarju - pa so uspešni! Kako potem stoji ta teorija o podjetnikih, ki imajo pravo življenjsko energijo in blablabla?

Si pa ti budala, to pa ostane isto.
Default avatar

in kako se je ubila

Oprostite, ne da se mi vsega brat. Verjetno pa to berejo starši, ki bodo trpeli do konca.

In kako se je ubila ta ženska? Imela je 22 let.

In če ste brali, 3 otroci mlajši od 14 let so naredili samomor. In devet starih do 19 let.
Kako se ubijejo?
Skočijo s stolpnice? Se obesijo? Pojedo celo pest zdravil? Se vržejo pod vlak? KAKOO?

Pa ne zdaj nabijat 'kaj te briga'. Ja, briga me!
Default avatar

Fredaa

in kako se je ubila je napisal/a:
Oprostite, ne da se mi vsega brat. Verjetno pa to berejo starši, ki bodo trpeli do konca.

In če ste brali, 3 otroci mlajši od 14 let so naredili samomor. In devet starih do 19 let.
Kako se ubijejo?
Skočijo s stolpnice? Se obesijo? Pojedo celo pest zdravil? Se vržejo pod vlak? KAKOO?

Tudi mene zanima in mislim, da vse, ki imajo svoje otroke..
Ko sem hodila na gimnazijo, je učenec iz paralelke storil samomor, ustrelil se je z očetovo puško..
Default avatar

ni pomembno

Kako se ubijejo?

Mislim, da ne boš izvedela tega. Starši so dali stvar v javnost z namenom ozaveščanja pred samomori pred dnevom duševnega zdravja, ne z namenom da bi tujcem in medijem razlagali, na kakšen način se je njihova hči ubila..
Default avatar

in kako se je ubila

ni pomembno je napisal/a:

Kako se ubijejo?

Mislim, da ne boš izvedela tega. Starši so dali stvar v javnost z namenom ozaveščanja pred samomori pred dnevom duševnega zdravja, ne z namenom da bi tujcem in medijem razlagali, na kakšen način se je njihova hči ubila..
Ni treba dotičnega primera obelodanit. Vendar tako.... statistično.
Ena gospa zgoraj omeni orožje, ker je bil ata lovec. Nekdo drug bo vzel tablete, ki se valjajo staršem po vseh možnih policah.
Tretji bo izstopil iz vlaka na xy postaji in se vrgel pod prvi naslednji vlak. ....
Govorimo o mladostnikih, ki so tako črnogledi, da se ubijejo.

Za starejše je jasno, da jih gre večina na štrik. Sem pa tja skok v globino ali rezanje žil.
Default avatar

pa tudi lokacija

Če se nekdo fenta doma, v garaži ali na češnji za hišo...... ima nekaj zamer. Ker vedno, ko zagledaš ta prostor, privrejo spomini.
Če si fer, se greš ubit nekam drugam.
Default avatar

zakaj bi

ni pomembno je napisal/a:

Ena gospa zgoraj omeni orožje, ker je bil ata lovec. Nekdo drug bo vzel tablete, ki se valjajo staršem po vseh možnih policah.
Tretji bo izstopil iz vlaka na xy postaji in se vrgel pod prvi naslednji vlak. ....

Za starejše je jasno, da jih gre večina na štrik. Sem pa tja skok v globino ali rezanje žil.
Zakaj bi rabili razpravljat na kakšen način se je kdo ubil, edino kar je, da bo še kak depresiven najstnik dobil idejo kaj si nardit..
Default avatar

Realno je tako

zakaj bi je napisal/a:

Zakaj bi rabili razpravljat na kakšen način se je kdo ubil, edino kar je, da bo še kak depresiven najstnik dobil idejo kaj si nardit..
Vsakih par sekund se en fenta v globali, vsem se ne ljubi živet, prehitro so prišli sem telovadit, ne paše jim bit tukaj, to vam je vsa umetnost. Uniči te pa Jezus profesor sef.... Jebi ga, boga ni.
Default avatar

havri

Imam občutek, da bi bilo, s tole punco, še ogrooomno problemov... Mogoče se je tega tudi sama zavedala...
Default avatar

