Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bolj/manj škodljiva kava ali kapučino?

Bolj/manj škodljiva kava ali kapučino?

Imam težave z želodcem,rada pijem kavo. Razmišljam, da bi presedlala na kapučino, samo se mi zdi, da je tam še slabše,ker gre za nek prah…

Kako rešujete to drugi, z malo “slabšim” želodcem?

kaj pa žitne kave (brez kofeina)?
sprobaj več vrst kave in ugotovi, kaj te najbolj muči.

Čisto iz izkušenj. Sama ob pitju kave (prave) nimam nobenih težav, niti s pravim kapučinom (kava+spenjeno mleko), me pa želodec kar fajn boli, če pijem te razne mešanice kav ali kapučinov v prahu.

Tako, da jaz bi za začetek nehala s temi kavnimi pripravki, ki so polni ne vem kakšnih čudnih sestavin in začela piti pravo kavo (tudi instant je OK, če nima nobenih dodatkov).

Jaz sem ravno zaradi teh težav presedlala na Bianko (instant žitna kava).

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Tisti prah pač ni kapučino. Kapučino je espresso z malo spenjenega mleka. To je kot bi pireju iz vrečke rekla, da je pravi pire krompir.

In ja, od instant kave in teh raznih nadomestkov imajo nekateri ljudje težave. Če nimaš težav z navadno kavo (zmleto iz zrnja in pripravljeno po turško ali v kafetjeri), potem pij takšno kavo.

Sama kava – brez mleka in dodatkov – je številnim želodcem bolj prijazna oblika. Poskusi piti brez mleka.

Zjutraj na tešče spij malo žličko oljčnega olja. Ta bo naredil oblogo za jutranjo kavo.

Moj mož je imel po instant kavi take krče, da je bil prepričan, da se je zastrupil. Ne vem, kako je sploh prišel na idejo, da mu morda škodi ravno instant kava, šel je nazaj na turško in je bilo vse okej.

Rupurut, če gre za želodec.

Bikarbone raje ne uživaj, ker ti bo želodec ZELO zatežil. Zelo hitro je lahko preveč, učinek pa je kratkotrajen.

Si vis pacem, para bellum.

Čaj je boljši za želodec.

Drži, drži. Kava naj bi se pila sama, brez mleka in/ali smetane. Nekje sem prebrala, zakaj mleko, smetana nista priporočljiva za v kavo ( neke kemične kumštne razlage so bile). Vem samo to, da odkar pijem ekspreso brez dodatkov, nimam nobenih težav z želodcem.

Instant kava je sama kemija. Najboljša je kava iz zrnja, ki ga zmeljemo tik preden ga zavremo (v kafetjeri-espreso ali džezvi-turško). Najboljša je čista kava, lahko sladkana, lahko se doda par kapljic mleka ali spenjenega mleka. Že pri penjenju mleka je lahko težava v tem, da eni mleko pregrejejo in pokvarijo mleko ter s tem kavo. Za dobro kavo so potrebne tri stvari M (mano=roka), M (machina=stroj) in M (mischela=kavna mešanica).
Če hočete piti zares dobro kavo, se je potrebno zapeljati do Trsta. Tu pomeni kapučino espreso z malce spenjenega mleka. Že od Benetk navzdol, pa dobite za kapučino v bistvu belo kavo.

Imela sem operacijo 12ternika. Od takrat konstantno terapijo. Predno navalim na kavo, vedno pred tem jem.

Ne kompliciram. Pijem lidlov in šparov čokoladni kapučin v prahu. Ne močnega, ampak rahlega. Sladkat ga ni treba, ker je že okus po čokoladi (šparov bolj)

skratka piješ največji šrot kar ga je neke umetne praške, pa sem mislil da nekaj daš nase in v vase kvalitetnega.ponavadi je tako pametni pa lepi oh in sploh hodijo pa v spina po makarone tremulino

Dam mam zlo rad kofe. Tud mene je bolel želodec. Iz dveva v dan bl.

Pa sm zamenu babo in zdej je spet dobr. Glih tko lahko vsak dan popijem tri kufete z mlekom, pa je za razliko od prej vse o.k..

Nauk: ni zmer za vse kofe kriv. Tud baba je lahko.

Kje kupite surovo kavo? Poznam stvarco z mojih dolgih potovanj in je super, vendar še nisem nikjer pri nas (Evroazija) naletel na pravo kavo. Prosim, razsvetlite me!

Jaz zjutraj pojem 1 jabolko, preden si grem pripravit kavo. Ali pa nekaj domačih piškotov, pripravljenih iz polnozrnate moke z zelo malo sladkorja. Pijem grenko kavo, dodam zelo malo spenjenega mleka – ampak nikoli na tešče.
Po sladkani kavi pa mi je slabo.
To so moje navade, mogoče bodo še komu ustrezale.

To je odvisno od vrste čaja, ampak v veliki večini primerov, vaša trditev NE drži

skratka piješ največji šrot kar ga je neke umetne praške, pa sem mislil da nekaj daš nase in v vase kvalitetnega.ponavadi je tako pametni pa lepi oh in sploh hodijo pa v spina po makarone tremulino
[/quote]

Preber več njenih komentarjev, so daleč od pameti.

Kje kupite surovo kavo? Poznam stvarco z mojih dolgih potovanj in je super, vendar še nisem nikjer pri nas (Evroazija) naletel na pravo kavo. Prosim, razsvetlite me!
[/quote]

Saj ne piše o surovi kavi – to je itak treba še spražit, preden je uporabna za kuhat kavo. Prava kava je vsaka kava v zrnju oziroma mleta 🙂 Po mojem, da ni treba potovat po vsem svetu, da to veš, prodajajo jo pa že od nekdaj v vsaki najmanjši vaški štacuni. Za boljše mešanice in sorte se je pa treba malo potrudit v specializirano trgovino oziroma pražarno, pa tudi malo globlje seči v žep.

Instant kava brez dodatkov zaradi svoje predelanosti nekaterim povzroča hude težave.

Saj ne piše o surovi kavi – to je itak treba še spražit, preden je uporabna za kuhat kavo. Prava kava je vsaka kava v zrnju oziroma mleta 🙂 Po mojem, da ni treba potovat po vsem svetu, da to veš, prodajajo jo pa že od nekdaj v vsaki najmanjši vaški štacuni. Za boljše mešanice in sorte se je pa treba malo potrudit v specializirano trgovino oziroma pražarno, pa tudi malo globlje seči v žep.

Instant kava brez dodatkov zaradi svoje predelanosti nekaterim povzroča hude težave.
[/quote]

Lingvistična ignoranca…

Preber več njenih komentarjev, so daleč od pameti.
[/quote]da ima pobrito pi.č.k.o in da bi mi ga povlekla

instant kapučino, vse žitne kave – Bianka, Divka, Proja itddddd…imaš veliko izbiro…vse je njamiiii


Kakšen prah? Kapučino je kava in spenjeno mleko.

New Report

Close