Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Še vedno sem brezposlena... in se mi že počasi meša

Default avatar

sami izgovori

GG666 je napisal/a:
sami izgovori je napisal/a:

Komot lahko zamolcis vse nad srednjo solo. Ampak ce se hoces ze vnaprej diskvalificirati, bos seveda napisala vse nad srednjo solo. Tako imas zagotovljeno, da te ne bodo vzeli.
Ti si itak debil, če vpišejo v google njeno ime in priimek in se pojavi njena diploma gor bo pa kaj
Sama sem to naredila v nekem drugem podjetju in dobila sluzbo. Ko so kasneje zvedeli, a ne od mene, o moji izobrazbi, niso delali nobenih problemov.
Default avatar

Vse je v glavi

Službe so, ampak za tiste najbolj vztrajne, samozavestne, pozitivne energije in iznadljive. Ko sem to dojela, sem takij dobila človeka vredno službo.
Default avatar

Min-go326

McDonald's v Novem mestu je idealen ker te takoj vzamejo (tudi za redno), Prodajalka v trgovini Mercator, Tuš, Špar/Interšpar, Adria (proizvodnja), strežba, ...itd služb, kjer se zahteva manjša stopnja izobrazbe jih je kar nekaj.

Če ne pa na javnih razpisih na Ministrstvu za javno upravo.
Default avatar

forester

Tocno tako. Delo se išče osebno. Napišeš cv in ga osebno nesrš. Pa energično z voljo prinest ne kot megla😀
en tip je napisal/a:
Pozdrav,
predlagam ti, da se tudi osebno oglasiš v podjetjih, ki so ti blizu in vprašaš po prostih delovnih mestih.
Dober osebni nastop, izkaz interesa za zaposlitev pri podjetju in urejenost delata čudeže.
Sam imam podjetje s cca. 20 zaposlenimi in vsake toliko kdo pride naokoli - tudi če trenutno ne potrebujem nikogar naredim razgovor z njim in pote sledi še preizkus, če pusti dober vtis na razgovoru. Se je že večkrat zgodilo, da se je kmalu potem odprla zaposlitev (novo delovno mesto ali pa kakšen odhod delavca, za katerega mi je ustrezalo, da je šel) in sem poklical takšne, ki so iskali delo osebno. Nisem niti razpisal rabil dajati ven, ker sem imel že primernega kandidata.
Default avatar

forester

ČrnaRdeča je napisal/a:
obupanaaa33 je napisal/a:
Sem že pred časom tu pisala, da sem brezposlena in da me to ubija. Nimam denarja, samozavesti, počutim se nekoristno, kot največja luzerka. Na veliko žalost sem še vedno brezposelna, kar ne dobim in ne dobim zaposlitve.
Jaz sem že dolgo brez šihta,zadne cajte razmišlam,ce bi sexala za denar in še dodatno kej zaslužila...

Garantiran dobicek😀
Default avatar

Tako je to

[quote=Nikkica post_id=13106495 time=1568209810]
[quote=obupanaaa33 post_id=13106424 time=1568207386]

Krka klicari okoli? Sem dala prošnjo za proizvodnjo. Sem delovna, zdrava, fizično povsem sposobna, nimam kašnih zdravstvenih omejitev, kakšnih psihičnih bolezni... nič... Mogoče je zanje edina omejitev, da imam 7. stopnjo izobrazbe. Očitno je to veeeeeeeeelik hendikep, da me še na razgovor niso povabili.

Kakšno je pa delo v Revozu?
[/quote]

A pa je nujno omenit 7 stopnjo?
Mislim, res me zanima, ali je človek v prekršku, če za nižje delovno mesto napiše samo srednjo recimo? Ker če nisi v prekršku, napišeš samo tisto, kar delodajalca zanima z vidika izpolnjevanja pogojev.
[/quote]

Full resna bo, ce je stara okol 25let, pa nima dne delovne dobe s srednjosolsko izobrazbo.Ce napise da ima VII. je normalno ker je vec tisoc ljudi, ki niso se imeli prilike delati nikjer.
Default avatar

ptički na vejici

Ptički na vejici že lep čas žvrgolijo: "Kadrovska na Krki je precej prizadeta čiv čiv".
Default avatar

DXB

Glede na zmazke s katerimi se velika vecina ljudi prijavlja na razpisana delovna mesta, je cudo, da kogarkoli sploh zaposlijo, lol.
Default avatar

Ni lahko a se je treba boriti

Si na primer 59 let in po vaših nasvetih lahko to zamolčiš.
Ampak potem je težko sestaviti CV. A boš 10 let kar izpustil? A boš zs 10 let prestavil rok šolanja.

