Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Ženske in moški: iskreno povejte, ste obremenjeni s staranjem?

Default avatar

plusinminus

Ni treba, da pišete prijavljeni, važno, da iskreno poveste, ali se obremenjujete, da ste vsako leto starejši, manj prožni in vse kar prinesejo leta?
V nekaterih kulturah je visoka starost pošteta, spoštovana in v bistvu dobrodošla. Pri nas pa vse smernice kažejo, da je mladost tista, ki vlada v svetu.
Kako vi gledate na to? Vas motijo gubice, slabši tonus, to, da te mladina nekam pošilja, zato ker si kao star ipd? Ste vseeno samozavestni in se s ponosom starate ali potihem žalujete za mladostjo, razposajenostjo, mlado, napeto kožo...?
Priponke

portrait-of-a-senior-woman-.png
(734.34 KiB)

Default avatar

niti ne

Še Arsenović si je popravil podčnjake. Samo on ima mlado ženo. Normalni dedi se ne sekiramo, če smo z leti vedno bolj šarmantni. :)
Default avatar

niti ne

Še Arsenović si je popravil podčnjake. Samo on ima mlado ženo. Normalni dedi se ne sekiramo, če smo z leti vedno bolj šarmantni. :)
Default avatar

Molimo za uboge na duhu MONa TM

iskreno: je.bi se z iskrenostjo ☺

ju knou d dril ..
Default avatar

Agatha

Predvsem nisem opazila, da me "mladina nekam pošilja". Moji "ta domači" me ne, kaj si pa tuja mladina misli o mojih srebrnih laseh in rahlo sključeni postavi, mi je pa docela vseeno. Če bi mi kdo v obraz izrekel kakšno žaljivo na račun mojih let, bi že dobil svoje.

S svojimi leti in z zavedanjem, da je čas mojega odhoda s tega sveta vedno bližje, pa se res ne obremenjujem. To je vendar naraven pojav. Počasnejši korak in boleči sklepi pašejo zraven. Edino, kar me moti, je to, da veliko manj naredim kot sem n. pr. pred 15 leti. Hitro se utrudim. Ampak se tudi temu privajam. Itak ne moreš imeti vse narejeno. Da le ne bi bilo hujšega.
Lepota letnih časov me pa še zmeraj razveseljuje! In tudi kakšna lepa glasba.
Default avatar

Poletna3

Bojim se staranja, ne bojim se smrti. Mogoče zato, ker mislim, da je smrt še daleč, staranje pa je dnevni proces.
"Ah, kindness. What a simple way to tell another struggling soul that there is love to be found in the world"
Default avatar

odgovorpametna

skrbim za to,da se počasi staram.ali se sprijazniš,se sekiraš ali kaj narediš za to,da skriješ gube.
Default avatar

Rok-1

plusinminus je napisal/a:
Ni treba, da pišete prijavljeni, važno, da iskreno poveste, ali se obremenjujete, da ste vsako leto starejši, manj prožni in vse kar prinesejo leta?
V nekaterih kulturah je visoka starost pošteta, spoštovana in v bistvu dobrodošla. Pri nas pa vse smernice kažejo, da je mladost tista, ki vlada v svetu.
Kako vi gledate na to? Vas motijo gubice, slabši tonus, to, da te mladina nekam pošilja, zato ker si kao star ipd? Ste vseeno samozavestni in se s ponosom starate ali potihem žalujete za mladostjo, razposajenostjo, mlado, napeto kožo...?
Ne več.
To me je malo skrbelo, tam nekje pred tridesetim letom.

Zdaj z veseljem pogledam kakšno srebrno dlačico v bradi, je prav dobrodošlo. Samozavesti je bistveno več, razumevanja in znanja tudi, to da sem v hrib malce počasnejši me pa ne moti.
Default avatar

monmonči

Rok-1 je napisal/a:
plusinminus je napisal/a:
Ne več.
To me je malo skrbelo, tam nekje pred tridesetim letom.

Zdaj z veseljem pogledam kakšno srebrno dlačico v bradi, je prav dobrodošlo. Samozavesti je bistveno več, razumevanja in znanja tudi, to da sem v hrib malce počasnejši me pa ne moti.
Srebrne dlačice so prav simpatične 😂
Default avatar

crna_vrtnica_neprij

Ne, ne obremenjujem se. Sicer še nisem ne vem kako stara, med mladimi pa tudi nisem več.
Sem pa nekako prepričana, da neke baš visoke starosti ne bom doživela, tako da se res ne obremenjujem z izgledom. Bolj mi je pomembno, da se imam fajn, da se dobro počutim in da sem ob meni dragimi osebami.
Default avatar

