Forum.Over.Net

Starševski čvek

Za dečka Krisa

Default avatar

Polna luna

huh je napisal/a:
S čim jaz kogarkoli silim, da jim moraš kaj dati?!?

Če veš za tako nepoštene namene akterjev zgodbe, na katere namiguješ, pa jih prijavi pristojnim institucijam!

Če pa je tvoj namen samo pljuvati po Krisovih starših, ki se trudijo doseči to, na kar upa večina staršev, t. j. omogočiti svojemu otroku čim boljše možnosti za življenje, pa prosim, za tvoje lažje življenje razmisli, zakaj tako imaš tako negativen pogled na svet.

Gre pač za skrajno možnost rešitve otroka in obupana starša, ki sta verjetno prej izčrpala vse druge možnosti rešitve, sta seveda sedaj šla reševati otroka na skrajni način. Izgubiti nimata več skoraj nič, lahko samo dosežeta spremembo na bolje.

Kaj bo, če ne zbereta dovolj denarja?
Ne vem. Sklepam, glede na to, da sodelujejo s Fundacijo Viljam Julijan, da bodo denar namenili drugim otrokom, ki potrebujejo draga zdravljenja oz. terapije.
Enako, če bosta zbrala več denarja oz. če poseg ne bo uspešen ter ga posledično ne bosta rabila plačati.

Ponavljam, odgovore lahko dajo starši, društvo, zdravnik, ne pa MON.

Aja, če slučajno ne veš, poleg poštnih golobov obstajajo dandanes še kakšni drugi načini izvedbe plačil.
Default avatar

ti grozno bitje

Nategunilo je napisal/a:
a ti boš presojal, če bo zdravilo pomagalo. Ja se mi zdi,da vem kdo si in ja res se poslužuješ takih grozljivih dejanj v praksi in ljudem uničuješ življenja, ker tisto kar ti presodiš zagotovo ni strokovno in sploh ne prav ampak odraža zgolj tvojo egoistično voljo.
jaz predno sem donirala sem preverila komu nakažem, ker želim da starši to dobijo in ker želim da se pomaga otroku. In kar sem slišala o društvu mi je dovolj za zaupanje, kar sem slišala od zdravnika mi je dovolj za zaupanje. pohvale zdravniku, ki se tako zavzame za svojega pacienta in to iskreno in z vsem srcem - si je v - takih zdravnikov je malo in zagotovo niso tisti taki, ki sodelujejo s tabo pri tvojih podlih domislicah. za vzgled si vzamite vsi kakšen mora biti zdravnik.
To je zame dovolj - vsako upanje in vsaka možnost je za izkoristiti in poskusiti.

Ti pa nič od tega nisi preverjal, ti samo svoj egoizem zganjaš, kaj vse bi morala starša narediti pa nista, pa kako bosta porabila denar, da slučajno ga ne bosta kako kakor tebi ne paše... tudi to odraža da vem kdo si za tem gnusnim nikom - in ja si grozno, najbolj grozno bitje na celem svetu.

zate vem,da nikomur ne bi dal - ker si oseba, ki še drugim raje vzameš in povzročiš škodo in to še takšnim, ki so že tako v hudi stiski. ja to si ti. nevreden vsake besede sploh. Kot sem rekla adijo, ker mi grež dobesedno močno na živce. ne presnesem takih negativnih in nesramnih in egoističnih ljudi, ki bi drugim nekaj odrejali, sami se pa na veselo okoriščate in povzročate škodo tudi najšibkejšim in vas to nič ne briga. ja pišem ti to, ker vem kdo si osebno po tvojem pisanju - se te odkrije. zato samo začepi.
Srečen tisti, ki te nikoli niti ne sreča, kaj šele pozna.
Default avatar

Polna luna

briši je napisal/a:
Seveda se ni oglasil noben zdravnik.
https://www.24ur.com/novice/slovenija/z ... evrov.html

Drugače pa - organizirajte se, pridite z vašo zgodbo v javnost pa da vidimo, ali res ne boste dobili nič donacij.
Potem pa kritiziraj.
Default avatar

drugačna mama

Včeraj je dr. Osredkar, priznan nevrolog s Pediatrične klinike, na TV razlagal, kakšna je situacija in zakaj je treba zbirati denar. Zdravnika poznam, ker je pred sedmimi leti zdravil mojo hčerko. Potem se je več let izobraževal in delal v tujini in srečo imamo, da je prišel spet nazaj. Mislim, da je trenutno tudi predstojnik nevrološkega oddelka Pediatrične klinike.