Meni je ena prijazna na FURSu (sem tja klicala zaradi plačevanja prispevkov za delovno dobo) po telefonu pred leti svetovala, pa zamolcite starost. Mi je hotela pomagati, ko ji je bilo težko slišati, da ne najdem službe, ker sem bila blizu 55+. Sem po čudežu potem dobila solidno službo, a sem par let trkala na številna vrata. Nič prijetno.

Navajanje neresnic je razlog za takojšnjo odpoved.
Default avatar

9879

Sem že pred časom tu pisala, da sem brezposlena in da me to ubija. Nimam denarja, samozavesti, počutim se nekoristno, kot največja luzerka. Na veliko žalost sem še vedno brezposelna, kar ne dobim in ne dobim zaposlitve.
A mi prideš pucat stanovanje? Res samo za eno uro na mesec, ampak ti plačam.
Default avatar

Ratko

Pejt delat izpit za šleparja...
Default avatar

Krka

Mene so klicali iz Mservisa, da sem v bazi iskalcev in če me zanima delo v Krki... Sm rekla da ne ker imam službo pa so prav fehtali naj pridem... Za Eldorado sem 100% da rabijo kej je kolegica šefica... V Revozu isto iščejo, kličejo delavce ki so prej delali tam... Vse kar sem napisala so preverjene informacije
Default avatar

obupanaaa33

Krka je napisal/a:
Mene so klicali iz Mservisa, da sem v bazi iskalcev in če me zanima delo v Krki... Sm rekla da ne ker imam službo pa so prav fehtali naj pridem... Za Eldorado sem 100% da rabijo kej je kolegica šefica... V Revozu isto iščejo, kličejo delavce ki so prej delali tam... Vse kar sem napisala so preverjene informacije
Mservis? A ni to za študente? To zame tako odpade, ker kje so že moja študentska leta, niti nimam statusa. V Krki je kar nekaj dela za študente, to je res ampak to meni nič ne pomaga.
Default avatar

kvazimama

Če bi delala v kuhinji iščejo zelo zavzeto v gimnaziji šiška v lj. ni važna starost ali izobrazba
Default avatar

Kaj pa tujina

Znas nemsko ali anglesko? Drugje po eu se dobi z lahkoto sluzbe
Default avatar

Enkrat sem že pisal

Avtorica in za vse ostale, ki ste brezposelni in ne najdete šihtov …

Da še enkrat napišem, kar sem že dolgo nazaj pisal …

Jaz sem v svojih 10ih letih delovne dobe zamenjal že verjetno 10 šihtov … ogromno :P

Prva služba je bila takoj naslednji mesec po končani srednji šoli, ki mi jo je zrihtal en šef velike proizvodnje, saj ga je mama lepo prosila, če me vzame, ker brezposlenih osebkov doma ni hotela gledati …
Potem sem čez eno leto menjal službo … potem bil parkrat brezposeln po kakšen mesec ali dva … in se spraševal zakaj pri p.m. ne najdem službe, če pa tako na veliko iščejo, vzamejo pa me ne?

In potem sem za foro začel malo nakladati v prošnjah. Nakladal, da sem to že delal ipd. Itak, da če rečeš, da si to delo že opravljal, za kar pač imajo razpis, si taglavnim takoj bolj zanimiv in te bolj poslušajo.

Ko sem še bil na borzi prijavljen, me je svetovalec napotil na razgovor za trgovca .. itak, da sem mogel iti, če sem hotel ostati notri … sem šel, tam rekel, da me trgovec ne zanima itd … so se oni spogledali med sabo pa vprašali zakaj sem tu pol? Zato, ker mi je svetovalec tako rekel, da morem sem priti …

Jaz sem si vedno iskal službo, za katero sem vedel, da nekaj izkušenj imam na področju tega, kar pač iščejo, zraven pa sem še nakladal pa lagal, da sem to že delal pri eni prejšnji firmi.

