Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Midva se razumeva, imava rada, se čutiva… Ampak ta alkohol

Midva se razumeva, imava rada, se čutiva… Ampak ta alkohol

Ker je danes nekaj tem na to tematiko, odpiram svojo.

Nisem odrascala v druzini alkohola, nihce ne pije, ne kadi, potem pa pol leta nazaj spoznam moskega ki je totalno nasprotje vseh bivsih. Ne sporten tip, kadi, pije, rad se ma fajn, ne razmislja kaj bo jutri. Razume me pa na vseh ravneh na katerih me bivsi niso zakapiral ali podpiral. Ta me podpira, spodbuja… Razen ta
ALKOHOL

Alkohol, ki za moje pojme ni sprejemljiv v takih kolicinah in s tako razlago zakaj ga pije.

Ker lahko.
Ker nima sluzbe od 7 do 15.
Ker on ni tak kot drugi pijancki ki ga vlivajo- ker on ma meje.
Ker si bo po sihtu prvoscu pivo. On oravi sam 2. Jaz vem da jih je 5. Vcasih se zalotim da ze podzavestno preverjam hladilnik kolk je pa ze dons spil.

In ne, ne pozna se mu po takih kolicinah, ne postane agresiven, je enak kot trezen.

Plasi me to, da za cike in alkohol bo vedno imel, pa tud ce bo hladilnik prazen.

Nisva vec mlada, da bi cakala da se izboljsa stanje, da bi ga spreminjala. Ne zelim, tudi on se na tem podrocju spremenil ne bo.

To me zre ze pol leta in rabim mnenje vas, podobne izkusnje, kaj lahko pricakujem v zivljenju s tako osebo. Se bo zapil ce bodo tezave? Ga bo enkrat srecala pamet? Ga bo minilo? Ne upam se z njim ustvarjat druzine ker ne vem kaj pricakovat v kaj se bo to razvilo.

Namrec zjutraj in po opravkih cez dan funkcionira normalno ampak zvecer brez piva, dva, tri do pozno v noc, ne gre. Sedaj ko ziviva skupaj, sem na te stvari pa se toliko bolj pozorna in alergicna. Cekam greva, brez piva ne gre. Ce sva na morju, je treba obvezno v trgovino. Na plazo, brez piva ni plaze. Ta NUJA. To… Se sprasujem, iz kje to izvira in zakaj to rabi. Pravi, da je to za zejo. Ce recem za zejo je voda, bo nasel izgovor, da naj jo jaz kar pijem, da njega to ne odzeja.

Moj brat je isti.. Cez dan nic, zvecer pa obvezno pivo, dva, tri.. Odvisno od druzbe. Ne vem, v bistvu sem bila zacudena, sploh nisem vedela za to navado, ker drugace ne pije. Upam, da to ne preraste v kaj hujsega.

Te popolnoma razumem in sem bila na istem. Moj mož, fajn človek, brihten, uspešen, hedonist, ni mogel brez alkohola. Pa ni bil neka propadla pijandura, se je pa vedno spremenil, ko ga je imel “pod kapo”, jaz sem temu rekla, da se je “podebilil”. Ni se dalo normalno pogovarjati, ponavadi je šel spat in smrčat.

Vztrajala sem zato, ker sem videla, da se bori sam s sabo in da se globoko v sebi zaveda, da je treba živeti bolj pametno, bolj produktivno, bolj polno. Je pa trajalo kar nekaj let, da je popolnoma nehal piti. Meni se je splačalo počakati, rada sva se imela in se še imava, zdaj živimo polno, lepo družinsko življenje. Mi je pa bilo pomembno, da ni bil nasilen, ne žaljiv, ni pil pred otrokoma, vedno zvečer, ko sta šla spat, ni razgrajal, normalno je delal v službi, skratka, to je bilo neko polfunkcionalno življenje, ko navidez vse štima, čeprav ne.

Preberi si knjigo “Poletje je dalo na glavo klobuk”.

Če pa se njemu zdi res vse popolnoma ok in normalno in se niti pod razno ne misli spremeniti, bi ti rekla, da pojdi. Ne glede na to, kako dobro se razumeta, boš samo vedno bolj razočarana in zagrenjena.

Mončika, tole pa nism vedel.

Ne razumem, zakaj si se sploh zapletla s pijancem. On tebe ne razume. On razume samo alkohol. Tebi govori, kar želiš slišati, da dobi kar hoče, ti pa misliš, da te razume. Moj nasvet: pusti ga danes, ne jutri. Ampak imam občutek, da si ti že odločena. da ostaneš z njim. Veliko sreče ti želim. Jo boš potrebovala.

