Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Alkohol kriza

Default avatar

štirideset procentov alk

peneča vina so zakon je napisal/a:
Štirideset procentov alk je napisal/a:
Je verjetno verjetno velika razlika ali piješ travarico, vodko ali pivo. Po moje se bolj tresejo roke unim pri šnopcu, kot pa pri piru.
A imam prav?
pozabljaš na šampanjček alis peneča vina.... zadanejo takoj zaradi mehurčkov, sploh če jih dodatno raredčiš z gazirano mineralno vodoin spiješ na dušek, hitro spustijo, ni glavobola in dehidriranosti naslednji dan......
Vau.
A res?
To moram pa probat.
Katero peneče vino priporočaš?
To je skoraj isto kot Aperol?
Default avatar

Nkeichi

anti depresivi je napisal/a:
Bolje je popiti sem ter tja kako pivičko (hmelj, B vitamin), kot pa se zastrupljati z AD - kemija s kopico stranskih učinkov. Človek postane otopel. In odvisen za celo življenje.
Sem in tja pivicko ni alkoholizem...ampak zelo hitro lahko preraste v to.
Alkoholik rabi svojo dozo, in ko je s pivom ne more več doseči, preklopi na vino ali direkt na žgane pijače.
Default avatar

peneča vina so zakon

štirideset procentov alk je napisal/a:
peneča vina so zakon je napisal/a:

pozabljaš na šampanjček alis peneča vina.... zadanejo takoj zaradi mehurčkov, sploh če jih dodatno raredčiš z gazirano mineralno vodoin spiješ na dušek, hitro spustijo, ni glavobola in dehidriranosti naslednji dan......
Vau.
A res?
To moram pa probat.
Katero peneče vino priporočaš?
To je skoraj isto kot Aperol?
brut in extra brut, zelo suho - z manj vsebnosti sladkorja; Goriška brda.....
Default avatar

ne bo hudega ne

Nkeichi je napisal/a:

Alkoholik rabi svojo dozo, in ko je s pivom ne more več doseči, preklopi na vino ali direkt na žgane pijače.

Zakaj tudi dolgotrajni pivci piva ostanjo na enem ali dveh pivih tedensko ali dnevno vse življenje in se jim ne zgodi toleranca? Sama spadam mednje, tako da mi doze ni bilo treba nikoli višati.
Default avatar

ne bo hudega ne

anti depresivi je napisal/a:
Bolje je popiti sem ter tja kako pivičko (hmelj, B vitamin), kot pa se zastrupljati z AD - kemija s kopico stranskih učinkov. Človek postane otopel. In odvisen za celo življenje.
Saj to sem hotela povedat, hvala za lepo povzete besede, ampak me tukaj zmerjajo s pijanko.

Da pač nismo vsi v lajfu srečni, nekateri pač siromaki, bolniki, osamljeni itn. In da zato moraš imet nekoga ali nekaj v pomoč in najboljše je imeti čim manjše zlo, ko vidiš, da si zabredel, da zbereš moči in od-bredeš nazaj k sebi, torej, se postaviš na noge z redom v življenju, evo zame je red to, da ne pijem alkohola vsak dan, ampak ob priložnosith, praznovanjih, zaradi lepih čustev, zaradi koncerta ipd.

Npr. droge ne prenesem - jaz sem proti kajenju marihuane, saj v njene zdravilne učinke verjamem pač toliko, kolikor je bistveno močnejša od alkohola in otopi vse čute, odvzame duševno in telesno bolečino. Vse to je podobno...

Danes npr. nisem spila nič, včeraj tudi ne. Ampak bom na morju ta vikend v soboto zvečer zagotovo spila eno veliko pivo. Da mi bo ulična glasba lepša, da bo moja hoja zravnana in sproščena, za ugodje in globoko zadihanje in za lepši sprehod in da me segreje od plavanja v premrzlem morju, čisto tako na izi. Mogoče pametno, da si ga kupim v Mercatorju, je zvečer pozno odprt, manj zapraviš.

