Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Vprašanje glede limoninega soka... mal čudno

Default avatar

zmedenaaaaaa

Dnevno si pripravljam limonin sok. Pač v 2 deci stisnem eno limono. Mi odgovarja okus in to, da me takšen napitek poživi pa mi ni jasno zakaj? A ni to čudno? skoraj tako, kot da bi spila skodelico kave. Kako je to možno, če pa v limoni ni nobenega poživila, le vitamin c in še kakšni ostali oksidanti. Ve katera v čem je keč?
Default avatar

dporgšae

Placebo. Ni močnejšega zdravila.
Default avatar

je zelo povezano

zmedenaaaaaa je napisal/a:
Dnevno si pripravljam limonin sok. Pač v 2 deci stisnem eno limono. Mi odgovarja okus in to, da me takšen napitek poživi pa mi ni jasno zakaj? A ni to čudno? skoraj tako, kot da bi spila skodelico kave. Kako je to možno, če pa v limoni ni nobenega poživila, le vitamin c in še kakšni ostali oksidanti. Ve katera v čem je keč?

Viramin c poskrbi tudi za prenos vitamina B12, ki poskbi za kakovost krvi in pravilno delovanje živčenag ssistem in oskrbo krvi s kisikom.... Prekrvavljevnost, budnost....
Default avatar

tolk se dobro sliši

samo da se dobro sliši, pa tudi, če nimaš pojma, kaj pomeni, a ne? oksidante, da vsebuje? :)))
Default avatar

Marko

Placebo.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

Okusen limonin olupek

Zmedenaaaaaa pozdravljena.
Etericno olje limone deluje blago stimulativno in odvisno od telesne kemije, dovzetnosti nanj lahko na nekatere osebe deluje tudi dokaj mocno. Najvec se ga sicer nahaja v limonini lupini ki je zal navadno poskropljena z fungicidi.. in zato ni primerna za uzivanje. Ampak vkolikor lahko dobis "nespricane" limone je vcasih odlicno da po tem ko izstisnes sok se pojes kaksno cetrtino ali polovico lupine. Mene je pred leti ko se mi je zdelo skoda lupin dobrih limon prijelo da bi jo pojedel in ker sem vedel da je uzitna sem jo poskusil kar od cele limone in me je kar mocno presenetilo to da je bil ucinek tako mocan po tem sem kar nekaj casa cjutraj za budnico pojedel po cetrt ali pol limonine lupine od dobrih limon in se sedaj jo vcasih ce sem utrujen in se je treba zbistriti. Je pa seveda kot ze omenjeno odvisno od posameznika jeter... ker na razlicne nacine metaboliziramo snovi. Srecno Limonanje vam zelim. :)
Default avatar

mabel

Zaradi vitamina C in mogoče kislosti.