Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljubljana, Domžale, Kamnik ali Mengeš?

Ljubljana, Domžale, Kamnik ali Mengeš?

Če bi imeli na izbiro te 4 možnosti, kje bi izbrali in zakaj (ne)?

…. bi izbrali za življenje ….. katera lokacija se vam zdi najbolj primerna ……?

Itak Mengeš.
Ljubljana – v večjem mestu ne bi živela, pa če mi še plačaš zraven.Preveč betona in ljudi na kupu.
Domžale tudi ni slaba izbira.Dovolj lepo mestece.
Kamnik – stari del mi itak ni všeč, pa tudi zdi se mi že utesnjen med hribe in planine.Ni zame.
Mengeš leži na ravnini, okrog je dovolj destinacij za hojo, kolesarjenje.Ima dobro infrastrukturo.Ima dovolj društev, gledališče,trgovin…Je pa res, da je starih Mengšanov manj in manj, prevladujejo priseljenci…Iz Ljubljane, Maribora, Celja, iz drugih držav…
Problem zadnje čase pa je – priti zjutraj v službo v Ljubljano, Kranj …in obratno.

Zame je edino Ljubljana.
Službe imava v Ljubljani, šole in fakultete so v Ljubljani, starši v Ljubljani, prijatelji, sorodniki, skratka, kam naj rinem ven iz Ljubljane, če imam tu vse, kar mi je drago.

Vsak pa zase ve, kaj je njemu v življenju pomembno, torej naj izbere sam.


…primeru semič ali metlika……….

Ljubljana ali Kamnik. Moj plan za upokojitev je Kamnik oz. okolica. Blizu Primoža, da bom gor hodila. Pa prečudoviti razgledi na gore 🙂

Karkoli, samo Mengša pa ne.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Prva izbira Kamnik, druga Ljubljana.

Daj prosim povej, zakaj ne?

če si desno usmerjena, je Mengeš prava izbira, sicer bo po tebi……..te izločijo, če te pogosto ne vidijo v svojih vrstah ob praznikih in v nedeljah.

Ni res.Že dolgo živim tu, pa nimam nobenih težav s tem, kje me kdo vidi.
Isto kot v mojem bivšem kraju.
Nič drugače.

MEGLA!

To pove vse.

V tvoji riti?

Nikjer od naštetega za noben denar pa poznam vsa mesta v enem od njih tudi živel da se ne bo kdo spotaknu ob komentar.
Ljubljana kot Ljubljana, preveč vsega na kupu, gužva, beton.
Domžale tudi niso več to kar so bile, res da imaš vse blizu, ni preveliko in ne premajhno mesto ampak Domžale zdaj in Domžale pred 15, 20 leti razlika je velika. Danes je to samo tipično balkansko mesto polno kriminala. Sploh ni razlike med Ljubljano in Domžalami.
V Mengšu so pa sami priseljenci iz drugih krajev, pa tudi ni preveč prijazno mesto oziroma folk je preveč čudaški.
Kamnik je pa preveč starinski oziroma mesto brez duše.

Kar jaz poznam “Ljubljančanov”, skoraj noben ni Ljubljančan, ampak so vsi iz Medvod, Domžale, Trzin itd. Govorim za solidno situirane podjetnike. Malo me grdo gledajo, če jim rečem Ljubljančani. Imam filing, da se imajo za nekaj več od Ljubljane. A je to še vedno tako? Kot da se sliši bolj fensi, da si s Trzina, kot pa iz LJ.

Ljubljana je edino od nastetih mest, v katerih si ne bi zelela ziveti.
Predlagam da se Komendo dodas na seznam, v LJ / KR si res hitro.
Celo zivljenje bivam na opisanem obmocju in zlepa ne bi menjala. Pa ne hodim k masi, niti se politicno ne udejstvujem.

Daj prosim povej, zakaj ne?
[/quote]

Kraji, kamor (oklepni) vlak ne more, so fukofukina?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Od teh nobenega.

Mi živimo že 10 let v Mengšu. Kupovali smo ker je bilo ceneje kot v Lj. Sam kraj meni osebno ni presežek. Cene nepremicnin so v tem času zelo narasle ker je veliko novih priseljencev. Promet je obupen postal v zadnjih letih, zjutraj priti do Tomacevega traja.

Kraji, kamor (oklepni) vlak ne more, so fukofukina?
[/quote]

Mene pa zanima, kje ti živiš zdaj?

Iz Domžal, Kamnika in Mengša v zadnjem času ravno tako težko zjutraj pridejo v Ljubljano zaradi gneče. Razen enega odličnega forumovca tu gor ne poznam dobrih “primerkov” iz teh krajev, saj so se tu naselili posamezniki iz vseh vetrov. Mogoče so še najboljše Medvode.

Ce delate v LJ, nikar na ta konec. Prometni infarkt.

Lj je že tako nabutana.. sploh pleha na ulicah.. premišljujem, kam bi se odselila počasi.. od naštetih bi izbrala Kamnik, ampak se ne bi pol vozila v Lj v službo…

Mene pa zanima, kje ti živiš zdaj?
[/quote]

Eden od MON-ovcev vztrajno trdi, da v Šenčurju. 🙂

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Eden od MON-ovcev vztrajno trdi, da v Šenčurju. 🙂
[/quote]

Na Trstenjakovi? :))

New Report

Close