Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Imam okrog sebe same luzerje

Imam okrog sebe same luzerje

Mamo, ki me je psihično zlorabljala kot otroka in se grdo obnašala do vseh ljudi, če se ji je zdelo, da bi bili boljši in imajo kaj več in boljše, groza. Nikoli nisem bila dovolj dobra zanjo. Seveda zdaj rabi pomoč, ker so jo vsi zapustili. In niti za hrano nima. Ji pomagam jaz. Se mi smili in imam slabo vest, ker me pač niti ni ob njej, ji nisem čustvena opora. Kvečjemu jo nahrulim, če mi želi obcutke krivde nabijat, da ji nočem pomagat. Noče si sama pomagat. Samo joka in jamra, ne išče rešitev.

Brat. Sploh ga ne poznam. Mislim ne poznam ga v globino duše. Ne vem kaj razmišlja. Ne ljubi se mu naredit šole, niti delat. Da bi oba pomagala mami.

Moj oče. Alkoholik. Nimam od njega nič. Ampak nič od mene ne zahteva. Ne hodi v službo že zelo dolgo.

Prijateljica. Mi do določene mere pomaga, ampak se ji ne ljubi delat, vsako službo pusti, ne pospravlja doma, ima kup živali, ki jim da samo hrano in vodo, ostalo bi rekli da spada pod mučenje živali in bi bilo za inšpekcijo, ampak pol za živali poskrbim jaz, smilijo se mi.

Hodim v službo in se trudim, delam še dodatno, da preživim. Ne iščem npr partnerja ipd., vsak se ustraši v tistem trenutku, ko zablokiram, ker imam pač slabe izkušnje z ljudmi in ni pripravljen na spoznavanje počasi. Prav nimam neke zdrave osebe poleg sebe, da me dvigne, ko mi je težko. Kar zaslužim pač ni veliko, če pomagam še mami. Če bi pa s kom živela, ne bi bilo stroškov z najemnino, bi bila pa to nadpovprečna plača. Pravbrez energije sem že in ne vem kaj naj in me je malo strah kaj bo če zbolim. Npr včasih so določeni nepredvideni stroški in se tudi zgodi da za hrano nimam. In prav ne morem pustit mame da se sama znajde, ker je slaba vest hujša bolečina kot npr potrpet kak dan brez hrane. Me pa bi to, da mama sploh ne razume.

Čisto na kratko. Želim ti pomagati vkolikor bo v moji moči In nekaj zagotovo bo. Pomagati ti želim zato,ker si omenila, da skrbiš za prijateljičine živali, kar pomeni, da si dobra v sebi. Imaš kak mail. več o vsem skupaj ti tukaj gor ne morem pisati, ker sem razpoznaven.Pusti mi mail, ali se registriraj, pa ti potem pišem iz svojega registriranega nika.

Kdo si ti?
Sploh veš? Dvomim. Ker živiš za druge in čakaš da te bodo cenili.
Ne bodo te. Mi je žal, ampak to se ne bo zgodilo.
Moja mami je taka. Svojo mami, ki je ena najbolj zlobnih žensk kar jih poznam ureja, ji ureja hišo, vrt, posluša pritoževanje, jamranje in kako nič ne naredi ok. Za informacijo, moja mami je 70 letna bolna zelo ženska. Ampak vsak dan pomaga. Nam bi dala zadnje gate iz riti. Ne zna si pomagat. Pa ji vsi govorimo, ampak ne zna iz svoje kože. Vsakič ko se dobimo razlaga kako jo ne ceni ne mati, ne sorojenci. Vsakič ji razložim da nima to nobene veze z njo, ampak z njimi in da ne bo spremenila situacije pa če se pretrga. Se strinja in gre naslednji dan spet riti brisat.
Tvoja mami očitno ni bila mama. Sedaj ti njej igraš mamo. Odrekaš sebi osnove da je njej boljše. Ona ne ceni. Ti čakaš da bo cenila. Da boš se čutila da te ima rada. In oprosti ampak se boš načakala. In uničila sebe in vsa leta ko si se zanemarjala na račun ljudi ki te sploh ne marajo. Brat je kakršen je. Se ne bo spremenil. Oz. ti ga ne boš spremenila. Ni tvoja odgovornost. Isto mami ni. Živimo v socialni državi, garantiram da ne bo na cesti in lačna če ne bo hotela bit. Se bo znajdla. Tudi brat se bo. Če se bosta morala. Oče je pač kakršn je, nima veze s tabo. Oni imajo probleme. Niso tvoji. Isto prijateljica. To ni prijateljstvo. Če te skrbi za živali pokliči društvo. In se umakni od nje. Ker kaj točno imaš ti od tega prijateljstva?
Verjamem da si dobra ženska, hočeš narediti tako kot misliš da je prav, ampak se ti res ne zdi da si tudi ti zaslužiš da enkrat nekdo zate poskrbi? Imaš namen do konca življenja za druge, ki tega niti približno ne cenijo skrbeti? Razumem potrebo pomagati, ampak daj prvo pomagaj sebi. Pusti preteklost za sabo. Daj si priložnost da bo prihodnost drugačna. To je možno pa samo če boš verjela da si zaslužiš da je drugačna. Dokler boš v mentalnem stanju da si ti za vse odgovorna, da mora biti vse na tebi, dokler boš čutila krivdo za stvari ki jih nisi ti povzročila, se bodo okoli tebe zbirale samo pijavke. In ti boš razdajala in razdajala. Pa nikoli ne bo nihče cenil. Ker pijavke ne znajo ceniti pomoči. Mislijo da jim pripada. Daj si priložnost da v tvoje življenje prideju ljudje ki te bodo imeli radi in te cenili. Ker obstajajo. Samo prostora nimajo ker ga ti razdajaš ljudem ki jim po domače dol visi zate. Se resno hočeš zbudit stara in obnemogla, sama v domu za ostarele in se spraševati kako ni nikjer okoli tebe nobenega če si pa ti samo pomagala? Si res želiš še na stara leta čakati da bo komu mar?

