Forum.Over.Net

Starševski čvek

Zlata maturantka naredila samomor

Default avatar

ojojj

spominjam se fanta, ki je hodil na škofijsko gimnazijo v letu 1995/97, naredil je dva letnika in ni zmogel več. Bežal je pred križem. Izredno ga je motilo da so bili po vseh prostorih šole obešeni križi (v razredih, na hodnikih, v telovadnici, jedilnici...............). prav obseden je bil od teh križev in je zaupal svojo težavo staršem. Izhajal je iz zelo verne družine, oba starša tudi visoko izobražena, on pa je ves čas osnovne šole bil tudi ministrant. Skupaj so se odločili in se je prešolal na drugo gimnazijo, kjer je brez problemov nadaljeval šolanje, končal tudi univerzitetno izobrazbo in je danes uspešen poslovnež. Vere ni izgubil, o cerkvi kot instituciji pa ne razpravlja. Hvaležen pa je svojim staršem, da so mu prisluhnili. Prvi korak pa je naredil sam in po daljšem oklevanju, ko se mu je šolski prostor dokončno uprl, le zmogel povedati za svojo težavo, ki je trajala od prvega dne, ko je vstopil v gimnazijske prostore škofijske gimnazije. Še sam je komaj prepoznal, kaj ga muči, saj je komaj še zmogel obiskovati pouk.
Default avatar

rpica

mene je pa totalno sezulo,ko sem na tedniku gledala prispevek o samomoru tega dekleta. ne gre mi iz glave,zdi se mi nepojmljivo.bila je izjemno zahtevna do same sebe,blestela v soli,tekla,prevajala, pocela tisoc in eno stvar,kaj je slo narobe,kar srce me boli.
imam gimnazijko,uspesno,dosti se uci,ima pa tudi prijatelje,fanta....zelo sem jo vzpodbujala in pohvalila za dosezene uspehe,sedaj se pa sprasujem ali s pohvalami,ko pokazemo koliko nam pomeni uspeh, ne postavljamo standarda,pokazemo kaksna so nasa pricakovanja...da sola je pomembna,pa je res tako pomembna?
Default avatar

rpica

mene je pa totalno sezulo,ko sem na tedniku gledala prispevek o samomoru tega dekleta. ne gre mi iz glave,zdi se mi nepojmljivo.bila je izjemno zahtevna do same sebe,blestela v soli,tekla,prevajala, pocela tisoc in eno stvar,kaj je slo narobe,kar srce me boli.
imam gimnazijko,uspesno,dosti se uci,ima pa tudi prijatelje,fanta....zelo sem jo vzpodbujala in pohvalila za dosezene uspehe,sedaj se pa sprasujem ali s pohvalami,ko pokazemo koliko nam pomeni uspeh, ne postavljamo standarda,pokazemo kaksna so nasa pricakovanja...da sola je pomembna,pa je res tako pomembna?
Default avatar

zakkaj

carlos-m je napisal/a:
...dijobno, ne bi že enkrat nehali pametovati v tem žalostnem primeru??
Zakaj pa bereš? Zakaj se sprenavedaš in spreminjaš temo?
Zakaj bi motali enkrat nehat, saj je zanimiva debata in koristna. Nehajte s to kmetavzarijo, ker dobim rdečke.
Default avatar

oemi

tednik na TV je napisal/a:
A kdo ve zakaj so to zgodbo starši sploh želeli objaviti na tedniku?
Se pa vidi, da prevladujejo izjemno kvalitetni geni v tej družini ...
Po videnem sodeč so simpatični, lepi in še izjemno inteligeni.
Takih družin je malo!

