Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

ah kako mi je lepo

Default avatar

kmalu 60

Iz leta v leto mi je lepše : otroka sta odrasla, imata svoji družini, službi, sta na svojem.
Z možem se kar dobro razumeva.
Finančno sem preskrbljena kot še nikoli.Ni mi treba kupovati oblačil in obutve za otroke, nobenih zvezkov in knjig za v šolo, jutri ne bo nobenega popoldanskega učenja in nalog.
Pride september, ki je enako lep kot vsi drugi meseci, saj se nobenemu okrog mene ne začenja pouk in šola.
Na morju imamo apartma.
imam svoj avto in sem mobilna.Sodelujem v parih dejavnostih v našem kraju.Zaposlena sem še po 4 ure.
Nikoli mi še ni bilo lepše.
O - naj traja in traja ta blažena lepota in mir...
Uživam v življenju kot še nikoli.
Cenim to kar imam.
A gube?
Vidim jih samo, kadar se malo bolje pogledam v ogledalo.
Drugače jih ni...
Default avatar

l33t

Jaz sem pa 22. Od skrbi za prihodnost se bom požrl
Default avatar

naj traja

Tudi jaz sem napolnila 60 in lepše mi še ni bilo nikoli v življenju.

Je pa res, ni bilo vedno tako, skozi življenje je bilo veliko skrbi, pomanjkanja, težave vseh sort, ampak zdaj je prišlo vse na svoje in je vse tako kot mora biti.

Imam zase 24 ur na dan in uživam v vseh pogledih. Upam, da bo še kar nekaj časa tako.
Default avatar

jazzpa

Jaz imam 60+ . Nimam se za idealno, a sem skrbna, varčna, tako sem prišla do lastnega stanovanja. Mož pravi trot, danes ugotavljam , polna usta gobcanja, kaj bo naredil, kaj kupil, a ga je unčila lenoba. Vsako privarčevano vsoto denarja je spremenil v materialno dobrino, kupil star avto, pa še enkrat star avto, ki sta kmalu crknila, pa star vikend, kar mi je bilo všeč, a kaj, ko ni nič vlagal in je bilo samo še slabše. Nisem imela moči, ker je psihično in ekonomsko nasilen, dva otroka, ki sem ju sama postavila na noge, da sta danes pri kruhu. Sedaj se lima k otrokoma, ker ve, da jima finančno ni potreben. Ima pokojnimo, ki mu izpuhti....
Ženska, pa bi se ja očila. Res je, a je tukaj še drugo ozadje, druga težava. In to pišem z žalostjo, s tesnobo v srcu in trebuhu. Tako bom šla tudi na oni svet. Imam stanovanje, ne veliko plačo, minimum privarčevanega, saj rada pomagam otrokoma, tiste glavne trenutke, čas, ko si na višku moči , ko bi si lahko kaj ustvarila, sem zapravila z barabo. Ja, sama sem kriva , a tiste, ki se lahko pohvalite, da vam je lepo, da ste materialno preskrbljene, da uživate, uživajte še naprej. Saj ste si zaslužile.
Default avatar

jazzpa1

jazzpa je napisal/a:
Jaz imam 60+ . Nimam se za idealno, a sem skrbna, varčna, tako sem prišla do lastnega stanovanja. Mož pravi trot, danes ugotavljam , polna usta gobcanja, kaj bo naredil, kaj kupil, a ga je unčila lenoba. Vsako privarčevano vsoto denarja je spremenil v materialno dobrino, kupil star avto, pa še enkrat star avto, ki sta kmalu crknila, pa star vikend, kar mi je bilo všeč, a kaj, ko ni nič vlagal in je bilo samo še slabše. Nisem imela moči, ker je psihično in ekonomsko nasilen, dva otroka, ki sem ju sama postavila na noge, da sta danes pri kruhu. Sedaj se lima k otrokoma, ker ve, da jima finančno ni potreben. Ima pokojnimo, ki mu izpuhti....
Ženska, pa bi se ja očila. Res je, a je tukaj še drugo ozadje, druga težava. In to pišem z žalostjo, s tesnobo v srcu in trebuhu. Tako bom šla tudi na oni svet. Imam stanovanje, ne veliko plačo, minimum privarčevanega, saj rada pomagam otrokoma, tiste glavne trenutke, čas, ko si na višku moči , ko bi si lahko kaj ustvarila, sem zapravila z barabo. Ja, sama sem kriva , a tiste, ki se lahko pohvalite, da vam je lepo, da ste materialno preskrbljene, da uživate, uživajte še naprej. Saj ste si zaslužile.

