Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Alkohol kriza

Default avatar

Si lahko predstavljam

Ko so se začele težave si je vzel pivce za živce, po dveh letih pa zasvojen alkoholik. Spil je cel vez piva dnevno, vmes bruhal in naprej pil. Od plače mu je ostalo 150€, ostalo vse zapil. V službo je hodil pijan, pil ga v službi s pijanskimi sodelavci in vsi skupaj s pijansko šefinjo. Pit sem začela še sama ker nisem vzdržala pritiska. Vmes sva se ločila in sem nadaljevala sama s pitjem še skoraj 4 leta. On se je odselil v hišo pokojne mame. Totalno zapit. Spila sem skoraj toliko kot ti in vem kako težko je nehat. Po odvajanju sem imela krizo še 3 mesece.

Danes ne pijem več, priznam da me zamika vsak dan pa si ne upam niti pomislit.
Default avatar

Mimi hitrca

tesnoba in panika je napisal/a:
Jaz sem anksiozna + panični napadi. Pa raje kot AD, popijem kaj alkoholnega in se tako sprostim.
Zjutraj recimo čokoladni liker ali borovničke, pri kosilu Laško, zvečer Aperol Spritz.
Meni pomaga. Zelo. Življenje me zelo preizkuša in odkrito povem, da brez teh “zvestih spremljevalcev” ne bi zmogla.
Kar pa je zelo zanimivo, kljub veliki količini popitega alkohola, se mi moje večletno pitje “zaenkrat” še nikjer ne pozna. Napeta koža, idealna teža, gosti in zdravi lasje, lepi zobje.
Čudno mi je tole.
Sama sebi se zdim starikava, samo okolica me sprašuje kakšen zdrav življenski slog izvajam, da tako odlično klubujem letom.
Potem pa bodi pameten? 🤔
Itak ne boš prenehala. Imej urejene obroke hrane. In potem spij po obroku... Ker lahko hitro dobiš trebušno slinovko. No vsi alkoholi jo prej ko slej fasejo.
Default avatar

Priponka Gratis

Uf, kako grda priponka - slika. Taka težka in temačna.
A ni kakšne lepše? Recimo Aperol z ledom in dva kozarca?
Ali pa Laško pivo, zadaj pa planinska koča?
Default avatar

v čem je problem

Mimi hitrca je napisal/a:
Jaz sem anksiozna + panični napadi. Pa raje kot AD, popijem kaj alkoholnega in se tako sprostim.
Zjutraj recimo čokoladni liker ali borovničke, pri kosilu Laško, zvečer Aperol Spritz.
Meni pomaga. Zelo. Življenje me zelo preizkuša in odkrito povem, da brez teh “zvestih spremljevalcev” ne bi zmogla.
Kar pa je zelo zanimivo, kljub veliki količini popitega alkohola, se mi moje večletno pitje “zaenkrat” še nikjer ne pozna. Napeta koža, idealna teža, gosti in zdravi lasje, lepi zobje.
Čudno mi je tole.
Sama sebi se zdim starikava, samo okolica me sprašuje kakšen zdrav življenski slog izvajam, da tako odlično klubujem letom.
Potem pa bodi pameten? 🤔
Itak ne boš prenehala. Imej urejene obroke hrane. In potem spij po obroku... Ker lahko hitro dobiš trebušno slinovko. No vsi alkoholi jo prej ko slej fasejo.
A tisti, ki pa ne pijejo alkohola pa nimajo trebušne slinavke ali kako?
Kaj pa ciroza jeter?
Default avatar

Si zadovoljnaaaaa

v čem je problem je napisal/a:
Mimi hitrca je napisal/a:

Kaj pa ciroza jeter?
Alkoholiki so bolj izpostavljeni trebušni slinavki da n cerozi jeter. Lahko dobijo tudi sladkorni bolniki in itd.....največ na svetu jih dobijo pijanci. Si zadovoljna.
Default avatar

v čem je problem

Si zadovoljnaaaaa je napisal/a:
v čem je problem je napisal/a:

Kaj pa ciroza jeter?
Alkoholiki so bolj izpostavljeni trebušni slinavki da n cerozi jeter. Lahko dobijo tudi sladkorni bolniki in itd.....največ na svetu jih dobijo pijanci. Si zadovoljna.
Se strinjam. Malo heca no, pa res ne škodi. Imaš prav.
Ampak verjetno imaš v mislih vnetje ali rak trebušne slinavke? Tega pa ne omenjaš, ampak samo trebušno slinavko .... 😜
Pa brez zamere, no.
Lp.
Default avatar

hejese

Čudno mi je tole.
Potem pa bodi pameten? 🤔
Pozdravljena!

Meni pa je psihiater rekel, da naj kar kaj spijem, ko sem padla v depresijo. In potem je šlo samo še na slabše. Sedaj sem rajši na AD in ne na alkoholu. Alkohol ne reši ničesar.
Default avatar

alkohol skuri živčevje

Replika je napisal/a:
Praviloma par dni, odvisno od dnevne količine popitega.
Na netu je dobesedno na tone materiala na to temo, preberi, preštudiraj.
Želim ti zmago.
Ni res... po npr, petih letih kontinuiranega pitja je oseba že kar alkoholik, je telo precej zasvojeno, sploh če se že pojavlja tremor rok, če ne pije; traja lahko tudi pol leta do leto da pride kolikortoliko na zelenovejo, če bo zdržala brez. Tukaj ne gre za npr. "detoksifikacijo jeter", ampak za "skurjenost" mielinskih ovojnic živčnih končičev sinaps, kar alkohol tudi dela - in to se mora obnovit, če se kolikortoliko lahko.
Default avatar

Replika

alkohol skuri živčevje je napisal/a:
Replika je napisal/a:
Želim ti zmago.
Ni res... po npr, petih letih kontinuiranega pitja je oseba že kar alkoholik, je telo precej zasvojeno, sploh če se že pojavlja tremor rok, če ne pije; traja lahko tudi pol leta do leto da pride kolikortoliko na zelenovejo, če bo zdržala brez. Tukaj ne gre za npr. "detoksifikacijo jeter", ampak za "skurjenost" mielinskih ovojnic živčnih končičev sinaps, kar alkohol tudi dela - in to se mora obnovit, če se kolikortoliko lahko.
Hvala za info .
Default avatar

sončkabombončka

pred dnevi sem se tudi sama tukaj oglasila s podobnim problemom - ko mi je mož po nekaj letih mojega prekomernega pitja rekel, da bo odšel, sem se zaklela, da neham. presekam takoj ! tudi za voljo najinega otroka!
danes je 10. dan odkar nisem pila alkohola :-) vztrajam naprej, na srečo nimam odtegnitvenih simptomov, ampak ni dneva, ko ne bi pomislila na to prekleto zver. sedaj pijem veliko tekočine, večinoma gazirano vodo (magnezij), 2x sem si "privoščila" malo brezalkoholno pivo (vem da ne bi bilo treba). najbolj me vesli, ko grem zjutraj v službo s "čisto" glavo, ker so bila po navadi ta jutra najhujša (vikende sem lahko spala, med delovnikom pa je bilo velikokrat težko ).
avtorica, želim ti, da prideš iz najhujšega, vsak dan sproti si na koledarju prečrtaj dan, ki si ga bila sposobna preživeti brez alkohola (jaz delam tako za vzpodbudo).
držim pesti , da uspe!!!
Default avatar

Ne bo hudega ne

vse sorte izkušenj je za mano je napisal/a:
ne bo hudega ne je napisal/a:
Uf , že prva dva dni, pa panika, pa neee, haha, ne boj se, ker ti ne more biti nič hudega !!

