Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Siljenje v praznovanje rojstnega dneva v službi

Siljenje v praznovanje rojstnega dneva v službi

A imate drugje tudi tako prakso, da se ljudi sili, da naj praznujejo RD v službi?
Sicer večina je seveda za, ampak nekateri pa nismo.
Smo kolektiv 20 oseb. In potem udrihanje po tistih, ki ne praznujejo RD v službi.
Ampak, kriza je pa, ko imaš okroglo. Takrat se babnice spravijo na kup, nekaj navlečejo v pisarno tistega, ki ima RD. Ponavadi kup balonov in potem še kake druge šare, polepijo razne prometne znake na vrata, okna, privlečejo kup nekih nepotrebnih reči in jih nastavijo v pisarno.
In že več mesecev prej težijo, da mora praznovati okroglo obletnico. Pa že kar naštevajo kaj vse mora kupiti, šampanjc pa kaj vem kaj še vse. Bolj se oseba otepa, bolj so vsljivi.

A imate tudi kje drugje tak običaj, da se teži tistim, ki nočejo praznovat RD pa se jim vseeno navleče šaro v pisarno, čeprav tega ne mara?

Kdaj pa imaš ta svoj okrogli rojstni dan? Samo zanima me, koliko časa misliš se na vsakih 14 dni isto spraševat.

Imam isti problem. Ene par jih je nad praznovanji navdušenih, potem pa s tem posiljujejo cel kolektiv. Nekaterim to ne paše, večina zgleda je nekje vmes. Dejansko so prav težki s tem, očitno ne razumejo, da nekaterim ni do tega. Imaš do kraja zavoženo življenje, kaj boš praznoval??? Potem se pa oni z baloni najdejo in ti vsiljujejo dobro voljo namesto, da bi ti dali mir. Vso zadevo obrnejo tako kot da si ti nesramen, ker nočeš praznovati z njimi, ne pa oni, ki te morijo s tem. Jaz ne praznujem (ne bi tudi za ceno izgube službe), ampak je vseeno ta cirkus več kot moteč.

nova
Uredništvo priporoča

Se pravi, da niso samo pri nas tako vsiljivi.
Včasih ljudem pač ni jasno, da RD naj bo tak kot si ga praznovalec želi. Če želi mir, naj ima mir. Če želi praznovati v službi pač naj praznuje, če noče pač ne. Eni praznujejo s sodelavci, sorodniki, kolegi, sosedi… drugi samo s prijatelji, eni pa z nikomer.
Se sprašujem kaj se plete po glavi ljudi, ki silijo druge v nekaj, kar ti ne želijo.
Aja, seveda pa potem organizirajo nakup nekega trapastega darila. Ponavadi kakega praholovilca.

Kak teden dva prej povej, da ne želiš nobenega cirkusa in da praznuješ samo v družinskem krogu. Če bo kdo karkoli privlekel, bodisi pričakoval od tebe, si bo kriv sam in ne rabiš imeti nobene slabe vesti. Obvesti jih pa le.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Mah, kaj se tako sekirate, okrogla obletnica je le enkrat na 10 let, vse ostalo pa bo bolj tako cikl mikl. Ce hocejo tako, pa jim daj veselje. Jaz se vedno veselim, ko pride do tega, na mizi so potem dobrote in kaka pijacka, in to je to. Ja, zivljenje je prekratko, da bi se samo sekirali. 😉

Kak teden dva prej povej, da ne želiš nobenega cirkusa in da praznuješ samo v družinskem krogu. Če bo kdo karkoli privlekel, bodisi pričakoval od tebe, si bo kriv sam in ne rabiš imeti nobene slabe vesti. Obvesti jih pa le.
[/quote]

Vprašanje je bilo, če tudi pri vas silijo in težijo s tem praznovanjem :).

Me pa predvsem zanima kaj je v glavi ljudi, da ne želijo upoštevat želje rojstnodnevnika in ga hočejo prislit v nekaj, česar ne mara? Kar jim seveda tudi jasno pove.

Vzames takrat dopust, pa je. 😀

Po meni izza hrbta udrihajo, ker ne praznujem ničesar v službi. Ne hodim po tujih RD in ne praznujem svojega. Ne sekiram se za obrekovanja. Včasih sem vzela dan dopusta, zdaj pa niti to ne. Naj se pohvalim, bila sem prva, ki od prvega dne odkar sem tu, ne praznujem, zdaj pa nas je vsako leto več. Eden pač mora biti prvi 🙂

Po moje je povsod enako, jih je nekaj, ki jim je to v veselje. Potem pa odvisno od podjetja koliko se to tolerira oziroma spodbuja. Nekje se to ne dela, drugje imajo še nekakšne team buildinge in podoben teror. Še huje, celo v kakšnih ‘ad hoc’ skupinah (npr. potovanja ipd.) se zbira denar za rojstni dan nekoga, ki ga gledaš teden ali dva, ga nisi videl ne prej, ne potem. Eni imajo pač to socialno deviacijo in potem to vsiljujejo drugim. Ker noben noče biti nesramen, večina pač sodeluje. Vzdušje je pa večinoma fake, neka prisiljena veselost.

Ta tema je že stotič.
Ja, to siljenje v praznovanje rd je , zelo milo rečeno, nadležno. V bistvu je nesramno posiljevanje.
Jaz tega ne maram . Če nekdo tega ne mara, noče, dajte mu mir !!!!

Super :).

Pri nas jih par res to želi. Večina pa pač nekaj naredi, ker nočejo biti opravljani in ker podležejo pritisku.
Potem sem pa najde še kaka črna ovca, ki sploh nič ne naredi :).

Me veseli, da se najdejo tudi taki kot jaz, da se jim zdim to posiljevanje.

New Report

Close