Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Popravilo roombe brez vprasanja

Popravilo roombe brez vprasanja

Odnesla rombo v servis ker so mi rekli da bodo skusali ozivet baterijo. Cez par dni dobim sms da pridem po njo in za placilo 125 eur.. Vglavnem, dali novo baterijo, zamenjali gumijasto krtaco in sprednji kolescek, vse to dela, drugac. A se vam zdi normalno da pustim telefonsko in me niti ne vprasajo ce zamenjajo vse to? Se sreca da ga niso odprli, verjetno bi polovico novih delov noter dali. Vglavnem, popizdila sem, cist.. Hvala ker ste me brale

ne, to ni običajno. če bi se mi zdelo preveč, bi zahteval, da mi vrnejo v prvotnem stanju, brez plačila.

nepoštena poslovna praksa.
stranka MORA biti obveščena o znesku, ki ga bo plačala.
plačilo naj se zavrne z utemeljitvijo po

24. člen ZVPot (delni; do tja, kjer je aktualno za avtorico):
(1) Pogodbeni pogoji se štejejo za nepoštene, če:
– v škodo potrošnika povzročijo znatno neravnotežje v pogodbenih pravicah in obveznostih strank ali
– povzročijo, da je izpolnitev pogodbe neutemeljeno v škodo potrošnika ali
– povzročijo, da je izpolnitev pogodbe znatno drugačna od tistega, kar je potrošnik utemeljeno pričakoval ali
– nasprotujejo načelu poštenja in vestnosti.
(2) Pogodbene pogoje je treba razlagati v povezavi z drugimi pogoji v isti pogodbi ali v drugi pogodbi med istima strankama in ob upoštevanju narave blaga oziroma storitev in vseh drugih okoliščin v zvezi s sklenitvijo pogodbe.
(3) Če so izpolnjeni pogoji iz prvega odstavka tega člena, se šteje za nepošten pogodbeni pogoj zlasti določba:
– po kateri lahko podjetje odstopi od pogodbe v vsakem primeru;
– s katero se potrošnik odpove pravici do uveljavljanja določenih ugovorov (npr. ugovor zaradi ničnosti, spodbojnosti, neizpolnitve ali nepravilne izpolnitve pogodbe);
– po kateri cena ni določena ali ni dovolj določena;

nova
Uredništvo priporoča


………………nekaj na servis pričakuješ da bo popravljeno…………………..

New Report

Close