Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Veganski aktivisti, pa to ni res

Default avatar

hahahahha svašta no

FDV levak je napisal/a:
Rastlina ne čuti bolečine. Nima živčnega sistema tako da je to nemogoče.

V Afriki je neka rastlina, drevo, ko žirafa žre liste spusti neko snov, da ji listi niso več slastni in gre drugam. Samo za primer. Nisem biolog, ampak očitno tudi rastline nekaj čutijo. Moralno? Kje je morala, ko volk raztrga ovco? Volka ne smemo ubiti? Ti izhajaš iz izhodišča, da so živali dobre, joh in sploh. Pa pujs npr. brez težav fenta in požre človeka. Zakaj ne bi mi njega? Če si dosleden, potem ti tudi komarjev, muh in podgan ne pobiješ. Ker so živali, ubijanje je slabo ipd. ? Konec koncev, zakaj svojo moralo omejuješ samo na hrano? S svojo vegansko boleznijo presedaš normalnim, je to moralno? Zakaj nisi moralen in se vržeš čez balkon, da bomo imeli mir ko se bašemo z burgerjem?

Glede stališča o suženjstvu sem pa pričakoval odziv evolucijsko manj razvitih bitij... Ampak s takimi ne debatiramo. Konju, ki ga vprežeš v plug že ne boš razlagal, kako je njegovo mesto na njivi.
Volk brez mesa ne preživi, mi ja.
Komarje ubijamo ker prenašajo bolezni in ker nam oni škodujejo. Krava ti ni nič nardila. Če te krava napade in poskuša ubiti, seveda napadi nazaj. In nimam nič proti ubijanju živali, če bi jih potrebovali za preživetje. Temu pa ni tako. Pes tudi komot ubije človeka, a vi tudi pse pobijate ? :o
Če pa recimo res rastline čutijo bolečino, potem vi pobijate tako rastline kot tudi živali. A ni boljše ostati samo pri rastlinah ?
150 milijonov živali NA DAN umre za hrano, nikjer drugje jih ne pomre tolko (promet, oranje njiv ipd). Tako da začnemo pri najhujšem pa se potem spuščajmo ;) noben ni popoln, tudi vegani seveda že samo z obstojom ubijamo živali ampak vseeno skušamo potunkati svoj ego in jih ne ubijamo iz gušta.
Default avatar

xxx3

ni vsak trol vegan, je pa vsak vegan trol :)
Default avatar

FDV levak

Predvidevam, da bi ti preživel tudi brez tega, da pametuješ na MONU. Kaj potem delaš tukaj??? Širiš vegansko bolezen in razsvetljuješ nas zahojence, ok, ampak preživel bi tudi brez tega. Zakaj ne greš preživet nekam stran od nas, ki dobro jemo? Si nam fovš dobrega zrezka?
Default avatar

To je ta humor

FDV levak je napisal/a:
Predvidevam, da bi ti preživel tudi brez tega, da pametuješ na MONU. Kaj potem delaš tukaj??? Širiš vegansko bolezen in razsvetljuješ nas zahojence, ok, ampak preživel bi tudi brez tega. Zakaj ne greš preživet nekam stran od nas, ki dobro jemo? Si nam fovš dobrega zrezka?
Hahaha se mi je zdelo da bo znanje slej kot prej odpovedalo... Humor je pa tudi malo škripav ampak ok sej bo bolje 😂
Default avatar

FDV levak

Sem lačen in če jem se potem dobro počutim. Če ne jem, ni v redu. Če jem slabo (beri: solato, paradajz), se počutim ne najbolje, še vedno sem lačen, predvsem pa brez moči. Če jem dobro (beri: burger), se počutim dobro, sem močan.