Od pijančka čimprej stran. Ni druge.

Pri nama je isto.
S to razliko, da imava od prej že oba otroke in skupnih ne bova imela.Spoznala sva se pri 43.tih.
Dober človek, inteligenten, izobražen .Me spoštuje in ceni.
Imava se lepo.
Izhajam iz družine brez alkohola in cigaret.
Gledala sem in se čudila.Na začetku sploh.
Nikoli pa mu nisem nič rekla.Ne glede cigaret, ne glede piva.Siten ni, nesramen tudi ne -samo žejen…Isto, kot pri tebi.
Vsak človek ima svoje razvade in napake.
Jaz si rada večkrat kupim kaj lepega in modnega.Nikoli mi nič ne očita.Rada prebiram časopise.Mi jih prinese iz trgovine.
Jaz mu včasih prinesem pivo in cigarete, največkrat si jih kupi sam.
Tako je in tako bo ostalo.Spremenila ga ne bom, on tudi mene ne.
Vzela sem v zakup – idealnega pa ne bom dobila.
Tudi jaz nisem.

In zakaj bi imela alkoholika?

Ker ženska v Sloveniji lahko izbira med temi moškimi:

1.Je alkoholik
2.je škrt in tečen kot sam drek
3.ponižuje, zabavlja in samo on je super
4.je zanikrno oblečen, na videz neprivlačen
5.butast in ne moreš se z njim nič pametnega pogovarjat – ker se sploh ne zna pogovarjati
6.nadut in večvreden
7.ljubosumen in nezainteresiran za družino
8.sem in tja kakšen normalen, ampak ta živi družinsko življenje.Družina mu pomeni največ.Vse bi naredil zanjo.Taki so pa redki.Kot biser redki.

Ker ženska v Sloveniji lahko izbira med temi moškimi:

1.Je alkoholik
2.je škrt in tečen kot sam drek
3.ponižuje, zabavlja in samo on je super
4.je zanikrno oblečen, na videz neprivlačen
5.butast in ne moreš se z njim nič pametnega pogovarjat – ker se sploh ne zna pogovarjati
6.nadut in večvreden
7.ljubosumen in nezainteresiran za družino
8.sem in tja kakšen normalen, ampak ta živi družinsko življenje.Družina mu pomeni največ.Vse bi naredil zanjo.Taki so pa redki.Kot biser redki.
[/quote]

Odbij se iz te svoje filozofije, ker bluziš v tri krasne. Sebe bi verjetno kar pod 6ico vpisala, če se ne motim….

Ker ženska v Sloveniji lahko izbira med temi moškimi:

1.Je alkoholik
2.je škrt in tečen kot sam drek
3.ponižuje, zabavlja in samo on je super
4.je zanikrno oblečen, na videz neprivlačen
5.butast in ne moreš se z njim nič pametnega pogovarjat – ker se sploh ne zna pogovarjati
6.nadut in večvreden
7.ljubosumen in nezainteresiran za družino
8.sem in tja kakšen normalen, ampak ta živi družinsko življenje.Družina mu pomeni največ.Vse bi naredil zanjo.Taki so pa redki.Kot biser redki.
[/quote]

Dodala bi 9. Nocjo seksat

Pravjo, ce ni za bit, je pa za it. Vedno je neki da me pritegne nazaj.
Bilo bi mi izpod casti da bi prihaju okajen na kaksne roditeljske sestanke, vozu otroke okol okajen, da bi sploh ga kdo zavohu in da bi zivela v tem strahu, bla razocarana z dneva v dan bolj, v skrbeh, zarad enga p**** alkohola. Vsak ve da to ni ok tko pit, ne vem zakaj si on to povzroca. Prav, da od necesa mors umret, da je skor bil na tem da bi umru in da je zivljenje prekratko da ne bi nekdo pocel to kar mu pase.

Odbij se iz te svoje filozofije, ker bluziš v tri krasne. Sebe bi verjetno kar pod 6ico vpisala, če se ne motim….
[/quote]

Zakaj?
Za naštetimi lastnostmi stojijo povsem realni moški, ki jih poznam iz vsakdanjega življenja, stari od 26 – 60 let…

Zakaj?
Za naštetimi lastnostmi stojijo povsem realni moški, ki jih poznam iz vsakdanjega življenja, stari od 26 – 60 let…
[/quote]

Dvigni kriterij, druži se s 60+.

Pod točko 11. preživijo cele dneve v fitnesu in od njih ni nič, le mišice.