Sem dala skoz. prve dni in je celo olajšanje brez krize. Žal mi je samo, da sem brez alkohola vztrajala 5 mesecev in sem danes osebnostno mrzla krumpsta, bolečine razne v hrbtenici, poškodbe, rapidno staranje sklepov vnetja v telesu, krneki . Moje zdravje je bilo brez akohola slabšee!

To, kar si opisala, ta strah, vse to je bolj zaradi sugestije zaradi notranjega pričakovanja telesne agonije, epileptičnega napada. Ampak nee, ne bo se zgodil, garant se zgodi v prvih 14 dneh, max 21 dneh, če ga kasneje ni, ga ni. Žganje je pa večji strup, bolj nevarno kot pivo.

Če si delala v službi in funkcinirala med ljudmi, nikdar bila pijana tako, da bi nekje vsak dan pobruhana ležala, mislim, da si varna. Smo mi alkoholiki za sprostitev in pogum in bolniki posrani zbruhani, možgani so pri njih bolj propadli in res lahko razvijejo kako bolezen, kot je napad.

Tako da se le opogumi in ne spij kakšen mesec ali dva ničesar. Kupi si Magnesol šumene od krke in ob nervozi spij 1 do 2 na dan , fajn zmešaj. Pa sladkane vode fejst pij, da se boš počutila močnejšo.

Lahko se držiš samo 42 dni, saj poznaš tisot akcijo.

Po preteku teh dni pa ti svetujem občasno pitje alkohoa vsaj za vikend. Ne sekiraj se tolko, če spiješ kako malo pivo ali dve, če si sama doma ali v družbi , ki tudi pije, in če ne gre za pretiravanje! Samo da nisi v avtu, to pa je druga .

Izkušnje kažejo, da če ljudje popolnoma prenehajo, da so zakrčni, da ni prekrvavitve, sklepov in da jih napadejo vse mogoče degenrrtine otopedske bolezni in tudi druge bolezni .

Zato pa pij zmerno, pivo ali 2 na tedne za vikend, da se sprostiš , da se razveseliš in umiriš.

Ne muči pa sama sebe s popolno abstinenco, ker je življenje prekratko, da bi sami sebe mučili .

Imam nasvet zdaj zate, vzemi si v lekarni B complex tbl in pij dosti C vitmaina, sladkanega, vsak dan hodi po 5 km skup, ne daj se strahovom.

ČE pa pred spanjem rabiš pomriejvalo, pa spij Magnesol , kupi si medvedka, naj bo s tabo pokrit ponoči in se boš počutila varnejšo, boš videla, ljudje smo otročji, včasih taka stvar pomaga.

V 6 tednih biš telo prečistila, potem pa spet lahko kaj spiješ. Videla boš, da ti ne pomeni toliko in da ti ne bo več treba piti vsak dan !

To zadnej spoznanje pa je velika zmaga na poti v tvoje normalno in zdravo življenje!
Pa kaj je s tabo? Tvoji možgani so pa že totalno v kolapsu.....

Za avtorico:

Če se zavedaš, da imaš težave, vztrajaj in vztrajaj in zapomni si, nekdo, ki ima težave z alkoholom, nikoli več ne more biti zmerni pivec ampak vedno alkoholik, ker nimaš v sebi občutka, kdaj je tista meja pri pitju. Saj če bi imela ta občutek, ne bi imela težave, a ne?

Glej draga avtorica, sem dala skozi hudo zasvojenost z nikotinom in sem štela ure, dneve, mesece, kako dolgo že vztrajam (zdaj so to že leta) in nikoli več si nisem prižgala niti enega cigareta, ker sem vedela, da če popustim, bom svet zasvojenka in to še hujša kot sem bila. Vedno padeš še nižje, če popustiš svojim demonom.
Zato prosim vztrajam in se izogibaj takim bedakom, ki ti svetujejo, da malo si pa le privošči, ker je življenje prekratko, ne zavedajo pa se, da ravno zaradi svojih težav z zasvojenostjo je življenje kratko.

