Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še vedno sem brezposlena… in se mi že počasi meša

Še vedno sem brezposlena… in se mi že počasi meša

Sem že pred časom tu pisala, da sem brezposlena in da me to ubija. Nimam denarja, samozavesti, počutim se nekoristno, kot največja luzerka. Na veliko žalost sem še vedno brezposelna, kar ne dobim in ne dobim zaposlitve.

Kako pa to da nimaš socialne podpore če si brez sredstev?

Za kaksno delo pa? Za v proizvodnjo skoz rabijo delavce, npr, v Helli Saturnost, pri Magnetih, tja gres lahko ze jutri delat ce hoces.

nova
Uredništvo priporoča

Pa mogoče še loči “brezposlena” od “brezposelna”. Pri prošnjah bo gotovo pomagalo.

Sem iz Dolenjske, delo iščem tu in v okolici. Bi šla delati tudi v Ljubljano.

Rok-1: Ni očitno, da sem se zatipkala? Si res tako trapast, da misliš, da bi nekdo namesto brezposelna uporabljal besedo “brezposlena”? Že tako sem napeta, pod stresom, živčna tako da te lepo prosim, da takšne bebaste komentarje v bodoče obdržiš zase. Pojdi provocirat v druge teme. Hvala.

Vem kako je to. Jaz sem že obupal, kasneje sicer dobil službo. Najhuje je da kljub temu, da dobiš službo se iz tega nikoli ne izkoplješ. Brezposelnost te ob izdatni pomoči osebja na zavodu trajno pohabi. Svojo pomoč pri tem nesebično prispevajo še na CSD…

Težko kaj pametnega napišem, razna pametovanja dežurnih pametnjakovičev ‘ja pa pejt za direktorja, zasluži denar, bla, bla…’ te samo sprovocirajo. Edino kar lahko svetujem je, da si dobiš čimveč hobijev in čimmanj misliš na službo. Zamoti se s čim.

Sem iz Dolenjske, delo iščem tu in v okolici. Bi šla delati tudi v Ljubljano.

Rok-1: Ni očitno, da sem se zatipkala? Si res tako trapast, da misliš, da bi nekdo namesto brezposelna uporabljal besedo “brezposlena”? Že tako sem napeta, pod stresom, živčna tako da te lepo prosim, da takšne bebaste komentarje v bodoče obdržiš zase. Pojdi provocirat v druge teme. Hvala.
[/quote]

Ne, ne provociram, samo opozoril sem te na očitno – ker se takšne napake odrazijo tudi v tem, da kadroviki prošnjo izločijo.
Se ti to res zdi bebasto?

Sem iz Dolenjske, delo iščem tu in v okolici. Bi šla delati tudi v Ljubljano.

Rok-1: Ni očitno, da sem se zatipkala? Si res tako trapast, da misliš, da bi nekdo namesto brezposelna uporabljal besedo “brezposlena”? Že tako sem napeta, pod stresom, živčna tako da te lepo prosim, da takšne bebaste komentarje v bodoče obdržiš zase. Pojdi provocirat v druge teme. Hvala.
[/quote]

Jaz sem začela s čiščenjem na črno v LJ (živim stran), potem sem se tega garanja naveličala in sem naredila NPK za varnostnico, ki ga je plačal zavod. Zdaj delam na recepciji, tidi b Lj, delo super, samo plača majhna. Letos sem napisala veliko prošenj in tudi bila na par razgovorih. Še vedno sem varnostnica, ampak je lažje, ker neko službo vseeno imam. Mož je zaposlen, zato ne morem dobiti socialne. Ene službe sem pa sama odbila, ker za 700 eur raje berem knjigo, kot da me neka trgovina izčrpa. Tako je, tistih par km bližje domu ni vredno da se izčrpam. Tukaj ni idealno, a služba je. Trenutno čakam še na nekaj odgovorov, upam da boljšo službo.

Točno vem, kako se počutiš in kako težko je brez denarja. Želim ti, da čimprej prideš do službe. Pomagati ti pa žal ne morem nič.

Sem iz Dolenjske, delo iščem tu in v okolici. Bi šla delati tudi v Ljubljano.