Pod točko 12 drkajo v mamini kleti🤣

Tudi meni je to poznano. Partner prijeten, super partner, oče. Vsak dan vsaj eno pivo ali dva, mogoče kozarec ali dva vina in če je kdaj kaj prehudo še malo žgane.
Tako vsak dan gledam ali je še “trezen” s samo enim ali dvema pivoma ali je šel že čez mejo. Nazaj ga drži služba, kjer ne sme piti in takrat dejansko postane siten.
Meni to ni ok, vendar je to tako kompleksna zadeva, da ne vem kako, če sploh, pomagati. Naj pa povem, da je čez dan trezen, odličen oče, če ve da bo moral otroke kam peljati je trezen. Zvečer pa to popusti.

Tragedija je ta, da imaš rada osebo, ki je skupek “človeka + piva”.
Če pivo odšteješ, dobiš tujca, ki je tečen, zadrt, se ne pogovarja, se ne smeje, je nestrpen in zahteven.
Videno pri moževem prijatelju, ki je pri 35tih popolnoma nehal piti. Iz nasmejanega žurerja je postal ena zakompleksana tečnoba, sebi in drugim odveč. Njegova žena po mojem ne ve, katero različico bi bilo lažje prenašati. tip je res TEŽEK. Obnaša se, kot da je nehal drugim na ljubo in so mu vsi zdaj nekaj dolžni.
Alkohol je res beden.

In kaj če mora zvečer ali ponoči pod nujno tebe ali otroka peljat na urgenco?? Kaj boš potem, klicala taxi, ker je mož nažgan?
Hvala lepa za takega moža/partnerja..

Dodala bi 9. Nocjo seksat

Pravjo, ce ni za bit, je pa za it. Vedno je neki da me pritegne nazaj.
Bilo bi mi izpod casti da bi prihaju okajen na kaksne roditeljske sestanke, vozu otroke okol okajen, da bi sploh ga kdo zavohu in da bi zivela v tem strahu, bla razocarana z dneva v dan bolj, v skrbeh, zarad enga p**** alkohola. Vsak ve da to ni ok tko pit, ne vem zakaj si on to povzroca. Prav, da od necesa mors umret, da je skor bil na tem da bi umru in da je zivljenje prekratko da ne bi nekdo pocel to kar mu pase.
[/quote]

Ej, pa to si že zdaj v skrbeh, izpod časti, on že hodi okoli okajen, ljudje ga zavohajo, ne mislit da ne, že živiš v strahu in si razočarana. Stvar kriterijev, tvojih.

Da se v zrelih letih zapletem z alkoholikom, zato “ker me razume”, ne hvala!
Sem raje sama, kot da vsak večer preverjam, koliko je spil. O božemili, a se res nič ne cenite? Vedela si, da pije, pa si se vselila z njim?
No comment …

In kaj če mora zvečer ali ponoči pod nujno tebe ali otroka peljat na urgenco?? Kaj boš potem, klicala taxi, ker je mož nažgan?
Hvala lepa za takega moža/partnerja..
[/quote]

Ja. Ne taxi ampak rešilca. Ne vem, ker ne veš kaj je bolje. Recimo temu, da čez rob gre nekajkrat na mesec (3,4x), ostalo je ok. A drugače partner, ki si ga samo želiš. Skrben, prijazen, odličen oče, ki je sposoben poskrbeti sam za otroka, se z njimi ukvarjati, nežen, sposoben, dobra služba itd. A očitno ga težave vsake toliko privedejo do roba.

Ker ženska v Sloveniji lahko izbira med temi moškimi:

1.Je alkoholik
2.je škrt in tečen kot sam drek
3.ponižuje, zabavlja in samo on je super
4.je zanikrno oblečen, na videz neprivlačen
5.butast in ne moreš se z njim nič pametnega pogovarjat – ker se sploh ne zna pogovarjati
6.nadut in večvreden
7.ljubosumen in nezainteresiran za družino
8.sem in tja kakšen normalen, ampak ta živi družinsko življenje.Družina mu pomeni največ.Vse bi naredil zanjo.Taki so pa redki.Kot biser redki.
[/quote]

Za kvalitetno žensko z primernimi atributi se bodo vedno grebli in med temi, ki se grebejo se vedno najde tudi nekaj kvalitetnih moškuh.
Realnost je pa taka, da se večina žensk precenjuje za faktor X. Primer gledam “ljubav na selu” in tam je ena kandidatka, ki se ji lahko samo smejiš ko vidš obnašanje. Vizuelno je pa itak skrajno neatraktivna.

