Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Naključij ni

Naključij ni

Sem danes brala zanimiv članek, da NAKLJUČIJ NI.
Tudi Sokrat je pred davnimi časi rekel, da naključij ni in vse kar se nam zgodi, se zgodi z določenim razlogom, pa če ga poznamo ali ne.

Članek tudi navaja, da živimo v hologramu in da vse temelji na sinhroniciteti.

Vaše mnenje in izkušnje?

v ozadju vseh naključij je načrt in v ozadju vseh načrtov je naključje ☺

naključje, da tema ne zanima skoraj nikogar …

nova
Uredništvo priporoča

V naključja verjamem, drugač tut eurojackpota nebi špilal🤑

Prekajen meso dl cajt gvera;)

…načrt pa je, da denarja ne boš dobil, ker bi s tem samo izgubil/samega sebe.
oz. če ga boš dobil, ga boš dobil samo zato, ker potrebuješ lekcijo glede izgube večje količine denarja ☺
evo…tale tema je reminder, da moram ponovno prebrati knjigo [psi]♥

Prav lepo je verjeti, da je vse na ključ… Ni pa vedno enostavno (to verjeti).

Če se strinjamo s tem, da v vsakem trenutku sami sprejemamo neke odločitve potem je jasno, da naključij ni.

Mogoče je zapisan cilj. Poti do cilja pa je nešteto. Sami odločamo po kateri poti bomo šli do cilja in s tem fiksiramo preteklost. Prihodnost je negotova.

Hehe mam jaz drugačne načrte. Načrtno bom po naključju probal zadet, da jim pokvarim plane😁 V minusu pa ne bo nihče…volk sit, koza cela, če me ne bo prej zadela strela

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Vidiš, ravno to v mojem primeru ne drži, pa sem tudi mislila, da je tako. Kakorkoli sem si začrtala jaz, se ni izšlo. Potem je pa “nekaj” poseglo vmes in zgodbo speljalo po svoje (tako kot jaz ne bi nikoli). Če ti je nekaj namenjeno, maksimalno kar lahko narediš je, da daš vse od sebe, da se zgodi. Zaradi sebe in “občutka” da si se potrudil in naredil res vse. Je pa to bolj kot ne le tolažba za takrat, ko se ne izide kot si si zamislil. Dejansko pa ni prav nič v tvojih rokah. To je nekako razumevanje na podlagi izkušenj,ki ga imam trenutno. Vse možnosti pa vedno puščam odprte in verjamem, da je vsakemu možno dojeti le z njegovega levela razumevanja. Jaz sem se prepustila. Naj me intuicija vodi tja, kamor spadam. Zaenkrat mi to prinaša zadovoljstvo in notranji mir, kar je zame veliko in zelo pomembno.
[/quote]

Ja, eno je kar si ti začrtala – to je načrtovanje, ki je lahko v nasprotju z ‘zapisanim ciljem’ in načrti drugih. Govorimo o tem, da ko si postavljena pred nek dogodek, se sama odločiš kako odreagirati in katero pot izbrati. Ko se sprehajaš po gozdni poti in prideš do razpotja, kaj narediš? Izbereš (intuicija?) pač eno pot in po njej greš naprej – sama si se odločila.

Jaz pa pravim, da se najlepse stvari zgodijo ravno po nakljucju.

Smo tam, kjer moramo biti in služiti klicu poslanstva.

Če na cesti srečam znanca v katerega sem skrivaj zaljubljena, je to vendarle naključje. Saj ga namreč nisem zasledovala ali se zadrževala v njegovem okolju, ne on v mojem. Recimo jaz iz Postojne, on iz Kopra, srečava se v Mariboru.

V ozadju vseh naključij pa človeška nevednost. 🙂

Naključij ni, usode ni… ker če bi bilo, bi to pomenilo, da nič ne moremo narediti kot da le dopuščamo da nas tok meče sem in tja. Tako trditev-da ni prav nič v naših rokah- ne drži.
V naših rokah ni recimo to, če nam med vožnjo domov iz službe pri upoštevanju vseh cestno prometnih pravil, drevo pade na cesto tik pred nami.. ali nek drug norc ki ne upošteva cestnoprometnih pravil zapelje direkt pred nas.. itd..

Jaz mislim, da je zelo pametno za nas same, da včasih kaj vzamemo tudi kot le golo naključje.

No, ko se ista stvar pa pri istem človeku zgodi 25ič, potem tudi jaz malce pomigam z ušesi. 😉


To ni pametno, ampak neumno. Ti si dober primer. 🙂

:-))))

Vesolje ima najbolj nenavadne načine povezovanja ljudi (na Monu 😜) in dogodkov.
V iskanju popolnega kraja za življenje, idealne službe, popolnega partnerja … gremo ljudje daleč. V resnici pa v ozadju vsega navideznega kaosa, leži skrita “organizacija”, ki ustvarja popolne odnose in situacije za nas.
V šali bi lahko rekli …. ‘Kozmični center za upravljanje naključij’.
Ta center omogoča, da naključni dogodki ne obstajajo.