Trije ki so šli

Popolna učenka popolna hči je napisal/a:
Tudi jaz sem popolna hči, popolna učenka. OŠ same petice, gimnazija same petice, ljubljenka profesorjev, naravoslovni faks povprečje 9,5, trenirala atletiko, glasbena šola. Doma točno vedela kaj moram povedat, da bosta tup foter s 3 in mati s 4 letno šolo imela feeling kako dober odnos imata s svojo hčerko, kako dobro se razumemo, kako jima zaupam, kako je naša družina popolna, trosila sem jima zgodbice o sošolcih, da sta imela feeling, da je naša družina ah in oh druge familije in otroci pa v totalnem qrcu, da sta se lahko pomirjena ubadala foter s svojimi posli, mati s pedikruo manikuro frizerjem in opravljivimi sosedami/kolegicami/sorodniki. Edino uteho sem našla pri babici, očetovi mami s katero smo živeli, ki pa je mati ni prenašala in mi jo je osirala kjer je le lahko. Ko je umrla je umrl tudi velik del mene. Pred mamo nisem potočila niti solze. Kako je bila ponosna in vesela, ker je mislila, da mi je uspela vcepit svojo "resnico" o babici.
Resnico o meni sta vedele samo 2 najboljši prijateljici, tudi v očeh staršev popolni princeski. Starši lokalna smetana. Kaj smo delale - samo zgrozim se lahko. Alko, droge, bulimija, anoreksija, samopoškodovanje, promiskuiteta ni da ni. Ampak ocene - ocene so bile pa top. Starši ponosni pošiljali denar. Rabiš 1000eur za smučanje v Italiji - ni problema, veš da dobiš, za tvoje desetke vse. Če bo šla XY veš da boš šla še ti, samo da je družba iz lokalne smetane. S prijateljicama krile hrbet ena drugi. Ko sem končala fakulteto bi morala prit nazaj domov in se mi je mešalo. Ni šans, da grem nazaj. Da gledam mamin tupi obraz in poslušam očetovo "vse smo ti dali ti pa tako". Tedaj sem videla, da imam 2 opcije samomor ali tujina. Izbrala sem tujino. Tam me nihče ni več nič vprašal. Tam imaš službo ostalo nas ne briga. In sem se izvlekla, če lahko temu rečemo tako. Moje življenje sta služba, služba in šport šport. Anoreksijo sem premagala, vendar me še vedno ob težavah začnejo obletavat skušnjave, da bi se vrnila na ta pota in na pota samopoškodovanja. Zaenkrat se temu racionalno upiram. Ne vem kako dolgo se bom lahko. Ljubezen? Ne hvala! Partnerstvo? Ne hvala! Otroci - da jih bom uničila? Ne hvala! Z domačimi nimam več stika. Eno prijateljico so rešili starši, trenutno ima povprečno življenje kuča posao 2 otroka pes mačka mož hiša, druga prijateljica je totalno propadla, ampak jo starši še kar financirajo - edinka, stari dnarja kot smetja. Škoda punce.
Pohvala za iskren zapis.

Točno tako je. Ko moraš tako dolgo igrat en "film" da postane virtualna resničnost v očeh staršev, ki živijo v zlaganih odnosih, ppotem se v resnic vedno bolj oddaljuješ od pravega sebe. Tistega, ki si želi tople, iskrene, ljubeče, nepopolne a nč zato, odnose.

In potem bežiš v razne ekstreme. In si na meji. In ni recepta za izhod. In ta beg traja in traja, nezadovoljstvo pa vedno večje. Tisto tiho, pritlehno, globoko.

In potem srečaš osebo, ki te ima brezpogojno rada. In te tega uči z zgledom. Eno leto, pet let, deset let. In potem kar naenkrat opaziš, da obstaja drug svet. Drug svet čustvovanja in reakcij in spoznaš, kako veliko klrtko si si dam/a zgradil/a. In potem te to spoznanje zmrazi in zjezi. Ampak obračunavanje s preteklostjo in starši, bi blo vračanje na stara pota. Ta jebeni karmični dolg je pač treba odplačat, spremenit sebe, it čez to, zrast in se razvit.

In na koncu spoznaš, da so drugi kar so in da kar naj taki bodo. In ti si lahko, karkoli želiš bit. In potem spoznaš pomen oregovora vsak je svoje sreče kovač. In čisto na koncu spoznaš, da je ljubezen res močnejša od strahu.

In da se splača iskat in čakat in vztrajat in it svojo pot.

