Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zajtrk mi je pokvaril črv

Zajtrk mi je pokvaril črv

Za zajtrk jem sveže zmlete ovsene kosmiče in laneno seme. Ovsene kosmiče imam v posebni dozi, kamor jih pretresem iz trgovinske vrečke. Ker mi jih je v dozi zmanjkalo, odprem čisto novo popolnoma zaprto vrečko in notri črvi. Črva, ki mašira med nezmletimi, sem videla šele po tem, ko sem si eno porcijo zmlela v kavnem mlinčku.
Me je minilo vse, sploh ob misli,da se je kakšen zmlel še v mlinčku zraven, in je romala cela vrečka kosmičev v koš, kakor tudi vse kar je bilo zmleto v mlinčku.
Kako je mogoče, da so črvi v hrani, ki je v novi popolnoma zaprti vrečki s seveda še vedno uporabnim rokom trajanja.

Zakaj pa meljes kosmice?

Kaj se razburjaš, to je vse BIO. Črvi pa sploh.

Predvsem zaradi lanenega semena meljem sveže vsakič sproti, ker je zmleto bolj efektivno z vidika zdravih maščob. tega moraš potem takoj zaliti z jogurtom, in potem meljem še kosmiče zraven, ker se tako vse skupaj hitreje napije jogurta. če bi bili kosmiči celi, bi morala dalj čakati. Tako mi je torej bolj praktično, pa še dobro mi je. No,danes me je vsaj do popoldneva minilo ob misli na črva 🙂
dodam pa zraven potem še ječmenovo travo in narezano jabolko v to zmleto mešanico z jogurtom. Meni je odličen zajtrk.

Ni mi jasno kako so v novi, zaprti hrani črvi 🙁


Saj se ne razburjam. Lepo sem povedala izkušnjo. In ne, nimam želje jesti črvov, in iz tega mi potem ratajo v kuhinji molji. v trgovinsko zaprtih vrečkah hrane 🙁 meni to ni niti apetitlih, pa tudi lovljenje moljev po kuhinji in omaricah me niti malo ne zabava.

Hvala za potesitev firbca 🙂
Hja, preden so zapakirali, so se notri ze “nasrali” molji ali kaj drugega. Bljak, ja.

Enkrat jem žemlo in kar naenkrat zaškrta med zobmi. Fak zob mi je odpadel, druge razlage ni bilo. Jst čist wtf, zakaj mi je zob odpadel …
Potem pa izpljunem in vidim notri kamenček. Wtf, kako je to možno?
Seveda sem preostanek žemlje vseeno pojedel ker je bila dobra pa lačn sem bil.

kot prvo so ličinke žuželk in ne črvi.

odgovoriti bi znala pa večina osnovnošolcev – žuželke so v hrano (semena, …) izlegle jajčeca še pred pakiranjem ali pa so jih izlegle skozi embalažo.

bi rekel, da bolj ko je bio, več je žuželk…

zakaj bi kdo s tem povezal pravljični “rok trajanja”, pa raje ne bom ugibal

Najbolj smešni ste mi ljudje, ki se ultra zdravo prehranjujete, nimate pa osnovnih pojmov o življenju in življenjskem ciklu živih bitij. In kot da ima rok trajanja kaj veze z žužki. Izgubili ste stik z naravo. Še huje, izgubili ste zdravo kmečko pamet, če ste oj sploh kdaj imeli.
Da ti en črv takole pokvari dan, se je pa za zamislit.

kot prvo so ličinke žuželk in ne črvi.

odgovoriti bi znala pa večina osnovnošolcev – žuželke so v hrano (semena, …) izlegle jajčeca še pred pakiranjem ali pa so jih izlegle skozi embalažo.