Potem pa pridejo razni od Svetega duha ali kdovekoga navdahnjeni vegani, polni znanja in me prepričujejo v nasprotno. Hvala, bom ostal kar sit butelj brez znanja.
Default avatar

jaz pa tako

FDV levak je napisal/a:
Sem lačen in če jem se potem dobro počutim. Če ne jem, ni v redu. Če jem slabo (beri: solato, paradajz), se počutim ne najbolje, še vedno sem lačen, predvsem pa brez moči. Če jem dobro (beri: burger), se počutim dobro, sem močan.

Potem pa pridejo razni od Svetega duha ali kdovekoga navdahnjeni vegani, polni znanja in me prepričujejo v nasprotno. Hvala, bom ostal kar sit butelj brez znanja.
Jaz jem veganski burger in se počutim odlično, pa še za holesterol me ne rabi skrbet :D
In bom ostal kar razgledan sit človek, ki ne ubija za brezveze, hvala.
Default avatar

SMOkjersmo

FDV levak je napisal/a:

no zaradi takih pa je človešvo je kjer je .. ''bom kar ostal zabit''
Default avatar

Kranjec

FDV levak je napisal/a:
Rastlina ne čuti bolečine. Nima živčnega sistema tako da je to nemogoče.

V Afriki je neka rastlina, drevo, ko žirafa žre liste spusti neko snov, da ji listi niso več slastni in gre drugam. Samo za primer. Nisem biolog, ampak očitno tudi rastline nekaj čutijo. Moralno? Kje je morala, ko volk raztrga ovco? Volka ne smemo ubiti? Ti izhajaš iz izhodišča, da so živali dobre, joh in sploh. Pa pujs npr. brez težav fenta in požre človeka. Zakaj ne bi mi njega? Če si dosleden, potem ti tudi komarjev, muh in podgan ne pobiješ. Ker so živali, ubijanje je slabo ipd. ? Konec koncev, zakaj svojo moralo omejuješ samo na hrano? S svojo vegansko boleznijo presedaš normalnim, je to moralno? Zakaj nisi moralen in se vržeš čez balkon, da bomo imeli mir ko se bašemo z burgerjem?

Glede stališča o suženjstvu sem pa pričakoval odziv evolucijsko manj razvitih bitij... Ampak s takimi ne debatiramo. Konju, ki ga vprežeš v plug že ne boš razlagal, kako je njegovo mesto na njivi.
Se vidi, da si s FDV, predvsem pa, da nisi biolog. Glavna značilnost živih bitij je aktiven odziv na spremembe v okolju. Torej gre za zaznavanje in ne čutenje. Rastline zazanavajo sonce, pa ne trpijo zaradi tega. Tako da tudi ne trpijo, ko odmrejo. Tudi vse živali ne trpijo, ker nimajo receptorjev za bolečino oz. imajo zelo primitivno živčevje (le npr. živčni pletež). Tako da jaz sem dosleden in vretenčarjev ne pobijam. Pa upam samo, da neke čudne logike, ki jo uprizarjaš, ne poučujejo na FDV. Ker primitivci z neutemeljenimi argumenti greste tudi meni na živce, zakaj se potem ne vržete čez balkon?

Suženjstvo boš pa lahko zagovarjal, ko boš ugotovil, da te je zasužnjila kasta papkov, verjetno še večjih od tebe.
Default avatar

BurgerKing

Vsi poznamo polno sorodstvo debelih in bolanih burger kingov. Nč bat, nisi edini, ki se ob paradižniku počuti švoh...do prvih resnih težav...pol se pa lajna spremeni, potem poslušamo, kako zdravniki ne morjo in ne morjo pugruntat, kaj jim je...le kaj...
Default avatar

meni se vegani smilijo

veganom je žal živali, to je nor stres za vegane
viharni jezdec je napisal/a:
Pa to je čisto noro, kjerkoli po svetu, ne le pri nas. Si ne prerdstavlajm, da si upajo pridivjat na kmetijo in bi reševali živali, da jih kar ukradejo. To resnično lahko k pameti spravi le fizična sila, nič drugega. In taka usekanka misli, da je žrtev in "zaščitnica živali", vsi komentarji pa izražajo upanje, da bodo zmešanke kaznovane.