Zakaj neki? Zato, da hkrati javno izpovesta ljubezen do hčerke, jo opišeta in poudarita, da sama kot starša nista odgovorna za njen samomor. Dejansko nista, mogoče res nesrečne okoliščine in geni, po povedanem sodeč, ker je bila ljubljena.
Default avatar

Pa koga briga

Takšen potencial, lepota, pamet... pa se gre fentat. Moraš bit res posebne vrste genialc, da ob vsej tej danosti to nardiš. Patetičnost na kubik.
Default avatar

morbidno krščanstvo je vir zla

ojojj je napisal/a:
spominjam se fanta, ki je hodil na škofijsko gimnazijo v letu 1995/97, naredil je dva letnika in ni zmogel več. Bežal je pred križem. Izredno ga je motilo da so bili po vseh prostorih šole obešeni križi (v razredih, na hodnikih, v telovadnici, jedilnici...............). prav obseden je bil od teh križev in je zaupal svojo težavo staršem. Izhajal je iz zelo verne družine, oba starša tudi visoko izobražena, on pa je ves čas osnovne šole bil tudi ministrant. Skupaj so se odločili in se je prešolal na drugo gimnazijo, kjer je brez problemov nadaljeval šolanje, končal tudi univerzitetno izobrazbo in je danes uspešen poslovnež. Vere ni izgubil, o cerkvi kot instituciji pa ne razpravlja. Hvaležen pa je svojim staršem, da so mu prisluhnili. Prvi korak pa je naredil sam in po daljšem oklevanju, ko se mu je šolski prostor dokončno uprl, le zmogel povedati za svojo težavo, ki je trajala od prvega dne, ko je vstopil v gimnazijske prostore škofijske gimnazije. Še sam je komaj prepoznal, kaj ga muči, saj je komaj še zmogel obiskovati pouk.
Bi pritrdil. Kaj sploh še ostane človeku, če mora dan na dan gledat to krščansko morbidnost, te gnusne križe, ki govorijo samo o smrti, trpljenju, zaničevanju, poniževanju, mukah, bolečinah, sadizmu in krvoločnosti?
Kako perverzno krščanarji podtikajo čustva veselja nekemu takemu brutalnemu, nasilnemu, krvavemu dogodku, ki ga slavijo kot nekaj najlepšega, kar se duši lahko zgodi! "Veselimo se trpljenja, mučenja, bednega umiranja v agoniji, krvavega sadizma pribijanja človeka na križ, hozana, hozana, aleluja"!
Pa to moraš biti direktno psihopat in premaknjenec, da take gnusne, nasilne, brutalne nauke sprejemaš kot "radost življenja v gospodu". To je noro!
Cerkve - temačne, mrzle, odurne, morbidne.
Župnišča - temačna, trohnobna, smrdljiva po zelju, morbidna, psihopatska.
Cerkveni "dostojanstveniki" - odurni, arogantni, pohlepni, vzvišeni, kriminalni (denarne malverzacije), zločinski (pedofilija), brezbrižni, zlobni (Rode).

Če obstaja gen za samomor, se imenuje "krščansko pranje možganov".
Default avatar

carlos-m

zakkaj je napisal/a:
carlos-m je napisal/a:
...dijobno, ne bi že enkrat nehali pametovati v tem žalostnem primeru??
Zakaj pa bereš? Zakaj se sprenavedaš in spreminjaš temo?
Zakaj bi motali enkrat nehat, saj je zanimiva debata in koristna. Nehajte s to kmetavzarijo, ker dobim rdečke.

sem šel brat...ker je tooooliko strani odprtih...In kaj ugotoviš?? Pustimo pri miru.