Zdravilo bo pri nas po vsej verjetnosti odobreno naslednje leto, a praksa kaže, da ga je za uspeh potrebno prejeti pred drugim letom starosti. Tako da za tega fanta bo drugo leto že prepozno. Še par mesecev časa ima. Trenutno je v Sloveniji edini otrok s to boleznijo v takšni situaciji. Gre za genetsko zdravilo, kjer enkratni odmerek zdravila pomeni spremembo genov tega otroka in ga tako ozdravi bolezni. No, tako sem jaz razumela razlago.

Nekaj se pa da tule prebrati: https://www.24ur.com/novice/slovenija/z ... evrov.html
Default avatar

ti grozno bitje

Nategunilo je napisal/a:
in zdaj ko sem ti direkt napisala kar ti gre - ti povem še glede primera... še enkrat - zdravnik je jasno povedal,da bo zdravilo otroku pomagalo - kdo si ti da bi kaj preverjal, s tvojo gostinsko šolo - aja ups še te nimaš, in si domišljaš,da boš ti nekaj preverjal in določal kaj in kako bo otroku neko zdravilo pomagalo (ja eni dohtarji so žal tako nizkotni,da nasedejo tvojim odrejanjem in povzročajo škodo bolnikom trajno s tem kar ti odrejaš), ampak p.izda človek, ti še gostinske izobrazbe nimaš, pa si domišljaš,da boš tukaj nekaj preverjal če bo otroku zdravilo pomagalo in če je zanj primerno - očitno pa nisi niti tolk sposoben,da bi videl v medijih, kaj je sam zdravnik povedal o tem - niti tega nisi sposoben poslušati in tudi tega ne zakaj zzzs tega ne plača.
Nikakor ne drži info, da ne plača, ker otrok ne bi bil primeren kandidat.
je zdravnik tudi to jasno povedal zakaj zzzs tega ne plača.
Tvoje bolne izmišljotine razlogov razje uredi - ja tudi to je tvoja stalna praksa,da si izmišljuješ neresnične razloge zakaj nekomu zdravilo, terapija naj ne bi pripadalo, pa zakaj zavod ne bo plačal, pa da špara, pa da pacient nima pravice - 1001 tvoja taka laž, ki jo v tvojem imenu izgovarjajo tvoji podkupljeni dohtarji in s tem kršijo pravice pacientu tudi takrat ko zavod vse to plača v resnici - ampak zdravniki tvoji znanci podkupljeni in ti kršite te pravice bolniku.
tako si tudi sedaj izmišljuješ razloge, ki jih navajaš. Ti si poosebljena laž - grozno bije , najbolj grozno bitje na celem svetu.

Zdaj pa ti še napišem - ker si tako nesposoben,da sam nisi zmožen razbrati pravega razloga zakaj zzzs tega ne plača - razlog je da zdravilo v eu še ni registrirano in ko bo, bo za tega malčka zaradi starosti že prepozno. nikakor pa ni razlog neprimernost otročka kot pacienta. To je tvoja bolna laž s katero opravičuješ svoja še bolj gnila dejanja. in to kot vedno počneš vedno znova in znova - ni prvič da se delaš norca iz zdravja drugih s pomočjo tvojih bolnih laži in izmišljotin.
Default avatar

meh pusti provokatorja

ti grozno bitje je napisal/a:
Pusti pri miru, samo išče pozornost, pa še mlaj bo. Nesrečno cinično bitje.

