Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Šolske delovne sobote

Šolske delovne sobote

Imate danes delovno soboto? Sem bila pri žlahti na obisku in stanujejo zraven šole in so bili otroci v šoli. Gre pa za Ljubljano.

Pri nas so na roditeljskem sestanku povedali, da sobote ne bodo delovne ampak, da bodo med tednom nadoknadili in bodo kaksno uro dalj v soli, da bodo spravili noter zamujeno

Ko sem bila jaz še mala, smo imeli vsako soboto pouk.
In to je bilo normalno!

Delovnih sobot ni, ker so presodili, da so sobotne ure drazje. Zanima me, kako bo sola to obracunala.


Aja, do lani so bile vse ure po isti tarifi, sedaj je ura 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} drazja.

pri nas jih letos ni. menda v celi občini, ne samo na “naši” šoli.

Še vedno obstajajo delovne sobote.
Lahko sta največ dve na leto.

http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=PRAV11347

Aplavz! Niso egocentriki ampak mislijo tudi na starse in njihovo stisko z varstvom,ko bi se odlocili na delovni dan ne imeti pouka pa potem raje vikend druzini unicit. Bolne glave, ki imajo taksne ideje. V Lj jih imamo zal polno.

Naša šola ima danes ‘delovno’ soboto za nadomeščanje 24.decembra. Grejo pa na pohod in so se otroci zelo veselili, tudi starši smo vabljeni (jaz sem sicer v službi) in vreme je super. Medtem, ko bodo na drugih šolah takrat imeli proslave in pouk, bodo naši že doma in pripravljeni na božični večer.

Ko sem bila jaz še mala, smo imeli vsako soboto pouk.
In to je bilo normalno!
[/quote]

Ja, samo to je bilo v 60ih. V 60ih so otroci po šoli pomagali na kmetiji, danes pa počnejo same neumnosti.

tudi ko so bile delovne sobote, je bil moj otrok doma. pouk ali športni/kulturni/naravoslovni dan-vseeno.
ko bodo sobote potrebne zato, da RES kaj zamujenega not spravijo, bo šel tudi v soboto tja.

dokler bodo pa redni šolski dnevi namenjeni predvsem temu, da otrokom povedo, kaj se mora doma naučit in koliko strani DZ je za domačo nalogo, pa tja hodil ne bo.

Pri nas je ni in so rekli da je ne bo. Prej so bile skorajda obvezne. Samo ce so obvezne potem naj otrokom dajo za malivo za jest kaj drugega kot predpakiranega in tudi kosilo naj jim priskrbijo. S tem da niti enkrat niso poceli nic pametnega. Ker je bil lani to prvi razred in se nismo vedeli kako to poteka smo jo vozili. Ce bo to se kdaj komu padlo na pamet bo sla v solo le takrat, ko bo pouk. Za neke mini sportni dan, ustvarjalne delavnice pac ne rabi bit tam. Ce pa se spravjo strajkat je pa sploh ne bi peljala. Naj si sami sebi naredijo nadomestek znanja. Ne rabijo rusit druzinskega vikenda, ker ze med tednom nimamo veliko od druzenja. Tisti ki delajo se vikende se mi pa res smilijo. Eni imajo res obupne delovnike

Ma super, zato pa nekateri starši še vedno svojega sončkota crkljajo in ne bo hodil v soboto na športni, kulturni ali naravoslovni dan. Pa sploh veste, čemu služi naravoslovni dan ali da mu sprehod na športnem dnevu samo koristi, ne pa da takrat doma bulji v TV ekran ali pa v računalnik. No, kulturno se pa lahko tudi nauči vesti, če nič drugega. Ampak žal skromno razmišljanje starša, osiromaši otroka. Kakšno opravičilo pa napišete za manjkajoči dan?

Aplavz! Niso egocentriki ampak mislijo tudi na starse in njihovo stisko z varstvom,ko bi se odlocili na delovni dan ne imeti pouka pa potem raje vikend druzini unicit. Bolne glave, ki imajo taksne ideje. V Lj jih imamo zal polno.
[/quote]

Saj otroka lahko izpises iz sole in ga sama ucis doma. Naucila ga bos veliko vec kot uciteljice in vsak dan boste lahko imeli druzinski vikend.

Saj otroka lahko izpises iz sole in ga sama ucis doma. Naucila ga bos veliko vec kot uciteljice in vsak dan boste lahko imeli druzinski vikend.
[/quote]

A to je zdej nek argument,da ne vidim druzinam prijaznega razloga,da bomo morali dopust za varstvo vzet za dva delovna dneva zato,da lahko potem vsi skupaj pridemo se v soboto v solo? Nastimal so namrec dve soboti s starsi v soli namesto dveh obicajnih solskih dni na delovni dan.

A to je zdej nek argument,da ne vidim druzinam prijaznega razloga,da bomo morali dopust za varstvo vzet za dva delovna dneva zato,da lahko potem vsi skupaj pridemo se v soboto v solo? Nastimal so namrec dve soboti s starsi v soli namesto dveh obicajnih solskih dni na delovni dan.
[/quote]

Aha, tebi, ki si zelis druzini prijaznih vikendov, je odvec preziveti 2 soboti s svojim otrokom.