Je pa res da iz tega da, tisti k hoče, nekaj nauči..
Default avatar

Zartrose

Groza je napisal/a:
Popolna učenka popolna hči je napisal/a:
Tudi jaz sem popolna hči, popolna učenka. OŠ same petice, gimnazija same petice, ljubljenka profesorjev, naravoslovni faks povprečje 9,5, trenirala atletiko, glasbena šola. Doma točno vedela kaj moram povedat, da bosta tup foter s 3 in mati s 4 letno šolo imela feeling kako dober odnos imata s svojo hčerko, kako dobro se razumemo, kako jima zaupam, kako je naša družina popolna, trosila sem jima zgodbice o sošolcih, da sta imela feeling, da je naša družina ah in oh druge familije in otroci pa v totalnem qrcu, da sta se lahko pomirjena ubadala foter s svojimi posli, mati s pedikruo manikuro frizerjem in opravljivimi sosedami/kolegicami/sorodniki. Edino uteho sem našla pri babici, očetovi mami s katero smo živeli, ki pa je mati ni prenašala in mi jo je osirala kjer je le lahko. Ko je umrla je umrl tudi velik del mene. Pred mamo nisem potočila niti solze. Kako je bila ponosna in vesela, ker je mislila, da mi je uspela vcepit svojo "resnico" o babici.
Resnico o meni sta vedele samo 2 najboljši prijateljici, tudi v očeh staršev popolni princeski. Starši lokalna smetana. Kaj smo delale - samo zgrozim se lahko. Alko, droge, bulimija, anoreksija, samopoškodovanje, promiskuiteta ni da ni. Ampak ocene - ocene so bile pa top. Starši ponosni pošiljali denar. Rabiš 1000eur za smučanje v Italiji - ni problema, veš da dobiš, za tvoje desetke vse. Če bo šla XY veš da boš šla še ti, samo da je družba iz lokalne smetane. S prijateljicama krile hrbet ena drugi. Ko sem končala fakulteto bi morala prit nazaj domov in se mi je mešalo. Ni šans, da grem nazaj. Da gledam mamin tupi obraz in poslušam očetovo "vse smo ti dali ti pa tako". Tedaj sem videla, da imam 2 opcije samomor ali tujina. Izbrala sem tujino. Tam me nihče ni več nič vprašal. Tam imaš službo ostalo nas ne briga. In sem se izvlekla, če lahko temu rečemo tako. Moje življenje sta služba, služba in šport šport. Anoreksijo sem premagala, vendar me še vedno ob težavah začnejo obletavat skušnjave, da bi se vrnila na ta pota in na pota samopoškodovanja. Zaenkrat se temu racionalno upiram. Ne vem kako dolgo se bom lahko. Ljubezen? Ne hvala! Partnerstvo? Ne hvala! Otroci - da jih bom uničila? Ne hvala! Z domačimi nimam več stika. Eno prijateljico so rešili starši, trenutno ima povprečno življenje kuča posao 2 otroka pes mačka mož hiša, druga prijateljica je totalno propadla, ampak jo starši še kar financirajo - edinka, stari dnarja kot smetja. Škoda punce.
Kaj bi morala tvoja stara živet namesto tebe, vsak starš želi otroka z dobrimi ocenami, obratno pa nihče. To je ena plat. Druga plat pa je to, da stari niso krivi, če si ti zavozena, saj si imela vse možnosti, da postaneš boljša oseba od njih, tako si pa slabša. Poglej se vase in nehaj iskati krivca za svojo bedo pri starih.
Pa ravno oni so krivi/odgovorni za dediščino, ki so ji jo dali... on/ona, ko odraste pa tega, da se ali ne zave ali pa kljub zavedanju tega ne začne popravljat pri sebi.
Otroka z dobrimi ocenami si želijo ljudje usmerjeni v zunanjost, imiđ, v to kaj bojo drugi rekli..... medtem ko znanje, ki ga bo otrok, ko odraste, uporabljal modro za dobrobit in neškodoželjnost pa ljudje, ki so usmerjeni v notranjost, v notranje vrednote.
Default avatar

Teorije niso iz prakse

Marko je napisal/a:
Grozno si neprabavljiv je napisal/a:

Ti tolčes samo teorije v vsakem postu, kot da ne živiš v tem svetu in ne poznaš nobene realnosti. Tiho bodi, če nisi v življenju stopil dlje od knjige, naredil boš uslugo vsem.
Teorije so po praksi, torej iz realnosti. Nekaj te je zbodlo, vidim iz prakse. Ne pozabi, da si na javnem forumu.
Teorije so nastanek mnogih peres, ki nimajo s prakso pogosto nič skupnega ali sta si kilometre narazen. Zato se raje uči iz prakse
Default avatar