Žalostno....
Ali sta skupaj ali narazen?
Default avatar

Lendl

Kaj pa celulit, pa kratka sapa, povešeno dupe in joški, slabo mazanje vagine in kurja slepota, slab okus in sluh?
Kaj tega nič ne zaznavaš?
Default avatar

torej ti

kmalu 60 je napisal/a:
Iz leta v leto mi je lepše : otroka sta odrasla, imata svoji družini, službi, sta na svojem.
Finančno sem preskrbljena kot še nikoli.Ni mi treba kupovati oblačil in obutve za otroke, nobenih zvezkov in knjig za v šolo, jutri ne bo nobenega popoldanskega učenja in nalog.
Pride september, ki je enako lep kot vsi drugi meseci, saj se nobenemu okrog mene ne začenja pouk in šola.
Na morju imamo apartma.
imam svoj avto in sem mobilna.Sodelujem v parih dejavnostih v našem kraju.Zaposlena sem še po 4 ure.
Cenim to kar imam.
A gube?
Drugače jih ni...
.............je le vid hudo opešal.......................ampak saj se dobijo očala............
Default avatar

brez otrok nam ni živeti

Zanimivo, da te osrečuje ravno to, da nimaš nobenih obveznosti več z otroki. Torej te je materinstvo očitno dušilo.
Default avatar

z ocali a ne

kmalu 60 je napisal/a:
Na morju imamo apartma.
Cenim to kar imam.
A gube?
Drugače jih ni...

Hehe, gube vidis le z ocali, a ne? 😂

Verjetno sem mlajsa od tebe, sredi 40ih, otroci studenti, financno ok, z mozem zdaj odkrivava nove radosti zivljenja in tudi meni je lepo.
Velikokrat pomislim, kako hvalezna sem za vse, kar imam in tu ne mislim na materialne stvari.
Default avatar

crna_vrtnica_neprij

Jaz pa redko jamram, ker mi je vedno bilo fajn, tudi ko ni bilo tako fajn. Ampak sedaj je res težko obdobje, ko mi res ni ok.
Gospe 60 + polagam na srce, poskrbite zase, poslušajte se in pojdite kar tako na kak zdravstveni pregled.
Mi gremo iz ene žalosti v drugo, skrb in zdravljenje. Agonija med hudimi boleznimi in čakanje konca pri starših. Žalostno. Sem vesela, da imam otroka, ki sta polna pozitivne energije in veselja.
Default avatar

Tara_S

Se pravi, da se ženske sedaj najboljše počutijo pri 60+ letih. Nekoč je pa to bilo pri 40+. Kul. :-)
Default avatar

z ocali a ne

crna_vrtnica_neprij je napisal/a:
Jaz pa redko jamram, ker mi je vedno bilo fajn, tudi ko ni bilo tako fajn. Ampak sedaj je res težko obdobje, ko mi res ni ok.
Gospe 60 + polagam na srce, poskrbite zase, poslušajte se in pojdite kar tako na kak zdravstveni pregled.
Mi gremo iz ene žalosti v drugo, skrb in zdravljenje. Agonija med hudimi boleznimi in čakanje konca pri starših. Žalostno. Sem vesela, da imam otroka, ki sta polna pozitivne energije in veselja.