AVTORICA, KAKO SI, KAJ JE NOVEGA, SI PRESTALA, ALI SI ŠLA PO KAKŠNA POMIRJEVALA?
Default avatar

Nkeichi

ne bo hudega ne je napisal/a:
Nkeichi je napisal/a:

Zakaj tudi dolgotrajni pivci piva ostanjo na enem ali dveh pivih tedensko ali dnevno vse življenje in se jim ne zgodi toleranca? Sama spadam mednje, tako da mi doze ni bilo treba nikoli višati.
Ok, super. Avtorica pa ne spada mednje.
Default avatar

pa na zdravje

Reposado je napisal/a:
ti si res prava pijanka je napisal/a:

haha a jaz to prav berem? V tisto vec mesecni abstinenci pa sem si zdravje mocno poslabsala, pridobola ogromno heksnsusov, obrab, vse je prislo na dan. In zdaj se moje misice pocaasi znova sproscajo, sklepi in ploscice hrbta se m8 spravljajo v prave polozaje.

Pijanka, zdravje se ti med abstinenco ni prav nič poslabšalo, je pa res da si trezna občutila zdravstvene tegobe, ki jih v pijanem stanju pač ne občutiš. Pijanci ne čutijo ničesar, še najmanj pa obrabe sklepov in kakšne opozorilne znake drugih bolezni. Pijanci se nikoli ne zdravijo - oni so "zdravi", ker zaradi alkoholiziranosti sploh ne čutijo, kaj se z njihovim telesom dogaja.
Zato pa pijančka, ko ga stisne, na hitro stisne!
Zakaj pa tako agresivno? Si v redu? Živčki nagajajo?
Aja, če ti nekdo napiše kruto resnico, je pa že agresiven?

Ko boš fasalo vnetje trebušne slinavke in te bodo prišli iskat z rešilcem podriskano, skozlano in z bolečinami, katere ne boš moglo preživeti in zaradi katerih te bodo dali v umetno komo... takrat boš gobcalo o tem, kdo je agresiven in komu nagajajo živčki.... če boš seveda vnetje preživelo.... :P
Ali takrat, ko te bo usekala kap in te mogoče reši kakšen mimoidoči... (čeprav, kolikor vem, v zadnjem času ljudje hodijo mimo takih, ki obležijo na pločnikih)... :P
Ali ko se boš nekega dne zbudilo rumeno in boš (še zmeraj pijano), mislilo, da v ogledalu gledaš Kitajca, podobnega tebi.... :P

Ahja, pijanci....

Pijanc se spreobrne, ko se v jamo zvrne :-)))
Default avatar

Demons drink

pa na zdravje je napisal/a:
Reposado je napisal/a:

Zakaj pa tako agresivno? Si v redu? Živčki nagajajo?

Ko boš fasalo vnetje trebušne slinavke in te bodo prišli iskat z rešilcem podriskano, skozlano in z bolečinami, katere ne boš moglo preživeti in zaradi katerih te bodo dali v umetno komo... takrat boš gobcalo o tem, kdo je agresiven in komu nagajajo živčki.... če boš seveda vnetje preživelo.... :P
Ali takrat, ko te bo usekala kap in te mogoče reši kakšen mimoidoči... (čeprav, kolikor vem, v zadnjem času ljudje hodijo mimo takih, ki obležijo na pločnikih)... :P
Ali ko se boš nekega dne zbudilo rumeno in boš (še zmeraj pijano), mislilo, da v ogledalu gledaš Kitajca, podobnega tebi.... :P

Ahja, pijanci....

Tole je moralo pa boleti. Me veseli, da ste prebrodili.
Default avatar

kuku a si pokukala pijanska podganca

Demons drink je napisal/a:
pa na zdravje je napisal/a:

Ahja, pijanci....