Povzeto po reviji Sensa.


……..živim tukaj in zdaj…………………

Sam verjamem, v nek višji načrt, recimo temu korenček in palica, če si ti in tvoji predniki vredu, potem vse gre vredu, če se rodbina prekrši zoper Božje postolate potem za to eden odgovarja, največkrat nič hudega sluteči potomci, vnuki, pra vnuki.
Poznam nič koliko primerov, najbrž smo tudi mi v naši rodbini taki, dedkova generacija , veliko bratov, potomci v glavnem neporočeni,prej skoraj nič otrok, torej ravno za sproti, eden, dva,rekel bi da nas bo danes polno, pa je drugače , oče ima eno sestro, ta ima dva otroka, spet poročen samo on, spet dva otroka, hčera se je odselila na fantovo kmerijo, sin je šel študirat in nima namena biti doma, enako pri nas smo štirje, potomce imava samo sestra in jaz, ona spet samo tri hčere, jaz dva sinova,po ženini strani tudi dva otroka, brat je brez otrok, tako da ravno za sproti nas je, tako je že dolgo, in tako bo očitno še naprej.

Če bi to 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} držalo, se danes ne bi za*ebavali s teorijo kaosa. So reči, katere lahko poskusiš poustvariti pa ti nikoli ne bo uspelo dobiti popolne ponovljivosti. Vedno bo prisoten raztros.

Ne moremo nadzorovati vsega. Vsak proces ima spremenljivke. Kontrolne so parametri, tiste katerih ne moremo nadzorovati so pa motnje.

Če nimaš 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nadzora je tako razmišljanje (do nenapovedanih razlik ne sme prihajati) šibko.

Teoretično da, lahko rečeš da ima vse svoj vzrok ampak teh je toliko kolikor je vplivnih spremenljivk in tudi njihovih kombinacij. Kdor pričakuje da bomo sposobni obvladati vse, ni življenjski, je zgolj teoretik.

Dokler ne bomo imeli 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nadzora, se bomo morali prepustiti naključju oz. “neznanim” vplivom.

Si vis pacem, para bellum.

Če bi to 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} držalo, se danes ne bi za*ebavali s teorijo kaosa. So reči, katere lahko poskusiš poustvariti pa ti nikoli ne bo uspelo dobiti popolne ponovljivosti. Vedno bo prisoten raztros.

Ne moremo nadzorovati vsega. Vsak proces ima spremenljivke. Kontrolne so parametri, tiste katerih ne moremo nadzorovati so pa motnje.

Če nimaš 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nadzora je tako razmišljanje (do nenapovedanih razlik ne sme prihajati) šibko.

Teoretično da, lahko rečeš da ima vse svoj vzrok ampak teh je toliko kolikor je vplivnih spremenljivk in tudi njihovih kombinacij. Kdor pričakuje da bomo sposobni obvladati vse, ni življenjski, je zgolj teoretik.

Dokler ne bomo imeli 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nadzora, se bomo morali prepustiti naključju oz. “neznanim” vplivom.
[/quote]
Ni stvar v kaosu ali raztrosu, ampak v nenehnem spreminjanju, ki je edina stalnica v tem vesolju.
V nekem opazovanem modelu bi zato morali ustvariti večkrat iste pogoje. Če nismo zahtevni ali se gre za manjši model, to ni problem. Vsaj na videz in v našem omejenem pogledu.

Mi imamo kmetijo. Jaz imam tri pse. Vsako jutro poskrbim, da gremo na sprehod ob šestih zjutraj nato letajo po ograjenem posestvu. In do tu vse ok. Ko imam preveč dela in si zadam cilj, da bom pse kasneje.peljala na sprehod, ob desetih, enajstih, vedno.pride kaj vmes, da jih ne morem peljati. Vedno. Torej cilja ne morem izpolniti. Ko grem ob šestih, cilj vedno poteka gladko. Kaj je to…kod, da vesolje ne želi, da hodim kasneje na.sprehod.. večkrat sem o tem premisljevala.


Ni stvar v kaosu ali raztrosu, ampak v nenehnem spreminjanju, ki je edina stalnica v tem vesolju.
V nekem opazovanem modelu bi zato morali ustvariti večkrat iste pogoje. Če nismo zahtevni ali se gre za manjši model, to ni problem. Vsaj na videz in v našem omejenem pogledu.
[/quote]

Popolnoma istih pogojev ne moremo poustvariti že zaradi dejstva, da se Entropija celega sistema lahko samo povečuje. Boj z entropijo je zavlačevanje poraza.

Si vis pacem, para bellum.

New Report

Close