Ojej

Sploh se ne obremenjujem. Uživam v vseh fazah svojega življenja na polno. Vadim, da ohranim tonus in gibljivost. Lase si barvam od 14.leta,ker so mi všeč spremembe in različni odtenki, sive pokukajo, ma se s tem ne obremenjujem. Naličim se minimalno, bolj oči poudarim in malo ličnice, ustnice.. Toliko, da tisto bledo dobi malo življenja. Oblačim se tako kot sem se do sedaj, zvesta svojemu stilu in postavi prilagojenim oblačilom. Edino kar opažam je, da mi peša vid, sluh, ne zmorem multitaskinga..da se prej in bolj utrudim in da ne morem biti več dolgo pokonci kot pred leti. Bolj take stvari me skrbijo kot sam videz. Ampak tudi če jutri umrem, vem da sem živela na polno in ne obžalujem ali pogrešam prav ničesar. V prihodnje si želim samo, da bom zdrava in sposobna poskrbeti zase čim dlje. Smrti me pa tudi ni strah. Imam čisto vest in veliko ljubezni v srcu. Hudega mi ne bo. Mi je pa lepo videti urejene starejše dame in gospode. Take, ki hodijo, ki so aktivni in se 'ne dajo'. So mi vzor in motivacija že sedaj. Nisem proti lepotni kirurgiji, vsak zase najbolje ve, a sama se nikoli ne bi odločila za to. Vsaka gubica je krvavo zaslužena in govori svojo zgodbo. Ko me je prejšnji dan nekdo poimenoval "oldtimer" tu na forumu, se mi je to zdelo zelo lepo. Tak častni naziv,ki spominja na neko vrednost, na neko zgodbo, globino in redkost. Tako jaz na to gledam. Občudujem starejše,ki so polni modrosti in življenjskih zgodb, izkušenj.
Default avatar

realnost je kruta

ne vem, a noben nima nobenih starostnikov okoli sebe, da bi malo videli realno sliko?
kdor misli, da je glavni problem starosti gube in sivi lasje, še ni star.
Da so včasih čislali starost je lari fari. Vedno hočejo mladi spodriniti svoje predhodnike, take je naraven tek stvari in vedno je bilo in bo.
Pri današnjem staranju pa je problem, da se da življenje podaljševati v nedogled, čeprav nima nobene kvalitete več.
Default avatar

širimo si obzorja

:
https://www.delo.si/sobotna/starejsi-lj ... sivni.html

»Ampak v resnici nam starost posameznika o njem pove zelo malo. Ne pove nam, razen kronološke vrednosti, ničesar. Ne pove nam, kaj tega človeka zanima, kako vidi svet, v čem je dober ali kakšno glasbo posluša. To pa so dejavniki, na podlagi katerih navadno sklenemo prijateljstva. Izmenjujemo ideje in znanje. Starost je precej butast razlog, da nas nekdo zanima oziroma ne zanima. Družbeni razredi, na primer, imajo v tem smislu precej manj ohlapne prehode, pa geografija, rasne razlike – vse to je osnovano na politični ravni –, ampak starost? Starost resnično ni faktor.«
Ashton Applewhite

Na ta tekst je takoj padel komentar o pametovanju. Zato bom dopolnila le v toliko: če bom pri njenih letih lahko s svojim podajanjem navdušila vsaj eno osebo (kot je ona mene, ko sem jo gledala po tv), bo to dovolj.

Danes se obremenjevati s tem, kaj bo? Veste, kaj vas čaka? Ste vedeli v preteklosti za danes?

Jamranje pa ni premosorazmerno s težavnostjo problemov. Itak pa ni velikih in malih - so le tvoji in moji problemi.

"Marsikaj se je dogajalo, marsikaj se še bo in svet se še vedno vrti naprej," je bilo zapisano nekoč prav tu gor.
Default avatar

luna med temnimi oblaki

Za mano je 3/4 življenja. Ne bojim se niti staranja, niti smrti.
Zelo pa se bojim trpljenja, nemoči in odvisnosti od drugih. Vedno sem bila aktivna, stregla druge. Sedaj zmorem manj kot sem, bolijo me sklepi, imam še en kup drugih starostnih težav. Ne sekiram se toliko zaradi tega, kar ne zmorem, veselim se tega, kar še zmorem. Za vsemi nami bo ostalo še veliko neopravljenega dela.
Default avatar

DXB

Proti obremenjenosti s staranjem pomaga zavedanje, da si se tako izzivel, da je ze skrajni cas, da poskusis se kaj novega, lol.
Default avatar

ext

Dokler bom lahko skrbel sam zase, me ne skrbi. Ko ne bom več mogel poskrbet zase bom poskusil poskrbeti, da me bo skrbelo čim manj časa. Sicer pa... starejši ko sem, manj sem siv.
Default avatar

Ojej

DXB je napisal/a:
Proti obremenjenosti s staranjem pomaga zavedanje, da si se tako izzivel, da je ze skrajni cas, da poskusis se kaj novega, lol.
Bravo :) Točno to
Default avatar

antilopa

ext je napisal/a:
Dokler bom lahko skrbel sam zase, me ne skrbi. Ko ne bom več mogel poskrbet zase bom poskusil poskrbeti, da me bo skrbelo čim manj časa. Sicer pa... starejši ko sem, manj sem siv.
Ti ga pa biksaš danes. :)))