Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj pomeni chalet?

Kaj pomeni chalet?

A kdo ve???

Koča, ponavadi bolj luksuzna, grajena v alpskem stilu.

chalet
/ˈʃaleɪ/

a wooden house with overhanging eaves, typically found in the Swiss Alps.

a small cabin or house used by holidaymakers, forming a unit within a holiday complex.
Prevedi izraz chalet v jezik slovenščina:

1. brunarica

V kampu najverjetneje bungalov.

Lahko so manjše brunarice oziroma koče, ki so lepo in luksuzno opremljene. Ta izraz se uporablja bolj za alpe, kjer se ve, da je tipični alpski slog. Se ga pa uporablja tko v Švici, kot v Franciji, pa tudi v Avstriji ga čedalje bolj zaznavam.

Moderna alpska brunarica, glamping hiška.

Ma kakšen luksuz in Alpe. Italijani tako rečejo svojim bungalovom in celo mobilnim hiškam ob jezerih in morju.

http://campeggiodellerose.com/en/chalet/

Lahko je eno ali drugo. Najcenejša mobilna hiška ali luksuzna brunarica.

noun
a wooden house with overhanging eaves, typically found in the Swiss Alps.
BRITISH
a small cabin or house used by holidaymakers, forming a unit within a holiday complex.

Ma kakšen luksuz in Alpe. Italijani tako rečejo svojim bungalovom in celo mobilnim hiškam ob jezerih in morju.

http://campeggiodellerose.com/en/chalet/
[/quote]
Pusti ti Italijane, ker jih sama nisem niti omenila. Ta beseda izhaja iz Švicarskega- Francoskega področja oziroma njihovih alp.
Če se želiš prepričat kako pri njih to izgleda, lahko pogooglaš in vidiš. Lahko nekateri uporabijo ta izraz, ampak sam človek mora vedet kaj je točen in dejanski pomen te besede. Pol pa tko kot ti trdiš vidiš, da prihaja do zavajanja.


Pusti ti Italijane, ker jih sama nisem niti omenila. Ta beseda izhaja iz Švicarskega- Francoskega področja oziroma njihovih alp.
Če se želiš prepričat kako pri njih to izgleda, lahko pogooglaš in vidiš. Lahko nekateri uporabijo ta izraz, ampak sam človek mora vedet kaj je točen in dejanski pomen te besede. Pol pa tko kot ti trdiš vidiš, da prihaja do zavajanja.
[/quote]

Jaz sem omenila Italijane, ker sem imela zaradi njihovega poimenovanja mobilnih hišk tudi sama težave z razumevanjem te besede.

New Report

Close