Rok-1: Ni očitno, da sem se zatipkala? Si res tako trapast, da misliš, da bi nekdo namesto brezposelna uporabljal besedo “brezposlena”? Že tako sem napeta, pod stresom, živčna tako da te lepo prosim, da takšne bebaste komentarje v bodoče obdržiš zase. Pojdi provocirat v druge teme. Hvala.
[/quote]

A se hecaš? Revoz vozi iz Ljubljane delavce, ti pa ne dobiš službe? Krka klicari okoli in fehta, če bi prišli delat k njim… Terme krka – natakrice, kuharji, čistilke!!! Eldorado NUJNO rabi natakrice… Bučar bencinski servis – na vratih imajo napis da iščejo! Čefidelj – krvavo potrebuje pomoč v kuhinji… Da o Beli Krajini ne govorim!!!

Ti to resno?! Eno leto sem se vozila iz DOMŽAL V REVOZ- Novo mesto in sicer v proizvodnjo ( končano imam VII stopnjo). Zdaj sem zaposlena bližje, ampak še vedno delam delo, za katerega je zahtevana samo srednja šola. Toliko v razmislek….

A se hecaš? Revoz vozi iz Ljubljane delavce, ti pa ne dobiš službe? Krka klicari okoli in fehta, če bi prišli delat k njim… Terme krka – natakrice, kuharji, čistilke!!! Eldorado NUJNO rabi natakrice… Bučar bencinski servis – na vratih imajo napis da iščejo! Čefidelj – krvavo potrebuje pomoč v kuhinji… Da o Beli Krajini ne govorim!!!
[/quote]

Krka klicari okoli? Sem dala prošnjo za proizvodnjo. Sem delovna, zdrava, fizično povsem sposobna, nimam kašnih zdravstvenih omejitev, kakšnih psihičnih bolezni… nič… Mogoče je zanje edina omejitev, da imam 7. stopnjo izobrazbe. Očitno je to veeeeeeeeelik hendikep, da me še na razgovor niso povabili.

Kakšno je pa delo v Revozu?

Sicer pa tu nič ne kaže, da bi kaj iskali https://revoz.si/sl/zaposlitev/

Niti na mojedelo.com ni nobenega njihovega oglasa, tako da ne vem no. Pa sem pripravljena iti v proizvodnjo, če so le delovni pogoji vsaj približno normalni.

Če pa danes ne moreš dobiti dela, potem pa ne vem…Če je res taka kriza z brezposelnostjo, potem pač vzameš eno delo za krajši čas in iščeš vmes kaj boljšega. Samo da nekaj imaš. Da nekaj delaš. Če si pa izbirčen, potem je pa problem…In še, Slovenija je majhna, tako da tukaj res ne vidim problema glede kilometrine. Če seveda želiš delat.

Če pa danes ne moreš dobiti dela, potem pa ne vem…Če je res taka kriza z brezposelnostjo, potem pač vzameš eno delo za krajši čas in iščeš vmes kaj boljšega. Samo da nekaj imaš. Da nekaj delaš. Če si pa izbirčen, potem je pa problem…In še, Slovenija je majhna, tako da tukaj res ne vidim problema glede kilometrine. Če seveda želiš delat.

Te popolnoma razumem. Lahko ti svetujem samo to, da se čim manj sekiraj, da ne boš zbolela. Meni je ogromno pomagalo ukvarjanje s športom. Vzemi prvo službo, ki se ti ponudi. Sicer res vsi pravijo, da je veliko služb na razpolago, a ko začneš pošiljati prijave vidiš, da temu sploh ni tako.

Pravijo zaposleni, ki očitno nimajo preveč stika z realnostjo na področju iskanja dela. So predlagali Krko, sem omenila, da sem poslala prošnjo, pa me niti na razgovor niso povabili, so omenili Revoz, sem šla preveriti delovna mesta, če imajo kaj zaposlitvenih oglasov… pa nič… Lepo je takole nekaj na pamet govoriti, koliko, da je delovnih mest, da je čisto lahko dobiti novo zaposlitev… dokler zaposlitve dejansko ne iščeš… no, potem se pa percepcija malo spremeni.