To me je še dodatno spodbudilo, da še enkrat darujem, tako da hvala sitnoba. :)
Default avatar

aja aja

kje se sedaj skrivajo tiste pi.z.d.i.ce, ki so nekaj še časa nazaj na ves glas vzklikale za "otroke gre". stara grozdilda Angelca in gej Primc, kje sta? hinavci, fuj in fej.
Default avatar

še enkrat daruj

meh pusti provokatorja je napisal/a:
Daj potem še enkrat v mojem imenu, da meni ne bo treba.
Default avatar

meh pusti provokatorja

še enkrat daruj je napisal/a:
Uživaj v svoji majhnosti še naprej :)
Default avatar

še enkrat daruj

meh pusti provokatorja je napisal/a:
Škoda. Hotel si nekaj pametnega povedati, pa ni šlo. Zdaj pa le piši SMS in nakaži še 5 evrov zame.
Default avatar

pa še kako me briga

ti grozno bitje je napisal/a:
Ogromna sta starša dala skozi, pa je otrok star šele 18 mesecev. Se vam blede ali vam vročina seka v glavo. Ogromna sta dala skozi! Le kaj ju šele čaka, če to čudežno zdravilo za, 2,5 mio evrov ne bo prijelo? Ti veš?
Dve učiteljici zbirata 2, 5 mio evrov- za najmanj 15 stanovanj v Kopru. Mama je doma šele 6 mesecev če nima podaljšane porodniške? Ki jo plačujemo mi vsi, tako ko vse dosedanje zdravljenje. In nehaj opletat s škrtuhi in podobnim, ker socijalci kot si ti v zdravstveno blagajno NE prispevate nič! NULA!
Za najmanj vse pripomočke v Stari gori, za ene tri dobre aparature v vsaki porodnišnici, ampak ne, vi bi vsi darovali za enega otroka. Enega. Furs pa nič!
Default avatar

meh pusti provokatorja

še enkrat daruj je napisal/a:
Zakaj sploh še provociraš v prazno, a ne vidiš, da nima učinka.
Default avatar

o kakih stanovanjih ti

pa še kako me briga je napisal/a:
oo kakih stanovanjih ti sanjaš????
ta denar bi sicer šel za kavice, kako čokoladico, mogoče kakšno knjigo, cigarete, mogoče celo za kruh ali pa samo sladoled... skratka, za drobne radosti v življenju, ki so se jim ljudje odpovedali. nihče ne bi tega denarja zbiral za stanovanja, s katerimi bi služili drugi.
Default avatar

en kufe

o kakih stanovanjih ti je napisal/a:
Ko pa je treba pobirati socialne transferje ste pa prvi v vrsti. Ko je treba zahtevat nizke cene vrtca, ste prvi v vrsti. Ko je treba karkoli plačat, je vedno stok in jok. Ampak vi ste se v korist nekega neznanega dečka odpovedali enemu kufetu in zdaj ste v svojih očeh junaki. Gravž!
Default avatar

ma kr nekaj

en kufe je napisal/a:
Itak, da je absurd, da do takih stvarih sploh pride in da je sedaj politika pojmljivo tiho kot rit. Država bi morala biti pripravljena na take primere. Seveda so tovrstne akcij navadna potuha državnim prevarantom, v bistvu sploh ne bi smeli zbirati take miloščine, ker bi morali imeti strateški program, ki bi bil pripravljen na take (in druge, sorodne) situacije.

Starša sta se znala organizirat, kar bi lahko naredili tudi drugi v tistih tvojih navedenih primerih. Edino prav. Kaj pa naj naredita? Brezčutno gledata otroka kako hira, naj ga evtanizirata, data v dom? Kaj?
Default avatar

Solni cvet

A to se ena ta ista kotali iz posta v post in si cufa plešasto glavo, ker se za dečka tako srčno zbira donacija?
Default avatar

solni cvet

Jasna noc je napisal/a:
Res? Zakaj pa je potem tak vik in krik ko se vrtec podraži za 5 evrov? Da se ne spomnimo podražitve vinjet za kombije, kjer ste nekateri dobivali živčne zlome zaradi podražitve. Pa zakaj se tako trudijo primorci, da tam okoli svojih vuk --- ne bi plačevali cestne vinjete. Saj je samo 10 evrov na mesec, še manj. Nihče ne bo bankrotiral! Res ne?
Default avatar

kris5 na 1919

Na 1919 , pošlješ sms Kris5 .

Poklicat in poslat sporočilo.
Default avatar

v dom

ma kr nekaj je napisal/a:
V dom ga bodo na koncu tako in tako dali! Torej??