Z vsakim človekom, ki brez nečesa nikakor ne more, je težko, če je pa to alkohol ali droga, je pa še toliko huje.
Prijateljica je imela takega tipa, ki je mogoče podoben kot ta avtoričin, le da se ga je občasno tudi vidno nalokal. Prva misel, kjerkoli je bil in kamorkoli smo šli, je bil alkohol. Enkrat smo večja družba šli na večerjo in je on že med potjo do mize za šank zaklical, da bo pir, tako da ko smo se ostali še posedali in pogajali, kje bo kdo, je on že sedel in žulil tisti pir. In ko smo že rekli za račun, on hitro še en pir in ga je potem tudi spil na dušek. Dopoldne recimo da gremo na kavo, on je naročil pir. Smo šli enkrat skupaj z avtobusom na izlet in je bil na busu alko prepovedan, med vsako pavzo za lulanje je on zunaj odprl piksno. To je bila njegova edina skrb, alkohol. Podobno kot avtoričin tip 90 procentov časa ni bil vidno okajen.

Pametno, da ne razmišljaš o otroku z njim, ampak če si želiš družino, potem on zgleda ne bo ta pravi zate. Verjemi, da bo tudi potem, če/ko bodo tu otroci, njegova prva preokupacija alkohol. Zdaj ga nihče ne ovira pri tem (ti je naštel razloge, zakaj lahko srka), potem bodo prišle dodatne obveznosti in zahteve vsakdanjega življenja. Misliš, da lahko preseka brez strokovne pomoči? No, saj on v alkotu sploh ne vidi problema, torej nima česa presekat.

Nasa kultura je prepojena z alkoholom. Toleranca nekje pod oblaki … pa kaj pol ce ga mal spije … sam da je dober ocka, priden v sluzbi … sposoben hendlat vse okol familije … itd … japajade je.
A ste vi resni?! To je ze tlakovana pot v brezno alkoholizma. Kolicina alkota se pocasi a vztrajno veca. Ko izpuhti tista kao zaljubljenost, ti ostane nekdo, ki je vseskozi malo nazgan, zaudarja ko star hrastov sod, postane mu vseeno za vse.
Neha se trudit s higijeno, oblacenjem, celo umivat se neha zvecer. In tebe postaja vedno bolj sram, zacnes se izogibat druzenju s prijatelji in znanci, sama hodis na prireditve, sama hodis okoli z otroci … ker te to kar te na zacetku NI TAKO ZELO MOTILO … zacne ZELO MOTIT!
Postanes razocarana, zagrenjena in tako dalje in tako naprej.
Alkoholizem je huda bolezen in alkoholik hud bolnik.
Sama se bos morala odlocit!
Ps: Aja pozabila vprasat … ce sta malo starejsa … je potem od skozi samski. Je morda njegovo 1 do 3 piva vedno in povsod, bil razlog da je “samski”.
Zgolj moje razmisljanje na podlagi izkusanj.

Nekateri celo zivljenje pijejo vsak dan in se nikoli ne bodo sli zdravit, imajo druzine, sluzbo ampak vsak dan morajo piti, ne morejo brez alkota. Potem so druge vrste alkoholiki, ki se zapijejo do konca, nimajo mere, oblezijo in morajo na zdravljenje ali pa umrejo. In potem nekaj casa zdrzijo brez alkota, ampak vecina se jih, ko spet proba alko zapijejo konca, brez mere in tako to skoz ponavljajo, nekateri zdrzijo brez par mesecev, let ali celo desetletja, ampak ponavadi celo zivljenje trpijo in hrepenijo po alkotu.
V obeh primerih gre za alkoholika, samo da je pri prvem primeru oseba vsak dan opita vec ali manj, taki se ponavadi nikoli ne grejo zdravit, ker se nikoli toliko ne zapijejo, da nebi mogli hodit v sluzbo itd, pri drugem primeru pa so obdobja treznosti, ko ti dejansko vidis kaksen je clovek brez alkohola, kaksen nev resnici, samo nikoli ne ves, kdaj se bo spet zapil.
Tezko je ziveti s takimi ljudmi, zato ce se nimata otrok, samo BEZI stran, tak ne bo nikoli nehal piti. Me pa zanima ce bi ti bil se vedno tako vsec ce bi bil v cisto treznem stanju. Pojdita na dopust za 14 dni, kjer ne sme popiti niti kapljice alkohola, da ga spoznas kaksen je sploh v resnici, kako razmislja, se obnasa, ko nima alkohola. Bos vidla, da je to cisto drug moski v katerega si se zaljubila.

New Report

Close