Pozdrav,
predlagam ti, da se tudi osebno oglasiš v podjetjih, ki so ti blizu in vprašaš po prostih delovnih mestih.
Dober osebni nastop, izkaz interesa za zaposlitev pri podjetju in urejenost delata čudeže.
Sam imam podjetje s cca. 20 zaposlenimi in vsake toliko kdo pride naokoli – tudi če trenutno ne potrebujem nikogar naredim razgovor z njim in pote sledi še preizkus, če pusti dober vtis na razgovoru. Se je že večkrat zgodilo, da se je kmalu potem odprla zaposlitev (novo delovno mesto ali pa kakšen odhod delavca, za katerega mi je ustrezalo, da je šel) in sem poklical takšne, ki so iskali delo osebno. Nisem niti razpisal rabil dajati ven, ker sem imel že primernega kandidata.

Ne vem, koliko si stara. Ženske po 45 letu, veliko težje dobijo zaposlitev kot moški.

Pravijo zaposleni, ki očitno nimajo preveč stika z realnostjo na področju iskanja dela. So predlagali Krko, sem omenila, da sem poslala prošnjo, pa me niti na razgovor niso povabili, so omenili Revoz, sem šla preveriti delovna mesta, če imajo kaj zaposlitvenih oglasov… pa nič… Lepo je takole nekaj na pamet govoriti, koliko, da je delovnih mest, da je čisto lahko dobiti novo zaposlitev… dokler zaposlitve dejansko ne iščeš… no, potem se pa percepcija malo spremeni.
[/quote]

Tudi jaz sem bila nekaj časa brezposelna in v podnajemu, tako da še predobro vem, kako je če nimaš dela. Ampak to je bilo nekje pol leta. Potem sem našla zaposlitev.
Trenutno imaš dela na razpolago kolk hočeš. In ne obupat kar takoj po nekaj neuspelih poizkusih. Če želiš delat, boš našla delo.

Krka klicari okoli? Sem dala prošnjo za proizvodnjo. Sem delovna, zdrava, fizično povsem sposobna, nimam kašnih zdravstvenih omejitev, kakšnih psihičnih bolezni… nič… Mogoče je zanje edina omejitev, da imam 7. stopnjo izobrazbe. Očitno je to veeeeeeeeelik hendikep, da me še na razgovor niso povabili.

Kakšno je pa delo v Revozu?
[/quote]

A pa je nujno omenit 7 stopnjo?
Mislim, res me zanima, ali je človek v prekršku, če za nižje delovno mesto napiše samo srednjo recimo? Ker če nisi v prekršku, napišeš samo tisto, kar delodajalca zanima z vidika izpolnjevanja pogojev.

A pa je nujno omenit 7 stopnjo?
Mislim, res me zanima, ali je človek v prekršku, če za nižje delovno mesto napiše samo srednjo recimo? Ker če nisi v prekršku, napišeš samo tisto, kar delodajalca zanima z vidika izpolnjevanja pogojev.
[/quote]

Ob oddaji prošnje (KRKA) zahtevajo vpis zadnje pridobljene izobrazbe. Tu se pa ne moreš več lagati.

Ob oddaji prošnje (KRKA) zahtevajo vpis zadnje pridobljene izobrazbe. Tu se pa ne moreš več lagati.
[/quote]

Kaj pa preostale prošnje?

Ob oddaji prošnje (KRKA) zahtevajo vpis zadnje pridobljene izobrazbe. Tu se pa ne moreš več lagati.
[/quote]

Se narediš blesavo in ne izoplniš. Upam, da na internetu ni pod tvojim imenom omenjena kje diplomska.

Se narediš blesavo in ne izoplniš. Upam, da na internetu ni pod tvojim imenom omenjena kje diplomska.
[/quote]

Točno tako.Sicer greš pa lahko tudi za kelnerco za določen čas .Ni pod častjo.Moja hči to dela in uživa zraven.Pravi , da ima nešteto snubcev…Poleg službe dobiš lahko še fejst moža…

Točno tako.Sicer greš pa lahko tudi za kelnerco za določen čas .Ni pod častjo.Moja hči to dela in uživa zraven.Pravi , da ima nešteto snubcev…Poleg službe dobiš lahko še fejst moža…
[/quote]

…ali pa bedaka. Ženska ne sme bit finančno odvisna od moža.

New Report

Close