Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katera slovenska pokrajina vam je najbolj všeč? Pokrajinsko in ljudje

Katera slovenska pokrajina vam je najbolj všeč? Pokrajinsko in ljudje

Meni je najljubša Dolenjska. Tu sem rojena in tu živim, zame najlepša. Pa vam?

Podpiz!

Sem dolenc. Najrajši pa imam štajerce, kadar so na drugi strani Save.

Kot pokrajina mi je cela Slovenija zelo lepa. Gorenjska je slikovita. Prekmurje in Obala (ne v sezoni) pa me še posebej privlačita. Tudi kar se ljudi tiče, imam s Prekmurci najboljše izkušnje. Z nikomer pravzaprav slabe, a žal sem ravno pri Dolenjcih naletela na zahrbtnost, pri Belokranjcih pa me je zmotilo, da so me obravnavali kot potencialnega kriminalca. Nikjer drugje nisem naletela na to, da bi oštir štel kozarčke pri omizju, da ne bi kdo kakšnega odnesel. Tudi račun na kmečkem turizmu je bilo treba poravnati vnaprej. Je pa tega res že nekaj let.

mi je top. Prijazni in nasmejani ljudje. Umirjene vibracije. Zdravilne vode. Nisem Prekmurka.

obiskala že vse konce slovenije. v prekmurju mi je bila ta njihova ravnica všeč. če bi kdaj resno razmišljala o selitvi in bi bilo tam kaj več možnosti za zaposlitev bi mogoče celo šla tja.
sem sicer iz alpskega predela slovenije, mogoče mi je ravno zato ta kontrast všeč.
za ljudi pa se ne zmenim, toliko se ne družim z domačini ko potujem

tisto skalovje je mrtva narava. Pritiska in daje obcutek hladu, klastrofobije. Ljudje so zato zagamani.

Do sedaj obiskane – vse prekrasne, s prijaznimi ljudmi. Zaključek povem, ko bosta raziskani še dve.

Narava mi je všeč gorenjska, ampak se mi zdi pa tam folk tudi najbolj zoprn,


Tudi za Prekmurje. In tudi jaz nisem od tam :). Meni je slikovito, plodovitno, varno, prijetno in prijazno okolje.


Tudi za Prekmurje. In tudi jaz nisem od tam :). Meni je slikovito, plodovitno, varno, prijetno in prijazno okolje.
[/quote]

tam so se cig.ani umirjeni in delavni. Kako to?

tam so se cig.ani umirjeni in delavni. Kako to?
[/quote]

Res :)))

Maribor z okolico.

Š(t)ajerska 😊💜😊 in Prekmurje… ravnica in vinorodni hribčki… iskreni, neposredni ljudje… ki se smejimo na glas… pa tudi jočemo in preklinjamo tako…
Najbolj zoprni pa Gorenjci… v svojih glavah omejeni… ja pa res… in njihove skale.

Pousod je lepu al doma je najlepše. Rad hodim po Sloveniji in svetu, rad raziskujem in odkrivam nove stvari.
A ni je čez mojo preljubo Dolenjsko, če kdo pride mimo na obisk, naj se pa ustav, da bova kakšenga spila, noben ne gre žejn z Dolenjske.

Lublana je zakon. Primitivci so dolencki zahojen folk u bozjo mater. Stajerci podobno srannje. Lublana je in bo skoz najbolsa. Basta!

ti si očitno bolan.
ali pa nor!

Kot območje, pokrajinsko (je sicer samo del pokrajine) mi je najljubši Kras. Nato Prekmurje. Ljudje so mi najmanj všeč Severnoprimorci (natančneje Goričani: neverjetno naduti in pretirano domišljavi, še bolj kot Ljubljančani). Kraševci in severnejši od NG so ok. Najbolj pa so mi kot ljudje všeč Prekmurci, izredno prijazni, odprti.

Kot območje, pokrajinsko (je sicer samo del pokrajine) mi je najljubši Kras. Nato Prekmurje. Ljudje so mi najmanj všeč Severnoprimorci (natančneje Goričani: neverjetno naduti in pretirano domišljavi, še bolj kot Ljubljančani). Kraševci in severnejši od NG so ok. Najbolj pa so mi kot ljudje všeč Prekmurci, izredno prijazni, odprti.

Kras, kot pokrajina mi je top.

Gorenjska in delno savinjska, Logarska dolina….Mozirje…Prekmurje mi ni, sama ravnina in ogromno posegov v gozd, da ga skoraj ni več, najslabše delajo z živalmi, največ mučenja Prekmurje …..ne. primorska ok….dolenjska ok…

Pridi še kaj na Dolenjsko pogledat, razgled s Planinske koče pri Gospodični je res izjemno lep.

Jaz moram pa tudi obiskat Prekmurce nisem bil že mnogo let, so mi vse pokrajine všeč, je pa na ljudeh, v Ljubljani me moti, ker se ogromno ljudi drži zase, ne odzdravljajo in gledajo z viška na vse, ki niso iz Ljubljane, a je nekaj tudi svetlih izjem.

Ni primerljivo. Živimo v deželi, kjer se menja tip pokrajine, celo podnebja na zelo majhni površini.
Če bi pa že morala izbrati, bi sigurno izbrala Prekmurje. Tiste ravnice, mir, vidiš do konca in še dlje….;). Ljudje zelo prijazni.
Na drugo mesto bi dala Kras, pa potem Posočje…

Prave ravnice ni v Sloveniji. V prekmurju je en majhen (sicer ni čisto raven) del so pa vsepovsod okrog hribčki. Ogromno pravo ravnico (ameriški tip, ki je res čisto raven) imaš na primer zahodno od Primorske, v Italiji.

zato težko objektivno ocenjujemo. Tujim turistom je najlepša Gorenjska. Večini se tudi zdimo zelo prijazni, ne ločujejo med Ljubljančani, Primorci itd.

New Report

Close