Za SP niso pomembne ocene

A manjka samo če si zlat je napisal/a:
brez veze je napisal/a:
Tale nasvet ne bo nič pomagal. Takile zlati maturantje potrebujejo nad sabo skoz neko avtoriteto, ki jih treplja po glavi kako so super tole naredili in kako so uspešni, zato ponavadi kriza, ko končajo s šolanjem in se morajo borit za obstanek. Sploh če nimajo za ritjo kakšnih jakih zvez, ki bi jim zrihtale dobre pozicije. Za samostojno podjetništvo jim manjka tista življenjska energija, borbenost, karizma.
Moji gimnazijski sošolci - izdelali maturo zelo dobro, nihče ni padel (takrat pa zlatih in tega še ni bilo). Danes so 98% vsi parkirani v pisarnicah na nevodilnih mestih. A jim manjka karizma za samostojno podjetništvo? A moraš biti prav zlati maturant, da ti to manjka, ali ti lahko manjka tudi tako, pač?
Kot ti je predhodnik lepo povedal, za samostojno podjetništvo so potrebni borbenost, pogum in karizma, česar pisarniški aparatcki ne zmorejo.
Default avatar

A manjka samo če si zlat

Za SP niso pomembne ocene je napisal/a:

Moji gimnazijski sošolci - izdelali maturo zelo dobro, nihče ni padel (takrat pa zlatih in tega še ni bilo). Danes so 98% vsi parkirani v pisarnicah na nevodilnih mestih. A jim manjka karizma za samostojno podjetništvo? A moraš biti prav zlati maturant, da ti to manjka, ali ti lahko manjka tudi tako, pač?
Kot ti je predhodnik lepo povedal, za samostojno podjetništvo so potrebni borbenost, pogum in karizma, česar pisarniški aparatcki ne zmorejo.
Že, že, samo tudi ti ne razumeš (ne)logične izpeljave, ki sledi iz predhodnikove trditve. Predhodnik pravi, da so zlati maturanti tisti, ki se samo napiflajo, učijo za ocene, prilizujejo učiteljicam, razumejo stvari samo z možgani, nimajo pa tiste realne, zdrave udarnosti, moškosti, odločnosti, zagrizenosti, s katero se lahko spopadajo s svetom.
Torej, kdor je zlati maturant, je punčka iz cunj, kdor pa ne, pa zna biti biznismen.
Zakaj je potem toliko gimnazijcev in raznih družboslovcev kar lepo počičanih po raznih pisarnicah v JS in tudi v podjetjih? Če so zlati maturanti pussyji, tisti, ki jim ocene niso bile pomembne, pa "tapravi deci", zakaj je teh slednjih tako veliko v čič službicah? A ne bi morali imeti v sebi "moške podjetniške energije", ker jim ocene niso bile najvažnejše?
Ali pa je mogoče bolj res, da zlat al pa bukov nima nobene zveze, koliko si ali nisi sposoben za maherja v garaži ali pa pisarniškega trota?
Eni so, eni ne. Ne moreš pa kar napovedat, da kdor je zlat, je pussy in se ne bo znašel.
Pa mimogrede, tudi podjetniki delajo samomore. Kaj torej?
Default avatar

luna med temnimi oblaki

morbidno krščanstvo je vir zla je napisal/a:
ojojj je napisal/a:
Bi pritrdil. Kaj sploh še ostane človeku, če mora dan na dan gledat to krščansko morbidnost, te gnusne križe, ki govorijo samo o smrti, trpljenju, zaničevanju, poniževanju, mukah, bolečinah, sadizmu in krvoločnosti?
Kako perverzno krščanarji podtikajo čustva veselja nekemu takemu brutalnemu, nasilnemu, krvavemu dogodku, ki ga slavijo kot nekaj najlepšega, kar se duši lahko zgodi! "Veselimo se trpljenja, mučenja, bednega umiranja v agoniji, krvavega sadizma pribijanja človeka na križ, hozana, hozana, aleluja"!
Pa to moraš biti direktno psihopat in premaknjenec, da take gnusne, nasilne, brutalne nauke sprejemaš kot "radost življenja v gospodu". To je noro!
Cerkveni "dostojanstveniki" - odurni, arogantni, pohlepni, vzvišeni, kriminalni (denarne malverzacije), zločinski (pedofilija), brezbrižni, zlobni (Rode).