A sem se kaj sekiral, če so me preverjali pri tisti firmi? Niti slučajno … če te misljo vzeti, te bodo vzeli, tudi če ne pokličejo, če te ne mislijo vzeti, pa če kličejo ali ne, ti je lahko vseeno.

Moj nasvet vsem … Ne pišite prošenj ampak ponudbe … zraven prvo vedno napišite kje ste že delali, če ne pa se zlažite, da ste to že delali in da zadevo obvladate zelo dobro … pri takih komentarjih bodite vsaj malo fer do delodajalcev in res rečite, da kakšno delo obvladate zelo dobro, če jo dejansko znate oz. veste vsaj kako se kaj malega naredi itd. Ne, da bi rekel na razgovoru, da si mehanik, razstavil in sestavil nazaj sam par avtov … a ko bi tam začel delati, pa ne bi vedel niti, kje je motr … na primer.

V naši firmi, kjer sem zdaj, iščejo delavce, predvsem ženske, ampak mogoče eno, ker je ena šla na porodniško, ena pa … bi po našem mnenju že zdavnaj mogla dobiti odpoved, ker vse zajebe stalno, kar dela in ne posluša kar ji rečeš, da bi zadeva lepše in lažje laufala, potem pa jo ščiti en šef, ker so si v sorodu …..

Pri prvih treh službah sem medvmes stalno bil na borzi … potem pa več nikoli, ker sem si stalno poiskal prej službo, potem dal odpoved, se probal zmeniti, če lahko dobim takoj odpoved itd. Jaz se nikoli ne sekiram glede službe, ker stalno iščejo kje, če ne pa se še včasih kar zlažeš malo …
Default avatar

Van De Lech

Jaz sem te pripravljen zaposliti za polni delovni cas. Ce si zaintetesirana? Nic tezkega ne bos delala. Pa se lustno ti bo.
Default avatar

Klikarka

en tip je napisal/a:
Pozdrav,
predlagam ti, da se tudi osebno oglasiš v podjetjih, ki so ti blizu in vprašaš po prostih delovnih mestih.
Dober osebni nastop, izkaz interesa za zaposlitev pri podjetju in urejenost delata čudeže.
Sam imam podjetje s cca. 20 zaposlenimi in vsake toliko kdo pride naokoli - tudi če trenutno ne potrebujem nikogar naredim razgovor z njim in pote sledi še preizkus, če pusti dober vtis na razgovoru. Se je že večkrat zgodilo, da se je kmalu potem odprla zaposlitev (novo delovno mesto ali pa kakšen odhod delavca, za katerega mi je ustrezalo, da je šel) in sem poklical takšne, ki so iskali delo osebno. Nisem niti razpisal rabil dajati ven, ker sem imel že primernega kandidata.
To lahko naredi v majhnih podjetjih, ki nimajo vratarja. V velika podjetja kot so Krka ipd bo prišla samo do vrat. Kam bi pa prišli, če vse ljudi, ki iščejo službo spuščali noter? Saj bi bili kadroviki kot poštni uslužbenci in bi cel božji dan samo prošnje sprejemali in ne bi delali nič drugega. Dejstvo pa je; da imajo kadrovske službe ogromno dela in taksni padalci motijo delovni proces. Zato je smešno dajati takšne nasvete, ker s tem si k večjemu vrata prej zapreš, kot pa odpreš.
Default avatar

Klikarka

Vse je v glavi je napisal/a:
Službe so, ampak za tiste najbolj vztrajne, samozavestne, pozitivne energije in iznadljive. Ko sem to dojela, sem takij dobila človeka vredno službo.
Haha, kakšen neumen odgovor. Vse je v glavi. Očitno ti nisi v življenju okusila, kaj pomeni to iskati službo, zato stresaš taje puhle odgovore.
Default avatar

šiškarca

kvazimama je napisal/a:
Če bi delala v kuhinji iščejo zelo zavzeto v gimnaziji šiška v lj. ni važna starost ali izobrazba
Kje je razpis? Me zanima!