Ne za druge. Zase.
Default avatar

Ena tudi

Trije ki so šli je napisal/a:
Popolna učenka popolna hči je napisal/a:
Tudi jaz sem popolna hči, popolna učenka. OŠ same petice, gimnazija same petice, ljubljenka profesorjev, naravoslovni faks povprečje 9,5, trenirala atletiko, glasbena šola. Doma točno vedela kaj moram povedat, da bosta tup foter s 3 in mati s 4 letno šolo imela feeling kako dober odnos imata s svojo hčerko, kako dobro se razumemo, kako jima zaupam, kako je naša družina popolna, trosila sem jima zgodbice o sošolcih, da sta imela feeling, da je naša družina ah in oh druge familije in otroci pa v totalnem qrcu, da sta se lahko pomirjena ubadala foter s svojimi posli, mati s pedikruo manikuro frizerjem in opravljivimi sosedami/kolegicami/sorodniki. Edino uteho sem našla pri babici, očetovi mami s katero smo živeli, ki pa je mati ni prenašala in mi jo je osirala kjer je le lahko. Ko je umrla je umrl tudi velik del mene. Pred mamo nisem potočila niti solze. Kako je bila ponosna in vesela, ker je mislila, da mi je uspela vcepit svojo "resnico" o babici.
Resnico o meni sta vedele samo 2 najboljši prijateljici, tudi v očeh staršev popolni princeski. Starši lokalna smetana. Kaj smo delale - samo zgrozim se lahko. Alko, droge, bulimija, anoreksija, samopoškodovanje, promiskuiteta ni da ni. Ampak ocene - ocene so bile pa top. Starši ponosni pošiljali denar. Rabiš 1000eur za smučanje v Italiji - ni problema, veš da dobiš, za tvoje desetke vse. Če bo šla XY veš da boš šla še ti, samo da je družba iz lokalne smetane. S prijateljicama krile hrbet ena drugi. Ko sem končala fakulteto bi morala prit nazaj domov in se mi je mešalo. Ni šans, da grem nazaj. Da gledam mamin tupi obraz in poslušam očetovo "vse smo ti dali ti pa tako". Tedaj sem videla, da imam 2 opcije samomor ali tujina. Izbrala sem tujino. Tam me nihče ni več nič vprašal. Tam imaš službo ostalo nas ne briga. In sem se izvlekla, če lahko temu rečemo tako. Moje življenje sta služba, služba in šport šport. Anoreksijo sem premagala, vendar me še vedno ob težavah začnejo obletavat skušnjave, da bi se vrnila na ta pota in na pota samopoškodovanja. Zaenkrat se temu racionalno upiram. Ne vem kako dolgo se bom lahko. Ljubezen? Ne hvala! Partnerstvo? Ne hvala! Otroci - da jih bom uničila? Ne hvala! Z domačimi nimam več stika. Eno prijateljico so rešili starši, trenutno ima povprečno življenje kuča posao 2 otroka pes mačka mož hiša, druga prijateljica je totalno propadla, ampak jo starši še kar financirajo - edinka, stari dnarja kot smetja. Škoda punce.
Pohvala za iskren zapis.

Točno tako je. Ko moraš tako dolgo igrat en "film" da postane virtualna resničnost v očeh staršev, ki živijo v zlaganih odnosih, ppotem se v resnic vedno bolj oddaljuješ od pravega sebe. Tistega, ki si želi tople, iskrene, ljubeče, nepopolne a nč zato, odnose.

In potem bežiš v razne ekstreme. In si na meji. In ni recepta za izhod. In ta beg traja in traja, nezadovoljstvo pa vedno večje. Tisto tiho, pritlehno, globoko.

In potem srečaš osebo, ki te ima brezpogojno rada. In te tega uči z zgledom. Eno leto, pet let, deset let. In potem kar naenkrat opaziš, da obstaja drug svet. Drug svet čustvovanja in reakcij in spoznaš, kako veliko klrtko si si dam/a zgradil/a. In potem te to spoznanje zmrazi in zjezi. Ampak obračunavanje s preteklostjo in starši, bi blo vračanje na stara pota. Ta jebeni karmični dolg je pač treba odplačat, spremenit sebe, it čez to, zrast in se razvit.

In na koncu spoznaš, da so drugi kar so in da kar naj taki bodo. In ti si lahko, karkoli želiš bit. In potem spoznaš pomen oregovora vsak je svoje sreče kovač. In čisto na koncu spoznaš, da je ljubezen res močnejša od strahu.

In da se splača iskat in čakat in vztrajat in it svojo pot.

Ne za druge. Zase.
Super napisano.