S svojim pisanjem dokazuješ, da si popolnoma nerazgledan (a). Križ ni samo simbol trpljenja, pač pa je tudi simbol vstajenja in upanja. Življenje je močnejše od smrti. Dobro premaga zlo. To pa je glavno sporočilo krščanstva. Vera daje ljudem upanje, da lažje gredo skozi življenje.
Default avatar

morbidno krščanstvo je vir zla

luna med temnimi oblaki je napisal/a:

S svojim pisanjem dokazuješ, da si popolnoma nerazgledan (a). Križ ni samo simbol trpljenja, pač pa je tudi simbol vstajenja in upanja. Življenje je močnejše od smrti. Dobro premaga zlo. To pa je glavno sporočilo krščanstva. Vera daje ljudem upanje, da lažje gredo skozi življenje.
Ne ti meni o nerazgledanosti. Točno v tem je ta perverzija krščanarske ideologije, o kateri govorim. Hočejo te prepričati, da moraš biti razgledan in nekaj "več" (a slutimo mogoče tukaj tisto tipično krščanarsko štuhečevsko-rodetovsko oholost?), če hočeš "razumeti", da je gravžarija mrcvarjenja človeka s pribijanjem na križ "znamenje upanja in zmaga dobrega". RAVNO TO JE NAJBOLJ PERVERZNO V KRŠČANSTVU! Da ti najodurnejši sadizem in klanje prodajajo kot "znamenje upanja"!
Torej so vsi posiljeni dečki in deklice dobili svojo porcijo upanja, ko so jih farji natikali na svoje tiče??
Lep izgovor, ni kaj!
Default avatar

O jezus

luna med temnimi oblaki je napisal/a:

Boga.
Default avatar

Ja kaj

Za SP niso pomembne ocene je napisal/a:

Že, že, samo tudi ti ne razumeš (ne)logične izpeljave, ki sledi iz predhodnikove trditve. Predhodnik pravi, da so zlati maturanti tisti, ki se samo napiflajo, učijo za ocene, prilizujejo učiteljicam, razumejo stvari samo z možgani, nimajo pa tiste realne, zdrave udarnosti, moškosti, odločnosti, zagrizenosti, s katero se lahko spopadajo s svetom.
Torej, kdor je zlati maturant, je punčka iz cunj, kdor pa ne, pa zna biti biznismen.
Zakaj je potem toliko gimnazijcev in raznih družboslovcev kar lepo počičanih po raznih pisarnicah v JS in tudi v podjetjih? Če so zlati maturanti pussyji, tisti, ki jim ocene niso bile pomembne, pa "tapravi deci", zakaj je teh slednjih tako veliko v čič službicah? A ne bi morali imeti v sebi "moške podjetniške energije", ker jim ocene niso bile najvažnejše?
Ali pa je mogoče bolj res, da zlat al pa bukov nima nobene zveze, koliko si ali nisi sposoben za maherja v garaži ali pa pisarniškega trota?
Eni so, eni ne. Ne moreš pa kar napovedat, da kdor je zlat, je pussy in se ne bo znašel.
Med podjetniki ne poznam nobenega zlatega maturanta, tako da o njih ne morem komentirati, kot o podjetnikih. To so ene mone prebite v knjige, kot jezus na križ. Meščanska mentaliteta to zahteva, torej zlate ocene, se prebija že to tud v vasi. Bolano je vse.
Default avatar