bi rekel, da bolj ko je bio, več je žuželk…

zakaj bi kdo s tem povezal pravljični “rok trajanja”, pa raje ne bom ugibal
[/quote]
Vidva, ali si samo eden morebiti pod enim nickom – na navaden post, ki opisuje dogodek, ti ne moreš iz svoje kože,da ne začneš na o ravno osebnih žalitev in poniževanja. Tvoj zapis govori o tebi, ne o nas, ki nas naslavljaš.
Pa za tvoje razumevanje – nikjer nisem napisala, da so ovseni kosmiči bio, niti nijker nisem napisala,da so lanena semena bio. Kot tretje tudi nikjer nisem napisala,da mi je črv pokvaril dan. Ampak za namene tvojega bruhanja žalitev na osebni ravni, tvoji možgani marsikaj sproducirajo ane.
Bi morebiti bilo za razmisliti glede tega pri tebi. Samo kot predlog.
Pa za naslednjič, če nimaš kaj spoštljivega in lepega za povedati, ti ni treba smetiti teme z navalom osebnih žalitev. Ker pred teboj nihče nikogar ni žalil, zmerjal na noben način in je debata kultivirano tekla. Tako,da naslednjič prosim se raje izogni temi, če ne moreš brez osebnih žalitev.

“Črv, ki mašira” :))))))))))))))))))))))


Vidva, ali si samo eden morebiti pod enim nickom – na navaden post, ki opisuje dogodek, ti ne moreš iz svoje kože,da ne začneš na o ravno osebnih žalitev in poniževanja. Tvoj zapis govori o tebi, ne o nas, ki nas naslavljaš.
Pa za tvoje razumevanje – nikjer nisem napisala, da so ovseni kosmiči bio, niti nijker nisem napisala,da so lanena semena bio. Kot tretje tudi nikjer nisem napisala,da mi je črv pokvaril dan. Ampak za namene tvojega bruhanja žalitev na osebni ravni, tvoji možgani marsikaj sproducirajo ane.
Bi morebiti bilo za razmisliti glede tega pri tebi. Samo kot predlog.
Pa za naslednjič, če nimaš kaj spoštljivega in lepega za povedati, ti ni treba smetiti teme z navalom osebnih žalitev. Ker pred teboj nihče nikogar ni žalil, zmerjal na noben način in je debata kultivirano tekla. Tako,da naslednjič prosim se raje izogni temi, če ne moreš brez osebnih žalitev.
[/quote]

Sama si napsala, da ti je dogodek pokvaril dan. Zamisli se nad svojim odzivom. To je moj drugi post v tej temi.

Sama si napsala, da ti je dogodek pokvaril dan. Zamisli se nad svojim odzivom. To je moj drugi post v tej temi.
[/quote]

Slabo bereš. Črv ji je pokvaril zajtrk, ne celega dneva.
In preden se toliko usajaš, a tebi ga ne bi? Ti bi jedla naprej? Me prav zanima, ja.


ja za mal smeha tud zraven, ampak je bil res hiter premikajoč se tam po pultu 🙂
na njegovo nesrečo, sem ga hitro ustavila 😉

Slabo bereš. Črv ji je pokvaril zajtrk, ne celega dneva.
In preden se toliko usajaš, a tebi ga ne bi? Ti bi jedla naprej? Me prav zanima, ja.
[/quote]
Jaz sem v kasnejših postih prebrala še kaj drugega 🙃


Jaz sem v kasnejših postih prebrala še kaj drugega 🙃
[/quote]

kje pa?

kje pa?
[/quote]

Pač, preberi vse odgovore avtorice.

saj sem, prav iz firbca. daj še ti 🙂


Meni se je zgodilo, da sem pakiran Lumpi sir odprla, ki je bil še daleč do preteka roka, pa je bila že vidna plesen not.. pa enkrat kislo smetano, ki je tudi po datumu bila ok, ko sem jo odprla, pa plesen na vrhu… pa sladka smetana v dozi, ki je očitno bila not že sesirjena, saj sploh ni hotla ven, samo zvok plina se je slišal…

Samo res, bio je samo tisto sadje, kjer črvi ne pockrajo, torej, tile črvi so dober pokazaelj, da so kupljeni ovseni kosmiči užitni.

Raje sadje obrežem, npr. jabolka, pa tistega črva notri, pa da so bio, kot da kupim lepa in tisočkrat prešpricana.

Samo res, bio je samo tisto sadje, kjer črvi ne pockrajo, torej, tile črvi so dober pokazaelj, da so kupljeni ovseni kosmiči užitni.

Raje sadje obrežem, npr. jabolka, pa tistega črva notri, pa da so bio, kot da kupim lepa in tisočkrat prešpricana.
[/quote]

Točno tako!

New Report

Close