Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Medvedkov kukr češ

Default avatar

Brlog

pa mi povejte. Po protestu nevladnikov so se razmnožil huj kot gobe. Kok ste jih srečali? Evo mi 15km iz Lublane pa ga čez dan viš brez težav. U gozd ne morš normalno psa sprehodt. Pa to v naravi ne na kakem ranču ali pa zoo-ju de ne bo kdo mislu. Skor mal preveč jih je kaj pravte?
Default avatar

jaoooooo

Brlog je napisal/a:
pa mi povejte. Po protestu nevladnikov so se razmnožil huj kot gobe. Kok ste jih srečali? Evo mi 15km iz Lublane pa ga čez dan viš brez težav. U gozd ne morš normalno psa sprehodt. Pa to v naravi ne na kakem ranču ali pa zoo-ju de ne bo kdo mislu. Skor mal preveč jih je kaj pravte?
Kaj a ne gre sobivanje? Morda so nevladniki mislili da bomo namesto kužijev medote futral? Kaj pa če kastrolo s sabo nosiš na sprehod? Za medote podit?
Default avatar

1200 in nekaj

Pravijo da jih je okrog 1200. Lepo bi jim lahko naredili rezervat v širini nekaj 100 metrov vzdolž slovensko hrvaške meje z opazovalnicami za turiste na malo obmejih in mednarodnih prehodih.
Zelo udarna turistična znamenitost bi lahko bili.
Default avatar

Zez e

Videla sem ga dvakrat. Enkrat bi ga kmalu povozila. Na srečo, nič ni bilo. Drugače normalno hodim v gozd po gobe, borovnice ....mene res ni strah. Koliko gobarjev je po hosti in se nobenega ni napadel medved. Ne vem zakaj ste moški nekateri takšni strahopetci.
Default avatar

fick o

Prav fino je, da so medoti, vsaj mir imamo pred agresivnimi gobarji. Svoje gmajne se držite, našo pa pustite pri miru. Nekateri so res objestni - vse tiste gobe, katerih ne poznajo, pomendrajo! Pa razni Fifiji, ki preganjajo srnjad. Medvedje so naravna vaška straža. Ne rabimo nekih Šiško zapitkov, ko pa nas bujni čuvaji gozdov dovolj dobro varujejo. In to zastonj!
Default avatar

kupim gobe

fick o je napisal/a:
Prav fino je, da so medoti, vsaj mir imamo pred agresivnimi gobarji. Svoje gmajne se držite, našo pa pustite pri miru. Nekateri so res objestni - vse tiste gobe, katerih ne poznajo, pomendrajo! Pa razni Fifiji, ki preganjajo srnjad. Medvedje so naravna vaška straža. Ne rabimo nekih Šiško zapitkov, ko pa nas bujni čuvaji gozdov dovolj dobro varujejo. In to zastonj!
Kje lahko kupim gobe?
Default avatar

nobenega srečala

Letos sem prehodilka - sama Trnovski gozd in Golake, pa Javornik, pa Snežnik, pa Kočevski rog in nisem srečala niti enega medveda. Kaj pa naj rečem jaz? Da jih sploh ni? Da samo nakladate? :) :) Sem pa enega slišala, ampak to je bilo pa ponoči.
Default avatar

so povsod

Videla medvedov iztrebek mogoče 200m od prvih hiš. Brat ga je "srečal" (na daleč) tudi v bližini manjšega mesta. Veliko, veliko preveč jih je. 400 bi bila ena taka kolikor toliko razumna cifra. Govori se o 1600, nekateri samo o 1200.
Default avatar

Miki miško

a ni bla pred časom tle ena medvedkova? Mrbit bi pa ona vedla kako in kaj je na stvari s temle medvedki?
Default avatar

Udomačitev

Mislim, da smo prišli tako daleč, da lahko medvede udomačimo. Medvedjeljubci, evo, lepo v hišo jih vzemite in na fotelj posadite, pa dobro jim postrezite!
Default avatar

Barbara mo

Jaz sem ga srečala na trideset metrov stran, ko me je zavohal je tako tekel stran, da se mi je prav zasmilil. Bil je pa velik.
Default avatar

Ni šans da ga

Udomačitev je napisal/a:
Mislim, da smo prišli tako daleč, da lahko medvede udomačimo. Medvedjeljubci, evo, lepo v hišo jih vzemite in na fotelj posadite, pa dobro jim postrezite!
Ne. Medvede bomo pustili točno tam kjer so. Davkoplačevalci plačujemo za vaše odškodnine. Zato imamo mi pravico odločati, ne en vaški pijanski Rožle. Itak Slovenija krši zakon o zasitenih vrstah. Bruselj že pripravlja kazen.
Default avatar

Mother Russia

Udomačitev je napisal/a:
A tak nekak?

Slika

Slika

Slika

Rusi so tak naša daljna žlahta, morda se tudi po naših žila pretaka tista prvobitna, divja kri.
Default avatar

ampak bistvena razlika je

Mother Russia je napisal/a:
Udomačitev je napisal/a:
A tak nekak?

Slika

Slika

Slika

Rusi so tak naša daljna žlahta, morda se tudi po naših žila pretaka tista prvobitna, divja kri.
...da majo oni veliko placa za te štose, mi pa glih niti ne...
Default avatar

Mother Russia

ampak bistvena razlika je je napisal/a:
Mother Russia je napisal/a:

A tak nekak?

Slika

Slika

Slika

...da majo oni veliko placa za te štose, mi pa glih niti ne...
Ma kej, se bomo pa malce stisnili. A je problem? Meni medved nič noče, ... še od davkov dnarja mi ne krade, dočim tam en žabjesmešek malce pomežikne pa dobi odpis dolgov. Tako, da medoti so zakon! Pa še red delajo v gozdu.
Default avatar

40 let

Zivim v Kocevju pa ga se nikoli nisem videla, razen v kletki pri Tusku v Lozinah. Vedno bolj clovek posega v naravo, gozd, gozdna bitja in obira gozdne plodove, ki so hrana zivalim. Mi smo tisti, ki jih ogrozamo in ne oni nas.
Default avatar

ejga bejga

40 let je napisal/a:
Zivim v Kocevju pa ga se nikoli nisem videla, razen v kletki pri Tusku v Lozinah. Vedno bolj clovek posega v naravo, gozd, gozdna bitja in obira gozdne plodove, ki so hrana zivalim. Mi smo tisti, ki jih ogrozamo in ne oni nas.
Zgleda da so rajon spremeni :)). Zdaj cruizajo med Ljubljano oz njenim obrobjem pa na Pokljuki. Dovolj imajo pragozda :)).
Default avatar

Ehhh

Nič jih ne boste "pustili" tam, kjer so. Poskrbeli s te, da se razmnožujejo in to mimo stroke, zdaj pa še plačujte odškodnine. Tudi kmeti plačujejo davke in prispevke za uporabo zemlje, kjer prej nikoli ni bilo medvedov. Lahko privlečemo še druge "iztrebljene" živalske vrste nazaj, ki so tu prebivale pred tisoči let, pa da vidimo, kako se bodo razumele z medvedi.
Ni šans da ga je napisal/a:
Udomačitev je napisal/a:
Ne. Medvede bomo pustili točno tam kjer so. Davkoplačevalci plačujemo za vaše odškodnine. Zato imamo mi pravico odločati, ne en vaški pijanski Rožle. Itak Slovenija krši zakon o zasitenih vrstah. Bruselj že pripravlja kazen.