Eeeee

Tudi jaz sem bila pretresena, sem gledala tednik. Vsak samomor je tragedija, vsak je nekomu oče, mož.. ampak ko slišiš, ne vem, moški, starejši, srednjih let itd.. So vzrok neozdravljive diagnoze, bolezni, alkohol..
Ampak, ko se pa tako mlad in uspešen človek, ki ima vse življenje pred sabo, loti se lahko česarkoli ob takih uspehih.. Si vzame življenje.. Ne vem, meni nerazumljivo, sploh, ker imam sama 2 otroka, šolarja.. Nepredstavljivo je to..
Default avatar

pikapolonica 99999

oemi je napisal/a:
tednik na TV je napisal/a:
A kdo ve zakaj so to zgodbo starši sploh želeli objaviti na tedniku?
Se pa vidi, da prevladujejo izjemno kvalitetni geni v tej družini ...
Po videnem sodeč so simpatični, lepi in še izjemno inteligeni.
Takih družin je malo!
Zakaj sta to naredila? Zaradi absolutne ljubezni do hčere. Ker sta naredila vse, ampak res vse, da bi jo zvlekla v življenje pa jo nista mogla. Ne vem, se sprašujem če je ta nagib res tako močan, da moraš iti na drugo pot. Ne samo deklica, njen stric, mali stric pred dvema letoma. Ali narava naredi, da skrajni ljudje odidejo prej. Ker so mejni. Sama v to verjamem, ker sem bila na pogrebu dveh sošolcev v gimnaziji. Ne vem več kaj bi starša lahko še naredila, da bi to preprečila. Naredila sta vse možno, z uvidom do drugih otrok.

Zakaj neki? Zato, da hkrati javno izpovesta ljubezen do hčerke, jo opišeta in poudarita, da sama kot starša nista odgovorna za njen samomor. Dejansko nista, mogoče res nesrečne okoliščine in geni, po povedanem sodeč, ker je bila ljubljena.
Default avatar

jaz poznam

Ja kaj je napisal/a:

Med podjetniki ne poznam nobenega zlatega maturanta, tako da o njih ne morem komentirati, kot o podjetnikih. To so ene mone prebite v knjige, kot jezus na križ. Meščanska mentaliteta to zahteva, torej zlate ocene, se prebija že to tud v vasi. Bolano je vse.
moj sošolec je med najbogatejšimi v Sloveniji, pa je bil zlat maturant.
Default avatar

Oemi

pikapolonica 99999 je napisal/a:

Zakaj sta to naredila? Zaradi absolutne ljubezni do hčere. Ker sta naredila vse, ampak res vse, da bi jo zvlekla v življenje pa jo nista mogla. Ne vem, se sprašujem če je ta nagib res tako močan, da moraš iti na drugo pot. Ne samo deklica, njen stric, mali stric pred dvema letoma. Ali narava naredi, da skrajni ljudje odidejo prej. Ker so mejni. Sama v to verjamem, ker sem bila na pogrebu dveh sošolcev v gimnaziji. Ne vem več kaj bi starša lahko še naredila, da bi to preprečila. Naredila sta vse možno, z uvidom do drugih
Kaj pa ima njuna absolutna ljubezen do hcere zveze z javno obelodanitvijo njenega samomora? To sta zdaj pac prisla javnosti povedat, ne vem, ce jima je lazje. Verjamem v njuno hudo bolecino, kar pa ne izkljucuje dejstva, da je njima javno mnenje zelo pomembno in kaj si ljudje o tem mislijo in zato sta sla vse to zdaj razlagati. Cela Slovenija pa je slisala, da nista kriva za njeno smrt. Zakaj morata to prepricevati javnost, saj je ocitno da ne.

Kar pravis, da sta jo skusala zvleci v zivljenje, vprasljivo, kako, s sportom ne gre, lazje pa bi slo z zabavo, fanti , ljubezen pa seks, sprostitev. Sama vidim glavn izvor samomorilnega nagona v skodljivi skofijski gimnaziji kjer molijo in se greha bojijo itn, pa saj se mladostnik ne more razvijati v zdravo osebnost.