Te razumm, tudi pri nas je zadnjih 10 let kar naprej kak tak ruker, letos je sploh porazno (beri tragicno) leto, ampak vseeno se trudim pogledat tudi lepe stvari v zivljenju, ker tudi kadar prevladuje zalost, je se vedno tu ob nas tudi nekaj lepih stvari in te nas gor drzijo v tezkih situacijah.
Default avatar

ohjej

Tara_S je napisal/a:
Se pravi, da se ženske sedaj najboljše počutijo pri 60+ letih. Nekoč je pa to bilo pri 40+. Kul. :-)
ja, kaj šele bo, če je že zdej mega ... komi čakam 60tko ...:9
Default avatar

kdor razume razume

brez otrok nam ni živeti je napisal/a:
Zanimivo, da te osrečuje ravno to, da nimaš nobenih obveznosti več z otroki. Torej te je materinstvo očitno dušilo.
Ti imaš pa kratko pamet...... jaz sem z otroki uživala in me je materinstvo osrečevalo, ampak zdaj pa je tudi čudovito obdobje, ko so samostojni in nimam več obveznosti do njih... kapiraš?
Default avatar

crna_vrtnica_neprij

z ocali a ne je napisal/a:
crna_vrtnica_neprij je napisal/a:
Največji šok je tisto, ko pride iz danes na jutri. Danes si, jutri pa te komaj rešijo (ali pa te celo ne rešijo). To te tako ustavi, da dobro premisliš ali imaš prioritete res prave. Letos imamo tako eno kot drugo. Tisto počasno, boleče in tisto hitro.
Veš da je to del življenja, pa je vseeno težko sprejeti. In ja saj ni vse samo črno, ampak obdobje je pa trenutno eno težjih.

Te razumm, tudi pri nas je zadnjih 10 let kar naprej kak tak ruker, letos je sploh porazno (beri tragicno) leto, ampak vseeno se trudim pogledat tudi lepe stvari v zivljenju, ker tudi kadar prevladuje zalost, je se vedno tu ob nas tudi nekaj lepih stvari in te nas gor drzijo v tezkih situacijah.
Default avatar

ljudje imejte se radi

jazzpa je napisal/a:
Kot prvo me zanima, zakaj še pomagaš otrokom, če so sami dobro priskrbljeni?

Začni se imeti rada in skrbi zase, si privošči kar te veseli, osrečuje in verjemi, večina nas je naletela na luzarje takšne in drugačne, ampak to moraš predelat, si odpustit, da si se tako odločila kot si se in odživet čimpolnejše in čimlepše še ta čas, ki je ostal. Ne bodi ujetnik svoje žalosti in svoje preteklosti.

Jaz nisem imela lahkega življenja, ampak sem vse pustila za sabo, verjamem, da je tudi to pridoneslo k temu, da sem danes takšna kot sem, srečna oseba. Brez težkih lekcij, bi moja sreča danes bila bolj mlačna. Zdaj pa na polno živim in uživam.
Default avatar

Grda resnica

Men je tudi lepo. Dopoldne sem sama, imam svoj mir in delam kar hočem, zdravi smo,radi se imamo,finance niso problem, otroka sta pridna (trkam na les) , kaj bi hotel se vec.?, če ostane tako, meni je prav
Default avatar

a ne veš

Tara_S je napisal/a:
?
60 so nova 40 ...
Jaz še 20 let počakam, pa bom na konju ....
🤔😚
Default avatar

Tara_S

a ne veš je napisal/a:
Tara_S je napisal/a:
?
60 so nova 40 ...
Jaz še 20 let počakam, pa bom na konju ....
🤔😚
Jap, očitno. Zato pa pravim kul. Še malo počakamo, pa se bomo veselili 80+ in nato 100+. Dobro furamo ženskice svoja življenjca. :-)