Tole je moralo pa boleti. Me veseli, da ste prebrodili.
Sarkazem vam, pijančkom, žal ne bo pomagal.... Hehe.
Default avatar

Anonimalkoh

Nisem brala vseh odgovorov, a svetujem ti, da poklices vsaj v bolnico kjer odvajajo od alkohola da ti svetujejo. Sama sem bila na rehabilitaciji in sem slisala veliko zgodb o tem, kako se unicis ko nehas naenkrat. Vsaj kaksne tablete za lajsanje naj ti predpisejo, ne se hecat s temi stvarmi.
Na poljanskem nasipu v Lj so super, poklici vsaj za nasvet. Sigurno ti bojo pomagali.
Sama sem tudi pila tako kot ti in mi je njihova pomoc zelo prav prisla. Vsaj vprasaj ce ne drugega.
Vso sreco ti zelim, vem kaj prestajas. Zelim ti, da se resis tega pekla in zazivis ponovno.
Default avatar

vse sorte izkušenj je za mano

Ne bo hudega ne je napisal/a:
vse sorte izkušenj je za mano je napisal/a:

Pa kaj je s tabo? Tvoji možgani so pa že totalno v kolapsu.....

Za avtorico:

Če se zavedaš, da imaš težave, vztrajaj in vztrajaj in zapomni si, nekdo, ki ima težave z alkoholom, nikoli več ne more biti zmerni pivec ampak vedno alkoholik, ker nimaš v sebi občutka, kdaj je tista meja pri pitju. Saj če bi imela ta občutek, ne bi imela težave, a ne?

Glej draga avtorica, sem dala skozi hudo zasvojenost z nikotinom in sem štela ure, dneve, mesece, kako dolgo že vztrajam (zdaj so to že leta) in nikoli več si nisem prižgala niti enega cigareta, ker sem vedela, da če popustim, bom svet zasvojenka in to še hujša kot sem bila. Vedno padeš še nižje, če popustiš svojim demonom.
Zato prosim vztrajam in se izogibaj takim bedakom, ki ti svetujejo, da malo si pa le privošči, ker je življenje prekratko, ne zavedajo pa se, da ravno zaradi svojih težav z zasvojenostjo je življenje kratko.

Sem bila tudi svojka partnerju, ki je zdravljenec že vrsto let in vztraja, tako da poznam te stvari iz prve roke. Idi v knjižnico in si vzami kakšno gradivo na to temo, da ti bo lažje in boš bolj razumela, kako škodo si si delala in kam to vodi, če nimaš zadosti trdne volje za do presekaš.

Veliko moči, volje, veselja do življenja ti želim in zavedaj se, da to slabo počutje bo minilo in je samo prehodno, oz prehod v lepšo prihodnost.

Poslusaj ti Vse sorte izkusenj,

Nehaj lagati !

Alkoholizem je huda zasvojenost in ni cloveka, po ukinitvi alkohola sposobnega za normalno zivljenje. Vecinoma hrepenijo po alkoholu ali pa zivljenje prezivijo na antidepresivu. Nihce pa ni bec svoboden. Kaj je torej manjse zlo, vsak vikend popiti neskodljivo 1 do 3 piva (brez drugega) ali se dosmrtno zastrupljati z antidepresivi, antipsihotiki, bit reden gost psihiatrije v poslabsanjih???

Da si sploh upas mene na ta slabsalen nacin komentirat, ki kazem pravo pot, ko.pa sama z alkoholom nimas nikakrsne izkisnje! Pa kaj vpletas nikotin zraven, saj nikotin ne spremeni osebnosti, ne poskoduje zivcevja, spomina in organov, zenska! Tezko je opustiti nikotin, ampak od tega ne bo delirija , telesnih bolecin ipd!

Vztrajam, da si clov3k naredi najvecjo uslugo z nacrtno samo obcasnim pitjem za vikend v sprejemljivi kolicini, sevwda potem, ko opravi s telesno odvisnostjo!
Glej, žal mi je zate, da tako gledaš in vidiš svoje težave. Ne zavedaš pa se, da se skoraj vedno takšne stvari slabšajo in bolj globoko lezeš. In vse težje je..

Napisala sem samo svojo izkušnjo z nikotinom, imam pa izkušnjo kot svojka svojemu partnerju, ko sem mu bila v oporo in verjemi, da sem videla ni da ni. Tudi se naposlušala tragičnih zgodb in predelala skripto v kateri je vse o zasvojenosti.