Sem bila tudi svojka partnerju, ki je zdravljenec že vrsto let in vztraja, tako da poznam te stvari iz prve roke. Idi v knjižnico in si vzami kakšno gradivo na to temo, da ti bo lažje in boš bolj razumela, kako škodo si si delala in kam to vodi, če nimaš zadosti trdne volje za do presekaš.

Veliko moči, volje, veselja do življenja ti želim in zavedaj se, da to slabo počutje bo minilo in je samo prehodno, oz prehod v lepšo prihodnost.

Poslusaj ti Vse sorte izkusenj,

Nehaj lagati !

Alkoholizem je huda zasvojenost in ni cloveka, po ukinitvi alkohola sposobnega za normalno zivljenje. Vecinoma hrepenijo po alkoholu ali pa zivljenje prezivijo na antidepresivu. Nihce pa ni bec svoboden. Kaj je torej manjse zlo, vsak vikend popiti neskodljivo 1 do 3 piva (brez drugega) ali se dosmrtno zastrupljati z antidepresivi, antipsihotiki, bit reden gost psihiatrije v poslabsanjih???

Da si sploh upas mene na ta slabsalen nacin komentirat, ki kazem pravo pot, ko.pa sama z alkoholom nimas nikakrsne izkisnje! Pa kaj vpletas nikotin zraven, saj nikotin ne spremeni osebnosti, ne poskoduje zivcevja, spomina in organov, zenska! Tezko je opustiti nikotin, ampak od tega ne bo delirija , telesnih bolecin ipd!

Vztrajam, da si clov3k naredi najvecjo uslugo z nacrtno samo obcasnim pitjem za vikend v sprejemljivi kolicini, sevwda potem, ko opravi s telesno odvisnostjo!
Default avatar

No tole ni res

Ti si še vedno alkoholik. Pojdi ven med ljudmi in srecuj ozdravljene alkoholike, ki niso na ad ali da se počutijo nesvobodno. Ti.si.pac vikendaski alkos.
Default avatar

Ne bo hudega ne

No tole ni res je napisal/a:
Ti si še vedno alkoholik. Pojdi ven med ljudmi in srecuj ozdravljene alkoholike, ki niso na ad ali da se počutijo nesvobodno. Ti.si.pac vikendaski alkos.

In kaj potem, ce sem vikend alkoholik? Pac vikend, edino prav, ne pa vsakodnevna. Meni je dobro, ker zdaj ne ogrozam svojega zdravja. Ce pa sem malo srecna (za vikend, ker drugace nic ne cutim in nikoli vec ne bom nic cutila), pa je tolko bolje! Predvsem pa me predsodek ne boli, ker vsak ve zase. Sem vsaj zdrava! V tisto vec mesecni abstinenci pa sem si zdravje mocno poslabsala, pridobola ogromno heksnsusov, obrab, vse je prislo na dan. In zdaj se moje misice pocaasi znova sproscajo, sklepi in ploscice hrbta se m8 spravljajo v prave polozaje. Zakrcenost je ubila dosti vec ljudi, praznima pognala v samomor vec ljudi kot sam alko. Meni pa se to z obcasno sprostitvijo ne more zgoditi, ker imam notranje ravnovesje. Ker moje zivljenje tece normalno. In sem notranje mirna.
Default avatar

Tozi

Kolko ste pa stari in koliko let ste pili?
Default avatar

to se bere

alkohol skuri živčevje je napisal/a:
Replika je napisal/a:
Želim ti zmago.
To se bere kot MS. Je res tako hudo?
Default avatar

Štirideset procentov alk

Je verjetno verjetno velika razlika ali piješ travarico, vodko ali pivo. Po moje se bolj tresejo roke unim pri šnopcu, kot pa pri piru.
A imam prav?
Default avatar

ti si res prava pijanka

Ne bo hudega ne je napisal/a:
No tole ni res je napisal/a:

In kaj potem, ce sem vikend alkoholik? Pac vikend, edino prav, ne pa vsakodnevna. Meni je dobro, ker zdaj ne ogrozam svojega zdravja. Ce pa sem malo srecna (za vikend, ker drugace nic ne cutim in nikoli vec ne bom nic cutila), pa je tolko bolje! Predvsem pa me predsodek ne boli, ker vsak ve zase. Sem vsaj zdrava! V tisto vec mesecni abstinenci pa sem si zdravje mocno poslabsala, pridobola ogromno heksnsusov, obrab, vse je prislo na dan. In zdaj se moje misice pocaasi znova sproscajo, sklepi in ploscice hrbta se m8 spravljajo v prave polozaje. Zakrcenost je ubila dosti vec ljudi, praznima pognala v samomor vec ljudi kot sam alko. Meni pa se to z obcasno sprostitvijo ne more zgoditi, ker imam notranje ravnovesje. Ker moje zivljenje tece normalno. In sem notranje mirna.

haha a jaz to prav berem? V tisto vec mesecni abstinenci pa sem si zdravje mocno poslabsala, pridobola ogromno heksnsusov, obrab, vse je prislo na dan. In zdaj se moje misice pocaasi znova sproscajo, sklepi in ploscice hrbta se m8 spravljajo v prave polozaje.

Pijanka, zdravje se ti med abstinenco ni prav nič poslabšalo, je pa res da si trezna občutila zdravstvene tegobe, ki jih v pijanem stanju pač ne občutiš. Pijanci ne čutijo ničesar, še najmanj pa obrabe sklepov in kakšne opozorilne znake drugih bolezni. Pijanci se nikoli ne zdravijo - oni so "zdravi", ker zaradi alkoholiziranosti sploh ne čutijo, kaj se z njihovim telesom dogaja.
Zato pa pijančka, ko ga stisne, na hitro stisne!
Default avatar

anti depresivi

Bolje je popiti sem ter tja kako pivičko (hmelj, B vitamin), kot pa se zastrupljati z AD - kemija s kopico stranskih učinkov. Človek postane otopel. In odvisen za celo življenje.
Default avatar

peneča vina so zakon

Štirideset procentov alk je napisal/a:
Je verjetno verjetno velika razlika ali piješ travarico, vodko ali pivo. Po moje se bolj tresejo roke unim pri šnopcu, kot pa pri piru.
A imam prav?
pozabljaš na šampanjček alis peneča vina.... zadanejo takoj zaradi mehurčkov, sploh če jih dodatno raredčiš z gazirano mineralno vodoin spiješ na dušek, hitro spustijo, ni glavobola in dehidriranosti naslednji dan......
Default avatar

Reposado

ti si res prava pijanka je napisal/a:
Ne bo hudega ne je napisal/a:

haha a jaz to prav berem? V tisto vec mesecni abstinenci pa sem si zdravje mocno poslabsala, pridobola ogromno heksnsusov, obrab, vse je prislo na dan. In zdaj se moje misice pocaasi znova sproscajo, sklepi in ploscice hrbta se m8 spravljajo v prave polozaje.

Pijanka, zdravje se ti med abstinenco ni prav nič poslabšalo, je pa res da si trezna občutila zdravstvene tegobe, ki jih v pijanem stanju pač ne občutiš. Pijanci ne čutijo ničesar, še najmanj pa obrabe sklepov in kakšne opozorilne znake drugih bolezni. Pijanci se nikoli ne zdravijo - oni so "zdravi", ker zaradi alkoholiziranosti sploh ne čutijo, kaj se z njihovim telesom dogaja.
Zato pa pijančka, ko ga stisne, na hitro stisne!
Zakaj pa tako agresivno? Si v redu? Živčki nagajajo?