Forum.Over.Net

Starševski čvek

Kdaj ste nazadnje brali revijo Mladina

Default avatar

Ckhj

In zakaj Oz. s kakim namenom ste jo brali?
Default avatar

kakšnih 10 dni nazaj

Kakšnih 10 dni nazaj, naročene nimamo, jo pa včasih kupimo.
Default avatar

v bivši Jugi

V bivši Jugi sem bral redno. Ker je bila za tiste čase napredna in proti komunističnemu enoumju. Potem sem jo občasno kupil še prva leta v samostojni Sloveniji, ampak to ni bilo več to. To, kar so potem iz nje naredili, nima nobenega smisla. Lahko bi si kar ime zamenjali. Zdaj samo še teme, ki jih obravnavajo, preletim na internetu in redkokdaj me kaj tako zanima, da se odločim in jo kupim. Še največkrat jo kupim, če imajo kakšen zanimiv intervju s kakšnim tujcem, ostalo je vse dnevnopoliitčno prepucavanje.
Default avatar

še vedno je

v bivši Jugi je napisal/a:
V bivši Jugi sem bral redno. Ker je bila za tiste čase napredna in proti komunističnemu enoumju. Potem sem jo občasno kupil še prva leta v samostojni Sloveniji, ampak to ni bilo več to. To, kar so potem iz nje naredili, nima nobenega smisla. Lahko bi si kar ime zamenjali. Zdaj samo še teme, ki jih obravnavajo, preletim na internetu in redkokdaj me kaj tako zanima, da se odločim in jo kupim. Še največkrat jo kupim, če imajo kakšen zanimiv intervju s kakšnim tujcem, ostalo je vse dnevnopoliitčno prepucavanje.
Še vedno je proti komunističnemu enoumju, samo komunisti so vmes kožuh zamenjali in so te prepričali, da niso več komunisti, ampak da so kao neki desničarji.
Default avatar

v bivši Jugi

še vedno je je napisal/a:
v bivši Jugi je napisal/a:
Še vedno je proti komunističnemu enoumju, samo komunisti so vmes kožuh zamenjali in so te prepričali, da niso več komunisti, ampak da so kao neki desničarji.
ja, ja, ok. LOL
Default avatar

še vedno je

poglej si partijske metode "desničarskih" politikov in njihovih medijev, pa ti bo marsikaj jasno.
Default avatar

Nikoli

Nikoli je nismo. Sama politika.
Default avatar

Moničan

dobil sem jo v roke leta 1989, prelistal in ugotovil da je revija eno sranje in neberljiva
Default avatar

takrat si bil

Moničan je napisal/a:
dobil sem jo v roke leta 1989, prelistal in ugotovil da je revija eno sranje in neberljiva
Takrat si bil še v partiji?
Default avatar

Tara_S

Danes zjutraj sem jo prečekirala na spletu.

A zakaj? Da kaj zvem.
Default avatar

Tara_S

Moničan je napisal/a:
Sranje, ki je sesulo državo? ;-)
Default avatar

Moničan

spomnim se, da je večina ljudi takrat kupovala mladino le zaradi nekega stripa, ki naj bi bil smešen

men se je strip zdel brezvezen
Default avatar

stripe

Stripe majo še danes dobre, vsaj za moj okus.
Default avatar

Bravec

Dolgo sem vztrajal zaradi Lavričevih risb, človek je res genij.

Mladina kot časopis pa je končala podobno kot Göbels. Na koncu so jih požrle lastne laži in zloba.
Default avatar

Rok-1

Ckhj je napisal/a:
In zakaj Oz. s kakim namenom ste jo brali?
Sem ter tja, ko mi pride v roke; nazadnje... kakšnih 20-30 dni nazaj.

Zakaj? Da malo preberem. Če hočem imeti uravnotežene poglede (in hočem), je prav da preberem vsakega malo.
Pa velikokrat imajo dobre članke o kakšnih bolj kompleksnih zadevah.
Default avatar

NYCI

Mladina ima kvalitetne vsebine. Ena izmed zadnjih je tale
https://www.mladina.si/193172/vedeli-so/

Minister Počivalšek je vedel, komu so prodali Adrio. Bil je zraven in bil je za. Vsa Slovenija je vedela, da jo kupujejo špekulanti, ki jo želijo izčrpati – in tudi on je že takrat to vedel. Tako kot je Alenka Bratušek kot predsednica vlade leta 2014 vedela, da Letališče Brnik kupuje dejansko nemška država. In vedela je tudi, da bo v trenutku, ko bo prodano nacionalno letališče, konec komplementarnosti med letališčem in Adrio, kar bo za Adrio in Slovenijo že čez par let usodno.

Naštejte še celo vrsto podobnih zgodb, ko so firme prodajali nekim špekulantskim finančnim skladom....

"Kaj počno skladi špekulativnega kapitala? Skladi špekulativnega kapitala kot »roji kobilic planejo nad podjetja« in si »ne belijo glave z ljudmi, katerih delovna mesta uničujejo«, skladi špekulativnega kapitala ostajajo »anonimni, nimajo obraza«, in ko pokrajino opustošijo, gredo naprej, k naslednji žrtvi."(Enako Vir: Mladina)

Kateri sklad je že za Adrio? Eni Nemci. Sklad 4K Invest. En drug sklad je izčrpal Helios, enemu skladu so hoteli dati žirovsko Alpino, pa se je tam zdrava pamet uprla.
Default avatar

Mladinaa

Zadnjič včeraj, jo dobim vsak petek v nabiralnik :)
Default avatar

Mota

Berem občasno na netu, da vidim, kako podpihujejo medetnično sovraštvo. Ne kupim nikoli, ker mislim, da imajo stare komunjare tudi brez tega dovolj denarja.