Pamet v roke. Svoje življenje boš porabila za to, da boš stregla svojo hudobni materi? Prav ugotavljaš, res imaš okrog sebe same neprimerne ljudi. Ampak problem se po moje ne bo sam rešil. Edina, ki ga lahko rešiš, si ti sama.
Na tvojem mestu bi si najprej dobila brezplačno psihološko pomoč (rečeš za napotnico pri zdravniku). Obiskovala bi kakšne brezplačne skupine za samopomoč ali za svojce odvisnikov od alkohola. Vse zato, da se rešiš jarma ljudi, ki res niso v redu in se počasi začneš družiti s takimi, ki bodo dobro vplivali nate. Pa tudi, da razumeš, odkod tvoji čudni vzgibi po pomagati ljudem samo zato, ker so bližnji sorodniki.
Po mojem mnenju so tvoje težave popolnoma rešljive, bodo pa zahtevale veliko tvojega dela in energije.
Vso srečo pri reševanju želim.

Čisto na kratko. Želim ti pomagati vkolikor bo v moji moči In nekaj zagotovo bo. Pomagati ti želim zato,ker si omenila, da skrbiš za prijateljičine živali, kar pomeni, da si dobra v sebi. Imaš kak mail. več o vsem skupaj ti tukaj gor ne morem pisati, ker sem razpoznaven.Pusti mi mail, ali se registriraj, pa ti potem pišem iz svojega registriranega nika.
[/quote]

Moj nasvet: takih, ki ti hočejo pomagati na tak način, se ogibaj. Ne izogibaj, teci stran, kolikor te noge nesejo. Navadno nočejo ničesar dobrega, samo izkoristili bi te, ker vidijo, kako si trenutno šibka.

Moj nasvet: takih, ki ti hočejo pomagati na tak način, se ogibaj. Ne izogibaj, teci stran, kolikor te noge nesejo. Navadno nočejo ničesar dobrega, samo izkoristili bi te, ker vidijo, kako si trenutno šibka.
[/quote]

Točno to. Izogibaj se tovrstnih manipulatorjev, ki ti instantno pihajo na dušo.

Moj nasvet: takih, ki ti hočejo pomagati na tak način, se ogibaj. Ne izogibaj, teci stran, kolikor te noge nesejo. Navadno nočejo ničesar dobrega, samo izkoristili bi te, ker vidijo, kako si trenutno šibka.
[/quote]na to pa nisi pomislila, da je mogoče avtor tega v življenju že kaj dal skozi, ali pa približno to in dejansko želi pomagati. ni vsem zlata žlica v zibelko položena. večini vas je prelepo. razvajenci, ki jim nič ni prav in je ogenj v strehi, že če se ob šibico spotaknete. mehkužci in cuzavci

Ljudje, ki bi ti dejansko želeli pomagati, bi nasvet napisali na forum. Niti slučajno se ne bi šli skrivalnic z zasebnim dopisovanjem. Zato bodi res previdna s takimi ljudmi, kot se ti je javil z nikom Preberi tole. Že stil pisanja ima čuden.
Avtorica, dobila si par dobrih nasvetov in idej. Tudi jaz mislim, da si preveč preokupirana s pijavkami in zajedalci in zato do tebe normalni ljudje niti ne pridejo. Najprej omeji stike z mamo. Starši morajo biti čustvena opora otrokom in ne obratno, zato nehaj imeti slabo vest. Pa denar ji tudi nehaj dajati.
Tudi za brata mi je čudno, zakaj omenjaš, da ga ne poznaš v globino duše. A bi ga morda morala?!
Zgleda, da je pri vas še najbolj fer oče alkoholik, ki ti da vsaj mir …
Za prijateljico pišeš, da ti do določene mere pomaga – super! Torej ne jamraj, ker ti pomagaš njej z živalmi. Če ti ne paše več pomagati, pa nehaj. Saj te nihče ne sili.
Če nekomu pomagaš, pomagaj z veseljem in ne jamraj. Če pa ti je odveč pomagati, pojdi pa raje na sprehod, v knjižnico ali pa pred računalnik. Samo ne jamraj.