Slika
Default avatar

do vašega sela

FDV levak je napisal/a:
Sem lačen in če jem se potem dobro počutim. Če ne jem, ni v redu. Če jem slabo (beri: solato, paradajz)
Do vašega sela še niso prišli kruh in drugi pekovski izdelki, testenine, žitarice, riž, krompir, stročnice, semena in oreški? To rastlinsko hrano poskusi kdaj jest, pa ne bo nobene lakote.

Ko jaz jem živalsko dlako in kremplje ter pijem njihovo kri, sem tudi non-stop lačen in brez energije. Dokler ne posežem po rastlinski hrani, potem pa dobim ogromno kalorij in energije.
Default avatar

mimi331

Karfiola je napisal/a:
So dosegli je napisal/a:
Prodaja mesa se zmanjšuje. Saj prav. Krave, prašiči polno antibiotikov. Drugič slabe razmere.
Ja pa ne zaradi teh psihičev. Problem je ker nam slabo meso polno raznih hormonov in ostale svinjarije prodajajo. In narod tega noče žret, pri kmetih je pa tega mesa premalo za vse.

Zmagali pa ne bojo nikoli. Človek je VSEJED, poglej samo zobovje in prebavila pa je vse jasno kaj je človekova pravilna prehrana.
Karfijola....Kaj pa ti žreš*
Default avatar

brez rastlin

Brez rastlin ni burgerja (samo pleskavica), brez mesa pa je:

Slika
Default avatar

Tako se je naresilo

Mi imamo doma starega šest let prašiča. Enostavno je tako pameten,da ga nismo mogli zaklat. Da, tudi kmeta kdaj srce zaboli. Zdaj.je kralj posesti. Vse ima pod kontrolo.
Default avatar

Bravo točno tako

brez rastlin je napisal/a:
Brez rastlin ni burgerja (samo pleskavica), brez mesa pa je:

Slika
+1
Default avatar

FDV levak

Do vašega sela še niso prišli kruh in drugi pekovski izdelki, testenine, žitarice, riž, krompir, stročnice, semena in oreški?

So prišli. Ampak po njih ostanem lačen. Nasiti me samo meso. A so tvoji shirani možgani sposobni to dojeti??? Naj bom lačen, da se boš ti bolje počutil?
Default avatar

do vašega sela

In če to primerjaš s solato in paradižnikom, je itak jasno, da nimaš pojma o pojmu oz. kot temu praviš - imaš shirane možgane.
Default avatar

To naredi

FDV levak je napisal/a:
Do vašega sela še niso prišli kruh in drugi pekovski izdelki, testenine, žitarice, riž, krompir, stročnice, semena in oreški?

So prišli. Ampak po njih ostanem lačen. Nasiti me samo meso. A so tvoji shirani možgani sposobni to dojeti??? Naj bom lačen, da se boš ti bolje počutil?
Uživaj samo salamo brez kruha, zelenjave in samo meso brez prilog boš videl, potem pa napiši čez mesec dni, kakšno je počutje, energija in tresenje telesa.
Default avatar

FDV levak

Kalorije, teorije, bla, bla. Lahko razlagate in dokazujete karkoli hočete, moj želodec ne sledi vašim teorijam. Ljudje smo si različni tudi glede hrane, eni smo pač tako narejeni, da rabimo meso (menda vezano na krvne skupine). Zdaj bi pa dizl prepričeval bencinarja, 'ja, jaz dobro grem na dizl, daj še ti, ker jaz boš tudi ti!'. V praksi vaše blodnje pač ne delujejo, pa če se na glavo postavite. Malo nazaj je bil še en članek kako si je ena instagram veganka uničila zdravje...

Ne vem zakaj bi jedel samo salamo. Prehrana mora biti uravnotežena, s tem da je meso glavna hrana, ostalo pa dodatek. Bedni ste s temi svojimi manipulacijami in vašo otročjo 'argumentacijo'.