Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Naključij ni

Default avatar

sinhroniciteta

Sem danes brala zanimiv članek, da NAKLJUČIJ NI.
Tudi Sokrat je pred davnimi časi rekel, da naključij ni in vse kar se nam zgodi, se zgodi z določenim razlogom, pa če ga poznamo ali ne.

Članek tudi navaja, da živimo v hologramu in da vse temelji na sinhroniciteti.

Vaše mnenje in izkušnje?
Default avatar

superr_nova

v ozadju vseh naključij je načrt in v ozadju vseh načrtov je naključje ☺
Default avatar

Verjetno je

naključje, da tema ne zanima skoraj nikogar ...
Default avatar

Sushi

V naključja verjamem, drugač tut eurojackpota nebi špilal🤑
Prekajen meso dl cajt gvera;)
Default avatar

superr_nova

...načrt pa je, da denarja ne boš dobil, ker bi s tem samo izgubil/samega sebe.
oz. če ga boš dobil, ga boš dobil samo zato, ker potrebuješ lekcijo glede izgube večje količine denarja ☺
evo...tale tema je reminder, da moram ponovno prebrati knjigo [psi]♥
Default avatar

k-resnica

Prav lepo je verjeti, da je vse na ključ... Ni pa vedno enostavno (to verjeti).
Default avatar

My moon

Če se strinjamo s tem, da v vsakem trenutku sami sprejemamo neke odločitve potem je jasno, da naključij ni.
Default avatar

Ojej

Res je. Vse je bilo zapisano. V vsakem trenutku smo točno tam, kjer moramo biti. Odločamo le o tem kako bomo to sprejeli..
Default avatar

My moon

Ojej je napisal/a:
Res je. Vse je bilo zapisano. V vsakem trenutku smo točno tam, kjer moramo biti. Odločamo le o tem kako bomo to sprejeli..
Mogoče je zapisan cilj. Poti do cilja pa je nešteto. Sami odločamo po kateri poti bomo šli do cilja in s tem fiksiramo preteklost. Prihodnost je negotova.
Default avatar

Ojej

My moon je napisal/a:
Ojej je napisal/a:
Mogoče je zapisan cilj. Poti do cilja pa je nešteto. Sami odločamo po kateri poti bomo šli do cilja in s tem fiksiramo preteklost. Prihodnost je negotova.
Vidiš, ravno to v mojem primeru ne drži, pa sem tudi mislila, da je tako. Kakorkoli sem si začrtala jaz, se ni izšlo. Potem je pa "nekaj" poseglo vmes in zgodbo speljalo po svoje (tako kot jaz ne bi nikoli). Če ti je nekaj namenjeno, maksimalno kar lahko narediš je, da daš vse od sebe, da se zgodi. Zaradi sebe in "občutka" da si se potrudil in naredil res vse. Je pa to bolj kot ne le tolažba za takrat, ko se ne izide kot si si zamislil. Dejansko pa ni prav nič v tvojih rokah. To je nekako razumevanje na podlagi izkušenj,ki ga imam trenutno. Vse možnosti pa vedno puščam odprte in verjamem, da je vsakemu možno dojeti le z njegovega levela razumevanja. Jaz sem se prepustila. Naj me intuicija vodi tja, kamor spadam. Zaenkrat mi to prinaša zadovoljstvo in notranji mir, kar je zame veliko in zelo pomembno.
Default avatar

Sushi

superr_nova je napisal/a:
...načrt pa je, da denarja ne boš dobil, ker bi s tem samo izgubil/samega sebe.
oz. če ga boš dobil, ga boš dobil samo zato, ker potrebuješ lekcijo glede izgube večje količine denarja ☺
evo...tale tema je reminder, da moram ponovno prebrati knjigo [psi]♥
Hehe mam jaz drugačne načrte. Načrtno bom po naključju probal zadet, da jim pokvarim plane😁 V minusu pa ne bo nihče...volk sit, koza cela, če me ne bo prej zadela strela
Prekajen meso dl cajt gvera;)
Default avatar

My moon

Ojej je napisal/a:
My moon je napisal/a:

Vidiš, ravno to v mojem primeru ne drži, pa sem tudi mislila, da je tako. Kakorkoli sem si začrtala jaz, se ni izšlo. Potem je pa "nekaj" poseglo vmes in zgodbo speljalo po svoje (tako kot jaz ne bi nikoli). Če ti je nekaj namenjeno, maksimalno kar lahko narediš je, da daš vse od sebe, da se zgodi. Zaradi sebe in "občutka" da si se potrudil in naredil res vse. Je pa to bolj kot ne le tolažba za takrat, ko se ne izide kot si si zamislil. Dejansko pa ni prav nič v tvojih rokah. To je nekako razumevanje na podlagi izkušenj,ki ga imam trenutno. Vse možnosti pa vedno puščam odprte in verjamem, da je vsakemu možno dojeti le z njegovega levela razumevanja. Jaz sem se prepustila. Naj me intuicija vodi tja, kamor spadam. Zaenkrat mi to prinaša zadovoljstvo in notranji mir, kar je zame veliko in zelo pomembno.
Ja, eno je kar si ti začrtala - to je načrtovanje, ki je lahko v nasprotju z 'zapisanim ciljem' in načrti drugih. Govorimo o tem, da ko si postavljena pred nek dogodek, se sama odločiš kako odreagirati in katero pot izbrati. Ko se sprehajaš po gozdni poti in prideš do razpotja, kaj narediš? Izbereš (intuicija?) pač eno pot in po njej greš naprej - sama si se odločila.
Default avatar

Ojej

My moon je napisal/a:
Ojej je napisal/a:

Ja, eno je kar si ti začrtala - to je načrtovanje, ki je lahko v nasprotju z 'zapisanim ciljem' in načrti drugih. Govorimo o tem, da ko si postavljena pred nek dogodek, se sama odločiš kako odreagirati in katero pot izbrati. Ko se sprehajaš po gozdni poti in prideš do razpotja, kaj narediš? Izbereš (intuicija?) pač eno pot in po njej greš naprej - sama si se odločila.
:) tudi intuicija je za moje pojme "prisepetovanje" če veš kaj mislim.. Da ti je dano zato, da se boš tako odločil in pristal tam kjer moraš. Preveč sem se tega nagledala in doživela, da bi še verjela v naključja. Sem pa absolutno za zakon privlačnosti, pozitivno razmišljanje, pa ne tisto 'prisiljeno' ampak pristno, da to kar počneš dejansko vzbudi radost v tebi, ljubezen,hvaležnost in na podlagi tega pritegnes v svoje življenje še več lepega. Je pa res, da je to 'lepo' za vsakega drugače in smo zato eni hitro zadovoljni in srečni, drugi pa malo težje. Važno je, da si na pravi frekvenci. Takrat gre vse z lahkoto.
Default avatar

Stracetella

Jaz pa pravim, da se najlepse stvari zgodijo ravno po nakljucju.
Default avatar

Monklja

Smo tam, kjer moramo biti in služiti klicu poslanstva.
Default avatar

Ulit

Če na cesti srečam znanca v katerega sem skrivaj zaljubljena, je to vendarle naključje. Saj ga namreč nisem zasledovala ali se zadrževala v njegovem okolju, ne on v mojem. Recimo jaz iz Postojne, on iz Kopra, srečava se v Mariboru.
Default avatar

Robi...

superr_nova je napisal/a:
v ozadju vseh naključij je načrt in v ozadju vseh načrtov je naključje ☺
V ozadju vseh naključij pa človeška nevednost. :-)
Default avatar

Zartrose

Naključij ni, usode ni... ker če bi bilo, bi to pomenilo, da nič ne moremo narediti kot da le dopuščamo da nas tok meče sem in tja. Tako trditev-da ni prav nič v naših rokah- ne drži.
V naših rokah ni recimo to, če nam med vožnjo domov iz službe pri upoštevanju vseh cestno prometnih pravil, drevo pade na cesto tik pred nami.. ali nek drug norc ki ne upošteva cestnoprometnih pravil zapelje direkt pred nas.. itd..
Default avatar

Tara_S

Jaz mislim, da je zelo pametno za nas same, da včasih kaj vzamemo tudi kot le golo naključje.

No, ko se ista stvar pa pri istem človeku zgodi 25ič, potem tudi jaz malce pomigam z ušesi. ;-)
Default avatar

Robi...

Tara_S je napisal/a:
Jaz mislim, da je zelo pametno za nas same, da včasih kaj vzamemo tudi kot le golo naključje.

No, ko se ista stvar pa pri istem človeku zgodi 25ič, potem tudi jaz malce pomigam z ušesi. ;-)
To ni pametno, ampak neumno. Ti si dober primer. :-)