na to pa nisi pomislila, da je mogoče avtor tega v življenju že kaj dal skozi, ali pa približno to in dejansko želi pomagati. ni vsem zlata žlica v zibelko položena. večini vas je prelepo. razvajenci, ki jim nič ni prav in je ogenj v strehi, že če se ob šibico spotaknete. mehkužci in cuzavci
[/quote]

Taki so verjetno zelo podobni tebi, ki zmerjaš ljudi kar brez kakršnegakoli razloga.

na to pa nisi pomislila, da je mogoče avtor tega v življenju že kaj dal skozi, ali pa približno to in dejansko želi pomagati. ni vsem zlata žlica v zibelko položena. večini vas je prelepo. razvajenci, ki jim nič ni prav in je ogenj v strehi, že če se ob šibico spotaknete. mehkužci in cuzavci
[/quote]

Sem prestara, da bi verjela v praljice. Žal.

Sem prestara, da bi verjela v praljice. Žal.
[/quote]pol si pa že orng stara bbrrrrr se spomnim enga starga deca, ki se je ločeval od stare babe in imel že frišno mlado pa je okol bajte vpil, nikol več stare babe hahahahahahaha

a ti ko komu pomagaš, pomagaš osebno, ali prej vse to na foru napišeš. javno no če ti je to tak fajn svoje osebe zadeve javno razglašat, dej napiš kdaj imaš tardečo pa če si ga danes že možu poteglna, al si že frigidna pa v menopavzi


na pogrebni firmi imajo rešitev za tebe

a ti ko komu pomagaš, pomagaš osebno, ali prej vse to na foru napišeš. javno no če ti je to tak fajn svoje osebe zadeve javno razglašat, dej napiš kdaj imaš tardečo pa če si ga danes že možu poteglna, al si že frigidna pa v menopavzi
[/quote]

Te moti, da smo opozorili potencialno žrtev, naj se te malo pazi?
Jaz pomagam osebno ljudem, ki jih poznam in ki so mi blizu. Niti slučajno pa ne bi neznancem s foruma pomagala kakorkoli drugače kot z nasvetom na forumu.
Tvoj pristop je pa isti kot pri tistih, ki se takoj javijo, da bodo pomagali, če kdo napiše, da ima finančne težave. Potem pa ponujajo hitra posojila, piramidne natege ali prodajo zavarovalništva.

pol si pa že orng stara bbrrrrr se spomnim enga starga deca, ki se je ločeval od stare babe in imel že frišno mlado pa je okol bajte vpil, nikol več stare babe hahahahahahaha
[/quote]

V pravljice verjamejo otroci. Zdaj morda razumeš?

Da ustrezes drugim okrog sebe, zato ker zelis in potrebujes potrditev, da si v redu clovek, zelis biti spostovana in ljubljena.

Sele, ko bos sama sebe spoznala, cenila, sprejela, imela rada sele takrat te bodo tudi ostali. Ce ne zmores sama, si poisci terapevtsko pomoc. Priporocam.

Dal ti bom edini pravi nasvetKi ga seveda ne boš upoštevala, ker ti spremenila ne boš ničesar, tudi če greš na terapije in ne vem kam še vseLjudje ste taki, da se spremenite šele, ko je je prepozno, ali ko imate uničeno zdravje ali nikoli Tipične kranjske micke s sindromom trpeče matere, kar je zapisano v genih za hlapce vzgojeni za hlapce rojeni. SPREMENILA SE BOŠ TAKRAT, KO BOŠ TO SAMA ZAŠTEKALA, TISTI KLIK V GLAVI. jaz ti lahko dam samo nasvet, ki je TAKOJ SPOKAJ OD TE GOLA ZNI, KI JO IMAŠ DOMA. tvoj tastar je prvi krivec alkoholik pijanc za to stanje, odtod izvira vse. zato tudi brat ne dwela nič je psihično uničen in tvoja mati.eno z drugim. če živiš v takem okolju drugalen biti NE MOREŠ. okolje definira človeka, okolje. kakršno je okolje, s komer se družiš tak si tudi sam. tvoja rešitev je samo ena, TAKOJ PREKINIT VSE STIKE Z VSEMI NAVEDENIMI, NAJ POC.RKAJO.ampak ti tega ne boš naredila,ker te bo razžiral dvom in slaba vest, joj zaradi mene so pocr.kali.poc.rkali bodo zaradi sebe ti pa sedaj uničuješ svoje življenje in še sebe slej ko prej se bo to poznalo na tvojemu zdravju, pa še poslovno, vrgli te bodo iz službe, postala boš depresivna in je s tabo konec. jaz kot moški, ki imam skos trdega, pa vidim tu še en vidik. si ženska, mada, zagotovo imaš dostikrat mokro in drugega ti ne preostane kot da si jo mencaš.kakšna škoda namesto da jo jo obdeloval in zalival kakšen tak kot sem jaz.življenje stran mečeš.namesto da bi uživala. živali imaš rada, omisli si dve muce, pa pozabi na tiste luzerje.edino za živali poskrbi od prijateljice, za druge naj ti ne bo mar, ljudje tak niso nč vredni.

New Report

Close