Aha, tebi, ki si zelis druzini prijaznih vikendov, je odvec preziveti 2 soboti s svojim otrokom.
[/quote]
A ne razumes ali se norca delas? Mi nimamo nobenih varstev in na delovne dni je varstvo urejeno s solo. Za vikend pa smo prosti in ne rabimo hodit v solo je neverjetno vec prijetnih druzinskih trenutkov za pocet izven solskega obmocja.


A ne razumes ali se norca delas? Mi nimamo nobenih varstev in na delovne dni je varstvo urejeno s solo. Za vikend pa smo prosti in ne rabimo hodit v solo je neverjetno vec prijetnih druzinskih trenutkov za pocet izven solskega obmocja.
[/quote]

Ne delam se norca. Ne razumem pa, zakaj vam je nekaterim starsem taka muka preziveti dve soboti z otrokom v soli. Tudi to je del kvalitetnega skupnega prezivljanja casa cele druzine, ne samo izleti in zabave.

Ne delam se norca. Ne razumem pa, zakaj vam je nekaterim starsem taka muka preziveti dve soboti z otrokom v soli. Tudi to je del kvalitetnega skupnega prezivljanja casa cele druzine, ne samo izleti in zabave.
[/quote]
Ker gremo raje na zrak, v naravo, na dnevno svetlobo, notranjih prostorov imamo cez dan dovolj ze med tednom.


Ker gremo raje na zrak, v naravo, na dnevno svetlobo, notranjih prostorov imamo cez dan dovolj ze med tednom.
[/quote]
Velikokrat imajo sportni dan in se gibajo. Ce pa ne, vam ostane cel popoldan in to je bilo najvec trikrat v letu.

Aplavz! Niso egocentriki ampak mislijo tudi na starse in njihovo stisko z varstvom,ko bi se odlocili na delovni dan ne imeti pouka pa potem raje vikend druzini unicit. Bolne glave, ki imajo taksne ideje. V Lj jih imamo zal polno.
[/quote]

Starši se organizirajte, pa naj bodo otroci enkrat pri enih v varstvu, drugič pri drugih.Če lahko ure in ure kofetkate skupaj, se boste pa menda zmenili tudi za varstvo.
A greste vsak vikend na morje in v toplice?

Starši se organizirajte, pa naj bodo otroci enkrat pri enih v varstvu, drugič pri drugih.Če lahko ure in ure kofetkate skupaj, se boste pa menda zmenili tudi za varstvo.
A greste vsak vikend na morje in v toplice?
[/quote]
Ne bo slo. Midva svojih otrok pri nikomer ne puscava in ne kofetkava. Na prvem mestu nama je druzina in otroci. Ja, vsak vikend gremo iz mesta cetudi samo za enodnevne izlete. Lahko v dveh dneh na dva povsem razlicna konca. Ce zivite v hisi in na vasi boste verjetno to potrebno tezko razumeli. Pa saj ne potrebujete. Pravim samo, da sola posega v privat cas in dela zmesnjavo v druzinskem urniku. Iscemo varstvo med tednom in ostajamo v mestu za wke. Dvojni fail. Jezna kot vrag. Kaksen EMO invalid mora biti ta ravnateljica. Kaj ji je treba taksne zganjat. Se ni sposobna drzat zakonskih urnikov?! Mora eno sranje delat? Ker je zelo kreativna? Naj gre loncarit kokos.

Pri nas bo delavna sobota, da bi bili otroci 24. decembra frej. A problem je, da je 24. december navadni delovni dan, torej bo treba za tisti dan iskati manjšim otrokom varstvo. Same probleme delajo s tako organizacijo šolskega koledarja.


Hvala. Se strinjam. Delajo nepotrebne probleme. Samo zaradi njihovih prebliskov ”kreativnosti”. Pri nas se je kokos odlocila, da bo frej se 31.1. Zakaj? Pa verjetno,ker je zadnji dan konference oz polletja in se bodo sli ucitelji kam zabavat in nazirat. Skratka razmislja kako njim bit faca,ker oni ji glasove in s tem funkcijo ter placo podelijo. Neglede na to, ce zaradi te njene sebicnosti trpi 2000 starsev. To apatija civilne druzbe je mozna samo v Slo. Pa gotovo tudi na Balkanu. Gledamo in se cudimo vsem predrznostim in neotesanem vedenju.

Šola in vrtci bi morali imeti tak urnik, da podpirajo starše in ne obratno, kot se zdaj dogaja. Na državnem nivoju bi moralo biti določeno, da je na take dneve organizirano jutranje varstvo in počitniške dejavnosti, pa bi gospoda dvakrat razmislila. Starši bi morali enostavno ob sobotah otroke imeti doma. Ko bi se to zgodilo večkrat, bi jim kapnilo. Že tako poleti kombiniramo in štukamo z dopusti.

New Report

Close