Ne bom te v nič prepričevala, ti pa priporočam, da si morda to skripto nabaviš in prebereš, da boš razumela kako škodo delaš svojemu perifernemu živčevju, možganom, jetram in celotnemu organizmu. Tebi se morda zdi, da to ni nič, ker piješ samo ob koncu tedna, ampak v resnici na dolgi rok boš nosila posledice.

Vse dobro ti želim.
Default avatar

Lolanda

To pojdi je napisal/a:
Moj stric je šel so zdravnika in ga je napotil za tri tedne v begne. En teden umetna koma, 14 dni odprti oddelek.
Umetna koma v Begunjah? Lepo te prosim, ne klati takih bedarij! Mogoče je bil 1 teden na zaprtem oddelku in potem 14 dni na odprtem, definitivno pa v Begunjah NISO usposobljeni za anestezijo (kar 'umetna koma' je). Btw. sem med. sestra, delala sem tudi v Begunjah.
Default avatar

Lip Lipa

Treska9 je napisal/a:
Hvala za nasvete in vzpodbudo. Ja 5 let sem pila, ampak vecinoma pivo. Tudi po 14 na dan. Ko sem hujsala pa cvicek. Potem pa so se mi zacele ze zjutraj roke trest, sem pa z zganjem zacela. 1 vodko sem nazadnje ze v 2 dneh spraznila. Ko sem se pogledala par dni nazaj v ogledalo vsa pijana, sem se ustrasila. Kar naprej sem utrujena, obraz se je postaral za 10 let. Custva so otopela in otepala sem se druzbe, da kdo ne bi izvedel. Alkohol sem skrivala povsod. Pretakala pivo v piksno od brezalkoholnega. Vodko drzala v kotlicku od wc skoljke.... Groza. Sram me je do neba.
No zdaj moram samo zdrzati to krizo. Kuham si caj in vecinoma lezim v postelji in se potim. Trese me tako, da komaj salico drzim v rokah. Se mi zdi, da postajam tudi paranoicna. Trzam pri vsakem sumu. Bojim se da kdo pride na obisk, da me vidi taksno. Sem se umaknila od domacih na vikend in rekla da rabim malo casa zase, da je bilo prevec stresa. Izgleda niso pokapirali. Ampak dopusta imam samo se ta teden, potem moram v sluzbo.... Upam da se umirim do ponedeljka. :(
Verjemi, da je okolica vedela ... Moj sosed je ves fin, prijazen, na sosedskih zabavah vedno pije brezalkoholne pijače, ampak cela soseska ve, da je pijandura. Enostavno se pozna na obrazu, gibih. Skratka katastrofa.
Default avatar

ne bo hudega ne

vse sorte izkušenj je za mano je napisal/a:

Glej, žal mi je zate, da tako gledaš in vidiš svoje težave. Ne zavedaš pa se, da se skoraj vedno takšne stvari slabšajo in bolj globoko lezeš. In vse težje je..

Napisala sem samo svojo izkušnjo z nikotinom, imam pa izkušnjo kot svojka svojemu partnerju, ko sem mu bila v oporo in verjemi, da sem videla ni da ni. Tudi se naposlušala tragičnih zgodb in predelala skripto v kateri je vse o zasvojenosti.

Ne bom te v nič prepričevala, ti pa priporočam, da si morda to skripto nabaviš in prebereš, da boš razumela kako škodo delaš svojemu perifernemu živčevju, možganom, jetram in celotnemu organizmu. Tebi se morda zdi, da to ni nič, ker piješ samo ob koncu tedna, ampak v resnici na dolgi rok boš nosila posledice.

Vse dobro ti želim.

Hvala za lepe želje. Tudi tebi naj gre vse odlično!

Če sem alkoholik, pač sem. Prav. Ampak ne predstavljam si normalnega življenja brez nekaj alkohola. Ne gre. Sem poskušala fejst, uspela nekaj mesecev, potonila v apatijo, obup, zakrčenost, pa začela spet nazaj.....

Nisem zbrala poguma za odvajanje in verjetno tja ne grem. Ne skrbi me mnenje drugih, ampak dvom v uspešnost. Verjetno moraš res na antidepresiv., da nisi več prazen. Jasno si vredu samo, ko kaj spiješ, čeprav samo 1 pivo.